Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

Mám dotaz... Proč DVD,  proč ne fleška?? (Nerýpu... opravdu mě to zajímá... ;-) ) A vím, že by to problém nevyřešilo, ani mu nezabránilo...

U některých PC nebo NTB nelze v biosu nastavit boot z USB.Teď jsem to nedávno řešil, a DVD byla jediná šance pro čistou instalaci.  ( a to byl docela nový ntb Acer ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U některých PC nebo NTB nelze v biosu nastavit boot z USB. Teď jsem to nedávno řešil, a DVD byla jediná šance pro čistou instalaci.

To sice chápu, ale můj dojem je, že stroje bez podpory bootu z USB jsou v takové konfiguraci že nejsou garantovány jako "ready for win 10"... Samozřejmě, že tam ty W10 narvat půjdou, ale pak vše nemusí běhat jak má... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Windows Media Player mi delal ve win peknej bordel (pri startu win se porad s necim synchronizoval a brzdil), tak jsem ho vypnul (zadnej hack, normalne ho ted lze vypnout ve win7) To by me zajimalo, jestli ho lze zrusit i ve win10!  (jednou tam taky musim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Win 10 defaultně nepoužívá WMP jako výchozí aplikaci... (ani nevím zda-li se lze na něj přepnout - neměl jsem potřebu to zkoušet protože používám VLC)... Používá aplikaci "Filmy a TV pořady" pro video a přehrávač hudby Groove...A ty lze pochopitelně nepoužívat a používat vlastní přehrávač třetí strany...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Win 10 defaultně nepoužívá WMP jako výchozí aplikaci... (ani nevím zda-li se lze na něj přepnout - neměl jsem potřebu to zkoušet protože používám VLC)... Používá aplikaci "Filmy a TV pořady" pro video a přehrávač hudby Groove...A ty lze pochopitelně nepoužívat a používat vlastní přehrávač třetí strany...

 

Presne tak jsem to doted delal ve W7 (pouzivam VLC), nez zacal WMP takhle blaznit. Mam podezreni na jednu aktualizaci, ale rusit ji nechci, protoze se ma tykat uplne neceho jineho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Máte někdo typ na nějakou dobrou čtečku. Cool Reader jsem v tom jejich vybrakovaným krámě (rozuměj Storu) nenašel. Zkusil jsem instalaci z exe souboru, ale to se nějak hádá. Ideálně i něco, co umí PDF, což sice Cool Reader neumí, ale ten mi byl zase příjemnej na všechny ostatní. Na PDF jsem měl Aldiko, ale to ve Store taky není (ach, jo). 

 

Edit: tak já budu mít asi problém, že mám 64bit systém a ten Cool reader kamarádí jenom s dvaatřicetitibitem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

64bit umí i 32bit. Ovšem obráceně to pochopitelně nejde. Pokud se nepletu.

A nyní můj problém. Far Cry2 a CnC3 Tiberium War. Nejedou moc dobře pod Win 10 a jsou instalovány mimo c. Starý dobrý RTCW šlape jak hodinky, Starcraft 1 se zatím tváří, že taky. Další možný problém je, že disk dostal na frak díky napájecímu kabelu, který mi poškodil další disk.
Obě hry se snaží něco načítat, je slyšet disk jak maká, hry zamrznou. V případě CnC3 se pak ztratí část menu.

Hraje někdo tyto dvě uvedené hry pod Win 10 a má je instalovány mimo c?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli to není dobré... U mě je to zvyk z pravěku počítačů, kdy jsem měl data zvlášť (tedy i hry) a systém zvlášť... S příchodem SSD se to doporučovalo kvůli omezení prvních SSD počtem zápisů... Takže u mě jde o zvyk... A mimo C: mám i všechny klienty (Steam, Origin, Uplay, Battle Net, GoG (sakra to jich je...))... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to delal taky tak, ale s prichodem SSD bych rad mel aspon Steam hry na C: ....... S tim snad problem nebude. Ostatni klienty pouzivat asi ani nehodlam. Stare hry budu stejne instalovat na D:, jen me zajimalo jestli W10 nejak nezvykle neomezuji pristup na C: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám také všechny hry mimo systém. Většína na platformách, co už jmenoval Aaron. Jedinou výjimku tvoří Arkham Knight, který jsem do desítek instaloval jako první a nezareagoval jsem na default (čili disk C) a i ten mi jede bez problémů. Ale to je nová hra.

Jediný problém jsem zaregistroval v Tomb raider Underworld. Tam je bug, který je, jak jsem četl v zákysníku způsoben právě OS. Ale tam to prý dělaly už Win 7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, aplikací existuje mnoho, ale já je neumím "číst"
Každopádně na C to jede OK tedy Far Cry2. Až na to, že postavičky divně poskakují a škubou hlavou :-D Zítra tam dám CnC3

 

edit: on tak velký problém s Win 10 nebude, já se ptal jen abych potvrdil/vyloučil domněnku 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, aplikací existuje mnoho, ale já je neumím "číst"

Každopádně na C to jede OK tedy Far Cry2. Až na to, že postavičky divně poskakují a škubou hlavou :-D Zítra tam dám CnC3

 

edit: on tak velký problém s Win 10 nebude, já se ptal jen abych potvrdil/vyloučil domněnku 

 

 

No tak jestli ti aplikace bezi tak to tezko bude hw zavada. Nevim jestli je problem ve Win nebo v ovladacich k GK. (otazka - daji se vubec ve w10 nejak ovlivnit ovladce GK?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co si představuješ pod pojmem "ovlivnit"... Já mám nVidii a ovladače spravuji přes nVidia GeForce Experience, eventuelně přes ovládací panel nVidie... Zde jdou určitá nastavené hodnoty změnit (dokonce individuálně pro jeden konkrétní program/hru)... Aktualizace ovladačů si řeší NGE sám  bez ohledu na aktualizace systému... A jak je u mě zvykem, tak když se objeví aktualizace ovladače, tak ho zaktualizuji a (jako ve většině popsaných zádrhelů) se mi zádrhely a kolapsy vyhýbají (čímž nepopírám, že u někoho nastat mohou)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co si představuješ pod pojmem "ovlivnit"... Já mám nVidii a ovladače spravuji přes nVidia GeForce Experience, eventuelně přes ovládací panel nVidie... Zde jdou určitá nastavené hodnoty změnit (dokonce individuálně pro jeden konkrétní program/hru)... Aktualizace ovladačů si řeší NGE sám  bez ohledu na aktualizace systému... A jak je u mě zvykem, tak když se objeví aktualizace ovladače, tak ho zaktualizuji a (jako ve většině popsaných zádrhelů) se mi zádrhely a kolapsy vyhýbají (čímž nepopírám, že u někoho nastat mohou)...

 

Presne jsi pospsal co si pod tim predstavuju. Spravujes ovladace GK pres jejich distributora, nikoli pres Windows. To jsem chtel vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...