Přejít na obsah

Elite: Dangerous


Lynx_cz

Recommended Posts

Tak jsem si i s pomocí různých "nástrojů" našel prima obchodní trasu, kde mi to při kapacitě 24 tun hází za otočku tam a zpátky nějakejch 47-50k kreditů. Myslel jsem si, že si dneska už konečně dodělám penízky na Cobru Mk III a pak to hezky rozjedu, leč žel bohu to asi ještě nepůjde, herní servery si nějak vybírají slabší chvilku. V jednu chvíli mě to nechalo podruhý prodat náklad Beryllia, takže jsem měl asi 550k cr. a ještě Adder na protiúčet, takže bych na Cobru měl, ale ta svině hra mě pak vykopla a "pamatovala si", jak to má být správně, no tak snad zítra to dojedu.

 

Ty kalkulátory obchodních tras pomáhají fakt hodně, ale otázka je, jestli je chci dál používat, protože mám takový neblahý pocit, že to ubere část kouzla, co Elite vždycky mělo - tj. že se člověk sám prokousával galaxií a hledal co kam vozit. Takhle by to člověk mohl vždycky jen tupansky naťukat do webovýho udělátka a pak jen lítat tam a zpátky. Takže si asi vydělám na Cobru a pak budu zase lítat "žůžo dobrordužo" :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LOL, tak včera měly herní servery asi fakt dobrej den. Jak jsem večer psal, že mi to buglo a nechalo mě to podruhý prodat plnej náklad Beryllia za cca 250k, ale pak to hodilo rollback zpátky na Addera... tak dneska si říkám ráno "paráda, den dovolený, tak dopo si na tu Cobru už fakt vydělám"... Zapnu to a v hangáru pro změnu... Cobra Mk III! :-D

 

Tak už vesele kšeftuju s Cobrou a to je úplně něco jinýho než ta mrcha líná Adder. Akorát budu muset někde sehnat lepší FSD - na 4A zatím asi aspirovat nebudu, ale 4E taky nic moc... Měl by někdo tip, kde to splašit? Cobru jsem koupil v systému HR6987 na Taylor City. Ale nemají tam vůbec Class 4 FSDčka :-( Neměl by někdo tip, kde v okolí (řekněme 30 LY) by to měli? Nebo je nějaký web, kde by se to dalo najít či dočíst? Tohle bych asi potřeboval pořešit, protože plně naloženej (a to nemám obsazený všechny hardpointy) dávám nějakých 9,5 LY což je trochu slabotka a dost to prodlužuje obchodní trasy, když člověk musí hopsat přes čtyři systémy :-)

 

Nebo se zeptám jinak - dá se nějak "otipovat" rozsah nabídky vybavení na loď, než někam člověk vletí? Nebo to prostě je potřeba zkoušet? Zkoušel jsem i Google ale zatím nic...

 

EDIT: Tak FSD 4C už mám, zaletěl jsem si do systému Muracing asi 75 LY a tam jsem ho vyhrabal :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych měl pár otázek (protože jsem furt lama)

 

1) zlepší se pak akcelerace v Supercruise, když koupím rychlejší loď nebo lepší FSD? skoky mezi systémama jsou OK, ale lítání mezi stanicema je na dlouho, takže mi to farmení kreditů příjde prostě pomalý. předpokládám dobře že průzkumný lodě na tom budou v tomhle směru o něco líp?

 

2) je nějakej rychlej způsob jak najít loď / cíl, když vím jenom že se nachází "někde v tom systému"? dostanu se tam a skenuju planety... "unidentified signal source" může znamenat lodě nebo třeba i předměty (zboží) v prostoru?

 

3) dá se pak přenést postup ze solo play do open play? lodě, vybavení a stav kreditů? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zoltar:

 

ad 3) Pokud mě smysly neklamaly, tak můžeš víceméně libovolně přecházet z solo do open. Veškerá hráčská data se beztak ukládají na serveru, takže lze normálně podle chuti hrát buď samostatně, nebo si tam nechat vlézt i další lidské hráče.

 

Jinak ad 1) nemyslím, že by to urychlilo, má to IMHO vliv akorát na délku skoku, a ad 2) by mě taktéž zajímalo.

 

Já bych měl dotaz - bo jsem teď začal lovit s Cobrou Mk III. zmetky za odměnu, tak pár otázek za mě:

 

a)  Pokud si koupím lepší FS Interdictor, co to znamená? Provede tu interdiction rychleji, nebo jak?

b) Je nějaká možnost, jak loď "zobratnit"? Když si koupím lepší thrustery, bude v boji obratnější?

 

Díky za reakce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad 3) Pokud mě smysly neklamaly, tak můžeš víceméně libovolně přecházet z solo do open. Veškerá hráčská data se beztak ukládají na serveru, takže lze normálně podle chuti hrát buď samostatně, nebo si tam nechat vlézt i další lidské hráče.

tak to je skvělý :) díky za info

 

ad 1) nemyslím, že by to urychlilo, má to IMHO vliv akorát na délku skoku, a ad 2) by mě taktéž zajímalo.

aha, tak já budu brát asi ty výnosnější mise, protože cestovat takovou dobu za pár stovek není moc výnosný. zatím jsem bral všechno, protože ono těch misí zas tak moc není....

ale delší skoky se každopádně taky hodí 

 

btw už jste byl někdo v naší soustavě mrknout se na Zem? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli to není proti Tvým zásadám, mrkni na tohle

 

http://test.elitetradingtool.co.uk/

 

Pak zjistíš, že mise za pár kil fakt brát nemusíš :-D Najdi si tam nějakou fajne trasu a vydělávej :-D

 

Na Zem jsem chtěl, ale podle všeho na přístup do sluneční soustavy (SOL) potřebuješ nějaký spešl povolení, na mapě jsem ji našel, ale psalo to cosi o nějaké povolence, kterou samo nemám :-)

 

Jinak já mám na kontě momentálně už asi pět "wanted" týpků :-) Ten poslední hajzl se Sidewinderem uplách :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli to není proti Tvým zásadám, mrkni na tohle

 

http://test.elitetradingtool.co.uk/

 

Pak zjistíš, že mise za pár kil fakt brát nemusíš :-D Najdi si tam nějakou fajne trasu a vydělávej :-D

 

Na Zem jsem chtěl, ale podle všeho na přístup do sluneční soustavy (SOL) potřebuješ nějaký spešl povolení, na mapě jsem ji našel, ale psalo to cosi o nějaké povolence, kterou samo nemám :-)

 

Jinak já mám na kontě momentálně už asi pět "wanted" týpků :-) Ten poslední hajzl se Sidewinderem uplách :-D

 

Ten blbinec stojí 1,6 mega jo? OMG an to budu šetřit rok :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím o jakým blbinci mluvíš, jediný co tu padlo za 1,6 mega je ten FSD Class 4A. Ale ten zas tak nutně nepotřebuješ. Já mám 4C a ten je za tuším 160. Jinak když trefíš dobrou trasu a máš už nějakej kapitál, tak se klidně dá lítat tam a zpátky mezi planetama tak, že ti to hodií třeba tak 1500 na tunu nákladový kapacity (myšleno tam i zpátky). Já včera lítal s Adderem a při 24t nákladu jsem cestou tam i zpět vydělával něco kolem 40k... Teď jsem si pořídil Cobru a hledám vhodnej systém na lov lidí :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli to není proti Tvým zásadám, mrkni na tohle

 

http://test.elitetradingtool.co.uk/

 

Pak zjistíš, že mise za pár kil fakt brát nemusíš :-D Najdi si tam nějakou fajne trasu a vydělávej :-D

 

Na Zem jsem chtěl, ale podle všeho na přístup do sluneční soustavy (SOL) potřebuješ nějaký spešl povolení, na mapě jsem ji našel, ale psalo to cosi o nějaké povolence, kterou samo nemám :-)

 

Jinak já mám na kontě momentálně už asi pět "wanted" týpků :-) Ten poslední hajzl se Sidewinderem uplách :-D

hm, myslím že to použiju, je to svým způsobem cheat, ale já ten obchodní systém ve hře až tak nežeru a moc mě nebaví se hrabat tou tabulkou

víceméně souhlasím s tím, co říká nethervvoid 

 

 

nevidím to tak černě jak on, ale je to taky názor.. nebo spíš to video má ukazovat jak to vidí nováček, co nikdy nehrál betu (třeba já) a že to není až tak uživatelsky přátelský jak si asi devové mysleli (to veteráni v komentech očividně moc nechápou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

USS se generuji zcela nahodne a oskenovat je ze SC nelze. V prubehu testovani hraci navrhovali USS skenr, nebo aby se udelalo vice typu USS, kdyz to vlastne zadny neidentifikovatelny signal neni, ze. Pod USS muzou byt kontejnery, patrola, mobilni obchodnik, hledana osoba ... Vyskakovani z SC je pak az moc rutinni zalezitost a nekdy jsem si losoval, zda skocit do toho nebo do toho USS :D.

 

Co se tyce FSD, tak by se mela opravdu zkratit doba kterou potrebujes k vytvoreni preruseni SC. Thrustery na vyssim levelu zvysi max i optimalni rychlost, manevry tedy budou snazsi, hlavne kdyz se budes chcit nekomu udrzet na zadku ;).

 

 

 

 

hm, myslím že to použiju, je to svým způsobem cheat, ale já ten obchodní systém ve hře až tak nežeru a moc mě nebaví se hrabat tou tabulkou

 

To vnimas tyhle appky spatne. Data v aplikacich se neziskavaji automatickym harvestrovanim serveru, nebo API rozhrani, ale hezky pekne rucni prace hracu. Tyhle appky a weby pouze sdruzuji hrace, aby tyto data mohli sdilet, prpto muze take ovsem dochazet (a casto) k zasadnim odchylkam a chybam. Ja si naopak myslim, ze nejaka variatna rozhrani pro obchodovani je potrebna. Ja opravdu nenechci mit na stole diar s tunou poznamek kde co bylo zajimaveho ... vsak i v praci pouzivam ruzne SW a to jsme v 21. stoleti, to teprve bude v tom 34. :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, kdybyste chtěli někdo vidět kokota, tak vám pošlu fotku :-D

 

Musím se pochlubit, co se mi povedlo :-D

 

Letím si takhle na coriolis orbitálku, v kapse vouchery za 12k, v nákladovým prostoru cargo za 80k abych na něm udělal tak 20 profitu... no a těsně před vletem do díry jen tak z prdele nevím proč zmáčknu Boost speed... tak mě to kopne dopředu a já to brzdím co se dá, ještě i podvozek vysunu, ale nestačí to... tak si říkám "a k..va, to bude bolet"... no a bolelo, loď na hadry, rebuy byl nad moje finanční možnosti, tak jsem si musel ještě půjčit od nějakýho žida na bázi, co mi teď bere 10% z každýho výdělku... čili jsem zase "hezky" začal s tisícovkou, ale naštěstí teda aspoň s cobrou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vnimas tyhle appky spatne. Data v aplikacich se neziskavaji automatickym harvestrovanim serveru, nebo API rozhrani, ale hezky pekne rucni prace hracu. Tyhle appky a weby pouze sdruzuji hrace, aby tyto data mohli sdilet, prpto muze take ovsem dochazet (a casto) k zasadnim odchylkam a chybam. Ja si naopak myslim, ze nejaka variatna rozhrani pro obchodovani je potrebna. Ja opravdu nenechci mit na stole diar s tunou poznamek kde co bylo zajimaveho ... vsak i v praci pouzivam ruzne SW a to jsme v 21. stoleti, to teprve bude v tom 34. :D.

moje chyba, blbě jsem se vyjádřil. nechci to nějak znehodnocovat, chápu že to musí dát práci. možná jsem měl použít slovo utilita než cheat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám otázku na místní mazáky - poblíž planety jsem našel ve vesmíru "válet" Rare Artwork. Pomocí Cargo Scoopu jsem si ji vcucnul. Kde to zpeněžit? Navině jsem se s tím pokusil přistát ve federálním systému, hned jsem vyfásnul flastr pět litrů za "Illegal goods" (protože je to označeno jako "stolen"). Měl by někdo tip, kde se toho zbavit? Nerad bych to jen vyhodil, na druhou stranu po rozjebání lodi nemám peníze nazbyt a tak platit další pokutu se mi fakt nechce :-D Díky! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám otázku na místní mazáky - poblíž planety jsem našel ve vesmíru "válet" Rare Artwork. Pomocí Cargo Scoopu jsem si ji vcucnul. Kde to zpeněžit? Navině jsem se s tím pokusil přistát ve federálním systému, hned jsem vyfásnul flastr pět litrů za "Illegal goods" (protože je to označeno jako "stolen"). Měl by někdo tip, kde se toho zbavit? Nerad bych to jen vyhodil, na druhou stranu po rozjebání lodi nemám peníze nazbyt a tak platit další pokutu se mi fakt nechce :-D Díky! ;-)

Sice som to este neskusal, ale skusil by som zaletiet niekde na bazu kde sa pristava "vonku", cize nie baza s otvorom ktory musis preletiet ..... totis, tie bazy co sa pristava vonku vacsinou/ak nie nikdy ta neskenuju tvoj naklad.....  dalsia vec je ze tato baza musi mat Black Market, kde sa daju stolen a ilegal veci predat ....   ak potrebujes dostat ilegal veci na "zabezpecenu bazu" s otvorom, je na to dost komplikovany (aspon pre mna) sposob ......asi neako .... dostat sa na neaku vzdialenost od bazy.. a rozbehnut lodku smerom do otvoru ... vypnut "refer crime on me" , a zapnut silent/cold fly (?)ci ako to je vypnut tah motorov a letiel len na "volnobeh" ... a pomocou iba trusterov sa dostat do pristavacieho otvoru .... nerucim, za to ci som to presne popisal...ale ujo gugl by to mal vediet lepsie ....

 

PS a pozor, niektore tieto vecicky vraj mozu byt nastavena pasca a ked to zoberies, hned sa po tebe niekto vynory zo SC a pojde po tebe .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaa díky moc :-) No jak to prodat (Black Market) už jsem zjistil, ale obecně mě tohle zajímá - když rozstřílím Wanted týpka a z něj vypadá náklad, tak je stejně označen jako Stolen a dostanu za něj slušnej falstr. Takhle jsem teď měl nějakej Indi Liquor, spolu s tou Rare Artwork mi to hodilo při průletu na uzavřneou bázi pokutu asi 18k... Ale už se z těch sraček kam jsem se dostal dneska vlastní blbostí snad dostávám... sejmout hošana za bounty 12k taky pomholo :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A otroky seženu kde plííís? :D

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=76314

 

mise s otrokama jsou docela výnosný co? jó takový dvě tuny otroků.. :D

 

mě by zajímalo jak často funguje autosave.. páč mě to (dneska už několikrát) vykoplo ze serveru a zdá se že jsem teď dost nazpět v kreditech. trochu frustrující, ale snad už budu mít lepší loď  :Smile-playing:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=76314

 

mise s otrokama jsou docela výnosný co? jó takový dvě tuny otroků.. :D

 

mě by zajímalo jak často funguje autosave.. páč mě to (dneska už několikrát) vykoplo ze serveru a zdá se že jsem teď dost nazpět v kreditech. trochu frustrující, ale snad už budu mít lepší loď  :Smile-playing:

 

Vy obchodujete s otrokmi !!!!! Ze sa nehambite !!! Jak vas niekde stretnem, pojdem po vas !!! Parchanti !!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne e jen jsem se ptal :D Po dnešku teda obrovské zklamání. 2x mně killnuli piráti pak se na 3x pokouším udělat ten Q s tím signálem a ted jsem hodinu lítal a hledal ten blůack box udajně někde jak je unindetified signal ... našel jsem jich pár ale nic s toho ... Jak jehla v kupce sena tohle mně fakt nebaví ... pro dnešek konec a vládne zklamání ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy obchodujete s otrokmi !!!!! Ze sa nehambite !!! Jak vas niekde stretnem, pojdem po vas !!! Parchanti !!!!!

víš jak, kdybysme to nedělali my, našel by se někdo další kdo to rád udělá :P

já teda do žádnýho ilegálního kšeftu zatím nešel, tohle jsem vygooglil.. asi se na celý kšeftování (legální i nelegální) za chvilku vybodnu a půjdu dělat nějaký žoldácký mise.. až zjistím jak najít ty cíle co mám zabíjet...

 

 

Ne e jen jsem se ptal :D Po dnešku teda obrovské zklamání. 2x mně killnuli piráti pak se na 3x pokouším udělat ten Q s tím signálem a ted jsem hodinu lítal a hledal ten blůack box udajně někde jak je unindetified signal ... našel jsem jich pár ale nic s toho ... Jak jehla v kupce sena tohle mně fakt nebaví ... pro dnešek konec a vládne zklamání ...

ono to nějak půjde.. jsem na tom stejně jak ty, ale člověk často nemůže na něco přijít a pak se plácne do čela, jak je to vlastně jednoduchý a že na to nepřišel už dřív. holt simulátor :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to měl dneska fakt jak na houpačce, masakr :-D Stručně:

 

- na začátku dne jsem šel hrát s tím, že si dovydělám penízky na Cobru. Zjistil jsem, že díky bugu ze včerejška mám čtvrt mega navrch a není potřeba nic vydělávat. Cobra Mk III koupena, carramba, ole, jde se na to! :-D

- podniknuta výprava za lepším FSD do Cobry, korunována úspěchem, místo 9 to teď hopsá 13 LY. Paráda, trošku dokšeftujem penízky na zbraně a hurá lovit hlavy za odměnu!

- zbraně nakoupeny, šup na to...

- jeee, von odhodil nějakej náklad! Imperiální otroci! No to se určitě dobře prodá...

- aha, lítat s tím na federální stanici asi nebyl dobrej nápad, 80k pokuty... no.... nevadí... naložíme náklad, dáme prověřenou trasu a za chvíli je to zpátky...

- uuuž jsme skoro tam... jeee, co dát takhle teď z prdele Booost? Bum, Cobra rozjebána o Coriolis... Rebuy, začínáme zase s 1000 kredity... :-D

- další lov lidí (ono kšeftovat s tisícovkou je dost o prdu). Rare Artwork jen tak se flákající u planety? Bereme! Koiřist z rozstřílenýho Wanted týpka? Berem! Aha.. sakra... další pokuta... :-D

- chvíli jsem neměl ani na opravy lodi, tak jsem lítal na hranici rizika a lovil za odměnu slabší kusy

- na konci dne solidní série 60k za bounty, konečně jsem se finančně trochu zvedl, odevzdáno, loď opravena, doplněna munice, uff...

 

No je to zajímavá hra, ten Elite:Dangerous :-D Tohle mě asi bude hodně bavit :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...