Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Pokud umíš anglicky, doporučuju ten článek co jsem postoval o stránku zpět, vypadá to že to psal někdo kdo skutečně lukostřelbě rozumí...

 

K tomu vkládání šípu doleva píšou tohle:
 

Continuing on with a complete lack of understanding of the physics of archery, the narrator asserts “these archers started placing the arrow on the left side of the bow. This is probably due to the fact that aiming at a stationary two-dimensional target makes you aim with one eye.” In point of fact, no, it’s not. The reason for moving the arrow to the left side of the bow (for a right-handed archer) is something known as “the Archer’s Paradox,” a complicated collection of physics phenomena that results in the arrow hitting to the right even though when it’s on the bow it’s pointing slightly to the left. You can see it in the slow-motion footage during the tournament scene in Brave; as the arrow begins its flight, it’s oscillating back and forth, swimming through the air like a fish and moving to the left, until the aerodynamic effect of the air passing over feathers causes it to begin spinning, at which point the arrow turns and begins traveling to the right. (You can also see how simple and fast it is to place an arrow on the bow, despite Andersen’s absurd play-acting.) This scene was painstakingly recreated from high-speed footage shot by professional archers for Russell Crowe’s Robin Hood, using historically accurate English longbows. Placing the arrow on the left side of the bow compensates for this effect; without it, archers would have to aim to the left in order to hit their target. In point of fact, most archers, especially those shooting traditional styles, shoot with both eyes open.

Ve zkratce, když vystřelíš šíp tak ten osciluje (je vidět třeba tady - ke konci videa

) až se díky obtékání vzduchu roztočí a uhne doprava. Tj šíp vždy uhne doprava, takže musíš mířit trochu nalevo od cíle. To, že šíp přiložíš k luku zleva to částečně kompenzuje.

 

Edit: Sonerek - to video má jen ukázat fyziku letu šípu, tj že se ohejbá do stran a pak se roztočí. Že pak rozpáře jinej šíp to už neřeš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stojí ženská na mostě a dívá se do řeky.
Její kulaté pozadí uchvátí kolemjdoucího muže natolik, že neváhá, zvedne jí sukni a dělá to, na co ostatní jen mysleli.
Paní se vyjeveně otočí a supícímu muži říká:
"Člověče, co děláte?"
"Zámečníka v Zetoru"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Píše se rok 2003, rok vítězného tažení operačního systému Mickeysoft Windows CE do našich obýváků, kuchyní i ložnic a už i my máme doma několik zařízení nové generace. Po cestě z práce domů jsem dostal chuť na hranolky a koupil si jich pytlík, těšíc se na dobrou večeři. Příprava měla být snadná a jednoduchá - naše fritéza je vybavená poslední verzí operačního systému, pochopitelně včetně pěti nejdůležitějších softwarových záplat.

 


Osud tomu však chtěl jinak. Položil jsem pytlík s hranolkami na linku, zapnul přístroj pomocí tlačítka "Zažehnout" a už po necelých třech minutách (můj osobní rekord, měl jsem skutečně hlad) a dvou resetech (znáte to, klasický trojhmat Ctrl+Alt+Hranolek) jsem z menu vydoloval program fritování. A kruciš, v tom spěchu jsem zapomněl odpojit friťák z lokálního Mickeysoft Kitchenetu. Ta mrcha to stihla, spojila se s ledničkou a zahlásila: "Jste si jist, že chcete fritovat hranolky, když v lednici žádné nemáte?" a nabídla mi tlačítka "Ne" a "Storno". S odevzdaných povzdechem vkládám hranolky do ledničky, zavírám dveře, čekám pět vteřin až blikne zelená kontrolka, signalizující aktualizaci databáze potravin v Kitchenetu a vytahuji pochoutku zpět. Po dalším startu už fritéza neprotestovala a na jejím displeji konečně naskočil známý "Průvodce fritováním". Pravda, těsně po záruce přestala fungovat vestavěná váha a hned po ní se odebral do věčných lovišť i scanner, takže mne navíc čekaly kroky "Nakreslete typický tvar hranolku", "Zadejte počet hranolků" či "Určete délku nejdelšího a nejkratšího hranolku", ale na to už jsem byl připravený - odhad mám skvělý a navíc jako jediný z rodiny celkem obstojně kreslím, takže napůl syrové a napůl spálené hranolky jsme měli zatím pouze dvakrát. Mnohem větší obavy jsem měl z neblaze prosnulé databáze olejů. Svoji drahou ženu jsem už sice naučil kupovat na její vkus poněkud předražené flašky s logem "Mickeysoft Kitchen 2000 compatible", ale jeden nikdy neví, zrovna včera jsem ve špajzu zahlédl novou láhev Lukany a nebyl jsem si jist, zda se nejednalo o nějakou levnější noname verzi...

 

Bohužel mé tušení bylo správné a na displeji se proto vynořila obávaná hláška "Neočekávaná chyba při detekci oleje, aktualizujte prosím seznam ovladačů a spusťte průvodce fritováním znovu." Ještě že olej byl v novém balení, které mívá ve špuntu mikročip s ovladačem. Špunt, proboha kde je ten špunt ?! Určitě bude v šuplíku. V šuplíku bylo mnoho špuntů, máme moderní domácnost... Po deseti minutách, kdy jsem na snímač fritézy přiložil dva tucty mikročipů ve vršcích ze sirupů, moštů, piv a minerálek jsem propadl totální beznaději. Pravda, jeden z moštů označil Mickeysoft Fritéza CE za kompatibilní s obecným rostlinným olejem, ale po loňské zkušenosti s kuřecími prsíčky na octu už má důvěra v odhady fritézy značně poklesla. Vypnul jsem proto strojek jak jinak než pomocí tlačítka "Zažehnout" a hladově si namazal osvědčený chleba se sádlem. Domácí sádlo bez identifikačního čipu máme od rodičů a starý nemoderní nůž jsme naštěstí ještě nevyhodili. I když, při vytahování sklenice se sádlem z ledničky se mi na její dvířka promítla za zvuků rolniček reklama na nový kráječ na chleba kompatibilní se sadou Mickeysoft Kitchen 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastavil jsem tam čas, odkud je to nejzajímavější. Žádný skákání, žádný divadýlko, ale fascinující přesný zásah šípu šípem…

https://www.youtube.com/watch?v=YnBvfVJu8-U#t=43

 

Bohužel tohle video jsem ve větším rozlišení už nenašel, jen 240.

Ja videl dokument kde se nejaci domorodci s uplne primitivnimi luky a sipy uplne bez mireni celkem bezpecne trefovali do terce vic jak 100m vzdaleneho - no ten terc byl sotva videt a oni fakt vubec nemirili. No a to rozhodne nebyli profici jako ve stredoveku a staroveku. Takze verim ze v lukostrelbe je mozne opravdu ledacos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

Ja videl dokument kde se nejaci domorodci s uplne primitivnimi luky a sipy uplne bez mireni celkem bezpecne trefovali do terce vic jak 100m vzdaleneho - no ten terc byl sotva videt a oni fakt vubec nemirili. No a to rozhodne nebyli profici jako ve stredoveku a staroveku. Takze verim ze v lukostrelbe je mozne opravdu ledacos.

No hlavně u těch domorodců je to jednoduché — když se netrefí, jsou bez jídla… :-)

Vzpomínám si na nějaký dokument, kde domorodci v nějakém amazonském kmeni používali šípy, které byly snad metr a půl (či dokonce až dva metry) dlouhé. Používali je na lov ryb, ale i dokonce na lov zvěře. No a našinec by řekl, že tak dlouhý šíp ani nemůže fungovat… :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hlavně u těch domorodců je to jednoduché — když se netrefí, jsou bez jídla… :-)

Vzpomínám si na nějaký dokument, kde domorodci v nějakém amazonském kmeni používali šípy, které byly snad metr a půl (či dokonce až dva metry) dlouhé. Používali je na lov ryb, ale i dokonce na lov zvěře. No a našinec by řekl, že tak dlouhý šíp ani nemůže fungovat… :-)

Taky je dobry ze nas ostepar Zelezny ma kamarady v Australii mezi domorodci, a ti borci hazi klackem stejne daleko jako on (mistr sveta).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hlavně u těch domorodců je to jednoduché — když se netrefí, jsou bez jídla… :-)

Vzpomínám si na nějaký dokument, kde domorodci v nějakém amazonském kmeni používali šípy, které byly snad metr a půl (či dokonce až dva metry) dlouhé. Používali je na lov ryb, ale i dokonce na lov zvěře. No a našinec by řekl, že tak dlouhý šíp ani nemůže fungovat… :-)

To jsem asi taky videl, je to ale logicke - jdu lovit ryby - vezmu si co nejdelsi sip abych tu rybu rychle vytahl z vody...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky je dobry ze nas ostepar Zelezny ma kamarady v Australii mezi domorodci, a ti borci hazi klackem stejne daleko jako on (mistr sveta).

Jestli to není tím, že je naše společnost zhýčkaná a standardní schopnosti pravěkého lovce považuje za vyjímečné. Myslím, že takový desetibojař by dokázal držet krok s loveckou tlupou na výpravě, ale normální chlap (chlapa dělaj - brejle, pleš a břicho ... :wink: ) by rychle odpadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lékař se ptá: "Kouříte?".
Pacient: "Tak 20 až 30 cigaret denně".
Lékař: "Pijete?".
Pacient "Za týden asi tak 20 piv, 3 l tvrdého a 5 l vína".
Lékař: "Souložíte?".
Pacient: "3 x týdně".
Zdá se vám to moc pane doktore?".
Lékař:"Na venkovského faráře celkem dost".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O cikánech se starostou Chocně ... To nemá chybu !!!!!
Realita z rádia - 100 bodů pro starostu ...

Redaktor: "Choceňští Romové si stěžují, že mají doma zimu, a že město MUSÍ ze ZÁKONA svým občanům zajistit teplo. Proč jim netopíte?"

Starosta: "Pane redaktore, když pominu to, že za teplo neplatí, tak Vám
musím sdělit, že jim netopíme proto, že se jim ve spánku v letních měsících
ztratily radiátory!"

 

 

Můj oblíbený:

Jak se pozná že právník lže?

Pohybuje ústy.

 

 

Jaký je rozdíl mezi kurvou a právníkem?

velký, ***** Tě po smrti nechá icon_smile.gif

 

 

Snad tím nikoho nenaseru :thumbsup:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OFF Groteska

nekde v rusku zrejme.jen vypatlanca muze napadnout,že dodavkou,kera ma motor vpredu a je lehoucká vytahne zkracenyho hamra.myslim teda ze to byl hamr.ä to escalade ma kolem 3 tun jestli se nepletu.to je tak na navijak  :whistling:  holt tyhle moderni 4x4 uvidej krapet vody+hliny rovna se blatoi a nazdarek.zlata lada niva.to co projelo,vyjelo a sesplhalo,neuveritelny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nekde v rusku zrejme.jen vypatlanca muze napadnout,že dodavkou,kera ma motor vpredu a je lehoucká vytahne zkracenyho hamra.myslim teda ze to byl hamr.ä to escalade ma kolem 3 tun jestli se nepletu.to je tak na navijak  :whistling:  holt tyhle moderni 4x4 uvidej krapet vody+hliny rovna se blatoi a nazdarek.zlata lada niva.to co projelo,vyjelo a sesplhalo,neuveritelny

Ta "dodávka" je také 4x4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manželka přijde domů až ráno v 9, odpotácí se do koupelny a mezi zuby
 procedí,že spala u nejlepší kamarádky...
 Manžel okamžitě obvolá 10 jejich nejlepších kamarádek - samozřejmě zjistí,
 že ani u jedné z nich nespala!

 O týden později se role otočí, ráno přinesou manžela a ten se taky vymluví
 na to, že spal u nejlepšího kamaráda.
 Manželka volá 10 nejlepším a výsledek?
 U osmi z nich spal a u dvou dokonce ještě spí...

 

 

Dva hrají golf a lehce po polovině odehraných jamek je začnou sdržovat pomaleji hrající dvě ženské. Jeden povídá druhému: "Jdi za nimi a řekni jim ať nás pustí." Tak jde, dojde až skoro k nim, najednou se zastaví, prudce se otočí a běží zpátky. Kolega se ho ptá: "Co blbneš, proč jsi jim to neřekl?" "To nešlo, představ si, nějakou shodou okolností je jedna z nich moje manželka a druhá moje milenka. Jdi tam prosím ty."
Tak jde druhý, dojde až skoro k nim, najednou se zastaví, prudce se otočí a běží zpátky. Kolega se ho pochopitelně ptá: "To bych tedy rád věděl, co polekalo tebe."
Druhý odpoví: "to bys nevěřil, jak je ten svět malej... icon_lol.gif "

 

 

Z ŘIDIČSKÉHO ŽIVOTA
 Když jsem se dnes ráno při jízdě po dálnici podíval do levého jízdního
 pruhu, uviděl jsem v něm za sebou ženskou v posledním modelu BMW, která to
 frčela 160-kou, a přitom si ve zpětném zrcátku malovala oční linky!!! Když
 jsem se po ní za chvíli znova ohlídl, byla už napůl v mém jízdním pruhu a
 pořád si malovala ten ksicht!!! Já teda něco vydržím, ale tohle mě tak
 vyděsilo, že jsem upustil holicí strojek, který mi při pádu vyrazil z druhé
 ruky koblihu. Jak jsem se ve zmatku snažil vyrovnat vůz koleny opřenými o
 volant a zároveň zachytit koblihu, vyklouzl mi mobil od ucha a spadl do
 kelímku s kávou, který jsem měl mezi koleny.
 Kafe se vylilo, popálilo mě na koulích, zničil se mi mobil a přerušil
 důležitý hovor...
 ********* baby za volantem!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...