Přejít na obsah

Bobanskiho modely


Bobanski

Recommended Posts

To jsem tu už vysvětloval. Jmenuje se to Zimerit a je to normální sajrajt, který se patlal ve dvou vrstvách na tanky a to většinou až někde v poli. První vrstva se natírala velkými štětkami a byla řídká jako barva a pak ta druhá se už patlala špachtlí a dělalo se na tom to charakteristické zvrásnění, které mělo za účel znemožnit magnetickým minám aby se na pancíři udržely. Nebyl to žádný antimagnetický materiál. To je logické, protože si vyzkoušejte, když dáte na kus železa třeba plastový obal na sešit, tak magnet stejně bude držet ale když je to něco hrbolatého, tak to odpadne. Natož potom na jedoucím tanku, že? MOdely jsou pěkné i když tak nějak čisté nebo jak bych to nazval. A za jak dloujo jsi to udělal? Mě trvá jeden model tak rok a od té doby co pařím WoT, tak i dva roky... :Smile-hiding:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau.Nádherný modely.líbí se mi ta rez a patina na nich.jen u prvního modelu (Pz.Kpfw. 38(t)) bych odvrtal ústí hlavně a kulometu.

Hele na tý KV-85 máš kovový pásy?protože jestli ne tak si je udělal fakt dokonale...a zimmerit si děláš sám nebo je to originál?

Pásy jsou plastové z KV od Trumpeteru...Zimmerit na King Tigerovi je přímo ze stavebnice (je vylisovaný přímo na dílech) a na Brummbarovi je tuším od Ataku (tenounký jak papír, radost s ním dělat, akorát neseděl rozměrově).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem tu už vysvětloval. Jmenuje se to Zimerit a je to normální sajrajt, který se patlal ve dvou vrstvách na tanky a to většinou až někde v poli. První vrstva se natírala velkými štětkami a byla řídká jako barva a pak ta druhá se už patlala špachtlí a dělalo se na tom to charakteristické zvrásnění, které mělo za účel znemožnit magnetickým minám aby se na pancíři udržely. Nebyl to žádný antimagnetický materiál. To je logické, protože si vyzkoušejte, když dáte na kus železa třeba plastový obal na sešit, tak magnet stejně bude držet ale když je to něco hrbolatého, tak to odpadne. Natož potom na jedoucím tanku, že? MOdely jsou pěkné i když tak nějak čisté nebo jak bych to nazval. A za jak dloujo jsi to udělal? Mě trvá jeden model tak rok a od té doby co pařím WoT, tak i dva roky... :Smile-hiding:

Já nejsem fanda extra zašpiněných modelů, dělám spíš zaprášené. Dřív jsem dělal model/měsíc, ale už skoro nemodelařím (ano, taky za to může WoT :-) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

juu paráda. Iba ma trochu zarazilo co tam mas to KV-2 to je ako koristny ? Ked ma nemecke znaky.

Já dělám rád kořistní stroje všech stran. Takový zelený panzer s rudou hvězdou anebo srpem a kladivem má něco do sebe :-)

KV2 používali Němci snad jen pár, tuším že tenhle se měl účastnit invaze na Krétu...ale o jeho skutečném bojovém nasazení toho moc není známo. Němci spíš používali KV1, ale obecně tyhle kořistní stroje toho moc nenabojovaly (hlavní důvod byl nedostatek náhradních dílů, tyhle obludy moc spolehlivé nebyly).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bobane, já nemyslel aby to bylo nějak zašpiněné ale já tím myslel, že to stavíš tak nějak strašně čistě ( nikoliv čisté ) až to působí jakoby to bylo z umělé hmoty či koupené jako hotové. Chápeš? Je to jen můj pocit. Prostě to tak na mne působí. Zkus si porovnat ty své modely s některými jinými a možná to uvidíš také. Jsou i tady modely, které jsou mnohem hůře zpracované než ty tvé ale působí tak nějak opravdově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...