Přejít na obsah

Upgrade PC


Georg_CZ

Recommended Posts

Že vás to baví honit ty XY K displeje s hafec problémama... nemluvě o tom, že na FULL nastavení pro plynulé hraní by nestačilo mít ani GTX Titan X / GTX 980Ti ve SLI :-D. Já mam 21.5" IPS FHD (1920×1080) a bohatě mi stačí... akorát grafika ne (GTX 970), tu budu měnit někdy v létě za novej kousek. Si nedokážu představit, že bych měl krmit monitor s vyšším rozlišením  :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že vás to baví honit ty XY K displeje s hafec problémama... nemluvě o tom, že na FULL nastavení pro plynulé hraní by nestačilo mít ani GTX Titan X / GTX 980Ti ve SLI :-D. Já mam 21.5" IPS FHD (1920×1080) a bohatě mi stačí... akorát grafika ne (GTX 970), tu budu měnit někdy v létě za novej kousek. Si nedokážu představit, že bych měl krmit monitor s vyšším rozlišením  :-D

kááámo vic jak jednu kartu do kompu uz bych si nikdy vickrat nekoupil  :laugh: hovorim z vlastní zkusenosti.. je to desna otrava a zda se me ze ty karty zacinaji odost aji driv odchazet.. nemyslim tim ze se diky tomu vice zahrivajita vrchni karta ma(accelero extreme) ale proste jak to bezi spolu tak asi se to nejak postupne vysira.. hlavne jak jsem presel na ten velkej monitor tak uz to jede naplno a proste je to hodne nestabilni  :mad:

je rozdil kdyz valis bf3 na 150fps a pak bf4 na 50  :yucky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Georg_CZ k té tvé sestavě. Jako grafickou kartu k tomu CPU bych volil jako maximum nějakou GTX 750 Ti či AMD ekvivalent. Ještě by šly bazarovky GTX 660 či R9 270. To by mohlo s popohnáním CPU fungovat.

Tak jsem vzal nakonec tuhle :-)

http://www.chip.cz/novinky/hardware/ticha-grafika-asus-strix-gtx-950/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smarja a proc hybrida ? dyt je to uplne k ****

...ku prospěchu výkonu ?

Start systému a aplikací https://www.youtube.com/watch?v=OPFp2F-GIDM

Spuštění her https://www.youtube.com/watch?v=6iBhf8rpobo

Start systému a aplikací (s grafem) https://www.youtube.com/watch?v=sFriDXalSWA

Z videí je zřejmé že HDD jako systémový a aplikační disk by dnes koupil pouze naprostý laik.

 

Samozřejmě v té 8GB okamžité paměti bude z velké části systém a aplikace, u her se to taky projeví, ale ne tolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ku prospěchu výkonu ?

Start systému a aplikací https://www.youtube.com/watch?v=OPFp2F-GIDM

Spuštění her https://www.youtube.com/watch?v=6iBhf8rpobo

Start systému a aplikací (s grafem) https://www.youtube.com/watch?v=sFriDXalSWA

Z videí je zřejmé že HDD jako systémový a aplikační disk by dnes koupil pouze naprostý laik.

 

Samozřejmě v té 8GB okamžité paměti bude z velké části systém a aplikace, u her se to až tak neprojeví.

ten link spousteni her pls jinej...tohle je boot oken

Na system + 2-3 nej hry mam SSD a na data mam klasicky HDD. mozna kdyz paris vic games tak by se hodil vetsi disk...ale ono se to zrychluje cashovanim  veci ne ? tzn jak by t vypadalo kdyz jendou loadnes GTA V, jednou Crysis atd.. to asi moc na rychlosti neprida ne ?

Jako low cost reseni kdyz nemam na SSD pro system asi OK - teda lepsi nez dratem do oka. Ale stejne bych chtel SSD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moment, vzdyt na 8 giga se nevejde ani system. To je vsechno nainstalovany na normalni plotnove casti a do te flash casti se taha jen to, co je potreba? Jak se teda muze system/aplikace spoustet rychleji, nez pri startu z plotnove casti? Nebo je ta flash cast furt zaplnena tim, co nejcasteji poustim? To ale pak jde dost do haje zivotnost, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha pardon, tady je link porovnání startu 2 her https://www.youtube.com/watch?v=tJ3whgpXgU0

V 8 GB keši jsou zrcadlené nejpoužívanější sektory disku, ale kolik je z toho systém těžko říct. Rozhodně se prý často nepřepisuje, takže životnost bude v pohodě, ale není mi jasné jak je to ošetřené s odkládacím souborem a nebo prefetch souborovou pamětí systému, prostě to nějak funguje :-) .

Donedávna WoT lagovalo při načtení nových zvuků v průběhu bitvy s modem od Gnomefathera (zkoušel jsem instalaci na HDD vs SSD a na HDD byly 1s lagy). A třeba ty zvuky by v té keši určitě byly, protože se velmi často nahrávají, na rozdíl třeba od map nebo modelů některých tanků. Při více hrách to nejspíš bude urychlovat hlavně start systému.

 

Prostě mi SSHD přijde jako chytré řešení. Aktuální instalace WoT s Winter a pár dalšími mody mi zabere na disku 40 GB a počítám že polovina těch dat se akorát uloží na disk a nikdy nenačte (složka updates s torrenty, SD grafika, low tier mapy a modely tanků, původní textury a zvuky hry) a je škoda ty data mít na SSD. SSHD si nakešuje jádro hry, zvuky a třeba jen modely 6-10 tieru které potkávám a pár zimních textur.

Ale samosebou, pokud jsou finance na SSD, pak je to jasná volba.

 

SSHD jsem instaloval pouze jednou a nevlastním jej, takže je to jen teorie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já používám ssd na systém a seagate sshd na data. Oproti klasicky plotnovému disku (nemyslím zrovna WD řady black) je sshd rychlejší (a to nejenom při použití přímo ssd části, sshd jsem měnil za předchozí WD green, kterej byl prostě  zoufalej). SSHD stojí o pár korun více, takže jasná volba...Ale pokud chceš utrácet, určitě nejlepší je koupit 120ssd na systém a třeba 2TB ssd na data

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha pardon, tady je link porovnání startu 2 her https://www.youtube.com/watch?v=tJ3whgpXgU0

V 8 GB keši jsou zrcadlené nejpoužívanější sektory disku, ale kolik je z toho systém těžko říct. Rozhodně se prý často nepřepisuje, takže životnost bude v pohodě, ale není mi jasné jak je to ošetřené s odkládacím souborem a nebo prefetch souborovou pamětí systému, prostě to nějak funguje :-) .

Donedávna WoT lagovalo při načtení nových zvuků v průběhu bitvy s modem od Gnomefathera (zkoušel jsem instalaci na HDD vs SSD a na HDD byly 1s lagy). A třeba ty zvuky by v té keši určitě byly, protože se velmi často nahrávají, na rozdíl třeba od map nebo modelů některých tanků. Při více hrách to nejspíš bude urychlovat hlavně start systému.

 

Prostě mi SSHD přijde jako chytré řešení. Aktuální instalace WoT s Winter a pár dalšími mody mi zabere na disku 40 GB a počítám že polovina těch dat se akorát uloží na disk a nikdy nenačte (složka updates s torrenty, SD grafika, low tier mapy a modely tanků, původní textury a zvuky hry) a je škoda ty data mít na SSD. SSHD si nakešuje jádro hry, zvuky a třeba jen modely 6-10 tieru které potkávám a pár zimních textur.

Ale samosebou, pokud jsou finance na SSD, pak je to jasná volba.

 

SSHD jsem instaloval pouze jednou a nevlastním jej, takže je to jen teorie.

 

Ja ho mam (hybrid Seagate 1TB - rozdeleny na 2 oddily), ve stare sestave do ktere se mi nechtelo moc investovat. Musim rict ze to opravdu funguje. Do nove sestavy pujde samozrejme SSD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 months later...

Tak jsem si po dlouho době dal dohromady PC 

Skříň cooler master cosmos esa 1010 jsem sehnal za 1700 icon_exclaim.gif a udělal do ni díru pro plexi.

Jinak konfigurace i7 5820K 1,34V@4,5ghz(teploty 75-80) chlazeno setem od aplhacoolu ale vyměněn radiator 240 za 280XT45, deska asus X99a, grafika 780Ti+ accelero boostuje az na 1230mhz, 16gb ddr4, disky 850 evo 500gb+ 1000 a 640 gb WD black. ten druhý mám 8 let a porad jede smile.gif zdroj fsp aurum 1000w ještě z miningové horečky happy.gif ještě tam mám pod grafikou schovanou oblibenou zvukovku asus xonar dx..ventilátory jsou použity 3 klasické CMka ze skříně s pwm regulací pak jeden modře podsvícený a na radiátoru dva 140mm zalmany se zabudovanou vlastní regulaci a s pulzni diodou koupené ve slevě za 300 jeden icon_exclaim.gif 
Jednou cirka 140 na 900ot a 120 do 1100ot. Nejhlučnější komponenta je pumpa, ale nejde to skoro zaregistrovat ve dne. V noci člověk slyši lehké bzučení jinak ventilátory jdou slyšet až když člověk dá hlavu k bočnici.

Jinak ty kable moc lip uspořádat nešly. Skříň je tušim tak z 2008 takže je tam hodně zádrhelů a nedomyšlených věcí.

rONp2.jpg

6yLmn.jpg

tVq83.jpg

72L8q.jpg

hodne to plexi odrazi svetlo ale fotky myslim ujdou :thumbsup:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K GTX 950 nepotřebuješ nic silnýho. 

Utáhne jí v pohodě i3, jestli chceš časem lepší grafiku tak vem i5. 

K tomu nějakej normální zdroj - bohatě stačí 400W, když vemeš kvalitní 400W tak by ti stačil i na grafiku typu RX 480, GTX 1060 a přetaktovanej Core i7-4960X na 4,3GHz 

Spotřeba: 

spot-crysis.png

 

Ostatně na to abych něco navrhl by to chtělo vědět cenu. Pokud chceš výkon pro multithread aplikace ber lacinej FX 8300, pokud chceš něco modernějšího s možností upgradu v budoucnosti ber platformu se socketem 1151, DDR4 a i3 nebo i5. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...