Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

DRÁČEK

                                        V kupé vlaku nás sedělo pět a na další zastávce k nám přistoupila mladistvě vypadající dáma s chlapcem, ktery jak se pozdeji ukazalo - nebyl syn, ale vnoucek. Sporadane jsme oba dva pustili na mista, ktera i navzdory spinavym oknum umoznovala hezky vyhled na ubihajici, takrka jarni krajinu. Chlapec chvili pozoroval okolni svet, ten ho ale omrzel, a tak zacal ocima tekat po kupe, az ho na stene zaujala sprejem vyvedena kresba, ktere jsme si my dospeli ani nevsimli. Na umakartovem podkladu se skvel cerveny kosoctverec s carkou uprostred. K dokonalemu provedeni mel daleko, ale ma lba svuj ucel splnila, protoze kazdy bezpecne poznal o co se jedna. Az na maleho chlapce. ,, Babi, co je to tam namalovany?'' pro nej neznamy druh ,,smailika'' ho zrejme zaujal. Kde myslis Kubiku? -no prece naproti nam, na stene, ukazal chlapec na nestydatou maluvku a na cele ji vyskocila ustarana vraska. I my ostatni zpozorneli a se spat ne skryvanou skodolibosti vyckavali, jak se ta dobra zena se zapeklitou situaci popere. Prala se statecne. To je... to je... premyslela usilovne, cim ukojit vnouckovu zvedavost, az ji osvitil duch svaty ,, To je prece dracek!'' zasvitorila s libeznym usmevem a nas,skodolibce,obdarila vitezoslavnym pohledem. Zdalo se, ze trapas je zazehnan, atmosfera v kupe se opet uvolnila a vsichni pritomni se vratili ke svym myslenkam. Ne vsak chlapec. Jakej dracek babi? Myslis jako ten na pousteni? Babicka, celic dalsi zvidave otazce,nestastne vzdychla a ocima k nam vyslala signal SOS, nikdo ji vsak zachranne lano nehodil. ,,No ano, Kubiku, takovej co ti udelal tata na podzim, pamatujes? Improvizovala state cne. Chlapec se zamyslel. Tak dracek,hmmm. Hele babi,a nepotrebuje ten dracek vocas? Dvema spolucestujicim uz cukaly koutky ust a pani zacala rudnout. Tenhle dracek asi ne, hlesla babicka. To je divny, kazdej spravnej dracek by si vocas zaslouzil, mudroval vnoucek. Tak tenhle ho nema! odsekla mu babicka. Ocividne ji dochazela trpelivost i fant  azie. Mlady se ale nedal a bezdecne utahoval srouby. Babi a ty mas dracka? Babi polil pot a polovina kupe se odebrala na chodbu, odkud se ozvaly salvy dosud zadrzovaneho smichu. Ja uz dracky nepoustim,odpovedela ta dobra zena zlostne. Protoze uz dracka nepotrebujes! triumfoval chlapecek a zbyle osazenstvo propuklo v rehot. Babicka se blizila infarktu a vnoucek dal bezelstne rozvijel svou dabelskou teorii: Ale kdyz jsi jeste dracka mivala,tak jsi vocas chtela,ne? To uz smichy slzelo cele kupe i chodba pred nim. Na nebohou zenu to ale bylo prilis a bouchly saze: Chovate se jako primitivove! rozje cela se na nas. Cemu se smejete? Jak asi vypadam pred tim klukem?! Nenapadna studentka v brylich, ktera sedela naproti, poprve zvedla hlavu od sve ucebnice a do nastaleho ticha ke vseobecnemu zdeseni pravila: jako dracek? Zena sklapla celist a chvili na divku konsternovane hledela. Pak ale pochopila vyznam sdeleni i trapnost sveho vystupu a zacala se smat. Postupne se k ni pridali i os  tatni cestujici i s klouckem, ktery sice nevedel, cemu se smeje, ale smal se o to uprimneji. Mate pravdu chovala jsem se jako dracek, soukala ze sebe ta zena, co ji branice dovolila. Vlak zabrzdil v konecne stanici a lide zacali vystupovat. Loucili se slovy tak se mejte pani a ty taky draku....

Upraveno uživatelem George352
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DRÁČEK....

 

Přidal bych taky jeden svůj na toto téma, vyprávěla mi to přítelkyně, která učí na druhém stupni ZŠ.... Osmáci nebo deváťáci prý taky jednou "vyzdobili" tabuli ve své třídě podobnou symbolikou, načež prý jeden kolega přiběhl nadšený do sborovny (bylo to prý na podzim, takže se to hodilo) a prohlásil, že "děti nakreslily na tabuli draky"... Jestli byl kolega slaboduchý nebo slabozraký, těžko říct, leč jiný kolega, který mel mobil, co kvalitně fotí, byl vyslán, aby to nafotil, že to dají na školní web jako výtvarnou práci žáků... No tak přišel do té osmičky nebo devítky se slovy "vy tu prý někde máte nakreslené na tabuli draky a já si je mám vyfotit"... Reakci těch pubošů na tohle asi netřeba popisovat :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

Teda pánové, ale nechcu být tady, kolega Kanár odpustí, za Kanára, ale název pandy červené prý pochází z její velké podobnosti červené lišce (údajně) a proto ten název „ohnivá liška“, neboli Firefox a je to prý doslovný překlad z čínštiny, ve které pak to zní něco jako „huo hú“ (chuo chu). :-)

Ale než jsem si to vyhledal, tak bych se fakt hádal, že je to prostě jen „červená liška“…

http://cs.wikipedia.org/wiki/Panda_%C4%8Derven%C3%A1

 

No a abych odpověděl Kanárovi — Firefox má v logu tu lišku prostě zřejmě proto, že američani v tom názvu uviděli „Fox“. No a pak byla uspořádána soutěž o logo Firefoxu no a tohle zrovna zvítězilo. Víc bych za tím nehledal. Vem to tak, že my třeba rozeznáváme mandelinku, saranče, cvrčka, potemníka a tak dále. Američani ale řeknou na všechno „beetle“… :-)

 

 

 

PictusCZ: vypálil jsem ty příklady od boku, ale neznamená to, že by angličtina neměla adekvátní výrazivo. Ale naše konstantně upadající školství stále má neporovnatelně vyšší úroveň, než to jejich. To znamená, že průměrný američan skutečně moc flóry a fauny navzájem nerozeznává. Nedávno jsem se potkal s jedním texasanem. Obchoduje s velkoformátovými tiskárnami a jeden kunčoft po mně chtěl, abych byl u předání tiskárny. Chtěl něco namalovat, aby vysvětlil funkci a výměnu dumperu (vyrovnávací nádržka inkoustu nad tiskovou hlavou). Chytil tužku asi tak, jak dvouleté děcko (ano, držel tužku pěstí) a zkoušel namalovat onu jednoduchou součástku. Po pěti zkažených papírech to vzdal a vytáhl náhradní dumper z krabice…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prolizam jedno forum a na neco sem narazil, tak sem to promptne slohnul :-D

 

Na tohle téma existuje několik hódně veselých historek. Tak třeba automobilový závodník Koloc kdysi vyhrál závody v Německu. Po závodě vystoupil na stupně vítězů, Němci mu zahráli slovenskou hymnu, na stožár slavnostně vystoupala ukrajinská vlajka a Koloc smíchy málem spadl z pódia. V devadesátých letech zase hráli naši tenisti Davis Cup v USA. Při slavnostním zahájení jim zahráli slovenskou hymnu. Česká výprava podala protest a žádala omluvu. Samozřejmě se jim vyhovělo, ale američtí novináři čuli senzaci a tak běhali za českými tenisty co jako oni na to. Jiří Novák zachoval ledový klid a s vážnou tváří vyhrožoval: "Počkejte, až budete hrát u nás! My vám zahrajeme hymnu mexickou!!"
Osobně jsem se setkal s Němkou od Berlína, která ČR zařazovala kamsi do bývalé Jugoslávie. Soused zase na dovolené ve Francii potkal Francouzku, která se jej vážně ptala, ve které části Asie leží ČR. Podotýkám, že soused je vysoký modrooký blonďák...
Ale někdy se z neznalosti cizinců dá dělat docela sranda. V dobách, kdy jsem ještě býval okresní rocková hvězda jsme jednou fidlali v klubu v Paříži. Seděl jsem na baru s naším řidičem Jirkou, byli jsme už trochu nalámaný a kecali s jednou francouzskou holkou. Byla docela překvapená, že ti komunisti odkudsi z východu umí používat příbor a neskáčou po stromech jako opice, takže se nás zvědavě vyptávala jak to u nás chodí. Pak se jí Jirka z nějakého neznámého důvodu optal, co má ráda k jídlu. Holka začala popisovat recept, ve kterém jsme záhy rozeznali o co jde. I řekli jsme: "Jo, to známe, tomu se u nás říká francouzské brambory." Dáma coby správná vlastenka byla převelice potěšena, leč Jirka jí záhy radost utnul když prohlásil, že francouzský brambory jsou u nás jídlo chudejch. A já jí na to konto vysvětlil, že u nás dáváme brambory hlavně prasatům a my pak jíme ty prasata... To už byla chuděra na mrtvici... icon_biggrin.gif
No a o největší reklamu se nám tam postaral bubeník. Oni už Beatles ne nadarmo říkali: "Slečno s tím se nebavte, to je jen bubeník". Tak tedy: Bubeník se bavil s jedním francouzským bubeníkem, samozřejmě o bubnech, protože bubeníci na celém světě se o ničem jiném bavit neumí. Pak se ho Francouz zeptal, jak se naučil jakousi bubenickou finesu. I Čech nic zlého netuše mu řekl: "Když jsem byl v armádě, tak jsme tam měli bubny, ve volnu jsme na ně hráli a tu fintu mi ukázal jeden kluk." Francouz odskočil, zbledl, zrudl a utekl. Za chvíli přišel majitel klubu Pierre, hubu od ucha k uchu a hlásil: "No to jste mi měli říct hned, že jsme kolegové. Cizinecká legie, paragán, dva roky v Bosně, jeden rok v Džibuti, kdepak jsi sloužil ty kamaráde?" I zmatený bubeník mu odpověděl: "Czech Army, anti aircraft, corporal". Ve skutečnosti točil radarem někde u Chebu, ale desátník je v legii asi docela šarže, takže ho Pierre pozval na panáka, zjistil, že na vojně byla celá kapela, a že já byl dokonce četař! Mezi Francouzema jsme tím získali respekt a pověst lidí, kteří jsou vyškolení v zabíjení. A jednali s náma hódně uctivě!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obávám se, že hodnotit cizince podle toho co vědí o Česku nebo o broucích je dost nefér. Zkuste to obráceně, kolik lidí u nás si myslí např. že pavouci jsou hmyz, případně kde je třeba Afghánistán (trochu přesněji než - v Asii). Zakládající státy USA u nás nejspíš nevyjmenuje nikdo, stejně jako třeba hlavní město státu Washington.

Napsat sem to musel, takový srovnávání zavání demagogií ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono srovnávat hlavní města US států s hlavními městy evropských států dost dobře nejde. Ekvivalentem by bylo třeba hlavní město Bavorska. A to už od nich chceš moc.

oni v tý Evropě maj stejnej hokej jak my v USA a sebestřední sou úplně stejně. Viděls někdy mapu světa vydanou v USA? Co je uprostřed - u nás a u nich?

průměrnej američan je stejně blbej jak průměrnej evropan ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...