Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

To nevím... Já bych resetnul router do továrního nastavení a nastavil nové heslo... Ale nevylučuji, že existuje něco jednoduššího... Ale mě nic nenapadá... :-)

 

I když teď mě napadlo, že to heslo nebude v nastavení routeru vyhvězdičkované a půjde normálně přečíst...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi aktualizace na Win8.1 natvrdo nastavili stažení Win10. Klasická stránka s důležitými aktualizacemi zmizela a zobrazený byl jen budlík k nainstalování Win10. Důležité aktualizace pro Win8.1 i volitelné nabyly zaškrtlé!

Win10 je také ve volitelných, ale z celého seznamu byla zaškrtnutá pouze tato volba.

 

Jelikož to stahuju a instaluju manuálně, tak jsem se proklikat hlouběji a vybral co chci.

 

Co to udělá, když to někdo stahuje a instaluje automaticky netuším. Myslím, že volitelných se to netýká, že se to musí někde zaškrtnout.

 

Edit1:

Podle defaultu zaškrtnutí, mě to přijde, že automatické aktualizace přestanou stahovat důležité aktualizace ... dohad

 

Edit2:

Tak automatické aktualizace to nestáhli.

 

Tak s timto jsem se uz taky setkal, nasilna instalace W10 i kdyz ji nechci....kdyz jsem instaloval W8 kamaradovi na pc. Co na to rict? Hnus. Jedine nezapinat automaticke aktualizace a tuto dat do skrytych aktualizaci (a doufat ze s tim MS neco neprovede). Jo tak ono se to automaticky nakonec nestahlo? No to je dobre, ale je videt jak si z nas MS dela legraci a priprajuvuje me o zbytky duvery v tento moloch.

 

Osobne jsem uz cca pul roku neinstaloval zadne aktualizace na W7, protoze se bojim co mi MS provede!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jeden dotaz. Po přeinstalování PC se budu potřebovat připojit k domácí síti. Samozřejmě, že jsem heslo někam založil. Jde to nějak vyzjistit ve winech? Prolezl jsem Centrum připojení a sítí a nenašel jsem to.

Asi bys vygooglil nějaký soft na zjištění hesla, ale nejjednodušší bude přihlásit se k routru a nastavit nové heslo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s timto jsem se uz taky setkal, nasilna instalace W10 i kdyz ji nechci....kdyz jsem instaloval W8 kamaradovi na pc. Co na to rict? Hnus. Jedine nezapinat automaticke aktualizace a tuto dat do skrytych aktualizaci (a doufat ze s tim MS neco neprovede). Jo tak ono se to automaticky nakonec nestahlo? No to je dobre, ale je videt jak si z nas MS dela legraci a priprajuvuje me o zbytky duvery v tento moloch.

 

Osobne jsem uz cca pul roku neinstaloval zadne aktualizace na W7, protoze se bojim co mi MS provede!

 

Kámošovi se to nakonec nestáhlo, dokonce mu to stahovalo ty důležité aktualizace dál automaticky, ale desítky ne.

Sranda byla, když dal tu aktualizaci na Win10 skrýt, aby to neotravovalo. Dal to poprvé, položka byla ve skrytých, ale dál se zobrazovala ve volitelných. Pak tu aktualizaci musel skrýt ještě dvakrát  :mellow:

Nejlepší asi bylo to, že to druhé skrytí pak ukazovalo asi o 200MB větší balík než první a třetí  :down:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámošovi se to nakonec nestáhlo, dokonce mu to stahovalo ty důležité aktualizace dál automaticky, ale desítky ne.

Sranda byla, když dal tu aktualizaci na Win10 skrýt, aby to neotravovalo. Dal to poprvé, položka byla ve skrytých, ale dál se zobrazovala ve volitelných. Pak tu aktualizaci musel skrýt ještě dvakrát  :mellow:

Nejlepší asi bylo to, že to druhé skrytí pak ukazovalo asi o 200MB větší balík než první a třetí  :down:

Mam uplne stejnou zkusenost, skryval jsem tu aktualizaci asi 3x. Mozna zbytecne, ale W8.1 se mi stahly bez ptani, tak mam trochu schizu. MS proste neverim.

 

Pri instalaci patche na 8.1 to totalne dodrbalo cistou instalaci W8, musel jsem odinstalovat vsechny ovladace AMD a pak je nainstalovat znova, deje se tohle i pri upgradu na W10?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když sem zezačátku nechtěl přecházet na Win 10, tak aby mě neotravovalo nějaký upozorňování a stahování, přidal sem klíč do registrů:

 

(Vložit kód do Poznámkového bloku, uložit s příponou .reg, potom spustit a povolit přidání do registrů)

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX]
"DisableGWX"=dword:00000001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Když sem zezačátku nechtěl přecházet na Win 10, tak aby mě neotravovalo nějaký upozorňování a stahování, přidal sem klíč do registrů:

 

(Vložit kód do Poznámkového bloku, uložit s příponou .reg, potom spustit a povolit přidání do registrů)

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX]
"DisableGWX"=dword:00000001

Staci odinstalovat a skryt tuto aktualizaci: KB3035583

 

Ja to tak mam na W7 a bez problemu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po několika letecch jsem v rámci experimentování šáhnul po Opeře... A překvapily mě dvě věci... Za prvé, že Opera běhá (subjektivně) svižněji než Chrome... A za druhé, že mi nejde změnit styl/skin/ téma pro ovládací část... 

 

Upřesnění:

- "mi nejde" znamená, že to jednak může být Operou, ale druhak, že to může být tím, že to neumím...

- "ovládací část" myslím oblast adresního řádku, lišt záložek etc (1)... Témata sice ke stažení jsou, ale změní mi jenom podklad hlavního okna (2)...

 

V_st_i_ek.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Ono vlastne kdyz clovek umel pouzivat kouzelne prave tkacitko na mysi, tak mezi w7 a w8 nebyl rozdil.

Vzdy sem se bavil nad tim jak kazdej brecel a na w8 nadaval ze se v tom nevyzna. :D

Idealni os se pozna podle toho, ze funguje aniz by se v nem clovek musel stourat.

O behu os by clovek ani nemel premyslet. Mela by to pro nej byt jen platforma pro jeho praci a zabavu.

Jestli se v nem chce nekdo hrabat, tak at si poridi linux. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nová zkušenost s Win 10. Řekl jsem si, že využiju origo Win 8.1 Takže po sehnání ISO dané verze a vypálení se šlo na instalaci. První věc po instalaci  - výrazně doporučujeme stáhnout Win 10. Tak proč ne. Aspoň už to pak nebudu řešit. Á, hotovo. Takže z CD ovladače, stáhnout Operu, Flash player, CCleaner, WOT, Steam, Uplay, ESET test verzi, WinRar, TeamSpeak... Jo, WOT jede, TS taky, aha, Uplay chyba hned při pokusu o spuštění. Tak odinstalace programu. Nic... aha, fajn, reset kvůli ovladačům. Ták, Opera - hluchá, Chrome, hluchý. TS a WOT jede... OK, odinstalace programu. Nic. Edge? Spadne. Dobrá tedy, někde je chyba. Obnovení systému - aha, nemám na to právo. Restart. Bez práva. Puštění CCleaner - program nelze spustit. Pokus o instalaci Revo Uninstaller. Nemám dostatečný práva. Kontrola účtu - Administrátor. Ctrl + Alt + Del, Správce úloh...nic. Start, nic. Start! Nic. START! Nic... omluva na TS, že stihnu až poslední bitvy, že jdu reinstalovat na Win 8.1.

 

No a od té doby zatím dobrý. Vše o něco rychlejší a funguje. To jsem si zas jednou řekl, že originál bude v klídku. Ne, pirátský verze jsou prostě vychytanější.Doufám, že aspoň ty Win 8.1 nebudu muset dost dlouho řešit.

Aneb proč jsou win 10 zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Win 10 nejsou problémy to jen s uživatelama co nechápou, že musí stahovat kompatibilní ovladače. Jasný upgrade ze starších windowsů může a pravděpodobně je problémový(nechápu proč to tak vůbec nabízí) i já s takovou instalací měl problém, proto je na stránkách mrkvosoftu iso ke stažení a k výpálení/hození na flasku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Win 10 nejsou problémy to jen s uživatelama co nechápou, že musí stahovat kompatibilní ovladače. Jasný upgrade ze starších windowsů může a pravděpodobně je problémový(nechápu proč to tak vůbec nabízí) i já s takovou instalací měl problém, proto je na stránkách mrkvosoftu iso ke stažení a k výpálení/hození na flasku.

 

S veskeryma Windows jsou problemy! Pekne kecas! Nedavno jsem instaloval (legalni) W8, udelal jsem jedinou vec - nainstaloval ovladace k GK. Pak probehl upgrade na Win 8.1, no to bylo peklo! Ovladace tam najednou byly 2 x, vsechno fungovalo velmi divne, nesel zvuk, takze uninstal ovladacu a cistka registru, po tretim restartu jsem si dovolil nainstalovat ovladace na GK. Podobne zkusenosti maji pratele co upgraduji na W10.  (zatim jsem je nikde neinstaloval - byl jsem varovan ze to nejspis nebude jen tak). Aarone - ty si pis co chces, jsem rad ze ti to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Gut

Nevím, jak to děláš ale já jsem s instalací desítek neměl žádný problém ani na PC ani na NTB. Kdokoli koho znám a instaloval desítky upgradem ze sedmiček nebo osmiček neměl a nemá s OS žádný problém. Není přeci problém, pokud něco nefunguje, smáznout celý OS a udělat čistou instalaci včetně ovladačů. K instalaci ovladačů používám softík od Iobitu (Drive Booster 3), zdarma na stránkách iobit.com, který najde odpovídající a hlavně kompatibilní ovladače (Drive Booster 3). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...