Přejít na obsah

Střelné a jiné zbraně (co máme nebo nemáme doma)


waisik

Recommended Posts

Zdravím pánové,

 

díky za reakce :-)

 

Stručně - na střelnici jsem právě v červnu byl, vypadá to, že 9mm bude to pravé, Glocka (vedle něj ještě ČZ 75, Sig Sauer a ještě nějaký revolver, u toho si ale už za boha nevzpomenu, o který šlo) jsem už v pazourách taky držel a střílelo se mi z něj fajn... Teď v neděli mě čeká přípravný kurs na ZP, kde si taky určitě vystřelíme, takže tam asi vyzkouším možná ještě něco dalšího...

 

A jen tak na okraj - možná budu "divnej", ale mně osobně se třeba Glocky docela líbí :-) Na ty Grand Power kouknu taky, už jsem na ten název narazil na různých webech víckrát, tak to prozkoumám, co a jak :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

 

díky za reakce :-)

 

Stručně - na střelnici jsem právě v červnu byl, vypadá to, že 9mm bude to pravé, Glocka (vedle něj ještě ČZ 75, Sig Sauer a ještě nějaký revolver, u toho si ale už za boha nevzpomenu, o který šlo) jsem už v pazourách taky držel a střílelo se mi z něj fajn... Teď v neděli mě čeká přípravný kurs na ZP, kde si taky určitě vystřelíme, takže tam asi vyzkouším možná ještě něco dalšího...

 

A jen tak na okraj - možná budu "divnej", ale mně osobně se třeba Glocky docela líbí :-) Na ty Grand Power kouknu taky, už jsem na ten název narazil na různých webech víckrát, tak to prozkoumám, co a jak :-)

 

 

To teda asi seš, páč Glock vypadá jak divnej zubní kartáček :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to zbraň dělaná na maximální efektivitu, blbovzdornost, bezpečnost, výdrž atd. a tomu je úzpůsobnej i design - použité materiály ( polyamid apod. )

Byla vyvíjená primárně pro ozbrojené složky a je to nan ní vidět :) Stejně jako Hummer vs LandCruiser např. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to zbraň dělaná na maximální efektivitu, blbovzdornost, bezpečnost, výdrž atd. a tomu je úzpůsobnej i design - použité materiály ( polyamid apod. )

Byla vyvíjená primárně pro ozbrojené složky a je to nan ní vidět :) Stejně jako Hummer vs LandCruiser např. :)

 

 

Nj každýmu se holt líbí něco jinýho :-D A co se týče pocitu ze střelby, tak u Glocka fakt hodně příjemnej :-)

 

Jo, to můžu jen potvrdit, ergonomie, pocit ze  střelby, zpracování, přesnost, spolehlivost atd., to všechno tyhle pistole mají, Gaston nebyl žádnej blbeček. Ale hnusný jsou jak pondělí v práci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Tak mě po přečtení návrhu napadlo úsloví Vlk se nažral,ale koza zůstala celá.Z jakého důvodu mají být postiženi majitelé zbraní kategorie A ?Znám pár lidí co mají vyjímku od policie,protože jsou to členové KVH spolků a pochybuji dost silně,že je napadne vzít kulomet a střílet do lidí.Kdo bude chtít tak si zbraň na černo vždy sežene.Evropská unie nevydá směrnici zpřísňující tresty za nelegální držení zbraně.Ne naopak osolí ty  co jsou nejvíc na ráně držitele ZP,protože se veřejnost musí uklidnit.Statisticky kolik lidí držitelé ZP si vezme zbraň a jde spáchat trestný čin?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V návrhu je toto - Rozšíření zbraní kategorie A (zakázané) o samonabíjecí zbraně vyrobené úpravou ze zbraní samočinných a dále samonabíjecí zbraně, které mají vzhled zbraní se samočinným mechanismem a ještě Zbraně kategorie A nesmí držet civilní osoby a tyto zbraně musí být zničeny

 

Jinými slovy zákaz všech samonabíječek vojenského vzhledu pro civil (Sa24/26, CZ 858 TACTICAL, AR-15, AK-47/74, Skorpion 61S......)

 

Svoji CZ 858 jim rozhodně neodevzdám

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co asi udělá stát když se bojí vlastních lidí? Nechá je odevzdat zbraně. Stejně to bylo za druhé světové a za komančů taky. To jen tak, aby jsme se náhodou nerozhodli vzít vlastní životy a životy našich blízkých do vlastních rukou. Jsem zvědavej, kam tohle ti mamrdi dovedou. Sorry za spam, ale jsem z toho nějakej smutnej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čuste. Mám za sebou odeslanou připomínku do Evropského parlamentu, jsem čerstvě členem LEXu ( čekám už jen na členskou kartu ) a nehodlám přihlížet tomu, co se děje. V současné chvíli probíhá už kampaň na kontaktování našich eruposlanců. Hlavně nepište naší Europoslankyni Jourové. Tu zde ani nemůžu nazvat tak abych neurazil domácí skot či dámské přirození. Už od ní je odpověď, kde pomíchala deset věcí najednou a na konci napsala, že se její dopis nemá šířit. Ale ona ten zákon tlačí. A chce ho zlegalizovat do léta 2016.

 

Pokud chcete, přidejte se k podpisu doporučené pertice ze strany Lexu a slovenských kolegů z Legis Telum a dalším evropským organizacím. Na vyšší úrovni probíhá i jednání s certifikovanými výrobci a dalšími subjekty pro organizovaný legální odpor vůči návrhu zákona. Ale ani vy na nic nečekejte. 

 

Zde je petice. Zatím je to na cca 160 000 podepsaných a je potřeba víc. Nebojte se bojovat.

 

Pokud to projde, tak krom zabavení všech samonabíjecích pušek můžou všichni šermíři s mušketami a fanoušci WW2 s expanzními zbraněmi čekat změnu i jejich kategorizace a buď všichni na zbroják na zbraň kategorie C nebo sebrat.

 

Můžete tu sice dál brblat, že to pro někoho třeba nemá cenu a že petice nic nevyřeší. Klidně si zabrblejte, ale až po podepsání.

 

https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership?source_location=petition_footer&algorithm=recommended_share&grid_position=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučují věnovat pozornost formulaci "zákaz zbraní, které už jen svým vzhledem připomínají zbran automatickou". To je přátelé i každá kvalitnější airsoftka.

Další věci jsou například Glocky pro ozbrojené složky, mající funkci střelby dávkou. A ty jsou vizuálně shodné s klasickým civilním Glockem. Bude stačit jediný horlivý blbec a bude se zakazovat i toto, protože se podoba zbraní automatické ?

 

Kdo má rad airsoft, simulace bojů z WW s expanznimi zbraněmi a historicky šerm a muškety, tak se prosím přípojte také. Jde i o vás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já si jen dovolím akcentovat další větu: znehodnocené (deaktivované) zbraně kategorie A zůstávají stále zařazeny jako zbraně kategorie A...

Tzn že např. i sběratel militarií vlastnící samopal z WWII se zatavenou hlavní (či jinak znehodnocený) může o své exempláře přijít.... Protože i samopal se zatavenou hlavní bude dle této úpravy zbraň kategorie "A" tedy zakázaná....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako střelci prosíme o vaší pomoc. Nenechte nás v tom samotné. Pojďte se s námi postavit na odpor zakonu, který neřeší vůbec nic v rámci boje proti černému trhu a ilegálním zbraním a zavede šikanu vlastních obcanu, protože to je pro ne jednoduché. Vzdy bude lepší bezerovat lidi podle hotovho seznamu, než zabránit ilegální činnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Finsko - ministr obrany Niinistö (strana Pravych Finu) oznamil ze Finsko neprijme pozadavek EU na drzeni zbrani.
Vysvětlil to tím, ze Finští vojáci v záloze musí mít možnost pravidelně cvičit střelbu, že to je část obranyschopnosti země. EU nemůže diktovat, jak má být zajišťována obrana země. Řekl doslova, ze Finsko se nepodřídí EU v tomto směru.

 

http://www.hs.fi/talous/a1448604373908?jako=a29fe491349d11f4332fb5755398f634&ref=fb-share

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...