Přejít na obsah

Lodě - Všeobecná diskuze


Aaron Goldstein

Recommended Posts

Jop, do začátku bych doporučil spíš Amíky, jsou takoví "univerzálnější", naprostou souhlasím s tím, co píše NailNail o Tenryu - to je taková trochu specifičtější loď, ne špatná, ale není pro každýho. Naproti tomu se St. Louis je nehorázná prča, někdo (a nevím, jestli to nebyl zrovna Nail Nail) mi poradil, abych střílel nikoli salvou, ale postupně... a že StL těch kanonů má celkem požehnaně... ten pocit, když enemákovi kropíte jedno HE za druhým, podpalujete, ničíte moduly a zmetek pomalu hoří... je prostě super :-D

 

Jinak bych do začátku asi doporučil jet lajnu cruiserů - takový Phoenix pak má i torpéda, takže i to si lze zkusit... pak se můžeš rozhodnout, jestli ti spíš bude vyhovovat jezdit po okraji bojiště s reloadem desítky sekund a demolovat nepřátele dobře mířenými salvami z dálky s BB, nebo naopak jezdit na ostří nože a užívat si adrenalin při agresivních nájezdech s DD. Obojí má svoje pro a proti a ani jedno není pro každýho :-) Cruiser je někde mezi tím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím námořníky :-)

 

Včera jsem stáhnul a nainstaloval lodičky . Chtěl bych je vyzkoušet, ale vůbec nic o nich nevím. Včera jsem si zahrál první 2 bitvy a dál si raději nechám poradit :laugh:  . Střílím APčka - lodi to nic nedělá , střílím HEčka , taky to nic nedělá :laugh: Něco málo z ovládání jsem zčíhnul, ale vážně jen to potřebné minimum abych see vůbec dokázal pohnout, nevím jaký národ a typ rozjet, abych nejel nesmyslnou plečku, nevím kam mířit ;-)  . Pokud by zde byl někdo, kdo by měl čas vysvětit mi co a jak budu moc rád :thumbsup:

Na začátku musíš pár her hrát proti botum, než se dostaneš na vyšší level účtu, takže tam máš čas pochopit základy jak ovládat loď a jak střílet (a jak ramovat do ostrovů :laugh: ). Jinak souhlasím, že pro nový lidi bych doporučil křižníky, kopec děl, pohyblivá loď, něco i ustojí a vyzkoušíš si i torpéda.

 

HE/AP... na těch low tier lodičkách ti ze začátku stačí střílet HE, snaž se trefovat spíš na nástavbu lodi, protože pancíř stejně jako ve WoT snižuje dmg HE. Lodě maj nejvíc pancíře na čáře ponoru (a boky obecně jsou jen pancíř, zatímco na palubě budeš pomocí HE níčit moduly, děla, AA děla, atd.). Na správný použití AP potřebuješ vidět bok soupeřovy lodě, chceš mířit tak aby střely dopadaly na čáru ponoru do středu lodě, protože tam je většinou citadela (nejpancéřovanější část lodě, která ukrývá kotle, sklady munice atd.) a právě penetrace do citadely dávají 1x dmg psaný u AP střel. Penetrace mimo citadelu dávají 1/3 z dmg psanýho u střely. A naopak pokud možno neukazuj bok aby jsi ty nedostal AP do boku, na malých tierech to moc nevadí protože každej spamuje HE, ale tier 4 cruiser je schopnej zabít jinej tier 4 cruiser jedním AP salvem pokud bude mít trošku štěstí na rozptyl střel.

 

 

 

koukni třeba na tohle video jak na AP (on dělal "AP only challenge", jinak na torpédoborce by jsi měl vždy střílet HE, protože AP proletí skrz a dělá minimální dmg, ale je tam hezky vidět použití AP proti jinejm křižníkům)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na začátku musíš pár her hrát proti botum, než se dostaneš na vyšší level účtu, takže tam máš čas pochopit základy jak ovládat loď a jak střílet (a jak ramovat do ostrovů :laugh: ). Jinak souhlasím, že pro nový lidi bych doporučil křižníky, kopec děl, pohyblivá loď, něco i ustojí a vyzkoušíš si i torpéda.

 

HE/AP... na těch low tier lodičkách ti ze začátku stačí střílet HE, snaž se trefovat spíš na nástavbu lodi, protože pancíř stejně jako ve WoT snižuje dmg HE. Lodě maj nejvíc pancíře na čáře ponoru (a boky obecně jsou jen pancíř, zatímco na palubě budeš pomocí HE níčit moduly, děla, AA děla, atd.). Na správný použití AP potřebuješ vidět bok soupeřovy lodě, chceš mířit tak aby střely dopadaly na čáru ponoru do středu lodě, protože tam je většinou citadela (nejpancéřovanější část lodě, která ukrývá kotle, sklady munice atd.) a právě penetrace do citadely dávají 1x dmg psaný u AP střel. Penetrace mimo citadelu dávají 1/3 z dmg psanýho u střely. A naopak pokud možno neukazuj bok aby jsi ty nedostal AP do boku, na malých tierech to moc nevadí protože každej spamuje HE, ale tier 4 cruiser je schopnej zabít jinej tier 4 cruiser jedním AP salvem pokud bude mít trošku štěstí na rozptyl střel.

 

 

 

koukni třeba na tohle video jak na AP (on dělal "AP only challenge", jinak na torpédoborce by jsi měl vždy střílet HE, protože AP proletí skrz a dělá minimální dmg, ale je tam hezky vidět použití AP proti jinejm křižníkům)

 

 

Díky , tak už vím proč to torpéroborcům nic nedělalo . Myslím, že jste mi do začátku poradily víc než nějaký WG video  :thumbsup:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ani ne , alespoň jezdit mě tam naučili  :dry:

 

Každopádně, jsem dnes vyexpil Umikaze a křižníka St. Louis a ten je vážně pecka. Už ho mám v topu a s těmi 8-mi děly už to není takové plivátko :-)  . Dnes mi největší potíže dělali sovětští křižníci s torpédy, já je vůbec nevidím a když už zaslechnu jak se blíží, tak už je pozdě :wallbash:  . Na tom ještě musím zapracovat  :devil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky zatáčej směrem do torpéd. Pokud vidíš torpéda a potřebuješ rychle zatočit tak zatoč a hned taky "vypni" motor až na nulu. Jinak torpédům se hold musíš vyhejbat tak, že víš jaká loď je má, jakej má cca dostřel s torpédy (6-7km na malejch tierech) a kde je na mapě vůči tobě. Předvídat a neplout rovně. Většina křižníků se musí natočit opravdu hodně na bok aby je mohl vystřelit, tak to ti taky napoví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, předvídání je tak 70% úspěchu... Když vidíš loď vybavenoou torpédy, co na tebe nejdřív sype kanonama, pak se k Tobě natočí bokem a najednou chvíli kanonama nesype, tak to určitě není proto, že mu došla munice... takže v tu chvíli preventivní ostrá zatáčka nejlépe k zmíněnému zmetkovi :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera zase (jako v CBT) zjistil, že mě cruisery baví daleko víc než BBčka :-) S Tenryu jsem se perfektně bavil a pak jsem si ještě koupil Phoenixe a ten bude určitě taky fajn :-) Takže BB jen vytrpím do TIV jako bránu k letadlovkám a pak papááá :-D

 

Jinak ten upravenej zaměřovač s kruhy pro lepší předsazování opravdu docela pomáhá, míří se s tím daleko líp :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakej upravenej zaměřovač? Se zaměřováním na větší vzdálenosti mám dost problémy a jakákoliv berlička by se hodila :-)

To je v nastavení hry anebo se musí stáhnout nějaký mod?

vyser se na ty úpravy a hrej s herním, pokud musíš předměřovat více, sniž si zoom a střílej s nižším zoomem. Je to jen o cviku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Tohle mě nepřestává štvát... člověk totálně vygumuje nepřátelskou CV... Vypadalo to asi tak - dovolil jsem jí jednou se proletět se stihačema nad bojiště, pak jsem je sledoval svýma při návratu a následně jsem tam svou stíhací eskadru nechal hlídkovat... poblíž nepřátelského CV... a sešrotoval vše co vzlétlo... sestřelli jsem dvě letky stihaček a dvě letky TB... Takže chlapec si ani neškráb... ale kdybych nestih ještě trefit pár zásahů TBčkama, tak nedostanu ani suchý z nosu... a kdybych se naopak na stíháni vyprd, tak naše pomalý BBčka (cruiserů jsme moc neměli) budou řvát, že furt počítaj díry po torpédech... Tohle podhodnocení práce stihačů mi vadilo v betě a vadí mi i tady :-(

 

shot151003.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mě nepřestává štvát... člověk totálně vygumuje nepřátelskou CV... Vypadalo to asi tak - dovolil jsem jí jednou se proletět se stihačema nad bojiště, pak jsem je sledoval svýma při návratu a následně jsem tam svou stíhací eskadru nechal hlídkovat... poblíž nepřátelského CV... a sešrotoval vše co vzlétlo... sestřelli jsem dvě letky stihaček a dvě letky TB... Takže chlapec si ani neškráb... ale kdybych nestih ještě trefit pár zásahů TBčkama, tak nedostanu ani suchý z nosu... a kdybych se naopak na stíháni vyprd, tak naše pomalý BBčka (cruiserů jsme moc neměli) budou řvát, že furt počítaj díry po torpédech... Tohle podhodnocení práce stihačů mi vadilo v betě a vadí mi i tady :-(

 

shot151003.jpg

To vůbec není podhodnocení, cvakat na letky umí každej jouda a za to jsou ty drobky expů správně....že tě to baví......nechápu......je to hra o potápění lodí...není to wowp ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono hlavně nejsi pro tým vůbec přínosem......jen vyřadíš svou CV a nepřátelskou CV a čekáš jestli tvůj tým to vystřílí......to je špatné pochopení CV :)

Mám obě CV 7 tier a ani jednou jsem nepoužil stíhací setup....prostě je to pro mě zbytečnost, hloupost a nuda. 

Pokud to umím, není problém zničit nepříteli jeho stíhací setup.....stačí se trefit baráží a jeho 2 letky jdou k zemi a třetí hned za nimi a mezi tím v klidu topit DDčka či jiné cíle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono hlavně nejsi pro tým vůbec přínosem......jen vyřadíš svou CV a nepřátelskou CV a čekáš jestli tvůj tým to vystřílí......

 

Tak hlavně, že víš přesně, jak jsem to hrál :-) Ne vážně, nečekal jsem, jestli to "tým vystřílí", ale jelikož jsme měli dost pomalých BBček a minimum cruiserů co by dělaly AA support, přičemž soupeř to měl díky geniálnímu balanc systému naopak (víceméně většinu týmu tvořily DDčka a rychlý, TBčkama těžko lovitelný cruisery), tak v danou chvíli podle mě fakt, že nepřátelský TB vůbec nevzlítly, bylo pro tým docela přínos... protože kdyby vzlítly, tak si tam s těma našima BB dělaj víceméně co chtějí... a ne, nečekal jsem "jestli to tým vystřílí"... Opravdu ne ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavně, že víš přesně, jak jsem to hrál :-) Ne vážně, nečekal jsem, jestli to "tým vystřílí", ale jelikož jsme měli dost pomalých BBček a minimum cruiserů co by dělaly AA support, přičemž soupeř to měl díky geniálnímu balanc systému naopak (víceméně většinu týmu tvořily DDčka a rychlý, TBčkama těžko lovitelný cruisery), tak v danou chvíli podle mě fakt, že nepřátelský TB vůbec nevzlítly, bylo pro tým docela přínos... protože kdyby vzlítly, tak si tam s těma našima BB dělaj víceméně co chtějí... a ne, nečekal jsem "jestli to tým vystřílí"... Opravdu ne ;-)

Sry, jak jsi začal se stíhačema, tak mi hned mozek sepnul, že máš stíhací setup.....podíval jsem se podrobně a za 7 torpéd je to fakt chabé.....asi bez pU, ale i tak je to málo.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sry, jak jsi začal se stíhačema, tak mi hned mozek sepnul, že máš stíhací setup.....podíval jsem se podrobně a za 7 torpéd je to fakt chabé.....asi bez pU, ale i tak je to málo.... 

 

Tak ono na Langley je jen jeden setup, takže jsem samozřejmě hrál i s TB... A popravdě ani stihací setupy v pozdější fázi na vyšších CV neplánuju...

 

Právě, že za 24 letadel a 7 torpéd mi to přišlo dost málo... Kdybych měl tohle hodnocení JEN za letadla, tak držím hubu a jsem rád, protože by mi to přišlo adekvátní. Jenže takhle mi to přišlo fakt trošku žalostný... ale to je problém už od bety, takže se s tím holt člověk musí smířit, že ne vždy je odměněn podle zásluh :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem vypozoroval, tak nejvíc všeho dostaneš, když sundáš celou loď.....čím víc ji sebereš HPček ty, tím lépe.....ale musíš potopit.....nejlepší je potápět DDčka, to máš pak peněz i expů hafec......ale některé hry jsou fakt podivné a občas přičítám výsledky náhodnému losování WG...... V tancích jsou peníze za dmg, tady to tak úplně není pravda, nebo je tu daleko víc proměnných....

Příklad s Murmanskem

Sundám 3 lodě, nastřílím 120k dmg a 300k hrubého

Sundám 5 lodí, nastřílím 50k dmg a 480 hrubého

obě hry byly mezi tierem 5, je mi jasné že za vyšší tiery by mělo být asi víc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem vypozoroval, tak nejvíc všeho dostaneš, když sundáš celou loď.....čím víc ji sebereš HPček ty, tím lépe.....ale musíš potopit.....nejlepší je potápět DDčka, to máš pak peněz i expů hafec......ale některé hry jsou fakt podivné a občas přičítám výsledky náhodnému losování WG...... V tancích jsou peníze za dmg, tady to tak úplně není pravda, nebo je tu daleko víc proměnných....

Příklad s Murmanskem

Sundám 3 lodě, nastřílím 120k dmg a 300k hrubého

Sundám 5 lodí, nastřílím 50k dmg a 480 hrubého

obě hry byly mezi tierem 5, je mi jasné že za vyšší tiery by mělo být asi víc

 

No jo, ale honit DDčka s TBčkama? Na to jsem asi moc velká lama... pouštět to do BB v pohodě, cruiser občas taky, ale honit ty malý mrchy torpédama je vážně pruda... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale honit DDčka s TBčkama? Na to jsem asi moc velká lama... pouštět to do BB v pohodě, cruiser občas taky, ale honit ty malý mrchy torpédama je vážně pruda... :-(

Ale je to nejlepší zábava :D...a krásný pocit, když sundáš tak malou loďku :) Navíc tě pak nemůže ohrozit, že někde proklouzne, většina CVčkářů se nejdříve zaměřuje právě na DD, protože celá loď potopená jedním torpédem=víc expů a kreditů než BB která dostane 6torpéd a pluje dál....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...