Přejít na obsah

Návrat k modelařině - Šotkův Tiger


Šotek

Recommended Posts

Logické, nicméně já zas četl, že měly barvu interiéru.

jako je fakt, že v hodně knížkách a zrovna se tam myslím stavěl tiger, tak psal o slonovinové kosti nebo něco takového, ale když jsem viděl fotky Tigerů a modelů od jiných lidí, tak skoro nikdy tam nebyla bílá nebo jí podobné odstíny...

 

Jinak do poklopů přijdou ještě panďuláci, ale do těch se mi nechce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, na tohodle týpka taky koukám, strašně drmolí, takže mu není pořádně rozumět... Ale umí... Bílá kamufláž za použití bílého washe se mi upřímně moc nelíbí. Ono to možná vypadá věrohodně, že to je jak když to někdo natíral štětkou, ale prostě nevím, nelíbí se mi to... + zimní kamufláž na tanku který má letní kamufláž se mi také moc nelíbí, ten tak pak vypadá jak z komiksu :) Na tý základní německý šedý se mi to líbí mnohem více :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra tak jste mě zblbli, že přemýšlím o návratu k modelařině. Sice sem lepil jako mladas, takze nic moc, ale cca 15-20 letadýlek sem dal dohromady..Ted koukam jak blazen co všechno se dá koupit a objednat, a už si pomalu chystám nákup vybavení pro začátečníka, pěkně od píky...to je ale hromada věcí..:-) Když už člověk má peníze, jakožto vydělávající dospělák, tak co si neudělat radost...Dám zkusmo něco lehčího a uvidím..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já sice na konci poslední přestávky jsem si koupil airbrush pistolku, kvalitní kompresor dostal, ale i tak, abych mohl plně dokončit tohoto Tigera, tak jsem musel investovat asi 2 tis do chemie. Ano, použiju ji ještě jinde a několikrát, ale i tak je to investice do začátku. Určitě to chce pistol, dosáhneš s ní diametrálně jiných výsledků.

 

Počítej kompresor se zásobníkem - Fengda do 3tis

Stříkací pistole - do 2 tis by jsi se měl vejít - záleží jak moc kvalitní chceš.

no kompresor + pistolka 4 - 5 tis

Pak nějaká chemie na první model ( určitě akrylové barvy ), pigmenty, washe, laky, lepidlo, ředidla atd - tak cca 2 tis

A pak nějaký náčiní jako štětce, pilníčky apod. cca 500 - 1000 :)

A to je základ a nic extra náčiní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě se doma válí jedna výzva:

 

http://www.dpmodely-shop.eu/dpmodely-shop/eshop/3-1-MASTER-MODEL-BRNO-HO/27-2-Stavebnice-auta/5/8306-Tatra-815-VT-8x8-Hasici-Lysa-nad-Labem

 

je to částečně rozestavěný, tenhle týden jsem odstranil jenom syntetickoý barvy z předešlých pokusů stříkání na konci poslední pauzy a teď jsem se rozhodl to dodělat a je to příšerný dělat rezinový modely... Ale zase nikdo jinej tenhle model nedělá :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pistoli sežene za litra a kompresor za 2500 dobrej... ale je to jednorázová investice na xxx let ... pak jenom sem tam model a barvy podle dělané techniky... už jsem také přemýšlel, že bych se k tomu vrátil, ale jen tak pro radost, slepit, nabarvit, základní odřeniny, zaprášit a je to :-) Akrylovky určitě, jak naše Agamy tak třeba mnou používané Lifecolorky jsou dobré. Ale na podruhé bych šel do Agam, ptž český výrobce :-) Já měl teda slušnej základ všeho a vyšlo mě to na 20 tisíc... ale řekl bych, že sem tam měl i nějaké ty zbytečnosti... Ono co člověk vlastně potřebuje? lepidlo? vyřezávací nůž a samotný model. Nějaké vodičky na dekály a co se týká bojové techniky tak se do pěti barev člověk také vejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, model, barvičky a štětce, to je za "pár" set korun, pokud chce člověk to trošku pozvednout a začít stříkat, patinovat, wash, pigmenty apod. už to jsou tisíce který prostě jako první investici do toho musí vrazit, ale ten model je pak někde jinde no...

 

PS: já to také dělám pro radost a pouze základní techniky, na ty techniky co vidím na youtube - odkazy jsou i v tomto vláknu, tak na to nemám ani nervy, ani výtvarné cítění a ani asi šikovnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já samozřejmě i dřív jasně štětce, tehdejší fixírku sem ani nezkoušel...takže vůbec to slepit, a pak natřít...airbrush bych řešil až potom co něco dodělám..ale i tak sem se všema skalpelama, pinzetkama, kleštičkama, štětcema, lepidlama na cca litru, a to jsem vzal jen základ. Plus pak samotný model .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...