Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Ač nemusim jeho otce, názory Václava Klause mladšího mi jsou blízké. Ukázka z jeho pravidelných pondělních článků pro novinky. Já se pobavil... smile_bigsmile.gif


Ministr (a od studií profesionální politik) Dienstbier instaloval na místo ministryně školství namísto svéhlavého Chládka úřednici ze svého lidskoprávního ministerstva a s těžkým resortem jí pomáhá. V uplynulém týdnu jsme se tedy mohli dočíst ministrův apel, že „je třeba vytvořit genderově vyvážené učebnice“, protože jsou nyní „dívky často zobrazovány jako ty, které mají pečovat, a chlapci jako ti, kteří budou pracovat v technických oborech“.

Těžko říci, zda jsou nám vzorem úchylné severské země, kde se v moderních dětských knížkách vyskytují jen jakési bezpohlavní bytosti bez obličejů a „Jeníček s Mařenkou“ vypadají zcela identicky.

Mimochodem Perníková chaloupka je zdánlivě nepříliš závadná, neb Jeníček s Mařenkou se bojí, utíkají a putují lesem tak nějak stejně, ale to je vidět, že tomu nerozumíte! Jak to, že do stromů mlátí sekerou chlap, a proč pec roztápí starší žena – aha?

Ale vraťme se k těm hororovým obrázkům podivných bytostí – možná to je opravdu náš vzor, neb pan ministr rovněž uvedl: „Nejde přitom jen o samotný text, často jde o doprovodné ilustrace, které jsou genderově stereotypní a znázorňují ženské či mužské postavy v určitých, takzvaně tradičních rolích.“

Ty krávo.

Promiňte. Už jsem se vydýchal a jako loajální občan vytvořím učební text dějepisu obsahující veškerá schválená Průřezová témata našich Rámcových vzdělávacích programů. Tj. ekologie, panevropanství, gender atd.:
Staré pověsti centrální Evropské unie – Silák Kazi

„Mám radost,“ svěřila se kněžna Libuše své sestře Kazi. „V chráněné krajinné oblasti máme krásný úkaz ekologické diverzity – obrovského divokého kance. Dokonce pomáhá i s vyháněním neukázněných lidských návštěvníků. A ti ukřičení vidláci s podupaným polem ať jsou zticha – beztak platíme dotace za neobdělanou půdu.“

Kazi poslouchala jakoby netečně, ale v očích se jí zablesklo. Byla to pravá žena – chlupaté pracky jako lopaty, mohutná záda a na vypracovaných prsou náhrdelník se zuby divé zvěře.

O dva dny později seděl na knížecím hradě Sudivoj se svým potomkem neurčitého pohlaví Bivojem. Bivoj sedělo duchem nepřítomno, vytrhávalo si zbytky obočí a zálibně se prohlíželo v zrcadle. Náhle Sudivoj zvolal: „Podívej, to je neuvěřitelné, jakási žena nese na zádech obrovského divočáka.“ Když Bivoj spatřilo mohutnou silačku, tváře mu zčervenaly jako růže. „Znáš ji, otče?“

Kazi držela kance za uši, a když přišla až nahoru, mrštila jím obrovskou silou přes hlavu.

„Nezabíjej ho, Kazi,“ volali občané, „je součástí ekosystému.“

„Držte huby, jsem žena a síla, tvrdost a trochu toho machrování jsou mou přirozeností,“ odpověděla drsným hlasem Kazi a propíchla kance mečem.

Bivoj se rozplakalo, ale obdivovalo Kazinu sílu a rozhodnost.

„Uspořádáme na Kazinu počest nealkoholickou hostinu, přičemž zákaz kouření je samozřejmý,“ navrhl Sudivoj.

„Můj potomek Bivoj ti tam věnuje kožený pás se stříbrným kováním…“

„Ráda bych s Bivojem uzavřela registrované partnerství. Tebe, Sudivoji, o nic nežádám, neb žádání o ruku a vůbec rodiče jsou přežitek, prostě si ho ještě dnes odvedu.“

Pak vyrazily(i?) na úřad.

Konec (světa se blíží.)

Jdu koupit dcerce růžové tričko s bílou kočičkou.

Václav Klaus ml.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kněz, pastor a rabín se rozhodli zjistit, kdo z nich dělá svou práci nejlépe. V domluvené
době se tedy odebrali do lesa, každý si vyhlédl jednoho medvěda a snažil se ho obrátit
na svou víru. Po nějakém čase se znovu sešli…
První promluvil kněz: „Když jsem konečně našel medvěda, předčítal jsem mu nejprve
z katechismu a pak ho pokropil svěcenou vodou. Za týden jde k prvnímu přijímání.“
„Já jsem potkal toho svého u potoka,“ povídá pastor, „a kázal jsem mu slovo Boží. Toho
medvěda to tak uchvátilo, že se ode mě nechal pokřtít.“
Oba pak skloní zrak k rabínovi, který leží celý v sádře na nemocničním vozíku. Rabín
se přiznává: „Když teď o tom tak přemýšlím, asi jsem neměl začít obřízkou!“

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...