Přejít na obsah

Střelné a jiné zbraně (co máme nebo nemáme doma)


waisik

Recommended Posts

To už zase koukáš po CZ? :) Nebudu vyvolávat flame (ale Glock je Glock:), ale tohle mi přijde moc velký. To je služební zbraň a ne na strytý nošení.

 

Ještě pořád, nespustil jsem je totálně z dohledu, pořád je to v procesu výběru. Moc velký? Jako ano, ale že by to zase bylo třeba oproti Glocku 17 Gen 4 nějaký hovado, to ne...

 

Parametry, co jsem našel: ČZ (a v závorce Glock)

 

Délka: 208 (186) mm

Výška: 148 (138) mm

Šířka: 38 (30) mm

Hmotnost: 860 (625) g

 

Jako jo, ta P-09 je sice větší, ale že by to bylo nějaký extra hovado, mi teda nepřijde :)

 

Za video dík, mrknu :-)

 

Osobně to vidím tak, že půjdu na střelnici, kde jsem dělal zbroják. Tam mají za rozumnou cenu kvéry na půjčení, tak si to tam osahám, ostřílím a rozhodnu se :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povolení k nákupu ještě musím vyřídit. To jsem dneska fakt nedal, ještě letět pro tři stovky na kolek. .Pro povolení půjdu v pondělí nebo ve středu.

 

Jinak vybráno ještě není, ale zrovna sem jdu položit dotaz, pro místní střelce:

 

Co vy na CZ P-09? Co jsem tak četl, tak pomalu samá chvála na ni? Někdo nějaká osobní zkušenost?

 

https://www.czub.cz/cz/news/napsali-o-nas/763-pistole-cz-p-09.aspx

 

 

Kámoš ji má a je velice spokojen, nosí ji docela pravidelně, je to jen o zvyku. Slouží s Glockem u Vojenské policie, má ho rád, ale je ten, kdo říká " Číza je číza. " 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě pořád, nespustil jsem je totálně z dohledu, pořád je to v procesu výběru. Moc velký? Jako ano, ale že by to zase bylo třeba oproti Glocku 17 Gen 4 nějaký hovado, to ne...

 

Parametry, co jsem našel: ČZ (a v závorce Glock)

 

Délka: 208 (186) mm

Výška: 148 (138) mm

Šířka: 38 (30) mm

Hmotnost: 860 (625) g

 

Jako jo, ta P-09 je sice větší, ale že by to bylo nějaký extra hovado, mi teda nepřijde :)

 

Za video dík, mrknu :-)

 

Osobně to vidím tak, že půjdu na střelnici, kde jsem dělal zbroják. Tam mají za rozumnou cenu kvéry na půjčení, tak si to tam osahám, ostřílím a rozhodnu se :-)

Já nevím že chceš furt full size pistoli. Na skrytý nošení jsou velký obě dvě, ale ten glock je přeci jenom menší a hlavně užší. Pro mě byla max velikost o který jsem uvažoval G19.

CZ by pro mě byla zajímavá kdyby stála tak o 5 tis míň než Glock . Při stejný ceně je volba jasná. Schválně si porovnej dílenský zpracování, krásně je to vidět na vnitřní straně závěru. To že má Glock 2x delší záruku než CZ udavanou životnost taky o něčem svědčí. Ale musím přiznat že pocitově se mi líp střílelo z CZ, ale ostatní vlastnosti mě přesvědčily do Glocka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím že chceš furt full size pistoli. Na skrytý nošení jsou velký obě dvě, ale ten glock je přeci jenom menší a hlavně užší. Pro mě byla max velikost o který jsem uvažoval G19.

CZ by pro mě byla zajímavá kdyby stála tak o 5 tis míň než Glock . Při stejný ceně je volba jasná. Schválně si porovnej dílenský zpracování, krásně je to vidět na vnitřní straně závěru. To že má Glock 2x delší záruku než CZ udavanou životnost taky o něčem svědčí. Ale musím přiznat že pocitově se mi líp střílelo z CZ, ale ostatní vlastnosti mě přesvědčily do Glocka.

K te záruce jen malé doplnění, Glock má 5let, CZ 2roky na povrchovku a dřevo a 3roky na vše ostatní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím že chceš furt full size pistoli. Na skrytý nošení jsou velký obě dvě, ale ten glock je přeci jenom menší a hlavně užší. Pro mě byla max velikost o který jsem uvažoval G19.

CZ by pro mě byla zajímavá kdyby stála tak o 5 tis míň než Glock . Při stejný ceně je volba jasná. Schválně si porovnej dílenský zpracování, krásně je to vidět na vnitřní straně závěru. To že má Glock 2x delší záruku než CZ udavanou životnost taky o něčem svědčí. Ale musím přiznat že pocitově se mi líp střílelo z CZ, ale ostatní vlastnosti mě přesvědčily do Glocka.

 

Vidíš, jsi první, kdo tvrdí, že volba je "jasná" :-) Já zatím s kýmkoli jsem se bavil, včetně lidí, co do toho dělají už x let, tak mi nikdo jasně nebyl schopen říct, že "na čízu ser a ber Glock" :-D Vždycky to byla spíš srdcovka :-)

 

Ohledně full size pistole - protože se mi s nima prostě dobře střílí, s nějakýma "prckama" mám prostě... divnej pocit... :-) tím nezpochybňuju, že i nějaký menší záležitosti svou práci udělají, ale já mám z full size pistolí lepší pocit ;-)

 

Co se týče střelby - tam to právě taky u mě dopadlo tak nejednoznačně... Herdek, já se nakonec naštvu, rozbiju prasátko a koupím obě :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš, jsi první, kdo tvrdí, že volba je "jasná" :-) Já zatím s kýmkoli jsem se bavil, včetně lidí, co do toho dělají už x let, tak mi nikdo jasně nebyl schopen říct, že "na čízu ser a ber Glock" :-D Vždycky to byla spíš srdcovka :-)

 

Ohledně full size pistole - protože se mi s nima prostě dobře střílí, s nějakýma "prckama" mám prostě... divnej pocit... :-) tím nezpochybňuju, že i nějaký menší záležitosti svou práci udělají, ale já mám z full size pistolí lepší pocit ;-)

 

Co se týče střelby - tam to právě taky u mě dopadlo tak nejednoznačně... Herdek, já se nakonec naštvu, rozbiju prasátko a koupím obě :-D

Tak jestli máš to prasátko dost velký, tak klidně můžeš. [emoji6] Ale to bych si asi koupil CZ na střelnici a na nošení G42 nebo 43.

Vyzkoušej si někde schválně toho G19. Má podle mě všechny vlastnosti velký pistole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Násilí a trestná činnost má bohužel volné pole působnosti, pokud by dospělá část populace byla povinně školena v zacházení se zbraní s doporučením vlastnit zbraň pro obranu svých základních práv, měli by zločinci o moc větší strach. 

 

http://www.lidovky.cz/zacalo-to-jako-vtip-ted-plati-v-americkem-meste-povinnost-vlastnit-zbran-1qc-/zpravy-svet.aspx?c=A140831_154502_ln_zahranici_ele

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Násilí a trestná činnost má bohužel volné pole působnosti, pokud by dospělá část populace byla povinně školena v zacházení se zbraní s doporučením vlastnit zbraň pro obranu svých základních práv, měli by zločinci o moc větší strach. 

 

http://www.lidovky.cz/zacalo-to-jako-vtip-ted-plati-v-americkem-meste-povinnost-vlastnit-zbran-1qc-/zpravy-svet.aspx?c=A140831_154502_ln_zahranici_ele

 

Souhlasím s Billem Longem. Zakazovat a přikazovat vlastnictví zbraně mi přijde stejně přiblblé. Ode zdi ke zdi. Navíc jsem toho názoru, že opravdu ne všichni by měli mít právo zbraň vlastnit a nosit. Někdo prostě k tomu způsobilý není a nikdy nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak doslova jsem to určitě nemyslel. Někdo opravdu zbraň mít nemůže ale od toho jsou tu rádoby odborníci aby věděli kdo je kdo že. Hlavně šlo o tu myšlenku, že sice máš zbraň, ale zase nikdy nevíš kdo ji má taky a tak si rychle rozmyslíš někoho někde okrádat. Hlavně by se třeba nestávaly situace že nějakej šmejd vandruje do holky a lidí okolo projde a dělaj že nevidí a takovejch situací je dost a dost. Ale jak říkám, určitě to není všespásné, ale já své děti budu určitě učit zacházet se zbraní a když to bude jen trochu možné, bude doma minimálně jeden kousek na obranu všeho co je mi milé. Háleluja. A nepochybuji že to máte taky tak.  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak už mám asi vybráno :-)

 

http://www.kentaurzbrane.cz/index.php?route=product/product&path=59_60_61&product_id=337

 

Jen se chci zeptat - nevíte o nějaké pražské střelnici, která by měla přímo SP-01 Tactical a půjčovali ji tam? Většinou mají Shadow/Phantom, což by sice mělo být podobný, ale rád bych si před finální koupí vystřelil přímo z SP-01 TACTICAL :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Tohle sem nejspíš nepatří, ale já vážně nevidim důvod kvůli tomu začínat nový téma.

 

Centrum podpory speciálních sil

 

Co přesně znamená poskytování bojové podpory prvkům speciálních sil? Já si pod tím nějak nemám co představit. Vůbec tu jednotku nějak nechápu. Neříkám, že nemá opodstatnění, ale fakt nevim k čemu přesně je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle sem nejspíš nepatří, ale já vážně nevidim důvod kvůli tomu začínat nový téma.

 

Centrum podpory speciálních sil

 

Co přesně znamená poskytování bojové podpory prvkům speciálních sil? Já si pod tím nějak nemám co představit. Vůbec tu jednotku nějak nechápu. Neříkám, že nemá opodstatnění, ale fakt nevim k čemu přesně je.

 

 

Viděl jsi http://www.csfd.cz/film/8266-cerny-jestrab-sestrelen/prehled/? Přesně to, co ve filmu dělali Rangers pro Delta Force bude úkolem Cpss. Zabezpečovat perimetr operací prostějovské 601. skss, poskytovat jim palebnou podporu, doprovod, případně je svou těžší výzbrojí tahat z ošemetných situací, na kterou výzbroj speciálů nebude stačit. Budou mít i rotu psychologických a informačních operací. Měli to dělat Chrudimáci, ale generálové rozhodli jinak- taky tady z toho byli vojáci pěkně nas...ný, protože to brali za hotovou věc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tákže, za jak dlouho někdo dojde k názoru, že to bylo zbytečný?  

Psychologický a informační operace jsou co? Jakože speciálové budou mít nějakou vlastní úzkoprofilovou rozvědku zaměřující se na získání informací čistě o místě nasazení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhaduju to na kombinaci PSYOPS a HUMINT operací. 

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychologická_operace

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/HUMINT

 

To máš těžký. Bylo okolo toho spousta vzrušení a nasrání, mimo jiné proto, že pro Cpss se bude lovit ve stejném personálním bazénu jako pro výsadkáře, což je při současném nedostatku lidí- lidi shání armáda, policie, celníci, BIS, každá ozbrojená složka- dost problém. Debatu na téma si zkus najít na http://www.onwar.eu, píšou tam lidi z oboru, žádná sběř z novinky.cz- i když i takoví se tam začínají objevovat, nicméně pořád je fundovaný zdroj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě než prohlásim něco o tom, že armáda si za nedostatek lidí může částečně sama, třeba občas lehce od reality odtrženými požadavky u zdravotní způsobilosti, tak mám jednu otázku. Co je pravdy na tom, že přes zdravotní prohlídku neprojde člověk co má víc jak 2,5 dioptrií, ale pokud je už jednou v armádě tak jich může mít třeba 6 a bejt furt paragán?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě než prohlásim něco o tom, že armáda si za nedostatek lidí může částečně sama, třeba občas lehce od reality odtrženými požadavky u zdravotní způsobilosti, tak mám jednu otázku. Co je pravdy na tom, že přes zdravotní prohlídku neprojde člověk co má víc jak 2,5 dioptrií, ale pokud je už jednou v armádě tak jich může mít třeba 6 a bejt furt paragán?

 

 

S 2, 5 dioptriema neprojdeš, to je zkrátka dost :) Nicméně cesty jsou a nemluvím o korupci. Oblíbená kravina je třeba bilirubin, na tom vyletí spousta lidí a přitom to může být jen momentální stav. Ale jak tam už jsi, dá se obejít leccos- kámoš má docela problémy s děravými ušními bubínky a slouží leta u vojenské policie, kde je to braný dost přísně. Je to výbornej voják, takže ho podrží jak velitel, tak doktor, který jim dělá pro útvar prohlídky. A že si za to můžou sami.. o tom žádná.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...