Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

Tak to nechápu. Když kliknu na ikonu,abych dal W10,tak mi to napíše,že mi daj vědět.Když jsem to udělal pro ty,,zručnější,,tak se mi W10 naistalovaly.Je super,že dávaj možnost i prázdné instalace. 

No první mě štve,že si musím dát email buď outlook či hotmail,jinak to nikam nepustí,potom to ještě v emalu odbouchnout,že jste to zrovna vy.Jinak mě se líbějí dost,ale nechápu tu zadarmo upg. v tom bude určitě někdy háček a nebo politika,aby si lidi kupovali všechno od Microsoftu?že je to vlastně bude nutit?

jen nevím když se mi něco pokadí co dál...kde vezmu klíč nebo bude stačit to ID co mi tam píšou?protože až uplyne doba,tak to asi už upg nebude zadarmo a co já s W7...no možná to zachrání image,ale otázka,jestli to pošlepe kvůli novému komponentu a nebo když budu chtít W10 znova přeinstalovat,jsem zvyklej cca po2 letech dát to čisté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

No první mě štve,že si musím dát email buď outlook či hotmail,jinak to nikam nepustí,

 

Já tam dal gmail a funguje to normálně.

 

 

...nebo když budu chtít W10 znova přeinstalovat,jsem zvyklej cca po2 letech dát to čisté.

 

Od sedmiček už reinstalace nedělám, nejsou potřeba.

 

...kde vezmu klíč nebo bude stačit to ID co mi tam píšou?protože až uplyne doba,tak to asi už upg nebude zadarmo a co já s W7...

 

Stáhni si ISO ze stránek MS. Klíč zjistíš pomocí prográmku ShowKeyPlus. Momentálně není možnost instalace z média ale časem jí uvolní, takže tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není v tom háček, ale hák jako sfiňa... Mrkvochvost změnil obchodní politiku a vydal se cestou, jakou kráčí třeba Google....  Už nechce být pouze placeným OS na kterém poběží aplikace třetích stran, které budou vydělávat... Chce být službou, která bude vydělávat na mikrotransakcích... A tak máš 15 GB cloudu zadarma a pokud potřebuješ víc, tak si musíš přikoupit...  Proto je nový a čistý prohlížeč, aby nové pluginy (nebo alespoň některé) mohly být placené... Proto jdou dokupovat za reálnou měnu žetony do některých her... Proto mají hry free verzi s reklamou a nabízejí ti placenou verzi bez reklam... A ostatně také proto je ve W10 přimo integrován Windows Store.... Na druhou stranu se např. Google nechová jinak.... 

 

Co dál.... Dál nic... Otisk tvého počítače je uložen na serveru MS.... Pokud v budoucnu uděláš čistou instalaci, tak se systém sám aktivuje.... Pokud změníš nějaký důležitý komponent (a tím otisk počítače), tak je otázkou co půjde a nepůjde se supportem uhádat.... 

 

 

 

Stáhni si ISO ze stránek MS. Klíč zjistíš pomocí prográmku ShowKeyPlus. Momentálně není možnost instalace z média ale časem jí uvolní, takže tak.

 

Klíč je generický (tzn pro všechny instalace stejný)... U verze PRO je to VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T a pro verzi HOME je to YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7... Možnost instalace z média je (nebo alespoň z instalačního USB)... Při čisté instalaci se může zadávání klíče přeskočit.... (systém bude aktivován pomocí otisku, který vznikl při upgrade)

 

Nástroj pro tvorbu instalačního média najdeš zde: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Možnost instalace z média je (nebo alespoň z instalačního USB)... 

 

Jasně, myslel jsem to tak, že je nejdříve nutný upgrade a až potom čistá instalace z média. Přímá instalace bez upg. není možná, bo jak jsi správně napsal, nejdřív se musí vytvořit otisk do databáze MS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a japato,že mi to šlo aniž bych měl W7 se service pack1? normálně bez něho a šlo to a všude píšou,že ho tam musíš mít

jinak dík...jen se divím,že mám OEM verzi a měnil jsem na W7 desku i grafárnu a nic se nedělo.

Tak je divné,že jsem si naistaloval na můj komp w7 a potom jsem dal HDD na jinej kopm a šlapalo mi to tam taky.bez většího problému,jen jsem tam dal ovladače.

 

Já tam dal gmail a funguje to normálně.

 

hm,tak to jsem ,,k okot,,,protože jsem si zbytečně udělal email,ale to neva.

dá se to vypnout,aby jsem se nemusel stále přihlašovat do W10. nezadal jsem pin,ale stejně se mi po restartu či opětovném zapnutí zamkne obrazovka a musím jít přes účet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by jsi se měl spíše zeptat nějakého technika od MS.... Ale napíši ti mojí domněnku... SP1 přinesl do W7 mimo jiné další nástroj ověřování pravosti... Proto MS trval na tom, aby byl SP1 nainstalován.... Ve skutečnosti pro upgrade ovšem stačilo základní jádro W7, protože upgrade z původního systému použije jenom nastavení.... Omezení upgrade "až od W7" byl jednak marketingový tah, aby majitele starších OS (XP, Vista) koupili licenci W7, W8) a jednak kvůli systémovým požadavkům, kdy stroj, co rozběhal W7, zvládne rozběhat W10... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no abych pravdu řekl,mám image na W7 ale bez service paku...podělalo se mi to a tak jsem dal přeinstalovat,ale najednou mi neběžely aktualizace,prostě tato funkece není zaplá a prostě to nešlo,tak jsem si ji stáhnul z MS,ale než jsem si ji dal,tak jsem si řekl,že se pokusím tam bouchnout W10 a ono to tam šlo.

a třeba ze store jsem stáhnul VCL a nešel mi,musel jsem ho stáhnout z ofika stránek a ten šel bez problémů.

nikdy jsem s cloudem nemakal,je to jednoduché?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...dá se to vypnout,aby jsem se nemusel stále přihlašovat do W10. nezadal jsem pin,ale stejně se mi po restartu či opětovném zapnutí zamkne obrazovka a musím jít přes účet...

 

Já si nastavil jednoduchý pin, protože jsem línej vypisovat sáhodlouhé heslo k mailu. I když je to jednou denně tak mě to otravuje, zatím jsem nepřišel na možnost vypnout tohle zabezpečení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče zabezpečení tak i já používám PIN... Určitě je pohodlnější naťukat 4 číslice přes numerickou klávesnici, než vypisovat heslo.... Počítač jsem měl chráněn heslem i před tím, takže mi to otravné nepřijde a díky PINu mi to naopak přijde jednodušší... Takže to bude z velké části o zvyku... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práce s cloudem je primitivní. Stačí přetáhnout soubory. Já mám třeba u fotek nastaveno automatické zálohování do cloudu, protože jsem kdysi o moře fotek přišel díky havárii HD.

nojo ale když je to na serveru,tak tam může někdo přece vlízt...vím,že na mě si nic nikdo nevezme a hackři jdou úplně po něčem jiném,ale stejně...proto jsem se tomu vždy vyhýbal...mám 3 HDD a prostě fotky mám tam a sem tam je přemistuji aby si HDD trochu rozhejbaly. No nejsem zas takovej fotoprofesor,oproti jiným,ale za ten čas je pár fotek taky.A od té doby co mám tel. a mám tam 13mpx fták tak ho využívám už více,jak tu byla kdysi diskuse ,raději mobil nebo foťák...prostě mobil mám stále při ruce a foták nikoliv a proto jsem taky tolik nefotil,ale ted se to lepší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já už na pevné disky moc nevěřím, tenkrát jsem přišel o 500 giga dat (fotky, hudba, videa), takže já cloudy vítám. Kdybych nebyl lakota a zaplatil si dvě stovky měsíčně za Office, mohl bych mít u MS neomezený cloud, což by mi absolutně vyhovovalo. Stále nad tím vážně uvažuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš si, že je těžší nabourat tvůj počítač doma (připojený k internetu) než zabezpečený server???

no to sice jo,ale zrovna fotky mám na externích

 

No, já už na pevné disky moc nevěřím, tenkrát jsem přišel o 500 giga dat (fotky, hudba, videa), takže já cloudy vítám. Kdybych nebyl lakota a zaplatil si dvě stovky měsíčně za Office, mohl bych mít u MS neomezený cloud, což by mi absolutně vyhovovalo. Stále nad tím vážně uvažuji.

no na office jsem myslel,ale když to vidím, že je to za měsíc a nebo jen na rok,tak to je děsná palice,ale píšou jen 1T 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno info z instalace...

 

Kolega přešel z 8.1 na 10 a po nainstalování se nemohl připojit na síť.

Problém prý byl v SW na VPN, který nějak zablokoval tu síť. Konkrétně používáme Open VPN a Cisco VPN.

 

Takže se vracel zpět na 8.1 (úspěšně a bez problémů). Odinstaloval oba klienty a znovu provedl update a vše již bylo v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem se známým podobný probém... Po upgrade mu nechtěl naběhnout monitor (vypisoval hlášku "Out of range") protože systém posílal na výstup zobrazení v rozlišení, které monitor neuměl zobrazit... Pomohl downgrade zpět na 8.1, odinstalace Catalystu (systém potom běžel na "obecném grafickém ovladači" od Microsoftu)... Potom proběhl upgrade bez problémů a po upgrade se nainstaloval AMD ovladač pro W10.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...