Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Prosim panov matematikarov o pomoc:

 

dm-AGHK.gif

 

Ide o to, ze na pan profesor sa velmi nes.ral s vysvetlovanim tohto konkretne prikladu... A ako iste viete (alebo neviete) skolstvo na Sr je ako by som to diplomaticky definoval... Ubohe. Povypustali polovicu uciva na zakladnych skolach z osnov, a na strednej skole vsetci automaticky pocitaju s tym, ze vsetko vieme. Ten priklad je vyrieseny. Na to som prisiel sam. Lenze, neviem ake ekvivalentne upravy mam spravit, aby som sa dostal od kroku 1 ku kroku 2 a od kroku 2 ku kroku 3... Doma som sa dostal po krok 2. Len uz do stavu bez toho zlomku ten priklad dostat neviem. Bol by niekto ochotny vysvetlit mi to podrobne krok za krokom (podrobnejsie ako je v tom rieseni), cize podrobne vysvetlit..? Doma uz som prezrel 2 priklady tomuto podobne. Prekvapivo, vyriesil som ich za polhodinoveho skumania a premyslania. Lenze jeden z nich na vysvetlil profesor na prosbu od celej triedy a druhy bol rieseny na tej stranke, odkial mam tento priklad, ale podrobnejsie. A este 1 som tak trochu pochopil v skole. Ale tento som nejak nepobral. Pribudaju mi tam cisla ktore neviem ani ako tam mam docarovat. Za pripadnu pomoc dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim panov matematikarov o pomoc:

 

dm-AGHK.gif

 

Ide o to, ze na pan profesor sa velmi nes.ral s vysvetlovanim tohto konkretne prikladu... A ako iste viete (alebo neviete) skolstvo na Sr je ako by som to diplomaticky definoval... Ubohe. Povypustali polovicu uciva na zakladnych skolach z osnov, a na strednej skole vsetci automaticky pocitaju s tym, ze vsetko vieme. Ten priklad je vyrieseny. Na to som prisiel sam. Lenze, neviem ake ekvivalentne upravy mam spravit, aby som sa dostal od kroku 1 ku kroku 2 a od kroku 2 ku kroku 3... Doma som sa dostal po krok 2. Len uz do stavu bez toho zlomku ten priklad dostat neviem. Bol by niekto ochotny vysvetlit mi to podrobne krok za krokom (podrobnejsie ako je v tom rieseni), cize podrobne vysvetlit..? Doma uz som prezrel 2 priklady tomuto podobne. Prekvapivo, vyriesil som ich za polhodinoveho skumania a premyslania. Lenze jeden z nich na vysvetlil profesor na prosbu od celej triedy a druhy bol rieseny na tej stranke, odkial mam tento priklad, ale podrobnejsie. A este 1 som tak trochu pochopil v skole. Ale tento som nejak nepobral. Pribudaju mi tam cisla ktore neviem ani ako tam mam docarovat. Za pripadnu pomoc dakujem

to jsme brali na základce a potom v 1.ročníku SŠ.Já bych ho počítal jinak ale nechce se mi to psát a ani nvm jestli by to bylo dobře celkem mě zaráží v 2. kroku to 4x(....).. pokud by to vytknul tak by to vypadalo jinak pokud by to rozložil podle vzorce (a-b)(a+b) tak by to vypadalo taky jinak takže tomu nerozumim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

:) to je mozny preci jen je tu toho hafo, ale zrovna vecir mi padl do noty tak sem se podelil :)

Vpravo nahoře máš takový řádek, jenž má v sobě napsáno „Search“. Na něj klikneš, napíšeš část svého vtipu, pak klikneš hned vpravo na takový zelený tlačítko se symbolem lupy a ono ti najde, jestli už to tu bylo či ne. Já myslím, že to zvládneš, tak složité to není… :Smile_blinky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim panov matematikarov o pomoc:

 

dm-AGHK.gif

 

Z prvního kroku na druhý: na pravo vytkneš 4 a rozložíš zbytek na (x+3)*(x-3)

Z druhýho kroku na třetí: zlomky vlevo převedeš na společného jmenovatele- dole bude součin jmenovatelů a nahoře se čitatel násobí jmenovatelem druhého zlomku

             Nahoře pak bude 2x*(x-3)-2x*(x+3)

 

Pak se pouze vynásobí 4 a roznásobí se a vyjde kvadratická rovnice, kde se to pokrátí

 

 

 

Kdyžtak napiš zprávu jestli to pomohlo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Prosim panov matematikarov o pomoc:

 

dm-AGHK.gif

 

Z prvního kroku na druhý: na pravo vytkneš 4 a rozložíš zbytek na (x+3)*(x-3)

Z druhýho kroku na třetí: zlomky vlevo převedeš na společného jmenovatele- dole bude součin jmenovatelů a nahoře se čitatel násobí jmenovatelem druhého zlomku

             Nahoře pak bude 2x*(x-3)-2x*(x+3)

 

Pak se pouze vynásobí 4 a roznásobí se a vyjde kvadratická rovnice, kde se to pokrátí

 

 

 

Kdyžtak napiš zprávu jestli to pomohlo.

 

 

jo, medzicasom som nad tym trochu "koumal" precital som si toto, a uz tomu zacinam rozumiet. Len, nikto pred Vami dvoma nic nepovedal o (a+b) x (a-b) a to som nevedel, pretoze to sme v IX nebrali a v I. na SS, to tiez nikto nepovedal :-( Ale Dakujem za navod. Google + Vy + nejake cisla zo zosita a uz som sda v tom zacal orientovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim panov matematikarov o pomoc:

 

dm-AGHK.gif

 

Celá tahle šaráda je o tom, aby sis uvědomil, že (a+b )*(a-b ) = a2-b2

Neboli v tomto případě, že (x+3)*(x-3) = x2-9

 

Když si toto uvědomíš, tak si pak převedeš  levou stranu na společného jmenovatele, a to tak, že první zlomek vynásobíš x-3, čili nahoře tam máš 2x(x-3), druhý zlomek vynásobíš x+3, tj. tam máš 2x(x+3). A ve jmenovateli na levé straně máš (x+3)*(x-3), neboli x2-9. Pak si jen stačí uvědomit, že 4x2-36 na pravé straně není nic jinýho, než 4*(x2-9) a voila, rázem máme stejný jmenovatel na levé i pravé straně, takže co s ním, vykrátit :-) Ještě ti ale napravo "dole" zbyde ta "čtyřka", tou tedy vynásobíš celou rovnici (tj. ze jmenovatele vpravo ti zmizne, levou stranu jí vynásobíš, proto tam místo 2x*(...) máš 8x...

 

Členy s x2 se ti odečtou, takže z toho je prachsprostá lineární rovnice o jedné neznámé a je to ;-)

 

EDIT: Pokud jste se neučili (a+b )*(a-b ), že se rovná a2-b2, tak to mi přijde krajně podezřelý, že by vám někdo takovýhle příklad dával, protože to o ničem jiném není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

EDIT: Pokud jste se neučili (a+b )*(a-b ), že se rovná a2-b2, tak to mi přijde krajně podezřelý, že by vám někdo takovýhle příklad dával, protože to o ničem jiném není...

Pretoze som skoncil na gymnaziu kde kazdy pocita s tym, ze my to ovladame :-)

 

EDIT: ono totiz nasa matikarka v IX spominala, ze nejake 3 vzorce na roznasobovanie su, ale boli vypustene z osnov, tak sme ich nebrali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vpravo nahoře máš takový řádek, jenž má v sobě napsáno „Search“. Na něj klikneš, napíšeš část svého vtipu, pak klikneš hned vpravo na takový zelený tlačítko se symbolem lupy a ono ti najde, jestli už to tu bylo či ne. Já myslím, že to zvládneš, tak složité to není… :Smile_blinky:

A) me to v tu hodinu nenapadlo B.) i kdyby ano search mi tu ze zahadnych duvodu nefunguje jak si predstavuju C) je to uplne fuk :)

poradim ti C je sprave  :tongue:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kanar: A to je jako nejvíc paintballáků co se kdy sešlo na bitku? To teda nic moc, tady jsem namátkou vybral jeden ročník Milovic, ani nevím, jestli to byl ten největší :-) Airsoftáci to umějí teda líp rozjet :-D

 

 

EDIT: Ale jinak videjko jako takový moc pěkný, cos postnul... jak tam v jednom momentu ten chudák naběhne a lítá to do něj ze všech stran, no nechtěl bych bejt na jeho místě :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...