Přejít na obsah

Střelné a jiné zbraně (co máme nebo nemáme doma)


waisik

Recommended Posts

Já mam víc jak 2,5. Jenže jít na (drahou) operaci a pak vyletět na nějaký volovině nebo na psychotestech (což bych ještě pochopil) mi přijde jako... Zbytečný.

 

Tákže typický. Místo toho aby pracovali s tím co je k dispozici, tak si stěžujou, že nic nevyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam víc jak 2,5. Jenže jít na (drahou) operaci a pak vyletět na nějaký volovině nebo na psychotestech (což bych ještě pochopil) mi přijde jako... Zbytečný.

 

Tákže typický. Místo toho aby pracovali s tím co je k dispozici, tak si stěžujou, že nic nevyhovuje.

 

 

Zas tak drahý to není, měl jsem na dálku 3, 75 levé - 3, 5 pravé a v roce 1999 to stálo 30 000. Vidím jak rys :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Já byl konečně po zimě provětrat Glocka a po úpravě pažbičky na maximální rozměr s bobřákem jsem na poslední dvě série po pěti měl rozptyl na velikost dlaně.. Jde to dobře. A zjistil jsem, že dělá pěkný kravál. Nicméně vzhledem s situaci mám na cestě :

 

AR-15 Par Mk3 14,5" hlaveň v základu a doděláme ji na místě po předání

 

Fabarm P.P.S. 10 

 

Alfa Steel .357 Magnum 3"

 

a aby se to dalo schovat tak ZT7 od trezory Praha : http://www.trezorypraha.cz/zt7.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že u toho píšou na 7 pušek, to asi budeš ještě přikupovat, ne? Nebo počítáš s větší zásobou střeliva? :)

 

počítám prostor na střelivo plus mazáni a cisteni. Mam na tu bednu doporuceni a viděl jsem ji i naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj lidi, pomaličku taky pokukuji po nějakém tom "koktavém železe" a potřeboval bych vysvětlit k čemu je dobré vypouštění kohoutu oproti manuální pojistce. (nemíním nosit náboj v nábojové komoře). Jinak včera jsem si vystřelil pár ran z Remingtona .45 a pár z čezety 75. Mám pocit, že je mi ta devítka nějak bližší (chod spouště, zvládnutí zpětného rázu) Takže uvažuji o CZ 75 SP-01 nebo ve verzi TACTICAL nějaké postřehy nebo doporučení? Glock nechci, protože DAO

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

ahoj lidi, pomaličku taky pokukuji po nějakém tom "koktavém železe" a potřeboval bych vysvětlit k čemu je dobré vypouštění kohoutu oproti manuální pojistce. (nemíním nosit náboj v nábojové komoře). 

 

 

Asi mi tady něco uchází, ale pokud nehodláš nosit náboj v komoře, tak tě žádná z těhlech věcí nemusí bolet, ne? Jinak je to asi kvůli okamžitý střelbě. Třeba u ČZ se spuštěným kohoutem můžeš nosit pistoli s nábojem v komoře bez toho, aby si se musel bát, že sama od sebe spustí a po vytažení můžeš okamžitě střílet. Jen pokud kohout nenatáhneš tak na první ránu musíš překonat větší odpor spouště.

Fakt je, že spousta lidí věří víc spuštěnýmu kohoutu než tý pojistce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

ahoj lidi, pomaličku taky pokukuji po nějakém tom "koktavém železe" a potřeboval bych vysvětlit k čemu je dobré vypouštění kohoutu oproti manuální pojistce. (nemíním nosit náboj v nábojové komoře). Jinak včera jsem si vystřelil pár ran z Remingtona .45 a pár z čezety 75. Mám pocit, že je mi ta devítka nějak bližší (chod spouště, zvládnutí zpětného rázu) Takže uvažuji o CZ 75 SP-01 nebo ve verzi TACTICAL nějaké postřehy nebo doporučení? Glock nechci, protože DAO

 

 

 

Ahoj, co se týče pojistky nebo decockeru - jak ti celkem správně píše Panzergranade, pokud nechceš nosit náboj v komoře, může ti být jedna i druhá fičurka celkem u zadnice. Já mám CZ 75 Compact s pojistkou, ale víceméně jen kvůli tomu, že "v oceli" se to s vypouštěčem kohoutu nedělá... Obecně se dá říct, že pokud bychom se bavili o náboji v komoře, tak je asi bezpečnější varianta mít kohout vypuštěný do přední polohy, než napnutý a věřit pojistce, protože (teoreticky), drcnout nějak do pojistky a odjistit to se ti asi podaří pravděpodobněji, než "omylem" překonat odpor spouště při nenataženým kohoutu... Jinak vypustit kohout do přední polohy palcem se dá samozřejmě i bez vypouštěče, jen je to krapítek o držku (vždycky to člověk může blbě čapnout a ruka ti může sklouznout) :-D

 

Pokud jde o výběr zbraně - tam si prostě musíš rozmyslet, jak moc chceš nosit a jak moc pohodlný to skrytý nošení má být. A taky jak to chceš nosit (pouzdro, ledvinka, brašna přes rameno - každý má svoje pro a proti, většinou tam řešíš kompromis mezi dostupností zbraně, pohodlím nošení a snadnosti plnění podmínky skrytého nošení). Já jsem třeba zezačátku taky po SP-01 ve verzi Tactical pokukoval, ale pak jsem šel nakonec pro začátek do Compactu - je to pro mě přijatelný kompromis ve smyslu zbraně, která by se měla chovat fajn při střelbě, ale zase je trošku menší a lehčí než ta SP-01 a tak bude na skrytý nošení vhodnější. Zvláště v létě to u mě bude aktuální, protože vím, že jsem člověk, který na sobě ve vedrech nezvládne mít moc vrstev, aby skryl nějaký větší pouzdro, takže na tohle asi bude compact ve vnitřním pouzdru za gatěma tak akorát :-) Ale ani tak to neberu jako zbraň na perma nošení - kdybych chtěl něco na nošení (skoro) 24/7, jdu asi do něčeho ještě lehčího a menšího - pokud ne Glocka, tak třeba Walther má pěkný kousky v týhle kategorii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

ahoj lidi, pomaličku taky pokukuji po nějakém tom "koktavém železe" a potřeboval bych vysvětlit k čemu je dobré vypouštění kohoutu oproti manuální pojistce. (nemíním nosit náboj v nábojové komoře). Jinak včera jsem si vystřelil pár ran z Remingtona .45 a pár z čezety 75. Mám pocit, že je mi ta devítka nějak bližší (chod spouště, zvládnutí zpětného rázu) Takže uvažuji o CZ 75 SP-01 nebo ve verzi TACTICAL nějaké postřehy nebo doporučení? Glock nechci, protože DAO

 

 

Pokud chceš zbraň i nosit, tak Shadov ani TS nejsou vzhledem k rozměrům a váze zrovna ideální. Co se týče pouze střelby na střelnici, tak jsou tyto dvě dobrá volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě, že to nošení nebudu nijak hrotit rozhodně né denně ani týdně spíš tak jednou za čas. hlavně si chci občas dobře zastřílet a až se trošku zlepším tak nějaké ty soutěže nebo závody. jinak díky za rady a asi půjdu do TACTICAL ty pojistky mi nikdy nedělali dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si chci taky dobře zastřílet, ale zase jsem nechtěl mít pocit, že mám za pasem cihlu, když s tím půjdu na střelnici/ze střelnice. Další věc je, že nemám moc velký pazoury a ten Compact v nich sedí prostě prima, aspoň takhle "nasucho" :-) Ale myslím, že s SP-01 Tactical chybu neuděláš - je velmi dobře hodnocenej... Což ostatně i ten Compact... Minimálně Amíci mají zbraně od CZUB celkem rádi... někdy mám pocit, že je žerou víc jak my tady v ČR :-)

 

Jinak co se týče pojistky/decockeru - jak už bylo řečeno, pokud nechceš nosit s nábojem v komoře, může ti to být v zásadě u zadnice :-D Já bych osobně byl radši za vypouštěč, ale na "Dčkovýho" Compacta, tj. "v hliníku", jsem neslyšel moc dobrý reference, pokud jde o dlouhodobou výdrž, takže jsem šel do ocelový verze a tam prostě pojistka a hotovo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Jen taková drobná do placu - rozhodně bych si ve světle posledních událostí začal vážně rozmýšlet, jestli tu postovat to co mám doma.

 

Respektive - jestli ta ****** od EU vejde v platnost, tak by bylo záhodno, aby tohle vlákno admini smazali.

 

Nečekají vás dobrý časy, klucí, doufám že ste podepsali alespoň tu mezinárodní petici a nebo si dali psáci a napsali našim europoslacům nebo Vicky Ford...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...