Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Asi myslíme oba totéž. Mě na tom celém nejvíc "bavilo", dá-li se to tak nazvat, jak to řada hovad bránila, jako že "jinak ty islámce nemusej, ale tohle je dobrý"... WTF? Za krádež sekat ruku? Jako fajn, když mi někdo něco čorne, naštve to, o tom žádná, ale chtít ho kvůli tomu mrzačit do konce života? Už z praktického hlediska je to dost nevhodné, přesně jak píšeš... Docela jsem nad tím kroutil hlavou... 

Kdysi jsem četl Sci-Fi povídku, kde se trestalo amputací třeba prstu, pak zápěstí a nebo ruky, nohy, ucha atp. Jenže to bylo pak uloženo do mrazáku a po vypršení trestu ti to zas zpátky přišili.... :biggrin: . Takže každý byl hned poznat, že něco provedl. Na černém trhu se zas dařilo prodeji umělých náhražek těch amputovaných částí těla, takže zase spravedlnost ostrouhala. :biggrin:  Prostě je to klasika. Jen blbec, který je líný si něco nastudovat o právu a trestech a jejich dopadu na snížení kriminality může volat po trestu smrti, mučení a nebo sekání rukou. Je to celkem snadno prokázané, že výška trestu nehraje pro snížení kriminality žádnou roli ale pouze prevence a celková spokojenost ve společnosti. Ještě jsem si vzpoměl na kteslený vtip, který kupodivu za totáče prošel cenzurou. Nakreslený tovární dvůr a nad tím vrlký transparent: "Kdo tu něco ukradne, tomu ruka upadne !!!". No, a na tom továrním dvoře je obrovská hromada rukou... :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

Kdysi jsem četl Sci-Fi povídku…

Já naopak vnímám jako velmi inspirativní středověkou justici. Té připadalo velmi absurdní živit celé roky nějakého vězně, jenž by si válel šunky v relativním luxusu, majíc dokonce právo volit (sic!). Tehdy byl odsouzenec buď prodán na galeje a nebo (v případě těžších zločinů) umístěn do hladomorny, případně šel rovnou na šibenici.

 

Náš humanistický právní systém šel až do takové absurdity, že vězni se mohou volně poflakovat po věznici, sledovat TV a vše z peněz daňových poplatníků. Jak absurdní! Dle mého názoru by měl mít vězeň „právo“ akorát na pryčnu (dřevěné prkno), krajíc chleba a vodu, jednou týdně ovoce (jedno jabko). Toť vše. Vše ostatní by si musel pěkně tvrdě odpracovat…

 

 

Určitě by měl všechno odpracovat, ovšem poprava není trest ale pomsta, nehledě na to, že jak je jednou trest smrti v právním řádu zaveden, tak justičnímu omylu nelze zabránit a zneužití toho už vůbec ne. Ale to sem nepatří. Spíš si představte tu srandu, jak chodí kde kdo bez ruky... :biggrin:  i kdyby mu ji pak zase přišili třeba za rok.

jj, souhlas…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já naopak vnímám jako velmi inspirativní středověkou justici. Té připadalo velmi absurdní živit celé roky nějakého vězně, jenž by si válel šunky v relativním luxusu, majíc dokonce právo volit (sic!). Tehdy byl odsouzenec buď prodán na galeje a nebo (v případě těžších zločinů) umístěn do hladomorny, případně šel rovnou na šibenici.

 

Náš humanistický právní systém šel až do takové absurdity, že vězni se mohou volně poflakovat po věznici, sledovat TV a vše z peněz daňových poplatníků. Jak absurdní! Dle mého názoru by měl mít vězeň „právo“ akorát na pryčnu (dřevěné prkno), krajíc chleba a vodu, jednou týdně ovoce (jedno jabko). Toť vše. Vše ostatní by si musel pěkně tvrdě odpracovat…

Určitě by měl všechno odpracovat, ovšem poprava není trest ale pomsta, nehledě na to, že jak je jednou trest smrti v právním řádu zaveden, tak justičnímu omylu nelze zabránit a zneužití toho už vůbec ne. Ale to sem nepatří. Spíš si představte tu srandu, jak chodí kde kdo bez ruky... :biggrin:  i kdyby mu ji pak zase přišili třeba za rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého názoru by měl mít vězeň „právo“ akorát na pryčnu (dřevěné prkno), krajíc chleba a vodu, jednou týdně ovoce (jedno jabko). Toť vše. Vše ostatní by si musel pěkně tvrdě odpracovat…

 

 

jj, souhlas…

Slovy klasika: na vánoce dostali jablko a na Štěpána ho, podle vězeňského řádu, museli vrátit :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

50% teenagerů vidí svojí budoucnost pozitivně.


Zbylých 50% na drogy nemá peníze.


 


Když jsem byl dítě, celé noci jsem se modlil, aby mi Bůh seslal nové kolo.


Pak jsem pochopil, že takhle Bůh nepracuje.


Tak jsem kolo ukradl a požádal ho o odpuštění.


 


Přiběhne chlap k zubaři s oteklou pusou a v bolestech mlátí na dveře.


Ale ty se neotvírají. Asi až za 5 minut otevře doktor a omlouvá se:


"Víte, nezlobte se, ale sestřičce se udělalo špatně, tak jsem jí dával¨hofmanské kapky".


"To vidím," říká pacient, "ještě vám kouká HOFMAN"


 


Přijde chlap k doktorovi:


"Pane doktore, já mám úplně červený oko".


"Ukažte".


"No jo, máte pravdu. Souložil jste včera?"


"No, souložil".


"A co předevčírem?"


"To taky".


"A co minulej tejden?"


"Taky, každej den".


"Tak to je jasný. To máte prázdnej pytlík a svítí vám kontrolka... "


 


U lékaře doma zvoní telefon.


Ze sluchátka se ozve kamarádský hlas jednoho jeho kolegy:


"Co je s tebou? Potřebujeme čtvrtého do pokeru".


"Chvíli vydržte, hned jsem u vás" odpovídá lékař.


Když si obléká kabát, manželka se ho ptá: "Je to vážný případ?"


"Určitě to bude něco hodně vážného" odvětí lékař "už jsou u toho tři doktoři".


 


Pane doktore, dejte mi nějaké prášky proti chamtivosti.


Ale dejte mi jich hodně, hodně, hodně!!!!


 


Pacient: "Nemohu se rozhodnout mezi operací a smrtí."


Doktor: "S trochou štěstí můžete mít oboje...."


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...