Přejít na obsah

WOWs - První dojmy a zkušenosti


oresprut

Recommended Posts

Vezmi to tak, že WG nemá důvod nějak zásadně měnit zaběhlou politiku při vývoji her :). Stejný systém více než dobře funguje ve WoT. Navíc ještě nevíme, jak ta hra bude ve finále vypadat. Třeba se to ještě vylepší :). Pro mne to je dobrá odreagovačka od WoT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky stojí za to podotknout že WoWs dělá jinej tým. A už jen to že napsali že třída která dokáže nepozorovaně zasáhnout a potopit nepřítele bez možnosti obrany (ponorky) je nevybalancovatelná a ve hře nikdy nebude - paraela s arty je jasně vidět - mi dává naději že se budou chovat jinak.

 

Navíc ta hra má obrovskej potenciál, stačí přidát pár věcí který na papíře vypadaj jednoduše - počasí, vlny, bitvy za šera, módy typu obrana konvoje, útok na ostrov, atd...

 

Nemluvě o tom, že her s loděma moc není. NavyField mi přijde jako úplná blbost (tady asi někoho naštvu), Naval Action je pěkný, ale ta doba mě až tak nebere. Takže v podstatě jediná hra srovnatelná s WoWs je stará Battlestations Pacific, ale už teď mi wows přijde lepší.

Upraveno uživatelem PictusCZ
Prosím bez debat o Gaijinu, ten pokud vím lodě nemá, tak je to OT :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano naštveš, Navyfield a blbost. To možná druhej díl, ale jednička neměla chybu. Tam bylo i to nastavování náměru, ovládání sekundárních zbraní, člověk si mohl vybrat jestli bude vozit jako sekundárky protiletadlový nebo normální děla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zoltar: Napříště bych prosil se zdržet komentářů typu "Vím, že tím někoho naštvu... ale co na tom vidíte?". Nepřinášejí nic informačně nového, jde pouze o náběh na flame a další nekonečnou debatu "jak dělá WG všechno blbě" a jako takový bude od příště promazáván, díky za pochopení.

 

Já osobně třeba naposled hrál GTA jedničku, tu úplně první. Nějak mě to nechytlo a ta série mě totálně míjí. Taky kvůli tomu nelezu na stránky, kde se sdružují lidi se zálibou v GTA V a neptám se tam "kua hoši, co na tom proboha vidíte?" :-D

 

Jinak já osobně k tomu mám postoj jednoduchý - hraju to proto, že mě to aktuálně baví. Když mě to za půl roku nebo rok bavit přestane (ať už proto, že to prostě po čase omrzí, nebo proto, že to WG dojebe do stavu, který už pro mě nebude akceptovatelný), tak to přestanu hrát. Hry jsou zábava a dokud mě baví, hraju je, když je zábava převážena otráveností nebo pocitem manipulace ze strany vývojářů k "Pay2Win", tak s tím obvykle seknu. Nepotřebuju jako někteří ještě rok nebo dva hru hrát a jen na ni nadávat, ale přitom u toho trávit další desítky a stovky hodin času. Takže toliko asi k tomu, co budu já za sebe dělat, až to WG zase "dojebe" - prostě si najdu jinou zábavu, ať už herní, nebo neherní.

 

Jo a ad ponorky - zrovna v tom NF byly podle mě vybalancovaný dost rozumně, rozhodně to nebyla taková švanda za ně hrát, já osobně jsem to zkoušel, ale aspoň začátky mi přišly brtuálně náročný, tedy pokud jsme se měli bavit o tom, že člověk tu ponorku bude hrát efektivně, tj. ne že vypálí vějíř nazdařbůh na torpédoborec, co mu to vymanévruje, a za chvíli po tom chcípne :-) Ale uznávám, že ponorky jsou v podobné hře trochu rizikový podnik - pravděpodobnost, že se to tím rozdrbe, není úplně zanedbatelná, proto bych možná radši neriskoval...

 

@Kanar: Pěkná práce, koukám, že už jsi do těch torpéd dost pronikl :-)

 

Já osobně hraju momentálně CV hlavně jako stihač, to mě asi aktuálně baví nejvíc... Včera jsem se dostal k pár pokusům manuálního shozu bomb s DBčkama, ale jak už někdo psal o stránku dvě zpátky, jejich výkon je i s manuálem tak žalostnej, že to za to nestojí :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom co se týče NavyField, když tu na něj někdo narazil, tak co já si z něj pamatuju, je zejména obrovská variabilita a možnost customizace vlastní lodi - snad nikde jinde před ani potom jsem neviděl takový možnosti konfigurace vlastní kocábky, jako tady.

 

Třeba co se týče konfigurace výzbroje, byli jste omezeni jen maximálním levelem zbraně a celkovou hmotností - takže teoreticky jste si mohli na relativně malou loď dát 4x menší kanony, co ládovaly rychle, nebo jeden megakanon, co loadoval půl minuty, ale když jste se s ním trefili, tak to na lodě vašeho levelu byl obykle oneshot.

 

To samý platilo o pancíři/pohonu - klidně jste mohli z lodi udělat nepancéřovanej rychlík (v tomhle se dost využíval co se pamatuju třeba Prince of Wales, jeho konfigurace jako "speed *****" byla dost populární), nebo naopak pomalu plovoucí námořní tank. Motůrek jste tam mohli dát klidně základní, lehoučkej, že se to sotva pohnulo, nebo nějakej megamotor, se kterým to pak svištělo...

 

Třeba u takových CV bylo možno si letky sestavit libovolně - mohli jste klidně mít pět letek stihaček, ale třeba taky ani jednu. Torpéda bylo možno odhazovat ručně, ale, přes žádný alt nebo podobné chujovinky, mohli jste plně ovládat výšku, ve které torpédové bombardéry letěly - klidně jste se mohli půl mapy ploužit na úrovni těsně nad oceánem, pak ve vhodný okamžik zmáčknout tlačítko a letadla odhodila torpéda směrem, kam aktuálně letěla. Žádný čárkovaný kružnice, ALTy, modrý obdélníky na předsazení atd.

 

AA se ovládaly ručně. Ano, přátelé, slyšíte správně, RUČNĚ :-) Takže žádná frajeřina typu "Ctrl+myšítko a můžu se dál věnovat palbě na 20 kiláků, hoši od AA to vyřeší".

 

Náměr děla jste mohli nechat buď automatice (stylem "klikni na mapu, ono se to nastaví a s nějakou penalizací na přesnost to tam doletí"), nebo ručně, kdy to sice bylo potřeba nastavovat podle oka (ale měli jste na mapě markery dopadu poslední salvy, takže to podle toho šlo korigovat). U některých lodí a děl bylo dokonce možno na kratši vzdálenost volit mezi střelbou nízkými a vysokými úhly, přičemž to druhé bylo sice náročnější, ale mělo devastující účinek...

 

Posádka (strom specializací námořníků) pak je kapitola sama pro sebe :-)

 

atakdále, atakdále, atakdále :-)

 

Jo a vyexpit topovou loď jednoho stromu mohlo trvat nějakému "casual" hráči klidně rok a půl.

 

A vy, co nadáváte na MM - tam nebyl žádnej :-) Byly bitvy pro levely 1-60 (tj. se tam mohla potkat základní fregata s první bitevkou) a pak Great Battles pro ty vyšší. Lidi si to balancovali sami a fungovalo to - protože pokud to někdo "stackoval" (což byl používaný výraz pro to, že jeden tým měl navrch) tak prostě lidi z battle roomu vypadli a nebylo možný hru založit :-) Později byl doplněn nějaký algoritmus na automatické "rozhození" lidí do týmů, ale i tak to bylo možno stále hráči ovlivnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím to vypadá tak, že letadlové lodě, když zvládnete ruční odhoz torpéd, jsou velmi dobře vydělávající a expící nástroje. Osobně mám přesně z takového druhu hraní velkou zábavu. Odhadovat vzdálenosti a rychlosti, to je prostě žůůůůůžo ! :thumbsup:  A výdělek je příjemný bonus.

Jen mám obavu z toho, že když jsem to zvládnul já, tak to zvládnou i jiní a bude se nerfovat :sick:

Docela masakrální by byla spolupráce dvou CV, kdy jeden bude pouze stíhat a druhý torpédovat. Pochopitelně pouze v případě, že nebude mít nepřítel stíhače o tier vyšší, to pak nenaděláš nic a musíš před nimi jen zdrhat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, když už to tu někdo nadhodil, bombardéry jsou úplně zbytečný.

 

Jedinou jejich výhodu zatím vidím v tom, že se dokážou dobře bránit stíhačům a trošičku dokážou poškádlit torpédoborce + občas zachrání cap, ale letadlovka potřebuje potápět lodě a k tomu to moc není...

 

Edit: a co mě nejvíce štve je nemožnost customizace letky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zoltar: Napříště bych prosil se zdržet komentářů typu "Vím, že tím někoho naštvu... ale co na tom vidíte?". Nepřinášejí nic informačně nového, jde pouze o náběh na flame a další nekonečnou debatu "jak dělá WG všechno blbě" a jako takový bude od příště promazáván, díky za pochopení.

 

Já osobně třeba naposled hrál GTA jedničku, tu úplně první. Nějak mě to nechytlo a ta série mě totálně míjí. Taky kvůli tomu nelezu na stránky, kde se sdružují lidi se zálibou v GTA V a neptám se tam "kua hoši, co na tom proboha vidíte?" :-D

 

tak já taky nelezu na stránky CoD a nepíšu jim že je ta jejich hra tupá (i když podle mě je), sem to píšu jen proto že už na wows.cz chodím dost dlouho, WG hry hraju už dost dlouho a tak chci napsat svůj názor: stejně jako to ostatní vidí pozitivně tak já to až tak dobře nevidím.

 

jestli něco budeš mazat už je na tobě, ale je to právě o tom jak jste schopný respektovat jiný názory, napsal jsem to slušně, ale můžete si vlákno přejmenovat třeba na "úžasný první dojmy" a nikdo tu pak asi mrmlat nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, když už to tu někdo nadhodil, bombardéry jsou úplně zbytečný.

 

Jedinou jejich výhodu zatím vidím v tom, že se dokážou dobře bránit stíhačům a trošičku dokážou poškádlit torpédoborce + občas zachrání cap, ale letadlovka potřebuje potápět lodě a k tomu to moc není...

 

Edit: a co mě nejvíce štve je nemožnost customizace letky...

Bombardéry používám na vyplašení nepřítele. Zadám cíl tak, aby bomby padaly těsně před tím, než zaútočím s torpédy. Nepřítel se snaží vyhnout se bomberům a......torpédům už se vyhnout nestihne! Ženiální a ďábelské, že? :devil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem to dobře pochopil, tak tu hru sám zatím nehraješ (Soudím tak z Tvé reakce na dotaz, zdali jsi to vůbec hrál, která zněla "Ne, nemám v mobilu místo na další hry") - čili si názory děláš podle různých recenzí, videí na YouTube a podobně - to ti ostatně nikdo nebere, otázka "co na tom vidíte" byla zodpovězena a další Tvé názory zřejmě budou podnětné až tehdy, až budeš mít s hrou nějakou osobní zkušenost. Do té doby to pořád bude jen "no jo, dyť je to WG, ten to určitě do roka a do dne zase zkurví a co pak" :-) Neber mou "kritiku" nějak špatně, jen bych nerad, aby se to tu zase zvrtlo v obecný plky o tom, jak je WG fujky fujky špatnej nebo naopak dokonalej.

 

Co se mrmlání týče - nevím o tom, že by tu někdo mazal nebo potíral negativní názory hráčů na hru jako takovou - námětů "co mě štve/šlo by jinak/bylo by lepší, kdyby" je tu dost a nikdo z toho žádný "haló" nedělá, normálně o nich debatíme. Pokud přijdeš s nějakým dojmem přímo ze hry jako tématem k debatě, určitě se tu o tom rádi pobavíme. A závěrem ještě snad uvedu, že Tvůj příspěvek jako takový nepovažuju principielně za nějak "závadný", jen jsem možná na něm ukázal, kam bych nerad, aby debata směřovala - hra je v betě a budu rád, pokud si tu lidi, co ji hrají, budou vyměňovat svoje dojmy, ať už pozitivní, nebo i silně negativní. Ale začínat znovu debaty o tom, jak je WG špatná společnost atd. - toho už tu bylo moc a moc a nikdy jsme na nic extra "nepřišli", tak proč tím znovu trávit čas a zasírat i tohle vlákno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bombardéry používám na vyplašení nepřítele. Zadám cíl tak, aby bomby padaly těsně před tím, než zaútočím s torpédy. Nepřítel se snaží vyhnout se bomberům a......torpédům už se vyhnout nestihne! Ženiální a ďábelské, že? :devil:

 

na nováčky ano, zkušenější hráč se soustředí na torpéda :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na nováčky ano, zkušenější hráč se soustředí na torpéda :)

To už je jedno. Na něco se to použít musí. Nechat to jen tak na lodi by bylo škoda. Když se cíl soustředí na torpéda, tak se mu jistě jedna a nebo dvě bobičky ujdou a vesele zaplápolá ;-)

Ovšem je zde možnost, že ty bomby nebudou nikdy moc účinné protože lodě mají slabé paluby a taková bomba pak nadělala děsnou paseku. Proto se také málo dařilo trefit přímo bombou shora a když ano, tak to byla pro posádku bombardéru většinou sebevražda. Bombardovat lodě, to by bylo to poslední co bych v té minulé válce chtěl dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na nováčky ano, zkušenější hráč se soustředí na torpéda :)

Asi tak, jen lama sebou bude kvrdlat kvůli tomu, že jí hrozí poškození cca 1500 HP, když na obzoru vidí letku TB... Takže ženiální na lamky, docela se divím, že na úrovni, kde je Saipan, který zřejmě aktuálně Kanár hraje, se ještě takoví trotlové, co mu tenhle špek baští, najdou :-D

 

@Kanar: Co se týče toho nervu CV - já bych to tak tragicky neviděl, zas taková švanda za ně hrát není a pokud se nepřátelská CV soustředí na ochranu vlastních lodí a enemáci jedou trošku pospolu, tak máš celkem problém, hjustne, a procpat tam vlastní TB tak, aby odhodily rozumně, trefily a ještě se vrátily v nějakým rozumným počut, začíná být problém ;-)

 

Ad ta spolupráce dvou CV - to je hezká představa, ale to by z toho ten stíhací musel něco mít. Dokud budeš mít za to, že 5x trefíš enemáka torpédem, pomalu víc kreditů, než já za to, že mu vyndám pětadvacet letadel za bitku, z čehož tři jsou plný letky bomberů a dvě ještě před odhozem čehokoli na cíl, tak to stíhání nebude mít moc smysl. A další věc v tomhle případě by byla možnost si vzít čistě stíhací setup - protože teď třeba s Indy tam mám jednu letku DB totálně "do počtu" (čti - na houno), kdybych místo nich měl ještě jedny stihače, tak jsem šťastnej jak blecha a můžu je rotovat v podstatě neustále a nad vlastní BB by mi toho prolezlo pramálo...

 

Takže nevím jak nerf, ale já osobně bych fakt vítal rebalanc rewardů za sestřelený letadla (klidně i pro non-CV lodě) a možnost vybrat si typ letek libovolně.. Já osobně bych třeba šel do konfigu 2xF/1xTB, nebo 3xF, ale neee, buď tam budu mít F/2xTB, 2xF/DB nebo nebo F/TB/DB... protože tak to taváryšči z wargejmingu vymysleli... a dát tam nějaký hejblátko na výběr by asi bylo hrozně náročný :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už je jedno. Na něco se to použít musí. Nechat to jen tak na lodi by bylo škoda. Když se cíl soustředí na torpéda, tak se mu jistě jedna a nebo dvě bobičky ujdou a vesele zaplápolá ;-)

Ovšem je zde možnost, že ty bomby nebudou nikdy moc účinné protože lodě mají slabé paluby a taková bomba pak nadělala děsnou paseku. Proto se také málo dařilo trefit přímo bombou shora a když ano, tak to byla pro posádku bombardéru většinou sebevražda. Bombardovat lodě, to by bylo to poslední co bych v té minulé válce chtěl dělat.

 

To bezesporu, dokud to tam budeš muset mít, tak to holt musíš používat :-) Jen prostě využitelnost těch DB je minimální, můžeme si, jako ty, hrát na různé "taktické finty", ale ruku na srdce, snad krom možnosti zbombardovat DD na capu jsou úplně k prdu.

 

A nevím jak ty, ale já bych nechtěl dělat nic v žádné válce, válka je svinstvo a jsem strašně rád, že si na ni hraju jen na počítači nebo na airsoftu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vycházel jsem z momentální reálné situace letadlovek ve hře. To, že za letadla prd dostanu a že bombry jsou tam jen na parádu, to jsem neřešil, to snad bude řešit WG....doufejme. Když budu chtít trolit a vyhrávat a nikoliv expit a vydělávat, tak klidně budu dělat čistě stíhací doprovody.

Jinak ale co se týká bombardování, tak i když se jedná o zkušeného protivníka, tak ty bomby ho přinejmenším rozladí. Přece jen je to pecka! Prostě zatím lepší využití, než BU BU BU asi není. Ten výběr letadel bych odhadoval, že lepší nebude. WG určitě chce aby se hrálo i s bombardéry a jak je znám, tak než by zvýšili odměny za bombardování a účinnost bomb, tak to radši nanutí ve výběru. Snad se pletu a nebude to tak.

S válkou samozřejmě souhlasím, že bych tam být nechtěl nikdy a vůbec ale kdyby.......o to šlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je jasný, jenže z něčeho člověk být "živ" taky musí a kdyby ty rewardy byly lepší, tak k tomu lidi budou i ochotnější. Ale ono je to vlastně jedno, v random bitvě se ti to stejně nepoštěstí, protože tam se nemáš jak s někým před bitvou dohodnout :-D

 

Co se týká toho bombardování - já furt nevím, proč by mě to mělo rozhodit nebo rozladit. A že je to "pecka"? Ani mi nepřijde, jediný kdy tě to na chviličku zaměstná je, když na tebe letí DB a vzápětí TB (na což ale stačí občas koukat na mapu), pak je vhodný nechat opravu až po dořešení torpéd, abys nevypácal opravdu na oheň po náletu a rozervanej bok po torpédu nenabíral vodu a tys nečekal minutu, než se ti obnoví oprava. Jinak se přiznám, že s BB zatím DBčka tak nějak ignoruju... Jsou prostě aktuálně z mýho pohledu bohužel ani ne na BU BU BU, ale na HO HO HO...no :-)

 

Ad letky - uvidíme, zatím je to jen CB testování a dost se toho může změnit, když to nebude, tak se tomu člověk asi taky přizpůsobí, ale bylo by to fajn :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...