Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

Co se týče rychlosti systému, desítky jsou prakticky jen přebarvené osmičky, tak proč by měly být rychlejší. Koneckonců, každý čistý systém na začátku šlape jako hodinky. 

 

jo. v každým článku na mě vybaflo jak moc jsou desítky rychlejší, ale co si vzpomínám tak všechny vidle mi startovaly rychle když byly nově nainstalovaný, takže vyzdvihovat něco takovýho mi příjde spíš úsměvný. jak asi budou windows 10 startovat u normálního uživatele na jeho průměrně rychlým a ne moc udržovaným kompu po pár měsících používání, hádám že stejně jak sedmičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo. v každým článku na mě vybaflo jak moc jsou desítky rychlejší, ale co si vzpomínám tak všechny vidle mi startovaly rychle když byly nově nainstalovaný, takže vyzdvihovat něco takovýho mi příjde spíš úsměvný. jak asi budou windows 10 startovat u normálního uživatele na jeho průměrně rychlým a ne moc udržovaným kompu po pár měsících používání, hádám že stejně jak sedmičky.

 

Tady bych tě poopravil, zatímco nově nainstalované sedmičky mi startovaly skoro minutu, čisté desítky startují kolem třiceti vteřin. A to na stejném počítadle. To, že se systém zasírá je stará věc už od dob W95, to se nezmění, dokud někdo v MS nepochopí, že aplikace nemají zasahovat do systému. V tomhle je Apple napřed o dvacet let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

V sedmičkách s tím takovéhle problémy nebyli. Tam ti to necpal defaultně systém, ale dalo ti to volnou ruku

 

To není problém, to je funkce. Většina uživatelů PC chce ovladače automaticky, protože nejsou schopni PC jinak zprovoznit. V tomhle ohledu fungují 10tky podstatně přívětivěji. Kdo má také dnes CD mechaniku, aby si to nainstaloval ručně?? Mluvím globálně...

 

Co se týče rychlosti systému, desítky jsou prakticky jen přebarvené osmičky, tak proč by měly být rychlejší. Koneckonců, každý čistý systém na začátku šlape jako hodinky. 

 

S tímto opatrně, jádro 10tek se podstatně změnilo oproti 8čkám. O nějakém přebarvení nemůže být řeč. Například správa RAM, popř. podpora univerzálních aplikací je pořádnej skok vpřed.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Red Alert 2 (což je de fakto klon C&C a vcelku stará záležitost) mi od Originu (kde ho dávali tenkrát zadarmo) šlape bez problémů... Jen to chtělo utilitku na změnu rozlišení.... Takže předpokládám, že poběží i o hodně novější TW... Z First decade nevím, jak poběží úplně první kousky, jako RA 1...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci a jak šlape po desítkama sága Command Conquer? Mám doma The First Decade a rád bych ještě doplnil Command and Conquer 3: Tiberium Wars. Máte kolem toho nějaký info? A Tiberium Wars chci kupovat na Steamu.

Asi jak komu, já to mám někde v šuplíku na plackách, tak to možná o víkendu testnu. Pamatuju si, že mě to hodně bavilo, další pokračování už ne.

 

https://steamcommunity.com/app/24790/discussions/0/528398719787927499/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi to nedalo, prohledal jsem šuplata, nainstaloval a chodí to jako z praku  :-)  Verze hry je 1.03, nic jsem neupravoval, nic nenastavoval. Běží to v rozlišení 1920x1080 na Ultra High detaily, docela to i hezky vypadá. Odehrál jsem tutoriál za GDI a jednu misi. Takže bych se toho nebál, leda by Steam verze byla nějaká domršená. Za povšimnutí též stojí jisté herečky v cut scénách, řekl bych, že v té době ještě nebyly známé. Hardware noťasu (schválně jsem to zkusil na něm, páč to není úplně standardní konfigurace), AMD Quad Core FX-7600P, 8 GB RAM, AMD Radeon R9 M280X 2GB, 256 GB SSD, Win 10 Home 64 bit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Software zdarma: Zakažte Windows 10 vaše sledování

 

 

DoNotSpy10 – freeware

Systém Windows 10 přinesl do našich životů zase o něco méně soukromí. I přestože se Microsoft kaje, že informace, které skrze něj sbírá, používá pro vylepšování systému a náš lepší komfort při jeho používání, kdo nám dá jistotu, že tomu opravdu tak je? Naštěstí tu jsou nástroje, které toto řeší.

Celou řadu sledovacích funkcí lze na různých místech systému povypínat. Nastavit si je lze již při instalaci, ale kdo by je čekal na jednom místě, ten by čekal marně. Proto vznikají programy, jako je tento. Po spuštění zobrazí seznam sledovacích funkcí a to v jednom okně. Vy si pouze zvolíte, které z nich chcete deaktivovat, případně aktivovat. Kromě funkcí souvisejících se soukromím, program zahrnuje také možnosti, jak zakázat automatické aktualizace systému Windows, biometrii, OneDrive, FlashPlayer, Windows tipy, posílání zpětné vazby atd. Všechny položky jsou barevně odlišeny, díky čemuž se v nich lze snadněji orientovat a poznat, které funkce lze bezpečně vypnout a u kterých byste měli činit opatrně.

 

 

DVR6153c3_donotspy.jpg
 
Informace o programu Operační systém: Windows 10 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ před aplikací vytvoří bod obnovy
+ barevné rozlišení podle nebezpečí 
+ nápověda k jednotlivým funkcím
- nabízí k instalaci další software

 

 

Stahujte zde

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Nutí vám Microsoft upgrade na Windows 10 a vy jej nechcete? Nainstalujte si aplikaci Never 10

 

autor Jakub Karásek

 

Jednou tam musíme všichni. Tohle lehce morbidní úsloví by se dalo aplikovat i na přechod ze starších verzí Windows na nejnovější Windows 10. Microsoft svůj údajně zcela poslední systém tlačí k uživatelům všemi možnými kanály a k navyšování jejich počtu používá mnohdy dosti rozporuplné praktiky – v mém okolí už u několika lidí proběhla automatická aktualizace, aniž by s ní dotčené osoby výslovně souhlasily.

never10.jpg

Ač sám Windows 10 spokojeně používám, chápu některé argumenty lidí, kteří se chtějí aktualizaci bránit do poslední chvíli. Nově by jim mohla pomoci aplikace Never 10 od poměrně uznávaného vývojáře Steva Gibsona, která je určena pro Windows 7/8.1, a zaslouží se o zablokování automatického updatu na Windows 10. Stáhnout si můžete z tohoto odkazu, aplikace nevyžaduje instalaci – pouze ji jednou spustíte a pak odstraníte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde to spustit ani v režimu kompatibility s W7 nebo spíš XP? Na sedmičkách mi to fungovalo v režimu kompatibility s XP, takže nevidím důvod, proč by nemělo ve W10.

Všechny režimy kompatibility vyzkoušeny.....nic.....samozřejmě i Jako správce......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...