Přejít na obsah

Střelné a jiné zbraně (co máme nebo nemáme doma)


waisik

Recommended Posts

Ten obrázek pochází ze zadržený turecký lodě, která nelegálně vezla zbraně do Libye, údajně do oblastí kontrolovanejch islamisty. Všude jsem viděl napsáno jen "military shotgun", žádný konkrétní typ. Vzhledem k tomu, že jde o Turecko, tak bych věřil tomu Uzkonu...

 

Nějaký český pochybný média ho převzali a překroutili, že se prej jedná o zbraně a americký náboje uvedený jako pomoc pro uprchlíky, která měla směřovat do evropy.

Ještě by to mohl být nějaký Hatsan, taky turek a taky dělají i brokárny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíma pozdravuji

 

Očekávaný vývoj, plánovaný ve výhledu cca jednoho roku :

 

GLOCK 19 4G. 9 mm

CZ 75D Tactical 40 SW

IŽ  27-EM-1C Sporting

a pak dle rozpočtu Sa vz58 samonabíjecí pro další úpravy nebo rovnou Brena S1.

 

Vypadá to hezky, jen na to sehnat prachy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíma pozdravuji

 

Očekávaný vývoj, plánovaný ve výhledu cca jednoho roku :

 

GLOCK 19 4G. 9 mm

CZ 75D Tactical 40 SW

IŽ  27-EM-1C Sporting

a pak dle rozpočtu Sa vz58 samonabíjecí pro další úpravy nebo rovnou Brena S1.

 

Vypadá to hezky, jen na to sehnat prachy :D

Pokud chceš CZ 858 TACTICAL (Sa58) tak si s nákupem pospěš, nějak jich začíná být nedostatek. Navíc to není ani velká investice :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta podobnost je relativní...

 

50_CE0_C06_B0504175_B0_CA8_AB478_DAA96_E

 

 a

 

perfect_870.jpg

 

je jedna a ta samá zbraň... (M870 Tactical)

 

Takže to, že není na chlup stejná, neznamená, že to není ona....

Přesně tak, pažby, rukojeti a jiné doplňky udělají z jedné zbraně úplně jinou.

Na první pohled se mi ta zbraň na fotce jevila jako ten Uzkon, ale pak jsem tam viděl drobné rozdíly - tvar lučíku, muška, tvar pistolové rukojeti, horní madlo je na uzkonu obdelník, na fotce má přední část zkosenou....

 

Proč vlastně pátrame po tom, o jkakou zbraň se jedná? Když jich je tolik podobných :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra chlape, v ruce máš pětačtyřicítku a pak si vezmeš 92ku, to je pekelná kombinace. Asi ji máš jen na nošení, ale ten kontrast je neskutečný :-)

Samozřejmě nic ve zlým

 

CZ92 mám na leto, keď je teplo do vrecka kraťasov, keď mám iba tričko. Vo vrecku v špeciálnom puzdre malá nenápadná, nikto nič netuší. Samozrejme je iba na nosenie, na sebeobranu, nie na strelnicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec pánové :-)

Já zatím nic nemám, ale zrovna řeším zbrojní pas, protože situace se začíná přiostřovat a já chci být připraven kdyby se to zvrhlo...

Co mi jako nováčkovi doporučíte vůbec se neorientuji :D Líbí se mi 1911 ale ta je podle všeho na mně moc velká a těžká.

Jde mi hlavně o ochranu majetku a rodiny, zatím nevím jestli ji budu nosit sebou " uvidíme podle situace" a chci chodit na střelnici o víkendech.

díky za postřehy  ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec pánové :-)

Já zatím nic nemám, ale zrovna řeším zbrojní pas, protože situace se začíná přiostřovat a já chci být připraven kdyby se to zvrhlo...

Co mi jako nováčkovi doporučíte vůbec se neorientuji :D Líbí se mi 1911 ale ta je podle všeho na mně moc velká a těžká.

Jde mi hlavně o ochranu majetku a rodiny, zatím nevím jestli ji budu nosit sebou " uvidíme podle situace" a chci chodit na střelnici o víkendech.

díky za postřehy  ;-)

Pokud plánuješ chodit i na střelnici, tak asi něco v ráži 9Luger, jsou do toho levné náboje. A na obranu to je taky dostačující.

1911 je pěkná zbraň, na nošení jsou sice vhodnější, ale je to klasika. No a druhá věc je cena náboju, skoro jednou tolik co 9Luger.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, v dohledné době mám v plánu si udělat zbroják... a tak pošilhávám po tom, co bych si pak mohl koupit. Poradili byste mi nějakou rozumnou pistoli, s dobrým poměrem cena (odhadem tak 10 - 15 tis. Kč +/-, nová není podmínkou) a výkon (malorážku nechci, ale Desert Eagle to taky bejt nemusí), co vychází cenově rozumně i co se týče střeliva (takže jak koukám výše, tak asi 9mm Luger bude ta volba), nějakou dobu mi vydrží a není bůhvíjak náročná na údržbu...

 

Účel:

 

- střelba na střelnici do terčů, možná příští rok bych absolvoval i nějaký ten střelecký kemp od naší krav maga organizace...

- ochrana zdraví, života a majetku (na to doufám nikdy použita nebude)

- nehodlám ji permanentně nosit, ale zase bych rád nějakou, která se v případě potřeby bude nosit přiměřeně pohodlně

 

Koukal jsem zatím na Glocky 17/18 a ČZ 75, ale jsem v oboru celkem lama, takže rozhodně uvítám nápady a náměty zkušenějších borců :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduchá otázka. Chceš pěknou pistoli nebo Glock ? :D 

 

Pánové, v dohledné době mám v plánu si udělat zbroják... a tak pošilhávám po tom, co bych si pak mohl koupit. Poradili byste mi nějakou rozumnou pistoli, s dobrým poměrem cena (odhadem tak 10 - 15 tis. Kč +/-, nová není podmínkou) a výkon (malorážku nechci, ale Desert Eagle to taky bejt nemusí), co vychází cenově rozumně i co se týče střeliva (takže jak koukám výše, tak asi 9mm Luger bude ta volba), nějakou dobu mi vydrží a není bůhvíjak náročná na údržbu...

 

Účel:

 

- střelba na střelnici do terčů, možná příští rok bych absolvoval i nějaký ten střelecký kemp od naší krav maga organizace...

- ochrana zdraví, života a majetku (na to doufám nikdy použita nebude)

- nehodlám ji permanentně nosit, ale zase bych rád nějakou, která se v případě potřeby bude nosit přiměřeně pohodlně

 

Koukal jsem zatím na Glocky 17/18 a ČZ 75, ale jsem v oboru celkem lama, takže rozhodně uvítám nápady a náměty zkušenějších borců :-)

 

V tom případě si kup ČZ v 9 mm Luger a máš to vyřešený. Je to i vlastenecký :) Kámoš si pořídil totok http://www.prodej-zbrani.cz/pistole/compact/CZ-75-P-07-DUTY__s436x17p.htmla je velmi spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučil bych ti Alfa Defender 9mm Luger, to je podle mně hodně dobrý poměr výkon -cena a je to pro začátečníka dobrá volba. http://www.prodej-zbrani.cz/pistole/alfa-proj/combat-defender/Pistole-ALFA-Defender-9mm-Luger__s459x1814p.html

Jj, je to takový klon CZ 75 Compact jen s polymerovým rámem. Ještě tak cca před půl rokem se dala v akci koupit pod 9 tisíc.

 

 

Ještě jsou celkem dobré ohlasy na slovenské pistole Grand Power. Jejich K100 v devítce je za nějakých 13600Kč, což se taky dá.

 

Glock je sázka na jistotu, ale zase se najdou lidi co se jim Glock nelíbí (třeba já :-D ), hlavně mi vadí skrytý kohout

 

Kovové ČZety jsou v pohodě, u plasťáku byly nějaké drobne mušky, ale zdá se že už se s tím vypořádali

 

Pistole Walther a HK mi přijdou už dost drahé, ale zase na Walther bývá sem tam nějaká akce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodně pro tebe Glock.

Když koupíš jetýho, je strašně malá pravděpodobnost že mu něco bude - ta zbraň opravdu vydrží a je velmi vhodná na akční střelbu a jseš tam myslím za 9tis.

Ale i s novou se vejdeš do limitu.

Co jako + u Glocka bych ještě uvedl je dostupnost a cena náhradních dílů.

Co je také nesmírná výhoda Glocku je to, že vystřelí skoro všechno - přebíjené náboje, které nejsou moc vyžehlené apod. Člověk se pak dostane nákladama na půlku.

Glock je i výbornej na nošení - hlavně díky originálním pouzdrům, který nemusíš upínat na opasek apod.

Tady bych už spíš rozmýšlel jestli Glock 17 nebo 19 ( liší se pouze velikostí ). Pokud ale nemáš velký pazoury a nevadí ti menší kapacita zásobníku, šel bych i do verze sub/kompaktu. 

Menší kapacita nevadí, stejně po 6 výstřelu na terč už má většina lidí rozklepanou ruku.

Co možná Glock moc není je na nějakou terčovou střelbu, ale to je otázka, jakou chceš trénovat. Čistě terčově na 25 metrů asi střílet nebudeš a na to je pak lepší nějaký speciál se stavitelným mířením apod.

 

ČZ bych ti nedoporučil, určitě né plastové a kovový jsou na nošení těžký. Jinak to jsou fajn zbraně, hlavně na terč.

 

Grand power K100, byla moje první zbraň. Jó to byly časy, měl jsem druhou sérii a to firma byla v takové velikosti, že konstruktér a majitel řešil každého pot. kupce osobně :)

Zbraň je to super a novější modely ještě lepší, obsoutranný ovládaní, perfektní na terč i akční střelbu. Jediná její nevýhoda je, že je citlivá na kvalitu střeliva ( pokud by jsi používal přebíjený ) - je to díky unikátnímu systému uzamknutí a pootočení hlavně při výstřelu.

 

Co se týče Walthera - fajn zbraně např PPQ a novější, podobné Glocku, ale mě nevyhovovalo chování při výstřelu, strašně kope...

 

Hodně fajn je USP - ale to je cenou přes limit, možná jetá

 

 

nejlepší ale varianta je na terč něco speciálního, třeba i malorážku a na akční střelbu Glocka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...