Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Před hodinou, Lynx_cz napsal:

spacer.png

 

Tak tahle reálná pojistná událost se odehrála už hodně dávno.

Píše o ní v knize i Jaroslav Žák (Študáci a kantoři (zfilmováno jako Škola základ života, 1937))

Kámen mudrců (vydáno 1946 reedice nakladatelství Olympia 1970)

Citace:

Složitější přístroj je kladka. Je to takové kolečko, přes které vede provaz, na jednom konci je cihla, na druhém zedník, který si právě zapaluje fajfku. Přitom pustí provaz a cihla spadne. To je ovšem případ jednoduchý, ale jsou daleko složitější děje, jež ukazují, že se silami divno hrát a že to může mít vážné následky. Uvádíme faktický příklad z praxe jedné pojišťovny, který byl dokonce uveden v pojišťovnických listech. Nějaký pán si chtěl něco zazdít ve vikýři. Aby tam dopravil potřebné cihly, upevnil na střechu kladku, cihly navršil do škopku a tahal je nahoru. Přitom se nohama zaklesl za trám, ale škopek byl moc těžký, nohy to nevydržely a onen pán byl pojednou tažen vzhůru a škopek klesal dolů. Míjeje škopek, rozbil si pravý bok. Nahoře se uhodil hlavou do trámu, načež škopek dopadl na zem, dno se vyrazilo, cihly vypadly a nebohý občan letěl zase dolů. Míjeje škopek, rozbil si levý bok. Dopadl na zem, přičemž si zlomil nohu a žebro, pustil provaz a škopek mu spadl na obličej a rozbil mu nos. Statečný ten muž měl však ještě tolik mravních sil, že se vzchopil a napsal dopis pojišťovně. Tolik o záludnosti kladkostrojů, rumpálů, hřídelů a jiných pekelných vynálezů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlápek ve vlaku se ptá průvodčího, kdy ten vlak staví v Libni.„Pane, tohle je expres, ten v Libni nestaví.”„Vy si děláte legraci, ne? Já nutně musím vystoupit v Libni!”„Je mi líto, pane, ale tenhle vlak tam nestaví.”„Musí přece být nějaká možnost.”„No, jedna by byla. Můžu říct strojvedoucímu, aby zpomalil, a já vás podržím nad nástupištěm a dostanu dolů.”„To zní šíleně. Bude to fungovat?”„No, stojí to za pokus.”Vlak tedy vjíždí do nádraží, průvodčí drží chlapa za sako ve vzduchu. Chlápek ve vzduchu utíká. Průvodčí ho pomalu spouští níž, až se chlapovy nohy dotknou nástupiště. Kmitají se neuvěřitelnou rychlostí. Průvodčí ho pouští, chlap pomalu ztrácí na rychlosti. Už to není sprint, ale normální svižný běh. Když chlapa míjí konec vlaku, z posledních dveří se někdo vykloní, popadne ho za límec, vtáhne do vlaku a povídá: „Chlape, máte štěstí, že jsem tu zrovna stál. Tenhle vlak tady totiž vůbec nestaví!”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...