Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

V podpisu mas neco o tom, ze nechces islam v CR. Ty mas nejakou osobni zkusenost s islamem v CR? Nebo jinde? Znas osobne nekolik muslimu? Cetl jsi Koran?

Mas svuj nazor (ja ti ho neberu), jen chci ukazat ze neni zalozeny na tve osobni zkusenosti. Vytvoril sis ho na zaklade zkusenosti ostatnich, sledovani medii apod. A tohle ja nemuzu pokud jde o Windows nebo treba koupi auta? Jasne ze muzu. Dokonce musim, pokud nechci byt pokusnym kralikem co to riskne.

 

edit pro Aarona: Nerikam ze to nefunguje!

 

Ano, já osobní zkušenosti s touhle pakáží mám. Jednak jsem na vlastní oči viděl palestinskou zvěř v Izraeli (maličkost, že na mě majitel bistra v Betlehemu vytáhl ocelovou trubku, protože jsem mu vlezl o ramadánu do krámu se zavřenou plechovkou piva nechávám stranou), cikáni jsou proti tomu zlatíčka a druhak jsem v Paříži viděl, co udělali muslové z předměstí, kde bydleli naši přátelé. Totéž jsem viděl v Holandsku. Já na přenesené zkušenosti nijak zvlášť nevěřím. Takže asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HBJ a Arone, vy fakt neznáte nikoho, kdo má s Win 10 problémy?

V mém okolí opravdu neznám... Všichni v mém okolí (respektive všichni, které osobně znám) buď mají W10 a ty jim bez problémů šlapou a nebo zůstali na W7,8 a také bez problému šlapou...Přesto připouštím, že někdo ty problémy mít může... Ale zatím jsem o tom jenom četl... 

 

Ale já nepotřebuji všechny přesvědčit, že W10 jsou báječné a aby si je hned naistalovali... Mě bude pouze stačit, když mě ti, co w10 nepoužívají nepřesvědčovali jaké W10 jsou... Já vím jaké jsou... Mám je nainstalované a denně je používám.... Pokud oni mají s W10 nějaké problémy, tak ať je klidně napíší... Ale nepochopím, když sem někdo hodí jako reakci na článek kritizující W10 větu [cituji] No to je moc hezky, snad to odradi aspon nektere prilis odvazne uzivatele od rychleho upgradu.[konec citace a zdravím tímto Guta]... Chápu, když někdo chce W10 využívat, protože mu vyhovují (patřím mezi ně)... Chápu i pokud někdo W10 využívat nechce protože mu nevyhovují (a podporu mají zajištěnu minimálně do roku 2020 u W7)... Ale nepochopím proč má někdo zájem na tom, aby W10 lidé nepoužívali (viz citovaná reakce)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak ja si za tou vetou stale stojim, ukazalo se ze upgrade formou aktualizace (tehdy jina volba nebyla pokud se nepletu) neni zrovna idealni. Nekomu to slo, jasne.

No ale kdyz prijde na osobni zkusenost - znam osobne jen 2 lidi co upgradovali na Win10. Jeden si to nemuze vynachvalit (IT level velmi vysoky), druhymu jsem to musel jit preinstalovat na W8 (IT level velmi nizky).

Tady na foru vidim pomer zkusenosti s upgradem na W10 ZHRUBA 1:1. To je pro me malo.

Navic mam k W10 vyhrady ktere se netykaji primo funknosti. OPAKUJI - jsem rad ze vam to funguje. (to jste asi necetli, vy dva exhumeri)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak ja si za tou vetou stale stojim,

Obávám se, že přát si aby na W10 upgradovalo co nejméně lidí (respektive aby lidi na W10 neupgradovali) už není téma sem, ale spíše do ordinace nějakého psychologa, možná dokonce psychiatra... Protože to už není otázka toho, co chci používat, ale je to celé nějak divně pokrouceně přeneseno do jakési osobní roviny... (To jako když nemám rád játra, tak si budu přát aby co nejméně lidí jedlo játra??? A budu hledat co nejvíce negativních zpráv o játrech (rakovinotvorná, skladiště škodlivých látek a pod) abych co nejvíce lidí odradil od jejich konzumace??? A psát věty typu "No to je moc hezky, snad to odradi aspon nektere prilis odvazne konzumenty od bezhlaveho pojidani jater". Mě by zajímalo, kolika lidem by takové chování přišlo normální...

 

Ať si každý pojídá, co mu chutná, ať si každý používá OS jaký mu vyhovuje a ať si každý upgraduje na co chce...Absolutně nechápu, proč bych měl někomu jinému vnucovat na co má a na co nemá upgradovat a nebo si alespoň přát na co upgradovat nemají...... A tak jako nechápu, proč bych to měl dělat já, tak ani nechápu, proč to dělá někdo jiný... 

 

 

 Nekomu to slo, jasne.

Jenom v prvních 24 hodinách po vydání to šlo 14 milionům lidí.... 7. října už to bylo 110 milionů počítačů... (To je číslo přímo udávané MS a vychází z počtu "otisků" vzniklých při upgrade z W7,8,8.1 a bez úspěšného upgrade a přihlášení se do systému by otisk nevznikl)... Takže si troufám tvrdit, že to není "někomu to šlo", ale je to "většině to šlo"... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom v prvních 24 hodinách po vydání to šlo 14 milionům lidí.... 7. října už to bylo 110 milionů počítačů... (To je číslo přímo udávané MS a vychází z počtu "otisků" vzniklých při upgrade z W7,8,8.1 a bez úspěšného upgrade a přihlášení se do systému by otisk nevznikl)... Takže si troufám tvrdit, že to není "někomu to šlo", ale je to "většině to šlo"... 

 

Já celkem chápu, že někdo mohl mít po upgradu problém s ovladači, koneckonců to MS avizoval dopředu, ale to není nic neřešitelného. On také MS na stránkách psal, že jestli je uživatel lama, tak má upgrade svěřit do rukou odborníků. Takže tady bude asi ten problém. K tomu můžeme přidat jednoduše řešitelný problém s kompatibilitou některých softů, asi největší bude kolem programů vytvořených speciálně pro firmy a humbuk je ne světě. "Haló, mě to nefunguje, mám soft napsaný ještě pro Win 98, co mám dělat, mě to nešlape! Nikdo to nestahujte, je to k ničemu." 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem se taky nechal zlákat zdejšími W10 lovery Aaaronem a HBJ :Smile-tongue:  W10 od víkendu šlapou na notebooku mé manželky. Pomocí toho creation toolu stáhnuta čistá instalace na flashku, zadán klíč z W7 a zatím dobrý. Jediný zádrhel byl, když se vybírá ten sektor, kam se má systém nainstalovat. Hlásilo to, že mám nějak jiný systém souborů (IT fachmani asi budou vědět), stačilo stávající sektory smazat a vytvořit nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi líto, že jsem tě nepotěšil...

Ale pokud nevíš na čem ten systém leží (ostatně pouze upgradovaný systém bych ti nedoporučoval i kdybys to věděla) a nemáš jistotu, co a kde je přesně nainstalováno, tak je čistá instalace asi jediné rozumné řešení... Vše ostatní by bylo pouze "látání" které může vydržet měsíce, ale také se zhroutit po pár dnech...  :dntknw:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Jmenuju se Vtěrka u budu u Vás bydlet  :devil:

 

Ono se jedná o sjednocení systému, kvůli univerzálním aplikacím a kompatibilitě s Windows 10 mobile. Zajímavé, že u Apple tohle nikdo neřeší, iOS se taky neptá na nic a automaticky se upgraduje. Když s tím má někdo problém, může si nainstalovat Ubuntu. Kecy jsou na hov.. .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se jedná o sjednocení systému, kvůli univerzálním aplikacím a kompatibilitě s Windows 10 mobile. Zajímavé, že u Apple tohle nikdo neřeší, iOS se taky neptá na nic a automaticky se upgraduje. Když s tím má někdo problém, může si nainstalovat Ubuntu. Kecy jsou na hov.. .

Co to je za blbost? Jaký sjednocení systému? Jaká kompatibilita? Levárna je to od Billa. Nic víc. Když nenalákal dost lidí na bezplatný OS, tak jim ho nainstaluje sám? Chceš, nechceš? Prostě ho tady máš a hotovo. 

A argument s Ubuntu je tochu mimo, když je 80% národa zvyklých na Widle. Běžný (méně zdatný) uživatel spokojený se svými sedmičkami má prostě smůlu. Ono se mu to nainstaluje samo!

Tohle přeci není o tom, jestli je ten, nebo který systém lepší, ale o potlačení volby. Tohle si ještě nikdy s Windowsama nedovolili. 

Rozhodně se nechci poutět do dišputace o vhodnosti desítek, ale představa, že mi jednoho dne zavolá matka, že ty její widle vypadají nějak divně mě dost děsí. A to pro to nic neudělá. Jen v dobré víře updatuje aktualizace. Ale pracovat s nima by pro ní byl asi docela problém. A takových uživatelů je poměrně dost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle si ještě nikdy s Windowsama nedovolili.

 

A přesně v tom je ten problém. Ve své podstatě to tak HBJ i napsal. iOS to tak patrně valí od začátku a proto to nikomu nepřijde divný.

 

Naopak Win byly vždy dominantní a parazitovaly na trhu a nikdy nic takového Mrkvosoft nedělal, nemusel. Tak teď každý kdo tomu rozumí brblá. Ostatní firmy našli recept na Mrkvosoftí nadvládu a ono jim nic jiného nezbývá než přejít na stejnou vlnu, protože udržovat jednu verzi je mnohem méně nákladnější než N verzí.

 

Nicméně také nesouhlasím s tou agresivní politikou přechodu ze starších verzí. Spoléhá se to jen na nezkušenost uživatelů a to je fakt trapné. Kdyby řekli, za dva roky končíme podporu, rok máte upgrade zdarma (a řekli to jednou za měsíc), tak člověk neřekne nic. Ale když koupím krabicový SW a někdo mě ho teď chce zbavit (ikdyž zadarmo), tak to ne-e.

 

Na služebním noťasu mám desítky a pohoda. Ale můj starší domácí sčot si desítky podle mě nezaslouží  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se jedná o sjednocení systému, kvůli univerzálním aplikacím a kompatibilitě s Windows 10 mobile. Zajímavé, že u Apple tohle nikdo neřeší, iOS se taky neptá na nic a automaticky se upgraduje. Když s tím má někdo problém, může si nainstalovat Ubuntu. Kecy jsou na hov.. .

 

HBJ: Vedle jak ta jedle. Ty si myslis ze to MS dela pro nas? Johohooooo!, a co kdyz o to nestojim? Hlavne nestojim o ty telefonaty - pomoc, nainstaloval jsem si upgrade na W10 a ono to nejak zlobi, pomoc!

Mam Win mobil, a uz to nechci. Cekam na bezpecny OS aspon pro mobily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dockal jsem se vysmechu. 

Možná proto, že tvé panické paranoidní výkřiky směšně vyznívají... Včetně toho dnešního...  :dntknw:

 

Ono obecně mám srandu, ze všech těch strašících sledováním... Zejména, když většina z nich používá Google (který je sleduje už od dob, kdy ještě ani nevěděli, že se nějaké W10 vyvíjejí (ne to ještě co obsahují) a po různých sociálních sítích na sebe vyblejou vše (pomalu i včetně frekvence návštěvy WC)... Pak se nelze divit, že mi takoví "proroci" připomínají něco takovéhleho:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...