Přejít na obsah

Bobanskiho modely


Bobanski

Recommended Posts

musim s kanárem souhlasit.jak sem psal vejš tak ty modely se mi fakt líbí.ale když sem je viděl poprvý tak sem nějak nevěděl co si o nich myslet.přijdou mi technicky dokonalý ale většina modelářů je dělá tak že na nich není jen ta patina a trocha rzi.bývá na nich bahno.prach.odřeniny s boje...u výfuku sou okouřený atd.

ty modely sou fakt skvělý,nechci aby to vyznělo tak že vypadaj blbě.jen sou takový "nový".třeba to byl záměr.každopádně oproti modelům co člověk může vidět (a mluvim hlavně o bojový technice) např.na výstavách vypadají tyhle modely jako že jen celou válku někde stály a nebojovaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Zdeňo! Přesně tak to bylo. Na hladkém to drží mnohem víc a ta vrstva by musela být mnohem tlustší. Dále pak, tanky, které šli už z výroby i s tím samozřejmě existovaly ale zdaleka jich nebylo tolik, kolik se jich opatlalo přímo v poli. Ono to také z těch tanků opadávalo, takže to museli čas od času obnovit. A o fyzice na ZŠ mi nic kázat netřeba,měl jsem vždy za 1 a prošel snad všechny fyzikální olympiády a soutěže. Byl to můj nejoblíbenější předmět a to hlavně díky bezva učiteli. Představte si, že se vznášíte uplně nazí v beztížném stavu někde ve vesmíru a máte v rukou dvě kovové tyčky, které jsou naprosto identické ale jedna z nich je magnet. Jak poznáte, která je magnet a která jen železo?

P.S. Já mu to nechci nějak pomlouvat tymodely, to je jen můj dojem, jaký na mě ty modely dělají, jinak jsou perfektní. Možná proto....nevím není to důležité, jen pocit

a jak to tedy poznáš:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musim s kanárem souhlasit.jak sem psal vejš tak ty modely se mi fakt líbí.ale když sem je viděl poprvý tak sem nějak nevěděl co si o nich myslet.přijdou mi technicky dokonalý ale většina modelářů je dělá tak že na nich není jen ta patina a trocha rzi.bývá na nich bahno.prach.odřeniny s boje...u výfuku sou okouřený atd.

ty modely sou fakt skvělý,nechci aby to vyznělo tak že vypadaj blbě.jen sou takový "nový".třeba to byl záměr.každopádně oproti modelům co člověk může vidět (a mluvim hlavně o bojový technice) např.na výstavách vypadají tyhle modely jako že jen celou válku někde stály a nebojovaly.

 

Každé vozidlo bylo nové. Mně se líbí na modelech bojové techniky tzv. španělská škola (pokud je dobře zvládnuta) líbí, dokonce moc.

Ale není to dogma a platí pravidlo, že méně leckdy znamená více. Takže raději zkouknu model tank jako na přehlídce než nějakou přehnanou omalovánku. Protože to první je možné a reálné, to druhé nikoliv.

Nehledě, že každý má vkus někde jinde, co se líbí mně, to se nelíbí jinému. Na modelech preferuji čistou stavbu, dodržení geometrie, modelové provedení detailů a samozřejmě provedení zbarvení a finiše (stíny, optické rozbití povrchu, patina).

 

Pokud bychom to posuzovali dogmaticky – shoda se vzorem, tak vozidla byla často natírána resp. stříkána lesklými barvami. Takže vozidlo bylo svrchu tvrdě lesklé, a v případě použití spodek korby, šasi a podvozek byly zmatněny vlivem prachu či nánosu bláta. Samozřejmě mohlo být pokryto prachem celé – tudíž matné - ale to byly spíše výjimky.

Lesklý model tanku na soutěži neuvidíte. Proč? Protože matný povrch vypadá na modelech lépe a dokonce i věrohodněji. Je to paradox, ale je to tak.

 

Životnost bojových vozidel ve válce - a speciálně tanků – byla často pár dní, maximálně měsíců. Ty tanky neměly čas zreznout, být pokryty odřeninami, tak jak to vídáme na modelech.

Tím vůbec nebrojím proti patině a finiši, jen že dnešní většinou preferovaný styl je nyní modní a líbivý. Před lety se stavělo jinak a za pár let se bude taky stavět jinak. Je to běžný trend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Španělskou školu obdivuju, ale nesmí být přeplácaná. U mně je problém v nedostatku trpělivosti, nemám nervy piplat se hodinu s děláním patiny na dvou cm2. Přesto dělám patinu výraznou si myslím, snažím se vyvážit realistický vzhled s modelovou líbivostí. Své modely z roku 2008 a dříve neřeším, od té doby jsem se zlepšil (neskromně podotýkám). S některými modely jsem spokojen více, s jinými méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...