Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Učitelka se ptá malého Honzíka: 
„Proč máš sebou dnes ve škole kočičku?“ 
Honzík odpovídá s pláčem: „Protože jsem slyšel tatínka, 
jak říká mamince: "Dneska až Honzík odejde do školy, tak ti tu číču sním!“ 


Dítě se ptá tatínka: „Tati, jak vznikají lidé“? 
Tatínek odpoví: „Adam a Eva měli děti, ty děti dospěly 
a zase měly děti a tak dále.“ Dítě jde k matce a zeptá se jí na to samé. 
Matka odpoví: „Byli jsme opice, ale pak jsme se vyvinuli v lidi.“ 
Dítě běží zpátky za tatínkem a stěžuje si: 
„Tati, ty jsi mi lhal!“ Ale tatínek na to: 
„Ne ne, tvoje matka mluvila jen o své straně rodiny.“

 

Vsadí se 3 žraloci, kdo sežere nejhorší věc. 
Po třech týdnech se opět sejdou a první říká: "Já jsem sežral Američana a ten byl tak nacpaný hamburgrama, že jsem hned ztloustl. 
Druhý říká: "Já jsem sežral Rusa a ten byl tak opilej vodkou, že jsem se týden motal. 
A pak říká třetí: "Já jsem sežral českého poslance a ten byl tak dutý, že jsem se týden nepotopil." 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Na Originu je k mání pre-order za 60 éček. A ani tam nejsou HW nároky. Že prý coming soon. Asi to bude pecka (pokud se ta grafika bude podobat té v traileru), ale dát přes patnáctset za hru, kterou ani nevím, jestli spustím se mi moc nechce. Ale jakmile s tím vyjedou, tak o tom asi začnu přemýšlet, protože to situování do Velké války se mi moc líbí. 

 

Btw: v tomhle traileru 

v čase 0:29 je vidět nějaký žlutý plyn. Zřejmě yperit. A na ten popud si nandává plynovou masku. Ale ta na yperit neúčinkuje, nebo jó? Čistě fakticky by mě to zajímalo. Jestli je nějaký jiný bojový prvoválečný plyn, který má žlutou barvu. Nebo jet to jen umělecká licence a většina hráčů si myslí, že plyn se řeší maskou a je vystaráno. Nebo se s tím yperitem pletu? Ale myslím, že ne. Že ten se vstřebává i pokožkou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě yperit. A na ten popud si nandává plynovou masku. Ale ta na yperit neúčinkuje, nebo jó? Čistě fakticky by mě to zajímalo. Jestli je nějaký jiný bojový prvoválečný plyn, který má žlutou barvu. Nebo jet to jen umělecká licence a většina hráčů si myslí, že plyn se řeší maskou a je vystaráno. Nebo se s tím yperitem pletu? Ale myslím, že ne. Že ten se vstřebává i pokožkou.

 

Yperit obecně dráždí sliznice. Ano, vstřebává se i pokožkou, nicméně asi je lepší mít trochu popálenýho (třeba) ptáka a dýchat, než se toho svinstva nadejchat a udusit se, případně oslepnout atd.. Takže jo, sice tě plynová maska neochrání komplet, ale slušně zvýší tvoje šance se z toho nějak rozumně dostat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw: v tomhle traileru je vidět nějaký žlutý plyn. Zřejmě yperit. A na ten popud si nandává plynovou masku. Ale ta na yperit neúčinkuje, nebo jó? Čistě fakticky by mě to zajímalo. Jestli je nějaký jiný bojový prvoválečný plyn, který má žlutou barvu. Nebo jet to jen umělecká licence a většina hráčů si myslí, že plyn se řeší maskou a je vystaráno. Nebo se s tím yperitem pletu? Ale myslím, že ne. Že ten se vstřebává i pokožkou.

 

Yperit proniká oděvem, tady maska moc nepomůže, spíš jen krátkodobě, páč patří mezi "zpuchýřující". A ten žlutý mrak spíš vypadá na útok chlorem, při prvních útocích chloru byl příznak šedivo-zelený mrak, postupně přecházející do žluté barvy. Protože patři mezi "dusivé", tak tady v první fázi pomůže maska, páč chlor na to jde přes dýchací cesty a napadá sliznice... Ale dlouhodobě je i tady asi taky vhodný oblek, přeci jen je to sajrajt (ale zase nejsem zase moc odborník, byl jsem jen na vojně :-D třeba stačí jen ta maska).

 

Edit: A než to zbastlím, tak už je to venku :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- - -

 

- - -

 

- - -

 

Takže postupně... Předně Yperit není plyn... Je to olejovitá nažloutlá kapalina (při výcviku se nahrazoval melasou, která je co do konzistence od Yperitu k nerozeznání).... Reaguje s pokožkou, ale přes oděv prostupuje tak pomalu jako každá olejovitá kapalina.... Obětujte staré montérky, kápněte si na ně trochu oleje a schválně za jak dlouho prostoupí tak, aby jste měli mastnou ruku (něco jiného samozřejmě je, když se do toho opřete, sednete, lehnete)... Proti vdechnutí a ochraně očí ochrání maska dostatečně...

 

Žlutý mrak plynu opravdu evokuje buď Chlór a nebo další "oblíbenou" látku z Velké války a to Lewisit.... Chlór je klasický plyn, maska ochrání před vdechnutím a zároveň ochrání sliznice (které je chlór schopen poleptat)... Lewisit je kapalina s viskozitou podobnou vodě...Čistý je bezbarvý, ale v bojových podmínkách se čistý snad nikdy nevyskytl, znečištěný je nažloutlý a pokud ten mrak není plynový, ale aerosolový (tedy mlha) tak by se o Lewisit klidně mohlo jednat... Lewisit prostupuje oděvem (rychlostí cca jako voda - pro představu) a prostupuje dokonce i běžnou gumou (byť samozřejmě o mnoho pomaleji než oděvem)... 

 

Ve velké válce ovšem byly k dispozici pouze pláštěnky (a i ty v omezené míře) a ochranné masky... nějaké PIO - Protichemická individuální ochrana (nebo postaru PCHOJ - Protichemická ochrana jednotlivce) de facto neexistovala... A tedy si vojáci při chemickém útoku nasadili to co měli, zpravidla pouze masku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno jsem seděl na lavičce vedle bezdomovce. Zeptal jsem se ho, proč takhle skončil. 
On řekl: "Do minulého týdne jsem měl ještě všechno!!! Měl jsem střechu nad hlavou, kuchaře, moje šaty byly prané a žehlené, měl jsem TV, internet, chodil jsem do posilovny, bazénu, knihovny, do školy, pokud jsem chtěl..."
Zeptal jsem se ho: "Co se stalo? Drogy? Alkohol? Rozvod???" 
"O ne, nic takového," řekl. ".... Jen mě pustili z vězení."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...