Přejít na obsah

Elite: Dangerous


Lynx_cz

Recommended Posts

Tak vcera som natazil z asteroidov cobru s 34 tonami prevazne zlata, trochu striebra, paladium a platina....  za dve hodky asi 500 tisic ... je to alternativa obchodu s Rare komoditami asi s polovicnym ziskom za hodku  ....  akurat je obcas otravne ked pride neaky wanted a chce ta zostrelit koli luxusnym komoditam co nas v sklade ....  takze som musel nainstalovat stity a prisiel som o 16t carga ale prestrelovani sa s nim stoji cas ktory by sa lepsie vyuzil tazbou .......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem konečně dostal možnost koupit Imperial Clipper. parádní loď. ale o to mi teď nejde... 

 

na koupení Clippera hráč potřebuje u Říše hodnost Baron (to by ještě nebylo tak zvláštní, je to dost luxusní loď a tak ji asi nechtějí prodat každýmu). ale aby člověk povyšoval, musí splnit opravdu hodně misí. a tím se dostávám k největší slabině týhle hry - mise samotný. nehledě na to, jakou má hráč reputaci, rank nebo velikost lodi, mise jsou pořád stejný a nezvyšuje se ani výdělek. to je opravdu fail..

 

když jsem dostal povolení do Sluneční soustavy, do Aliothu nebo Achenaru (všechno hlavní systémy největších frakcí) a k tomu jsme měl dobrou reputaci a rank, nevyplýval z toho vůbec žádnej benefit. prostě nic, furt ty samý mise za stejný prachy. jednou se objevila docela originální mise, kde jsem měl zabít nějakýho generála, ale to byla skutečně vyjímka

 

to je pro mě největší zklamání na týhle hře. to, že nemá příběh, jsem věděl už dopředu a tak jsem to od hry ani neočekával, ale vývojáři by mohli přidat aspoň vedlejší mise související s jednotlivýma frakcema.. a hlavně výnosnější mise, protože ty nejlepší jsou za 200k (a ty tam nejsou pravidelně) a tím si člověk na Anacondu fakt nevydělá

 

na druhou stranu, v news se občas objeví zajímavý příběhový věci. třeba dneska ta stříbrná kometa, jestli jste to četli .) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....furt ty samý mise za stejný prachy...

Tak to je smutný (za ty penize). Přijde mi, že dokud bude hráč objevovat, bude to zábavný. Jinak je to průchozí nuda těchhle her. Dlouho jsem hrál X3 mód Nové horizonty a např. od doby, kdy jsem se dostal na hodnost "extrémní střelec" jsem nedostal žádnej kšeft na vyhledání a sejmutí někoho. Star Conflict stejná postupná a rychlá nuda ve volným vesmíru, přestali jsme to hrát. BSGO to samý v bleděmodrém. ED má tedy aspoň pěknej grafickej kabátek, aspoň co jsem viděl videa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....furt ty samý mise za stejný prachy...

Tak to je smutný (za ty penize). Přijde mi, že dokud bude hráč objevovat, bude to zábavný. Jinak je to průchozí nuda těchhle her. Dlouho jsem hrál X3 mód Nové horizonty a např. od doby, kdy jsem se dostal na hodnost "extrémní střelec" jsem nedostal žádnej kšeft na vyhledání a sejmutí někoho. Star Conflict stejná postupná a rychlá nuda ve volným vesmíru, přestali jsme to hrát. BSGO to samý v bleděmodrém. ED má tedy aspoň pěknej grafickej kabátek, aspoň co jsem viděl videa.

tak ty mise jsou jen jedna část hry vedle spousty dalších činností co může člověk dělat.. nechci kvůli tomu hru nějak zatracovat a už vůbec ne od hry někoho odradit., jen by na tom mohli víc zamakat, aby tam byla větší variabilita a postupem času i větší odměny. je teda fakt že na začátku jsou mise zlatej důl, protože první lodě jsou levný a v podstatě během tří čtyř misí má člověk na lepší loď i s vybavením

 

ono je docela zajímavý pročítat ty jejich zpravodaje, co mi každou chvíli chodí na mail. člověk se tam dost dozví o tom, co plánujou do hry přidat, o nových misích psali zrovna v tom posledním. já se teda nejvíc nemůžu dočkat přistávání na planetách. jestli se jim to povede... tak první co udělám, že se půjdu mrknout na teraformovanej Mars.. chytání cizích signálů a špionážní mise.. pak taky chození po stanicích a multi-posádky zní dobře. otázka je, kdy to příjde :) jestli už pak nebude běžet Star Citizen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ty mise jsou jen jedna část hry vedle spousty dalších činností co může člověk dělat.. nechci kvůli tomu hru nějak zatracovat a už vůbec ne od hry někoho odradit.

Stejně bys mě neodradil, kdybych teda na to měl prostředky :no: už kvůli té grafické podobě. Asi právě kvůli konkurenci se Star Citizen to pustili takhle a teď budou dělat horké patče aby udrželi tempo, to je holt klasika v herním průmyslu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně bys mě neodradil, kdybych teda na to měl prostředky :no: už kvůli té grafické podobě. Asi právě kvůli konkurenci se Star Citizen to pustili takhle a teď budou dělat horké patče aby udrželi tempo, to je holt klasika v herním průmyslu...

možná o tom už víš, ale oni mají Christ Roberts (šéf SC) a David Braben (šéf ED) podle všeho dost dobrej vztah. ani bych se nedivil, kdyby si tyhle dva projekty vzájemně nějak vypomohly :) viz http://www.pcgamer.com/star-citizens-chris-roberts-extends-congratulations-to-elite-dangerous-team

 

podle mě je to hodně sympatický. možná tam nějaká konkurence bude, ale já si myslím, že většina hráčů space simulátorů si stejně asi koupí obě ty hry ve finále. občas teda člověk narazí na debily (jako v každý komunitě), co budou jednu hru shazovat a druhou vychvalovat, ale většinou je to jen póza a nemá smysl s nima ztrácet čas

 

k puštění Elite by se asi hodilo napsat, že hra je v dost dobrým stavu. beží to plynule, nepadá to, všechny featury fungujou. já odehrál docela dost a narazil jsem jen na minimum brouků.

všechno co příjde potom beru jako bonus navíc, ne jako horkej patch ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u těch brouků, včera se mi stal jeden hodně zákeřnej a dokonce jsem na to vypsal ticket. Vydokoval jsem ze stanice a pomalu se šinu k východu, ale východ je zablokovaný šprajclým Pythonem, chvíli čekám, až ho zormašírují, abych mohl proletět, ale ono nic, nejspíš zkorumpoval úřady, že ho nechaly beztrestně blokovat výlet. Navíc na něj zezadu tlačila podobně velká loď, takže to solidně ucpali, chtěl jsem se prosmýknout podél zdi, ale šprajcl jsem se taky s tím rozdílem, že mě rozstříleli. Teď je to v řešení a zdá se, že bych mohl dostat kompenzaci a "potíže" s blokováním AI lodí se momentálně řeší.

Nejhorší na tom bylo, že potřebuju několik milionů na naložení lodi, ale po tý bouračce jsem zůstal asi na 300tisících, takže vozím tak prázdnou loď, že se tam ještěrkáři bojí kvůli ozvěně jezdit vykládat.

Jinak jsem docela rád, že je hra relativně drahá. Podle mě jedine cena+měsíční poplatky(2/3 ED splňuje), nebo okrajový žánr zajistí, aby se do hry nedostalo větší množství herních turistů. Na druhou starnu hraju výhradně open play a možná mi trochu chybí buzerace hráčů, kteří jsou na vyšších úrovních, hraju sice od začátku vydání, ale hráči z bety by měli být dál, vesmír mi takto připadá moc přívětivý a riziko nebezpečí je velmi malé. Naopak když chci sám terorizovat slabší hráče, zajedu si do systémů, kde se pohybují, ale třeba AI federal dropship dá více zabrat, než player cobra, ale to se podle mě časem podá a budou systémy, kde se PVP chtiví hráči budou združovat, protože postih za smrt není nijak velký v případě bojové lodi. Když dostanu přes držku, tak mě nejvíc mrzí asi neclaimnuté odměny.

 

Ale celkově mě ta hra moc baví, hlavně proto, že je to moje krevní skupina, takže dokážu bez problémů ignorovat všechny neduhy. Navíc je to čerstvé, takže se lámat chleba bude asi někde v létě, což je ještě dost času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem konečně dostal možnost koupit Imperial Clipper. parádní loď. ale o to mi teď nejde... 

 

na koupení Clippera hráč potřebuje u Říše hodnost Baron (to by ještě nebylo tak zvláštní, je to dost luxusní loď a tak ji asi nechtějí prodat každýmu). ale aby člověk povyšoval, musí splnit opravdu hodně misí. a tím se dostávám k největší slabině týhle hry - mise samotný. nehledě na to, jakou má hráč reputaci, rank nebo velikost lodi, mise jsou pořád stejný a nezvyšuje se ani výdělek. to je opravdu fail..

 

když jsem dostal povolení do Sluneční soustavy, do Aliothu nebo Achenaru (všechno hlavní systémy největších frakcí) a k tomu jsme měl dobrou reputaci a rank, nevyplýval z toho vůbec žádnej benefit. prostě nic, furt ty samý mise za stejný prachy. jednou se objevila docela originální mise, kde jsem měl zabít nějakýho generála, ale to byla skutečně vyjímka

 

to je pro mě největší zklamání na týhle hře. to, že nemá příběh, jsem věděl už dopředu a tak jsem to od hry ani neočekával, ale vývojáři by mohli přidat aspoň vedlejší mise související s jednotlivýma frakcema.. a hlavně výnosnější mise, protože ty nejlepší jsou za 200k (a ty tam nejsou pravidelně) a tím si člověk na Anacondu fakt nevydělá

 

na druhou stranu, v news se občas objeví zajímavý příběhový věci. třeba dneska ta stříbrná kometa, jestli jste to četli .) 

 

to souhlasim. to je taky duvod, proc nyni cekam na dalsi posun ve hre, protoze hra se po posledni bete ci game prilis zasadne nikam neposunula, coz mne taky mrzi. Nepotrebuju hrat nejaky scriptovany pribeh, ale nejaky smerovani a zohlednovani mych aktivit viditelne v mem gameplay bych rad videl. Verim, ze to prijde, protoze samotny wow efekt z vesmiru a efektu neudrzi zabavu zase na tak dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to o víkendu poprvé přepnul do solo hraní, tedy alespoň nárazově to tam přepínám. Nevydržel jsem vábení kreditů z aktuálně zlatého dolu systému Tenche, kde se šmelí s performance enhancery. jelikož je tam teď nával a "škodná" na každém rohu, je to asi nejeffektivnější řešení. Za dvě hodiny mě sejmuli snad 4x. z Toho jednou po interdikci a 3x po zablokování východu ze stanice, což se mi jeví jako super trollící způsob, jak fatálně druhému poškodit loď. Ale je zase hezké, že jsem se utkal s Aspy a Pythony. Teda utkal, spíše jsem po zásahu raketami zdrhal do opravny :)

Pokud je klid (solo), dá se tam za hodinu vydělat 5M s Type7 (232t cargo), v open play mi zhruba půlku uzmou náklady na pojištění a nové lodě, což už je na hranici výdělků mé "normální" obchodní cesty, takže nemá moc smysl hrát open play, když chci rychle hodně peněz a pak pryč.

Chvíli jsem zápasil s nastavením hlavy, kdy jsem si říkal, že se kousnu a do sola nepůjdu, ono se to hrát dá, ale je to opruz :) Trocha nebezpečí není na škodu, ale tohle byl přímo hon a "šikana", kdy mezi stanicí a luxury traderem čekají tak 3-4 lodě, které chytají kolemletoucí. Luxury tradery neustále dvě až 3 anakondy tlačí někam do pryč a střílí je, takže je třeba čekaž i 30 sekund, než se znovu respawnou, a to celé ve velmi, velmi nepřátelském prostředí :) Je to docela dobrý adrenalin. No a když i tohle všechno člověk proplave, pak ho suicide gankne někdo u východu, kde se nedá moc jet pomalu a vyhýbat se, protože z dálky na něj další posílají rakety. Je to jako když 20 lidí stojí naproti sobě a člověk se snaží proběhnout uličkou, kterou vytvořili aniž by ho kopli, nebo praštili. Opravuju každý přistání tak 50%.

Na jednu stranu se mi ta atmosféra líbí, všechno skřípe(po zásahu) svítí, bliká a houká, adrenalin je dost vysoko a s typem7 dělám manévry jako se sidewinderem :) boje jsou tuhé, na druhou stranu bych rád měl brzo Pythona.

Takže teď jedu open do 3 smrtí, pak dvě hoďky tvrdýho grindu na solo play. A mám od obého dost, jsou jak výdělky, tak PvP.

 

Kdo chce zažít atmosféru pravého honu, ať už v roli lišky, nebo loveckého psa, určitě nesmíte minout systém Tenche u stanice Blaauw hub. Uvidíte, že i vesmír umí hořet!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

včera jsem byl trochu na průzkumech, abych viděl jakej je ten update 1.1

 

letěl jsem k mlhovině Plejády, je to relativně blízko, něco kolem 400 sl, po cestě jsem se dostal do Aries Dark Region, jak už název napovídal, skutečně je tam tma jak v p..  v pytli

 

 

db289d8026252f872d1959272cfa0739.jpg

 

 

 

takhle vypadá ta mlhovina ze vzdálenosti asi 20 sl

 

 

62e952fe17346755b84d49b0e8c16516.jpg

 

 

 

no a když jsem se dostal doprostřed tý mlhoviny, narazil jsem na dost zajímavej systém jménem MAIA s modrou hvězdou

 

 

fb964ebd49883b03268686a90bfd81d1.jpg

 

 

 

navíc, když se podíváte pořádně, tak vpravo dole je i černá díra. vůbec první co jsem našel. udělal jsem i obrázek, ale není na něm skoro vůbec vidět, protože jak je ta mlhovina všude kolem, tak ta černá díra má stejnou barvu jak všechno okolo.. když jsem letěl blíž, tak jsme si skoro ****** do trenek, protože z ničeho nic se mi loď přehřála z 80% na 130% a vyhodilo mě to ze Supercruise. už jsem myslel že je game over. 

 

 

fe756e8aa38ec09a307dc023a2075ccf.jpg

 

 

 

 

každopádně jsem teda netušil, že jsou černý díry tak blízko od nás

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem druhým týdnem na cestách a včera jsem objevil hnízdo černých děr, zajímavé, nejsem nějaký velký fyzik, ale mám podezření, že 20 černých děr na 300tisíc světelných let krychlových (200*50*30ly) je docela dost. Nehostinné to místo, je tam zima a tma.

No ale nechal jsem je napospas svémun osudu a dalším cílem je mi doplížit se k systému s 8 hvězdama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

co vyšel ten poslední update, tak je server hrozně nestabilní nebo je furt nějaká údržba...  :no:

 

možná se někomu bude hodit tahle trasa, dá se na tom slušně vydělat, stačí vám loď s nákladním prostorem pár desítek tun, ideální pro Cobru nebo pro ASP

už dřív jsem si všiml že v Aliančních systémech jako Lave nebo Leesti je vzácný zboží.. ale nikdy jsem nepřišel na takovej okruh

 

 

lkRWdtw.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to takřka denně sledovat e-bay, ale co jsem viděl, zatím všechny prodeje byly jen lehce pod hranicí nákupu nového účtu. Pokud jsi Elite/Frontier někdy hrál, není to tak hodně, protože ta hra je úžasná. Pokud nehrál a nemáš vztah k vesmírné simulaci, která přináší spousty nudných pasáží, pak je těch 50E moc a nešel bych do toho. Pokud to chceš jen vyzkoušet, je to přiměřená cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co vyšel ten poslední update, tak je server hrozně nestabilní nebo je furt nějaká údržba...  :no:

 

možná se někomu bude hodit tahle trasa, dá se na tom slušně vydělat, stačí vám loď s nákladním prostorem pár desítek tun, ideální pro Cobru nebo pro ASP

už dřív jsem si všiml že v Aliančních systémech jako Lave nebo Leesti je vzácný zboží.. ale nikdy jsem nepřišel na takovej okruh

 

 

lkRWdtw.jpg

Paradna trasa .... mal som inu a nakoniec som ostal len medzi Lave (a okolie) a Chi Eridani ( a okolie )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...