Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Pročpak, jestli se můžu optat? To, co děti dělaly tisíce let kvůli obživě i poznání je najednou zlý a špatný ?

Nebudeme to tu zasírat, optej se, odpovím, ale jednou a naposledy. To, že to dělaly děti tisíce let kvůli obživě - odpověděl sis sám. Dělaly to kvůli obživě, ne kvůli sportu, zhýralosti. A propo máme 21 století,dostatek obživy, jídla, McDonaldů a KFCček atp. Kdyby to byly záběry malého Křováka nebo tak něco, OK, chytne mne to za srdce...ale tohle mne spíš bolelo a tam vzadu jsme cítil strach, co z toho vyrtoste........  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudeme to tu zasírat, optej se, odpovím, ale jednou a naposledy. To, že to dělaly děti tisíce let kvůli obživě - odpověděl sis sám. Dělaly to kvůli obživě, ne kvůli sportu, zhýralosti. A propo máme 21 století,dostatek obživy, jídla, McDonaldů a KFCček atp. Kdyby to byly záběry malého Křováka nebo tak něco, OK, chytne mne to za srdce...ale tohle mne spíš bolelo a tam vzadu jsme cítil strach, co z toho vyrtoste........  

 

 

 Dám taky poslední- já mám zase strach, co vyroste z dětí krmených v těch Donaldech. KFC a podobných výkrmnách. Mám strach, co vyroste z dětí vychovávaných jako roboti, hrajících si na absolutně bezpečných eurohřištích, z dětí, který nebudou umět vrátit ránu, ale v PC gamesách pozabíjí tisíc oblud za večer. Mám strach, co vyroste z dětí, které nikdy neporozumí velikosti života a snadnosti smrti a bude pro ně jen mechanickou činností někde za zdí, ne, taťko, ty si vymýšlíš, my nejíme prasátko, jíme masíčko, ne prasátko Vendelína z televize. Mě bolí srdce, když vidím, co roste okolo nás, v tomhle krásným, bezpečným, plasticky dokonalým světě. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co treba mlada a sebevedoma dama, ktera se o sebe dokaze postarat ve vetsine situaci a ktera chape cenu zivota lidi i zvirat?

 

Ta holka je na to proste prilis mala. Vyrustal jsem na venkove a vim jaky jsem mel soky ze zabijacek a podobnych akci. Tahle to rozchodila, ale taky mohla mit poradny trauma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem vyrustal na vesnici a uz v kocarku jsem byl na poli nebo na dvore se slepicama a kuzlatama. Ze zabijacek jsem zadny soky nemel, ale od mala jsem bral jako samozrejmost, ze zviratum se neublizuje, ze se o ne musime starat a pecovat o ne. A jo, zabijacka byla zdrojem beznyho jidla - at uz cunik, slepica nebo ten zajoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta holka je na to proste prilis mala. Vyrustal jsem na venkove a vim jaky jsem mel soky ze zabijacek a podobnych akci. Tahle to rozchodila, ale taky mohla mit poradny trauma.

 

Prdlajs. Svýho prvního králíka jsem zabil v cca. 5 letech, s mladšíma sestřenkobratrancema asistoval u zabijaček a k psychologovi jsem opravdu nemusel. Co to je za pitomost, tohleto vnímání dětí jako něčeho tak strašně křehkýho- co je tak zavřít někam, kde bude jen díra pro výkrm, aby náhodou nenarazili na skutečnej život  a nemohlo se jim něco stát, třeba zažít něco skutečnýho, opravdovýho?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta holka je na to proste prilis mala. Vyrustal jsem na venkove a vim jaky jsem mel soky ze zabijacek a podobnych akci. Tahle to rozchodila, ale taky mohla mit poradny trauma.

A já znám americký kolegy s 10 letýma dětma, který maj z různejch druhů zbraní nastříleno tisíce ran. V tom článku psali, že svýho tátu prosila aby mohla s ním jít na lov od 5ti let... My tu chováme a zabíjíme králíky, oni jdou jednou za rok na lov na srnky, nevidím v tom zásadní rozdíl.

 

Nedávno taky obletěla internetem zpráva o tý 15letý holce co sama na plachenici obeplula svět. Je na to taky moc malá? Mimochodem já jsem taky na zabíjačky chodil už od mala, viděl jsem mámu topit koťata, stahovat králiky, sekat hlavy slepicim... ale takovej je život na vesnici. A nemyslím si, že by mě to nějak poznamenalo, daleko větší zážitek ve mě zanechalo, když jsem nedávno viděl následky těžký bouračky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

K té malé „lovkyni“ — už jsem to psal hned pod tím příspěvkem a jen v krátkosti to zopakuju. U toho videa nebyla bližší informace, ale pokud to byl lov jen ze zábavy, tak tím holka přišla o dětskou nevinnost, protože takový lov ze zábavy je svinstvo. Pokud to byl lov na jídlo, pak je to dle mého názoru v cajku.

Jak psal Kozlus, taky jsem už jako malý kuchal králíka, který pak byl k obědu. Se zabijačkou prasete jsem nikdy neměl psychický problém, stejně tak s vánočním kaprem a tak dále. Ale vše bylo kvůli jídlu a nikoliv pro zábavu (či takzvaně ze sportu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té malé „lovkyni“ — už jsem to psal hned pod tím příspěvkem a jen v krátkosti to zopakuju. U toho videa nebyla bližší informace, ale pokud to byl lov jen ze zábavy, tak tím holka přišla o dětskou nevinnost, protože takový lov ze zábavy je svinstvo. Pokud to byl lov na jídlo, pak je to dle mého názoru v cajku.

Jak psal Kozlus, taky jsem už jako malý kuchal králíka, který pak byl k obědu. Se zabijačkou prasete jsem nikdy neměl psychický problém, stejně tak s vánočním kaprem a tak dále. Ale vše bylo kvůli jídlu a nikoliv pro zábavu (či takzvaně ze sportu).

Lovit pro jídlo? Co to je? Kolik lidí skutečně musí lovit, aby měli co jíst? V naší západní kultuře skoro nikdo. Mimoto snad všichni co jdou v USA si tu srnku ulovit (bývá to 1 kus na osobu za celou hunting season, která trvá asi týden-dva) ji pak odvezou domu a sní. Je to zdravý maso zadarmo... Podle mě ji ani ze zákona nemůžou tam nechat.

I srny co srazíš autem si často odváží domu (a že je to sakra běžný, i na dálnicích, pojišťovny taky ze zákona musí proplatit škody vzniklý na autě po střetu se srnkou, protože ze zákona za to řidič nemůže - jen pro představu kolik jich tam je + fakt, že neexistuje něco jako myslivci - koncept, že lovit může jen člověk, kterej se tím živí a má na to papíry je pro ně skoro nepochopitelnej). Mimochodem, prej největší množství "zranění" při lovu pochází od infarktů lovců co pak tahaj srnku zpátky k trucku :-D

Tím končím tento americký výlet za srnkama a víc se k tomu vyjadřovat nebdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...