Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

otazka na forum: proc pri vyhledavani fraze "windows 10" neni zadny vysledek hledani?

 

 

jinak ma prvni realna zkusenost s Win10 je dosti komicka: kamarad mi dal pc at se na nej mrknu, odviruju pripadne preinstaluju. pri prihlaseni na pc jeho syna na me vybehne e-mail jeho manzelky a heslo......volam mu ze potrebuju heslo. tak mi proste rekne heslo do e-mailu sve manzelky.

 

asi to jde zaridit i jinak (to prihlasen, doufam), jenze TAKHLE TO DELA BEZNY UZIVATEL!

 

vsechny ty reci jak se da vsechno krasne povypinat jsou jen pro nas co tomu trochu rozumi, bezny clovek je uplne nahranej v praxi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazka na forum: proc pri vyhledavani fraze "windows 10" neni zadny vysledek hledani?

 

Při zadání "windows 10" vyhledá pouze řetězec windows (10 má malý počet znaků, minimum jsou tři znaky)... A výsledek vypadá takto...

(kvůli velikosti obrázky schované do spoileru)

 

 

 

image.jpg

 

 

 

Toto vlákno je ve výsledku vyhledávání sedmé od vrchu...  :dntknw:

 

Také jde zadat řetězec "windows 10" (i s těmi uvozovkami)... Pak to vyhledává celý řetězec a výsledek vypadá takto:

 

 

 

image.jpg

 

 

 

Toto vlákno je ve výsledku vyhledávání páté od vrchu...   :dntknw:

 

Add zbytek... Pokud budu hovořit špatně anglicky a Angličan mi nebude rozumět, tak je na vině Angličan, nebo já??? Ergo, pokud něco dělá běžný uživatel špatně, tak to, že tomu nerozumí není ani omluva, ani argument.... A už vůbec ne chyba systému... Pokud chci něco používat, tak je prostě potřeba se s tím naučit pracovat... Pro používání auta se člověk musí naučit řídit... Pro používání vrtačky se člověk musí naučit kdy vrtat bez příklepu, kdy s příklepem, kdy na pomalo a kdy na rychlo... Stejně tak při používání OS je třeba dodržovat základní zásady... To, že je běžný uživatel porušuje a nebo nezná je chybou onoho uživatele...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro upřesnění... Výměna HDD (a to ani plotnový za SSD) nezmění "otisk" počítače pro aktivaici W10 (osobně vyzkoušeno)

 

Edit: čtu to po sobě a může to vyznívat, že jsem vyndal SSD a dal tam plotnu, což je samozřejmě nesmysl... Vyndal jsem plotnu a dal tam SSD... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíte aktivaci Win. 10? Dříve bylo více licencí, OEM - vázáno na chipset zákl. desky... Retail - přenositelná licence na jiný PC (komplet) s tím, že se napřed na starým PC Win. odinstaluje (a správně by se mělo dát ještě vědět Microsoftu). Co vím, tak Windows 10 má jen OEM typ licence, takže vázaná aktivace na chipset základní desky... nicméně dejte vědět, jestli je to tak, sem línej to zkoušet (i když mam možnost) :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíte aktivaci Win. 10? Dříve bylo více licencí, OEM - vázáno na chipset zákl. desky... Retail - přenositelná licence na jiný PC (komplet) s tím, že se napřed na starým PC Win. odinstaluje (a správně by se mělo dát ještě vědět Microsoftu). Co vím, tak Windows 10 má jen OEM typ licence, takže vázaná aktivace na chipset základní desky... nicméně dejte vědět, jestli je to tak, sem línej to zkoušet (i když mam možnost) :-D

 

win10 má i tu přenositelnou verzi https://www.alza.cz/microsoft-windows-10-home-cz-fpp-d2872682.htm?o=3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Aha, doufam, že to není nějaká chybka... ale když mam upgrade na Win. 10 ze systému Retail (přenositelnou), tak mam co, OEM? nevíš náhodou? :-)

Upraveno uživatelem Mafian2771989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny verze W10 získané bezplatným upgradem (ať už byla nižší verze jakákoliv licence) jsou OEM licence vázané na onen konkrétní počítač, na kterém byl upgrade proveden... Přenositelnou verzi nelze získat bezplatným upgrade (a to ani upgradem z přenositelné verze W7, W8, W8.1)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny verze W10 získané bezplatným upgradem (ať už byla nižší verze jakákoliv licence) jsou OEM licence vázané na onen konkrétní počítač, na kterém byl upgrade proveden... Přenositelnou verzi nelze získat bezplatným upgrade (a to ani upgradem z přenositelné verze W7, W8, W8.1)... 

 

Aha, díky za vysvětlení... já měl za to, že (dle dění zezačátku) jak se MS chvástal tím, že bude už jenom Windows 10, kterej bude updatovat a žádnej novej dělat nebude... proto sem myslel, že Win. 10 bude automaticky vždy OEM (jinak moc nechápu ty ceny s malým rozdílem mezi Retail a OEM a taky to, že by MS takhle na tom moc nenarýžoval než s OEM :-) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi aktualizace na Win8.1 natvrdo nastavili stažení Win10. Klasická stránka s důležitými aktualizacemi zmizela a zobrazený byl jen budlík k nainstalování Win10. Důležité aktualizace pro Win8.1 i volitelné nabyly zaškrtlé!

Win10 je také ve volitelných, ale z celého seznamu byla zaškrtnutá pouze tato volba.

 

Jelikož to stahuju a instaluju manuálně, tak jsem se proklikat hlouběji a vybral co chci.

 

Co to udělá, když to někdo stahuje a instaluje automaticky netuším. Myslím, že volitelných se to netýká, že se to musí někde zaškrtnout.

 

Edit1:

Podle defaultu zaškrtnutí, mě to přijde, že automatické aktualizace přestanou stahovat důležité aktualizace ... dohad

 

Edit2:

Tak automatické aktualizace to nestáhli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se obávám, že autor trochu tápe... Microsoft při upgrade nepřiděloval klíče unikátní, ale generické (tedy pro všechny stejné)... Kdo má W10 tak se může na svůj klíč podívat (například pomocí onoho ProduKey) a porovnat...

 

Klíče přidělované v první vlně:

 

PRO x64: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T 

HOME x64: YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

 

Díky aktivaci pomocí otisku pak bylo možné při čisté instalaci (po předchozím upgrade) zadávání klíče přeskočit...

 

No uvidíme... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jen malý ujišťující dotaz. Po upgradu z 8.1 na 10 chci udělat čistou instalaci. Zjistil jsem si Product key, který pak zadám při instalaci. Systém by pak měl být po dokončení aktivovaný? Nebo je nutné ještě něco udělat...Radši se zeptám, abych něco nezmastil. Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi udělal upgrade tak pro čistou instalaci už product key ani nepotřebuješ (zadávání můžeš přeskočit)... Systém se aktivuje z otisku... Pokud ho máš (product key) a zadáš ho tak se nic neděje... systém se tak jako tak bude aktivovat na základě otisku sejmutého při upgrade...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...