Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Podstatu problému nejlépe vystihuje tento komentář

(cituji):

Pane Kužníku (což je autor článku), mohl byste prosím kouknout na stránky Aceru a ověřit si, zda je váš notebook výrobcem podporován pro Windows 10? Ano? Pak je to snadné - neřešte Realtec a kontaktujte servis. Ne? Pak jste právě na daný hardware nainstaloval nepodporovaný software.

Je to tak složité pochopit?

Prostě si budete muset vybrat - buď si to budete bastlit po svém a pak se holt s podobnými věcmi budete setkávat, protože právě "značkoví" výrobci často používají hardware, upravený podle jejich požadavků a není úplně moudré, instalovat na ně necertifikované ovladače. Nebo se smíříte s tím, že váš hardware není pro nový OS certifikován. Třeba časem bude. Nebo také ne.

Napsat o něčem podobném celý článek? Beru to jako sebemrskačství a varování pro všechny, aby neexperimentovali, pokud to neumí.

(konec citace)

 

Problém není v automatické aktualizaci, ale v nekompatibilitě ovladače třetí strany... Vzhledem k tomu, že W10 jsou koncipovány jako OS s kontinuálním vývojem implementovaným instalací upgradů a updatů (ano, MS opravdu dělí aktualizace na updaty a upgrady)  , je požadovat možnost aktualizace zakázat, proti koncepci vlastního OS... Kdo má s automatickými aktualizacemi problém, nechť využívá jiný OS než W10... Podivovat se (či dokonce pohoršovat), že nejdou vypnout automatické aktualizace, je pouze podivování se, že nejde vypnout něco, co ani vypnout jít nemá....

Ostatně aktualizace nejdou defaultně vypnout ani ve verzi Pro... Jdou pouze odložit.. (byť od buildu 1511 jdou pomocí služby "Windows Update for Business" (tedy služba primárně pro firemní zákazníky - funguje ale i na nefiremních) odložit na neomezenou dobu (předtím šly odložit na maximálně 4 měsíce), což se dá srovnat se zákazem)...

 

No a protože ten zlý a ošklivý systém, co nechce vypnout automatické aktualizace, se snaží alespoň částečně opravit i chyby vzniklé ovladači třetích stran, tak vydal nástroj pro zakázání aktualizace vybraných ovladačů... https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930 Pokud by ho autor článku použil, tak by měl po problému... Jenže to by pak neměl o čem psát... :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://technet.idnes.cz/problemy-windows-10-0am-/software.aspx?c=A150824_115534_software_kuz

 

jestli jsem spravne pochopil, u Home edice nelze ani zakazat aktualizace, no to je pekne kdyz vam aktualizace znefunkcni pc a nejde zakazat

https://www.oo-software.com/en/shutup10

 

Tohle to umí nastavit... A spoustu věcí zakázat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak produktů třetích stran k tweakování systému je několik... Směrodatné je, že popisovaný problém řeší i přímo MS bez nějakého SW třetí strany....  popisovaným problémem myslím pochopitelně onen "problém" popisovaný v článku... Proč MS sám o sobě se nestaví vstřícně k vypnutí automatických aktualizací jako takových jsem myslím vysvětlil dostatečně.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekolikrat jsem se setkal s tim, ze nejaka aktualizace Win zpusobila problem diky kteremu nemohla cela firma (no byl to vlastne urad) pracovat. Jedine reseni bylo tu aktualizaci vsude odinstalovat a pockat na opravnou aktualizaci. To se bude dit i nadale, programatori nejsou neomylni a obcas neco zvrtaj.

 

MS docela riskuje s touhle politikou. Stejne jako dost riskoval s automatickym prechodem na W10. (taky mel par soudu diky tomu)

 

Jeste ze existuji nastroje tretich stran, ten od MS je jen pro zakazani aktualizace ovladacu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě pro firemní uživatele (a tedy i úřady) je tam ta možnost odložení aktualizací... Edice Home není určena pro firemní zákazníky... Takže jediné co MS riskuje je pár pohoršených postů od notorických haterů... Nic více... 

 

Od vydání W10 už se několikrát změnil build... Takže ti co nepodlehli panice a automatické aktualizace nezakázali mají nyní jiný (o několik buildů novější) OS než ti co si ho pomocí nějakých nástrojů zakázali... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě pro firemní uživatele (a tedy i úřady) je tam ta možnost odložení aktualizací... Edice Home není určena pro firemní zákazníky... Takže jediné co MS riskuje je pár pohoršených postů od notorických haterů... Nic více... 

 

Od vydání W10 už se několikrát změnil build... Takže ti co nepodlehli panice a automatické aktualizace nezakázali mají nyní jiný (o několik buildů novější) OS než ti co si ho pomocí nějakých nástrojů zakázali... 

No tak já sice panice nepropadám, ale automatické aktualizace zakazuji Widlím již od 98ček. Resp. volím možnost na aktualizace upozorňovat, ale instalaci si určím sám. A opravdu to není proto, že bych byl paranoik.

Musím končit, jde po mě CIA. Kdyby něco: nebyl jsem tu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi zákazem automatických aktualizací a určením času aktualizace je diametrální rozdíl... Upozorňovat na aktualizace a zvolit si čas instalace sám umí i ta Home edice...(a není na to potřeba SW třetí strany...)

 

A k tomu, co se dělalo s Woknama už od 98 je právě nutné si uvědomit, že W10 jsou jiné a jinak koncipované... U všech Woken doteď byla celá edice postavena na jednom buildu, který se změnil maximálně se servis packem... W10 mění build průběžně jak jsou postupně nové buildy odlaďovány... Proto ostatně také MS "přeskočil" devítky, aby tím zdůraznil změnu koncepce... A pokud se nic nepokazí tak v nejbližších 10 letech zde budou W10 právě postupně upgradovány a updatovány pomocí automatických aktualizací...(alespoň tak to MS tvrdí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekolikrat jsem se setkal s tim, ze nejaka aktualizace Win zpusobila problem diky kteremu nemohla cela firma (no byl to vlastne urad) pracovat. Jedine reseni bylo tu aktualizaci vsude odinstalovat a pockat na opravnou aktualizaci. To se bude dit i nadale, programatori nejsou neomylni a obcas neco zvrtaj.

 

MS docela riskuje s touhle politikou. Stejne jako dost riskoval s automatickym prechodem na W10. (taky mel par soudu diky tomu)

 

Jeste ze existuji nastroje tretich stran, ten od MS je jen pro zakazani aktualizace ovladacu.

 

Pro firmu, úřad je samozřejmě řešením WSUS. A tam si to řídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz k virtuálním plochám. Existuje možnost nějakých efektů, ideálně kostka jako v Linuxu?. V Ubuntu se to dá pohodlně nastavit v Compizu přes Manažer nastavení compiz. Ve widlích to asi nebude rovnou implementované, ale možná nějaký program třetí strany by to mohl řešit. Tak jestli jste se někdo s něčím takovým nesetkal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Virtuální plochu W10 zvládá sám o sobě, ale bez nějakých opičáren... ehm... efektů.... Efekty virtuální plochy by měl zvládat Dexpot... Ale protože ho nepoužívám, tak ti nemohu říct zkušenosti...

Že zvládají desítky virtuální plochy samozřejmě vím, to bych se na to asi neptal. Ale je to takový nedodělek. Přepínání mezi plochama je přes klávesovou zkratku ctrl+win+šipka a to je dost nepraktické, protože ta šipka je na standardní klávesnici daleko a to jednou rukou nejde a já to v práci ovládám spíš jednou rukou rukou a v druhé držím telefon. V Ubuntu si to jde namapovat kam si usmyslím, ale ten Dexpot vypadá slibně, tak ho zkusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Dějou se mi to věci...

Po jedné aktualizaci mi úplně zmizel disk. Ani v biosu nebyl vidět. Až když jsem přehodil kabely, objevil se. A zase funguje na stejných kabelech. Kabely uvolněny nebyly.
Teď zase asi konflikt Win a AV. Win píše, že je vypnutý a aktivuje Defender. Ale AV v klidu běží. Jedná se o Kaspersky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dějou se mi to věci...

Po jedné aktualizaci mi úplně zmizel disk. Ani v biosu nebyl vidět. Až když jsem přehodil kabely, objevil se. A zase funguje na stejných kabelech. Kabely uvolněny nebyly.

Teď zase asi konflikt Win a AV. Win píše, že je vypnutý a aktivuje Defender. Ale AV v klidu běží. Jedná se o Kaspersky.

Já měl to samý s Esetem... A i jiný věci, do výroční aktualizace v pohodě, pak už se to jen s****. Pomohla až kompletní čistá instalace posledního buildu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safra, že bych měl takovou kliku?  :-)  Jak to děláte, lidi, že Vám to furt hapruje..... já s Win 10x64Pro nenarazil na žádný problém.....aktualizace mám auto, takže mám poslední build.....a to nemám žádný supermoderní železo, ale sestavu, kterou jsem si poskládal (detaily v profilu).... a upřímně, jsem za to rád, že mi to šlape bez problémů  ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 já s Win 10x64Pro nenarazil na žádný problém.....aktualizace mám auto, takže mám poslední build.....a to nemám žádný supermoderní železo,

Přesně i můj případ... obstarožní železo... aktualizace sice mám v režimu "stáhnout a upozornit", ale prakticky ihned po stažení je tam cpu....  Takže poslední build... Stejně postupuju s ovladači GeForce... A bez problémů... včetně starších her jako C&& RA2... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to já mám taky pech...

Po restartu a následném doinstalovávání aktualizací mě to spadlo až na modrou smrt a už to nechtělo nabootovat. Vrazím tam DVD, co jsem si naštěstí udělal, zkouším všechny možnosti obnovy, ale dokola to jen mele, že to nejde, nebo že mám spustit win normálně  :wallbash:  a pak je opravit. Jediný co šlo pustit command line. Tak to pustím, najdu disk s win, všecho čitelný, tak jsem si oddechl, že alespoň disk to přežil. Pustím checkdisk, vše ok. Přehrnul jsme pár dat z disku jinam a jal jsme se přeinstalovat win. A nic, furt stejný: Verify DMI data...

Z DVD jsem nabotoval (to před tím ne), ale z disku ne.

 

Závada byla trapná a myslel jsem, že rozkoušu klávesnici. Mám dva fyzické disky ... v biosu jsem ze zoufalství prohodil pořadí, v jakém se z nich má bootovat, které se z nějakého důvodu prohodilo...

Tramtarará.... a vše bylo jako dřív

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...