Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

Pak si najdi programem Key který pak vznikne. Při čisté instalaci na stejný hardware když ho použiješ tak by se měl čistý systém bez problémů aktivovat, protože Microsoft ho má uložen jako legální.

Vznikne ti generální klíč, protože počítač je dále veden dle otisku a nikoliv dle klíče.... u W10 PRO je to klíč VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T Při čisté instalaci (i dle stránek MS) lze zadávání klíče přeskočit, protože MS aktivuje čistou instalaci stejně nikoliv podle klíče, ale podle "otisku"... Proto je tolik důležité udělat napřed pouze upgrade, aby se W10 aktivovaly a zapsal se otisk do databáze....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš udělat prvně upgrade ve windowsech - pustit instalačku normálně když máš najetý windows a potom můžeš udělat clean instalaci a žádnej klíč si to nebere protože si to veme "ID" základní desky = vyměníš desku příjdeš o licenci a budeš muset buď koupit novej windows nebo upirátit... 

Přenesení licence na novy HW u win10 pujde ale jen u win10 koupenych. tam kde byl proveden bezplatny upgrade nepujde provest preneseni licence na novy HW. 

Windows 10 zaplacný funguje jako předchozí verze. Je možné ho po telefonické aktivaci přenést.

Windows 10 zadarmo je z principu aktivace nepřenosný. Funguje pouze tam kde jsi ho upgradoval.

 

Můžeš ale přenést původní verzi Windows nebo si Windows 10 koupit.

Ideální je koupit si FPP licenci. Na nemá omezení na přenost mezi počítači. Je ale dražší mimo jiné právě proto že toto právo získáš (můžeš si klidně každý rok koupit nový počítač a vždy Windows přenést na něj).

http://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/windows_10-windows_install/p%C5%99eveden%C3%AD-licence-windows-10-na/016eec49-9342-4ffd-9033-b7d6b6f07f0a?tm=1438377579952

http://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/windows_10-windows_install/mohu-prov%C3%A9st-%C4%8Distou-instalaci-windows-10/e4246c6d-e216-434b-b4a4-b0e35a65a41d

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neví někdo, co znamená hláška "Instalačnímu programu se nepovedlo inicializovat pracovní adresář." ?

Stáhl jsem to a při instalaci vyskočí tohle a je konec. Mám W7.

Předem díky za rady

 

EDIT: takže přeloženo do češtiny - nedostatek místa na disku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde jsem jenom cetl, ze historie prochazeni internetu je "majetkem" MS, protoze to zlepsuje chod jejich produktu? Obdobnou vec jsem cetl i i Outlook kontaktech, coz uz neni sranda, ale 1984 (jestli je to pravda). Je to tak?

Je pravdou, že W10 má EULU hodně v neprospěch uživatele a ve W10 je potřeba k alespoň elementární ochraně soukromí toho hodně v nastavení povypínat....  Na druhou stranu se lidi na sociálních sítích "práskají" sami a dávají tak možnost mapovat jejich život téměř po minutách (Pravdou je že na americkém twitteru je to markantnější než v Evropě více rozšířené ksichtoknize....)

 

 

Na PC jsem provedl úspěšný upgrade na W10. Jakým způsobem teď provedu "čistou instalaci" včetně formátu Céčka?

Nějak jsem zatím nenašel volbu, kde bych určil disk a zadal formátování.

 

Díky

Pomocí nástroje https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10si udělej instalační DVD nebo flashku.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravdou, že W10 má EULU hodně v neprospěch uživatele a ve W10 je potřeba k alespoň elementární ochraně soukromí toho hodně v nastavení povypínat....  Na druhou stranu se lidi na sociálních sítích "práskají" sami a dávají tak možnost mapovat jejich život téměř po minutách (Pravdou je že na americkém twitteru je to markantnější než v Evropě více rozšířené ksichtoknize....)

 

 

Ze si lidi na fcb na sebe prasknou uplne vsechno vcetne adresy a tel cisla je pravda, ale neni to muj pripad. Proto by me fakt zajimalo jak je to s temi kontakty v Outlook, ja vim - ukladaji se do MS cloudu, ale je LEGALNI ze k nim MS muze pristupovat? Je to dokonce v podminkach pro W10?      Jestli je to pravda, mira smirovani presahla vsechny unosne hranice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to s Outlookem tak že nic kancelářského od MS nepoužívám.... Tedy ani Outlook.... Co je a není ve Smlouvě o poskytování služeb společnosti Microsoft se můžeš přesvědčit sám... Je to veřejný dokument.... http://www.microsoft.com/cs-cz/servicesagreement/

 

Si delas srandu ne? Ja vim ze je to verejny dokument, jenzi nejsem tlupa pravniku abych se v tom vyznal!

 

Outlook - nejde jen o aplikaci, ale o format kontaktu! Napriklad v mobilu mam autamaticky kontakty v Outlook formatu, pocitam ze ve W10 to bude stejne.

 

Krom toho - nejde prece jen o to jestli neco pouzivam ja! Jde o to jestli to pouziva vetsina lidi - tim padem jsem pod dohledem Velkeho bratra taky. Vseobecne se mi zda, ze lidi na tyhle veci uplne dlabou, asi je na case abych na to zacal dlabat taky, nebot to asi nema vubec smysl. Soukromi ve virtualnim prostoru uz asi neexistuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to jako že tobě se to nechce pročítat, tak to mám za tebe dělat já??? Srandu si asi děláš ty.... Zajímá tě co ta Smlouva obsahuje, tak si to přečti.... 

 

Nepoužívám kontakty ve Woknech, a na mobilu mám Android... 

 

Ostatně se můžeš přesvědčit sám.... Nevím už jak ti jinak vysvětlit, že ti nemohu odpovědět na to, jak se něco chová, když to nepoužívám....  :dntknw:

 

V_st_i_ek.png

 

EDIT: Jinak ještě něco málo k té zmínce o "formátu kontaktů Outlook"... Hledal jsem, co tím máš vlastně na mysli... Ale není mi to moc jasné... Kontakty používají v drtivé většině jeden z těchto formátů:

 

Formát CSV (Comma Separated Values). Toto je obecný formát souborů používaný pro export a import informací z nebo do databází či tabulkových procesorů. 

Formát LDIF (server LDAP). Tento formát se používá k importu informací o adresáři z adresářových serverů založených protokolu LDAP.

Formát vCard (soubor VCF). Tento formát je nejpoužívanější formát vizitek.

Formát Adresáře systému Windows (kontakty aplikace Outlook Express - soubor WAB). Tento formát používá většina starších verzí systému Windows včetně Windows XP.

 

Kromě formátu WAB (který už je docela zastaralý) není žádný z formátů majetkem Microsoftu a není tedy možné na něj vztahovat Smlouvu o poskytování služeb společnosti Microsoft...

Co konkrétně nazýváš Outlook formátem nevím(ovšem pochybuji, že to je WAB)... Nejrozšířenější je systém vizitek vCard (tedy soubory vcf) a ten rozhodně nepatří Microsoftu... Majitelem license tohoto formátu je Internet Engineering Task Force (IETF)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AAron: Opakuji - nejsem tlupa pravniku abych tomu rozumel! (po tobe to taky nechci)

Format "Outlook" mi taky neni jasny, ale bezne se pouziva pri licencnim ujednani na mobilu.

 

HBJ: Celkem souhlasim ze je sledovano naprosto vsechno, problem je s filtrovanim informaci (je jich prilis mnoho). Nevim jak to myslis s tim jak se k tomu kdo postavi...kdysi jsme s kamaradama pokusne pouzivali PGP k sifrovani obsahu mailu, dnes celkem pochybuju ze je to vubec legalni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Format "Outlook" mi taky neni jasny, ale bezne se pouziva pri licencnim ujednani na mobilu.

 

Nemohu sloužit... Na mém mobilu (Samsung Galaxy) se nic takového neobjevuje ani nepoužívá... Kontakty používá ve formátu vCard (soubory vcf), exportovat umí i do formátu CSV (česky se to někdy nazývá "hodnoty oddělené čárkou")...Takže buď není můj mobil běžný (což bych netvrdil) a nebo se to zase tak běžně nepoužívá....   :dntknw:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas na tom mobilu windows mobile? ja jo, jediny zpusobob jak zalohovat kontakty je pouzit MS cloud a pak si je pripadne stahnout z outlook.com. jiny zpusob neexistuje! (patral jsem hodne moc jak zalohovat lokalne - opravdu to nejde)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upgrade z W8.1- 30 minut stravených radama o ETS přes mobil ;) vše jede...naprosto souhlasím že je potřeba osekat big brothera jak to jde ;)

Jinak velmi svižný start, prostředí skvělý..prohlížeč-eee.. moji lišku nedám.

Toliko k W10- jo a instalováno na tolik proklínaný Lenovo.. :D viz článek na Technetu kde se jeden redaktor dost zesměšnil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas na tom mobilu windows mobile? ja jo, jediny zpusobob jak zalohovat kontakty je pouzit MS cloud a pak si je pripadne stahnout z outlook.com. jiny zpusob neexistuje! (patral jsem hodne moc jak zalohovat lokalne - opravdu to nejde)

Čím jsme se zase obloukem vrátili k mé původní premise... Nevím jak se chová Outlook, protože ho nepoužívám.... A to ani jako aplikaci, ani jako formát čehokoliv.... (A to zejména proto, že jsem zvyknutý na jiné aplikace, nikoliv proto, že bych se nějak kácel ze stále více se snižující míry soukromí ve virtuálním prostoru).... Chápu, že ho HBJ používá, protože je s tím tak nějak smířen... Ale nechápu proč ho ty (když ti tak vadí jeho domnělé, či skutečné šmírování) používáš....  :dntknw:

 

 

Upgrade z W8.1- 30 minut stravených radama o ETS přes mobil ;) vše jede...naprosto souhlasím že je potřeba osekat big brothera jak to jde ;)

Jinak velmi svižný start, prostředí skvělý..prohlížeč-eee.. moji lišku nedám.

Toliko k W10- jo a instalováno na tolik proklínaný Lenovo.. :D viz článek na Technetu kde se jeden redaktor dost zesměšnil...

Věřím tomu, že s W10 někdo může mít problém, ale vnímám to spíše jako individuální případy a ne jako pravidlo.... Proto se nad články typu "Nikdo si to neinstalujte, mě to vyhodilo chybu" jenom usmívám.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čím jsme se zase obloukem vrátili k mé původní premise... Nevím jak se chová Outlook, protože ho nepoužívám.... A to ani jako aplikaci, ani jako formát čehokoliv.... (A to zejména proto, že jsem zvyknutý na jiné aplikace, nikoliv proto, že bych se nějak kácel ze stále více se snižující míry soukromí ve virtuálním prostoru).... Chápu, že ho HBJ používá, protože je s tím tak nějak smířen... Ale nechápu proč ho ty (když ti tak vadí jeho domnělé, či skutečné šmírování) používáš....  :dntknw:

 

Nechapes? No protoze to jinak nejde! Chces si zalohovat kontakty? Jedine pres MS cloud a pak si je muzes stahnout pres outlook.com.     , jinak to nelze v MS mobile phone!

Zatim nepouzivas? Ha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já jsem začal používat jako první cloud od Google (protože jsem potřeboval mít pár věcí uložených někde, kde k nim můžu odkudkoliv)... a dodnes nemám využitých celých 15 GB, co Google zdarma nabízí.... S W10 jsem dostal dalších 15 GB zdarma na cloudu One Drive od Mrkvosoftu.....Až zaplním Google, tak ho začnu používat.... Žádná traumata, ani hysterické záchvaty, jak se mi někdo probírá kontakty nemám.... 

 

Až se ta traumata a hysterické záchvaty dostaví, tak vyhodím počítač z okna, přestanu vycházet na ulici (protože kamerový systém), přestanu nakupovat (protože skrze evidenci tržeb by to mohl někdo sledovat) a  přestanu mluvit na veřejnosti, protože nevím, kdo mě poslouchá.... Zatluču si dveře do bytu prknama a v pocitu absolutního soukromí pomalu umřu hladem.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...