Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

oni v tý Evropě maj stejnej hokej jak my v USA a sebestřední sou úplně stejně. Viděls někdy mapu světa vydanou v USA? Co je uprostřed - u nás a u nich?

průměrnej američan je stejně blbej jak průměrnej evropan ...

Musím nic jiného než souhlasit. Btw zeptejte se průměrného Čecha, jaké je hlavní město USA. On se ten průzkum dělal a celých 67% lidí řeklo, že NewYork. Nu což, aspoň jsem se zasmál i při jiných otázkách, jestli lidí třeba ví, jaký list je na kanadské vlajce zvané javorový list. Věřte nevěřte, přes 30% lidí to nevědělo. 

 

Ale abych nebyl mimo téma:

V křesťanské škole se ptá učitelka dětí: "Tak děti, dám vám hádanku. Co je to? Skáče to po stromech a žere oříšky.“

Přihlásí se Lojzíček: "Já myslím, že veverka, ale jak vás znám, tak to bude určitě Ježíš Kristus."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DRÁČEK

V kupé vlaku nás sedělo pět a na další zastávce k nám přistoupila mladistvě vypadající dáma s chlapcem, který - jak se později ukázalo - nebyl syn, ale vnouček. Spořádaně jsme oba dva pustili na místa, která i navzdory špinavým oknům umožňovala hezký výhled na ubíhající, takřka jarní krajinu.
Chlapec chvíli pozoroval okolní svět, ten ho ale brzy omrzel, a tak začal očima těkat po kupé, až ho na stěně zaujala sprejem vyvedená kresba, které jsme si my dospělí ani nevšimli. Na umakartovém podkladu se skvěl červený kosočtverec s čárkou uprostřed. K dokonalému provedení měl daleko, ale malba svůj účel splnila, protože každý bezpečně poznal, o co se jedná. Až na malého chlapce. ,,Babi, co je to tam namalované?“ Pro něj neznámý druh, smajlíka“ ho zřejmě zaujal. ,,Kde myslíš, Kubíku ?“ - ,,No přece naproti nám, na stěně,” ukázal chlapec. Babička zamířila pohledem na nestydatou malůvku a na čele jí vyskočila ustaraná vráska. I my ostatní zpozorněli a se špatně skrývanou škodolibostí vyčkávali, jak se ta dobrá žena se zapeklitou situací popere. Prala se statečně. ,,To je… to je…” přemýšlela usilovně, čím ukojit vnoučkovu zvědavost, až ji osvítil duch svatý: ,,To je přece dráček!” zašvitořila s líbezným úsměvem a nás, škodolibce obdařila vítězoslavným pohledem. Zdálo se, že trapas je zažehnán, atmosféra v kupé se opět uvolnila a všichni přítomní se vrátili ke svým myšlenkám. Ne však chlapec. ,,Jaký dráček, babi ? Myslíš jako ten na pouštění ? ” Babička, čelíc další zvídavé otázce, nešťastně vzdychla a očima k nám vyslala signál SOS, nikdo ji však záchranné lano nehodil. ,, No ano Kubíku, takový, co ti udělal táta na podzim, pamatuješ ? “ improvizovala statečně.
Chlapec se zamyslel. ,,Tak dráček, hm. Hele, babi, a nepotřebuje dráček ocas ?“ Dvěma cestujícím už cukaly koutky úst a paní začala rudnout. ,,Tenhle dráček asi ne,“ hlesla babička. ,,To je divné, každý správný dráček by si ocas zasloužil,“ mudroval vnouček.
,,Tak tenhle ho nemá!” odsekla mu babička. Očividně jí docházela trpělivost i fantazie. Mladý se ale nedal a bezděčně utahoval šrouby.
,,Babi, a ty máš dráčka ?“ Babi polil pot a polovina kupé se odebrala na chodbu, odkud se ozvaly salvy dosud zadržovaného smíchu. ,,Já už dráčky nepouštím,” odpověděla ta dobrá žena zlostně. ,,Protože už dráčka nepotřebuješ!” triumfoval chlapeček a zbylé osazenstvo propuklo v řehot. Babička se blížila infarktu a vnouček dál bezelstně rozvíjel svou ďábelskou teorii: ,,Ale když jsi ještě dráčka mívala, tak jsi ocas chtěla, ne ?” To už smíchy slzelo celé kupé i chodba před ním. Na nebohou ženu to ale bylo příliš a bouchly jí saze: ,,Chováte se jako primitivové!” rozječela se na nás. ,,Čemu se smějete? Jak asi vypadám před tím klukem?!”
Nenápadná studentka v brýlích, která seděla naproti, poprvé zvedla hlavu od své učebnice a do nastalého rozpačitého ticha ke všeobecnému zděšení pravila: ,,Jako dráček?“ Žena sklapla čelist a chvíli na dívku konsternovaně hleděla. Pak ale pochopila význam sdělení i trapnost svého výstupu a začala se smát. Postupně se k ní přidali ostatní cestující i s kloučkem, který sice nevěděl čemu se směje, ale smál se o to upřímněji. ,,Máte pravdu, chovala jsem se jako dráček,“ soukala ze sebe žena, co jí bránice dovolila. “ Vlak zabrzdil v konecne stanici a lide zacali vystupovat. Loucili se slovy:
"tak se mejte pani a ty taky draku.."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prolizam jedno forum a na neco sem narazil, tak sem to promptne slohnul :-D

 

Na tohle téma existuje několik hódně veselých historek. Tak třeba automobilový závodník Koloc kdysi vyhrál závody v Německu. Po závodě vystoupil na stupně vítězů, Němci mu zahráli slovenskou hymnu, na stožár slavnostně vystoupala ukrajinská vlajka a Koloc smíchy málem spadl z pódia. V devadesátých letech zase hráli naši tenisti Davis Cup v USA. Při slavnostním zahájení jim zahráli slovenskou hymnu. Česká výprava podala protest a žádala omluvu. Samozřejmě se jim vyhovělo, ale američtí novináři čuli senzaci a tak běhali za českými tenisty co jako oni na to. Jiří Novák zachoval ledový klid a s vážnou tváří vyhrožoval: "Počkejte, až budete hrát u nás! My vám zahrajeme hymnu mexickou!!"

Osobně jsem se setkal s Němkou od Berlína, která ČR zařazovala kamsi do bývalé Jugoslávie. Soused zase na dovolené ve Francii potkal Francouzku, která se jej vážně ptala, ve které části Asie leží ČR. Podotýkám, že soused je vysoký modrooký blonďák...

Ale někdy se z neznalosti cizinců dá dělat docela sranda. V dobách, kdy jsem ještě býval okresní rocková hvězda jsme jednou fidlali v klubu v Paříži. Seděl jsem na baru s naším řidičem Jirkou, byli jsme už trochu nalámaný a kecali s jednou francouzskou holkou. Byla docela překvapená, že ti komunisti odkudsi z východu umí používat příbor a neskáčou po stromech jako opice, takže se nás zvědavě vyptávala jak to u nás chodí. Pak se jí Jirka z nějakého neznámého důvodu optal, co má ráda k jídlu. Holka začala popisovat recept, ve kterém jsme záhy rozeznali o co jde. I řekli jsme: "Jo, to známe, tomu se u nás říká francouzské brambory." Dáma coby správná vlastenka byla převelice potěšena, leč Jirka jí záhy radost utnul když prohlásil, že francouzský brambory jsou u nás jídlo chudejch. A já jí na to konto vysvětlil, že u nás dáváme brambory hlavně prasatům a my pak jíme ty prasata... To už byla chuděra na mrtvici... icon_biggrin.gif

No a o největší reklamu se nám tam postaral bubeník. Oni už Beatles ne nadarmo říkali: "Slečno s tím se nebavte, to je jen bubeník". Tak tedy: Bubeník se bavil s jedním francouzským bubeníkem, samozřejmě o bubnech, protože bubeníci na celém světě se o ničem jiném bavit neumí. Pak se ho Francouz zeptal, jak se naučil jakousi bubenickou finesu. I Čech nic zlého netuše mu řekl: "Když jsem byl v armádě, tak jsme tam měli bubny, ve volnu jsme na ně hráli a tu fintu mi ukázal jeden kluk." Francouz odskočil, zbledl, zrudl a utekl. Za chvíli přišel majitel klubu Pierre, hubu od ucha k uchu a hlásil: "No to jste mi měli říct hned, že jsme kolegové. Cizinecká legie, paragán, dva roky v Bosně, jeden rok v Džibuti, kdepak jsi sloužil ty kamaráde?" I zmatený bubeník mu odpověděl: "Czech Army, anti aircraft, corporal". Ve skutečnosti točil radarem někde u Chebu, ale desátník je v legii asi docela šarže, takže ho Pierre pozval na panáka, zjistil, že na vojně byla celá kapela, a že já byl dokonce četař! Mezi Francouzema jsme tím získali respekt a pověst lidí, kteří jsou vyškolení v zabíjení. A jednali s náma hódně uctivě!

Jsem si to musel několikrát přečíst, než jsem si všimnul tý první věty, páč tu historku o francouzskejch bramborách a o bubeníkovi mi vyprávěl kamarád Lojza, což je skutečně emeritní okresní rocková hvězda. Ze kterýho webu to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím souhlasit s Jassoňem. V evropě (tím méně u nás) je skutečně dost malé procento lidí, kteří znají rozdíl mezi státem Washington a Washingtonem D.C.. Také na dotaz na hlavní město Austrálie byste asi dostali nejčastěji odpověď, že je to Sydney, druhou příčku bych si tipnul zabere Merlbourne a až někde v dálce bude Canberra. 

 

A o úrovni našeho školství bych si také nedělal zrovna iluze. To je oblíbený omyl starší a střední generace, ale dnešní děti už z valné většiny ten všeobecný přehled nemají. Je to trošku obraz dnešní doby, kdy všechno, co potřebují vědět najdou na netu, místo četby si koupí audioknihu a ani jinak se nepotřebují zaobírat nějakým pamatováním si.

 

Opravička

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

zpráva z aktuálního tisku: „Finanční úřad vyměřil Úřadu vlády pokutu téměř 551 milionů korun kvůli údajně předraženému zajištění audiovizuální techniky pro české předsednictví EU firmou ProMoPro.“

 

— to je ještě lepší, než když Jára Cimmerman vyhrožoval svým zlobivým žákům: „Nedám si dnes odpoledne viržínko. Neplačte, sami jste si to zavinili!“

 

 

A malé resumé pro daňového poplatníka, kolik celkem zaplatí: PromoPro 388 miliónů + 551 miliónů pokuta úřadu = 939 miliónů Kč.

Ale potěšující zpráva nakonec — ČNB slíbila, že korunu ještě znehodnotí, že to letos dotáhne alespoň na -10 %, takže to prý tak bolet nebude. Tedy jen na ten první pohled…

 

 

 

 

Strakapoud: aby se to tu moc nezaplevelilo — ano, částečně máš pravdu. Na jedné straně FU vykáže vyšší příjem a ten se rozpustí ve státním rozpočtu, jenž je doslova nenasytnou černou dírou. Na druhé straně bude muset úřad vlády navýšit svůj rozpočet a to znamená, že se v té chvíli zvýší deficit státního rozpočtu. Abys tomu rozuměl — Když vydělá FU, vydělá i daňový poplatník? Nikoliv. Když prodělá úřad vlády, prodělají zaměstnanci úřadu a nebo to opět zaplatí daňový poplatník? Ano, daňový poplatník tedy nakonec vždy zapláče a úředník si jen spokojeně mne své mastné ruce…

Ale co, nakonec jsme to té Evropě ale osladili, co? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zpráva z aktuálního tisku: „Finanční úřad vyměřil Úřadu vlády pokutu téměř 551 milionů korun kvůli údajně předraženému zajištění audiovizuální techniky pro české předsednictví EU firmou ProMoPro.“

 

— to je ještě lepší, než když Jára Cimmerman vyhrožoval svým zlobivým žákům: „Nedám si dnes odpoledne viržínko. Neplačte, sami jste si to zavinili!“

 

 

A malé resumé pro daňového poplatníka, kolik celkem zaplatí: PromoPro 388 miliónů + 551 miliónů pokuta úřadu = 939 miliónů Kč.

Ale potěšující zpráva nakonec — ČNB slíbila, že korunu ještě znehodnotí, že to letos dotáhne alespoň na -10 %, takže to prý tak bolet nebude. Tedy jen na ten první pohled…

No tak on to ten Úřad vlády bude dávat tu pokutu z eráru do eráru, takže tam zase nula od nuly pojde. Ale souhlasím, že je to kocourkov. Pokutu by měl dostat ten, kdo je pod tou smlouvou s ProMoPro podepsán a né celý úřad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proklikal jsem asi během minuty, abych zjistil, že tam pořád opakujou jen "smoke weed every dayyyyyy"... Ve zkrácené cca minutové verzi mi to stačilo jednou. Jestli jsi to sjel třicetkrát, tak jseš asi solidně zkouřenej, nebo by ses měl nechat vyšetřit (nic ve zlým) :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proklikal jsem asi během minuty, abych zjistil, že tam pořád opakujou jen "smoke weed every dayyyyyy"... Ve zkrácené cca minutové verzi mi to stačilo jednou. Jestli jsi to sjel třicetkrát, tak jseš asi solidně zkouřenej, nebo by ses měl nechat vyšetřit (nic ve zlým) :-D

Psal, že to není pro každýho. To je pouze pro vyvolené z vyvolených  :laugh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...