Přejít na obsah

Elite: Dangerous


Lynx_cz

Recommended Posts

jo, v tomhle směru je ED ultimátní. podle reálu samozřejmě jen do tý míry, co lidstvo zatím objevilo, spousta planet v různejch systémech (a stanic a podobně) je samozřejmě vymyšlená, jinak by byla galaxie moc prázdná.. k mlhovinám a hvězdokupám se můžeš letět podívat, můžeš třeba i do středu galaxie nebo na druhej konec, když na to budeš mít trpělivost :) někde jsem četl že se připravujou i mezigalaktický skoky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

černý díry ti nic neudělaj dokud se moc nepřiblížíš ;) já necestuju tak daleko ani ne proto, že by to bylo nebezpečný, spíš protože tam je člověk sám a je to moc na dlouho. co se týče toho realismu, tak já nemůžu moc srovnávat, ale na youtube je spousta videí, kde můžeš vidět, jak to ve hře vypadá, podle nich si určitě uděláš lepší obrázek o hře než z týhle diskuse. podle slov autorů se to snaží udělat realisticky jak to jen jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono jde asi taky o měřítko v reálu a ve virtualitní mapě, ale to je asi jedno :whistling:  To bych mimojiné musel zahodit pěkný scífko "Setkání s Heachee". Tam je jen pro zajímavost rozvedená teorie, že uvnitř se zhroucením prostoru zpomalí čas na hodnotu blízkou 0. Tak bych to zkusil aspoň virtuálně. :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já byl u černý díry jen v supercruise, tam se loď pohybuje minimální rychlostí 30 km/s, předpokládám že takhle blízko se jde dostat jen v normálním režimu a na to bych neměl trpělivost..

 

@kanár těžko mluvit o nějakým realismu když je to jen teorie

šak si dělám srandu :laugh:  zatím byl člověk těsně v blízkosti a nebo dokonce přímo uvnitř jenom jedné černé díry :thumbsup: a i ta má obrovskou přítažlivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta černá díra, se kterou jsem se setkal tváří v tvář byla asi nějaká anomálie, tím myslím chyba ve hře. K objektům se momentálně nedá dostat moc blízko, ze supercruisu to vyhazuje v nejlepším pár tisíc km nad povrchem u planet s nízkou gravitací a "výhoz" ze supercruisu se odvozuje od gravitace objektů.

Jelikož černá díra má větší gravitační pole, než všechny objekty, které si umíme představit dohromady, těch 35km byl nejspíš bug.

 

dostal jsem se tam nedopatřením, letěl jsem do systému s neutronovou hvězdou a hned po příletu mě to vyhodilo ze supercruisu, v těch motanicích jsem jen spatřil vlevodole target black hole, původně v popisu systému ani nebyla. tak jsem si říkal, že je to můj konec, ale pak jsem se mohl hýbat, koukat okolo a dokonce mě ta díra nechala zase doletět.

jen mě mrzí, že jsem neuměl ovládat palubní foťák.

 

jinak co se týká zpomalování času v okolí černých děr, tak myslím, že pro toho, co sestupuje do černé díry se nic neděje a ani ho to nijak moc nebolí, ale pozorovatel má nutkání nevěřit tomu, co se děje. hlavně tedy pozoruje objekt, který vstupuje do černé díry a připadá mu, že neustále spomaluje limitně až na nulu, protože mu černá díra krade fotony, které jsou zdrojem vizuelního kontaktu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli jste nečetli poslední newsletter, tak pracují na Imperial Courieru. žádný bližší info.

krásnej design, stejně jako Clipper, s jedinou vadou na kráse - člověk bude asi zase muset makat pro Císaře, aby to mohl koupit. škoda že se nedá ukrást nebo tak něco

 

PeekOfTheWeek_ImperialCourier.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

dívný věci se dějou v Galaxii v poslední době

 

v Alianci - v oblastech jako Lave nebo Leesti, to už delší dobu vře konfliktama mezi různýma hráčskýma skupinama pirátů, teroristů a dalšího póvlu, který kromě toho, že válčí mezi sebou, tak i terorizujou ostatní hráče. dneska to vyeskalovalo tak, že Leesti už není v rukou Aliance, ale jakýhosi diktátora, protože pirátská skupina CODE se ho rozhodla v místním konfliktu podpořit. v podstatě ještě než se o tom většina lidí na serveru dozvěděla a mohla pomoct Alianci, tak bylo po konfliktu a Aliance prohrála válku, kde šlo o osud 2 miliard lidí žijících v Leesti. proč to piráti udělali? protože nechtěli aby je zachytávaly alianční policejní lodě. jaksi si neuvědomili, že pod nadvládou toho novýho diktátora se jim bude dít to samý :-D jen s tím rozdílem, že policejní složky budou mít jinej název a bude jich v diktátorským režimu víc. tomu říkám sakra výhra...

 

jediná pozitivní věc, kterou na tom vidím je to, že dění v galaxii se dá ovlivnit hráčskou aktivitou. ale co se dneska stalo, to se mi fakt nelíbí, protože Aliance je ze tří hlavních frakcí jediná skutečně svobodná. a sami hráči jí podráží nohy

 

já jsem do Leesti přiletěl dneska večer v 8 hodin s Vulture, což je loď se kterou 150Ly skáčete dvě hodiny, a když jsem dorazil, tak bylo po všem, gg. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dívný věci se dějou v Galaxii v poslední době

 

v Alianci - v oblastech jako Lave nebo Leesti, to už delší dobu vře konfliktama mezi různýma hráčskýma skupinama pirátů, teroristů a dalšího póvlu, který kromě toho, že válčí mezi sebou, tak i terorizujou ostatní hráče. dneska to vyeskalovalo tak, že Leesti už není v rukou Aliance, ale jakýhosi diktátora, protože pirátská skupina CODE se ho rozhodla v místním konfliktu podpořit. v podstatě ještě než se o tom většina lidí na serveru dozvěděla a mohla pomoct Alianci, tak bylo po konfliktu a Aliance prohrála válku, kde šlo o osud 2 miliard lidí žijících v Leesti. proč to piráti udělali? protože nechtěli aby je zachytávaly alianční policejní lodě. jaksi si neuvědomili, že pod nadvládou toho novýho diktátora se jim bude dít to samý :-D jen s tím rozdílem, že policejní složky budou mít jinej název a bude jich v diktátorským režimu víc. tomu říkám sakra výhra...

 

jediná pozitivní věc, kterou na tom vidím je to, že dění v galaxii se dá ovlivnit hráčskou aktivitou. ale co se dneska stalo, to se mi fakt nelíbí, protože Aliance je ze tří hlavních frakcí jediná skutečně svobodná. a sami hráči jí podráží nohy

 

já jsem do Leesti přiletěl dneska večer v 8 hodin s Vulture, což je loď se kterou 150Ly skáčete dvě hodiny, a když jsem dorazil, tak bylo po všem, gg. 

WAW . to som netusil, ze sa da hlacskou aktivitou ovplivnit dianie v systemoch ...neake percenta vplyvu som videl... ale ze sa to da az tak ovplyvnit som netusil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WAW . to som netusil, ze sa da hlacskou aktivitou ovplivnit dianie v systemoch ...neake percenta vplyvu som videl... ale ze sa to da az tak ovplyvnit som netusil ...

 

ty procenta jsou buglý, neodpovídaj často tomu co se děje (devové už psali, že o tom ví a že to spraví). ale války mají dopad na vliv v systému. můžeš to ovlivnit i sám, tím že tam budeš bojovat, je jedno jestli v open play nebo solo, ale v open je to větší výzva, protože ve válečnejch zónách pak potkáš hráče a ty je těžší zabít. často lítaj v perutích a zkouší různý habaďůry jako tichej chod, takže třeba ani nevíš co po tobě střílí, ale na to si zvykneš. jestli se člověk chce zlepšit v boji tak doporučuju strávit den dva ve válečný zóně. nezaujatýmu hráči může být asi celkem jedno, co za frakci vládne zrovna v tom kterým systému - rozdíl je snad jen v tom, že různý frakce zakazujou / povolujou různý zboží

 

nejlepší byl podle mě ten nedávnej konflikt mezi Federací a Crimson State Group (první nezávislá hráčská frakce). byla na to ve hře velká komunitní mise, je to ten obrázek s odměnama co jsem sem postoval na předchozí stránce. konflikt trval asi týden, CSG si nakonec vybojovali svobodu :) na internetu (hlavně na redditu) se o tom živě diskutovalo, lidi se snažili podpořit jednu nebo druhou stranu, propaganda v plným proudu.. celkově vzato asi nejzábavnější věc co jsem v týhle hře zatím zažil, a ty finální odměny byly fakt sladký

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dřív se tu někdo ptal, kde se dají těžit drahý kovy. narazil jsem na systém Delkar, u sedmý planety je prstenec a je tam všechno, viděl jsem tam fragmenty stříbra, zlata, paladia..

ne že bych byl těžař, šel jsem tam střílet piráty. pro lovení odměn je to taky dobrej systém, často tam jsou wanted Pythoni, Anakondy atd, kolem 100k na hlavu

 

taky mají do hry přidat těžební drony - usnadní to těžení pro míň obratný lodě.

 

 

GydlyvN.jpg

 

 

 

docela se na to těším, s touhle vychytávkou to těžení určitě zkusím, lepší než to po jednom chytat cargo scoopem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem koupil Fer-De-Lance. na obrázku hezky vypadající loď, v praxi docela zklamání. 

 

první věc - nezdá se mi to tak efektivní jako Vulture, kterej je 10x levnější. štíty jsou tak na stejný úrovni (podle toho kolik si člověk nasadí boosterů), obratnost výrazně horší a zbraně by teoreticky měl mít lepší FDL, ale jsou nějak divně posazený, že málokdy střílí všechny naráz. s Vulturem byla větší zábava, jediná věc v čem je FDL opravdu lepší, je rychlost, na boost to letí skoro jak Viper

 

pak ten kokpit, ty debilní tyče jsou tak blbě umístěný ve výhledu, že mě to štve. u lodi za 50 mega docela fail. podle mě se tahle loď devům prostě nepovedla. celý mi to příjde takový odfláklý. 

 

hádám že je čas koupit Python :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Autoři Elite: Dangerous obcházejí Valve. Rozdávají klíče na Steam

http://bonusweb.idnes.cz/steam-klice-k-elite-dangerous-dj2-/Novinky.aspx?c=A150511_184055_bw-novinky_anb#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=bonusweb&utm_content=main

 

Edit: jenom nevím proč jsem dostal negativ od nexra, když jsem jenom postoval odkaz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řeknu ti k tomu pár věcí

 

- nikdo nikoho neobchází

- samozřejmě že se to snaží prodat ze svých stránek, když z toho mají víc peněz, to neznamená žádný obcházení

- rozdávání Steam klíčů neznamená žádnou ztrátu pro nikoho, protože klíče dostanou stávající hráči, kteří si tu hru už dřív koupili a těžko by si jí na Stemau kupovali znovu

- klíče se rozdávají na vyžádání komunity, protože Steam verze má funkce navíc, navíc se to dělo už u spousty jinejch her

- bonusweb jsou kreténi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem to dobře četl, tak když si to koupí někdo přímo ze stránek od vývojářů, tak celá částka zůstane vývojářům a nemusí se dělit s Valve. Ale mě je to putna, já to jsem dával jen jako zajímavost.

 

jasně, vždyť to samý píšu i já. logicky se snaží dostat celou částku, kdo by taky nechtěl :-D to ale neznamená, že někdo někoho obchází, nebo že dělá něco za jeho zády. zvlášť u tak úspěšnýho projektu asi obě strany ví, co se děje. 

 

zkrátka zákazník se může rozhodnout, jestli hru koupí na Steamu nebo na stránkách hry, a Valve s tím nemůže dělat ani holou piču

 

bonusweb je jen další portál, kterej se snaží dělat z normálních věcí senzace, prostě takovej herní bulvár

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...