Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Tos ale posadil moc dole, tohle přece nejsou vzorečky a nebo ano? + - < > jsou snad jen matematické znaky a ty nejsou nijak třeba řešit. Horší je třeba trojčlenka, rovnice a tak. Na to mně a mě nemáš nějakou jednoduchou pomůcku?

 

Tohle ale je pomůcka, už jsem ti ji jednou tady psal :-) Jsou dvě dvojice pádů, 2. a 4. a 3. a 6. A jelikož 2+4 = 6 a 3+6 = 9, tedy 2+4<3+6, tak ve 2. a 4. je kratší tvar, tedy mě :-)

 

Tím odpovídám i strakapoudovi ;-)  Tuhle pomůcku mi řekl táta, když jsem byl někde na prvním stupni základky a od tý doby to mám v palici jak vytesáno a v mě/mně, dovolím si říct, seknu chybu málokdy :-)

 

Tedy pro ... je to moc složité. Pro koho/co? Áaa, čtvrtý pád! Takže pro . :-)

 

Snad to takto na vysvětlenou stačí :-) Asi mi ta pomůcka přišla tak samozřejmá, jak ji používám už snad víc jak dvacet let, že jsem si neuvědomil, že by ostatním mohla nedojít a mohli by to považovat za nějaký útok na schopnosti Kanára řešit základní počty ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle ale je pomůcka, už jsem ti ji jednou tady psal :-) Jsou dvě dvojice pádů, 2. a 4. a 3. a 6. A jelikož 2+4 = 6 a 3+6 = 9, tak ve 2. a 4. je kratší tvar, tedy mě :-)

 

Tím odpovídám i strakapoudovi. Tuhle pomůcku mi řekl táta, když jsem byl někde na prvním stupni základky a od tý doby to mám v palici jak vytesáno a v mě/mně, dovolím si říct, seknu chybu málokdy :-)

 

Tedy pro ... je to moc složité. Pro koho/co? Áaa, čtvrtý pád! Takže pro . :-)

Tohle je fakt složité, to si nezapamatuju. To spíš toho Vaška. Tam jsou jen dvě možnosti a bez výpočtů. Asi tohle fakt nedám. Mám na to asi nějaký blok a když na tu poučku koukám, tak to napíšu správně. Jakmile ji ale nevidím, tak jsem mimo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je fakt složité, to si nezapamatuju. To spíš toho Vaška. Tam jsou jen dvě možnosti a bez výpočtů. Asi tohle fakt nedám. Mám na to asi nějaký blok a když na tu poučku koukám, tak to napíšu správně. Jakmile ji ale nevidím, tak jsem mimo.

 

Sorry, to ti asi víc neporadím, mně tahle početní pomůcka problém nedělá, neříkám ale, že musí fungovat pro všechny :-) Holt asi ne každému je souzeno umět mě/mně, já se budu snažit to ve Tvých příspěvcích aspoň většinou přecházet bez poznámek ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos ale posadil moc dole, tohle přece nejsou vzorečky a nebo ano? + - < > jsou snad jen matematické znaky a ty nejsou nijak třeba řešit. Horší je třeba trojčlenka, rovnice a tak. Na to mně a mě nemáš nějakou jednoduchou pomůcku?

Ja používam tebe a tobě, který si dosadím místo mě a mně.. Když se tam hodí TEBE tak je MĚ a když TOBĚ tak MNĚ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja používam tebe a tobě, který si dosadím místo mě a mně.. Když se tam hodí TEBE tak je MĚ a když TOBĚ tak MNĚ

Takže, když je to:

 

Mně je blbě.    protože   Tobě je blbě.

To se mně nestává.    protože     To se tobě nestává.

 

To se mě netýká.   protože   To se tebe netýká.

 

Vždyť ty poslední dvě věty  jsou vlastně stejné, ne? Proč by mělo být "mě se to netýká" ale "mně se to nestává". To je nelogické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, když je to:

 

Mně je blbě. protože Tobě je blbě.

To se mně nestává. protože To se tobě nestává.

 

To se mě netýká. protože To se tebe netýká.

 

Vždyť ty poslední dvě věty jsou vlastně stejné, ne? Proč by mělo být "mě se to netýká" ale "mně se to nestává". To je nelogické.

Když ty jsi fakt hnidopich. Mně ta pomůcka funguje celej život a ty jí rozcupuješ během chvilky. [emoji6]
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť ty poslední dvě věty  jsou vlastně stejné, ne? Proč by mělo být "mě se to netýká" ale "mně se to nestává". To je nelogické.

Nejsou stejné... Koho se to netýká??? Mě... Komu se to nestává???  mně...

 

 

Když ty jsi fakt hnidopich. Mně ta pomůcka funguje celej život a ty jí rozcupuješ během chvilky. [emoji6]

Nic nerozcupoval... Funguje to dobře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to někomu nepřijde legrační, tak se omlouvám ale ani mě to nepřijde sranda. Je to smutné, když tak starý chlap, který už i něco publikoval a asi má i slušný sloh, neovládá tak jednoduchou věc. :wallbash:

Jelikož jsme ale ve vlákně o srandě, tak si ji dělejte klidně ze mně abychom se drželi podstaty vlákna :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť ty poslední dvě věty  jsou vlastně stejné, ne? Proč by mělo být "mě se to netýká" ale "mně se to nestává". To je nelogické.

 

Aha, tak pokud nerozlišíš, že první věta je druhý (koho, čeho), ale ta druhá věta třetí pád (komu, čemu), tak chápu, že pomůcka 2/4 vs. 3/6 je pro Tebe nepoužitelná ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak pokud nerozlišíš, že první věta je druhý (koho, čeho), ale ta druhá věta třetí pád (komu, čemu), tak chápu, že pomůcka 2/4 vs. 3/6 je pro Tebe nepoužitelná ;-)

To teď vidím také tak. Řídím se citem a docela to funguje, až tady na tuto věc. Tady marně hledám nějaký bod, který by mi samovolně ukazoval cestu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šéf sekretářce: "Příští týden bychom mohli zaletět do Paříže."
Sekretářka manželovi: "Příští týden musím služebně do Francie."
Manžel milence: "Manželka je příští týden na služebce."
Milenka soukromému studentovi: "Příští týden odpadá hodina angličtiny."
Student dědečkovi: "Příští týden mi odpadla anglina, mohli bychom zajet na ryby."
Dědeček sekretářce: "Ta Paříž příští týden nepůjde, slíbil jsem vnukovi výlet."
Sekretářka manželovi: "Ta služební cesta se přesouvá."
Manžel milence: "Tak manželka nakonec nikam nejede."
Milenka soukromému studentovi: "Návrat k původnímu rozvrhu, hodina bude."
Student dědečkovi: "Tak ta angličtina bude, nikam nemůžu."
Dědeček sekretářce: "Výlet s vnukem se ruší, můžeme do té Paříže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...