Přejít na obsah

Elite: Dangerous


Lynx_cz

Recommended Posts

jj je placené to je jasné  https://secure.eveonline.com/buy/?_ga=1.80661982.894634963.1419845078 jetam teda 14dní trial na vyzkošení .

Já myslel spíše že obě hry nabízí to samé "boj těžbu obchod" tak v čem je rozdíl. ? jestli je eve něco jako wot arkáda a elite je spíše sim od wt? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jsem to koupil :-) Zrovna jsem se probral s tří hodinovýho delíria, uplně jsem se v té hře ztratil, pojem o čase nula :D

Graficky a zvukově to je neskutečná pecka Interstaller na živo :-) Zápasím s ovládáním nevím jestli myš nebo joy.

Mapa je obrovská musím se naučit v tom orientovat a pohybovat vůbec v těch menu :D

Přistání nějak dám ale vzlet mi nejde, pokaždý to omlátím jak cigán hračky :D Nevím proč ale vždycky mi to letí dozadu ... Při přistání mně sestřelí ta base je to možný nebo dělám něco špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Při přistání mně sestřelí ta base je to možný nebo dělám něco špatně?

 

pod trestom smrti (zostrelenim od) je:

 

 

- dlhe zdrzovanie sa v priestore "prieletu" do uzavretej bazy

alebo

- pristavanie na inej ako tebe urcenej pristavacej koji ....  ine neviem, ze co by mohlo byt na zostrelenie od baze

 

tresne je este strielanie v bezpecnostnom pasme okolo zakladne .... ale to je len na pokutu .. jedine myslim, ze ked nezaplatis pokutu do 24 hodin ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 uff .. tak toto netusim ...

já už na to asi přišel, on ten launcher stahuje a instaluje soubory postupně, proto to vypadá že se to vždycky na chvíli zasekne, já byl zvyklej že se vždycky stáhne pakl dat v celku

ale trvá to teda hodně dlouho... už jsem se těšil jak sednu a začnu pařit...

 

inak mozeme sa skusit zosuladit skuste:  ts3.steelvortex.cz

a mozete mi poknut ....

funguje tam hlasová komunikace? nebo je to jen přes chat? čekám až mi příjde tohle :-D

http://mikrofony.heureka.cz/trust-starzz-16973/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem asi přistával jinde :D Jinak lagy při startu jsem pořešil i za letu dělal to joy tak lítam s myší a je to gut...

Mno al hned první Q co jsem vzal nemužu pořešit mám najít nějakej signal rebelskej místo mám ale nevím co mám kde hledat :DDD

EDIT:

Minimální nároky jsou psané 4 jádro ale mně to jede na full i s dvoujádrem to jen tak pro info :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je dobre, ze jste objevili krasu Elite: Dangerous :D. Je to opravdu hra, ktera bude mit dlouho zivotnost a i kdyz vypada slozite, tak kdyz do ni proniknete, tezka mi zase az tak neprijde.
Samozrejme, neni pro kazdeho, je to takovy vesmirny Euro Truck Simulator 2 :-).
 
Hraju to od bety 1 a hra se vyrazne posunula jak ke stabilite, tak k optimalizaci vykonu. Sice je ke hrani nutne nejake vicejadro a aspon prumernou grafiku, pak ale pobezi hra v solidnich detailech na 60 FPS.
 
Mozna bych rad upozonornil na CZ fan web http://www.elitedangerous.eu/ a co se tyce ovladani, tak jsem vytvoril uceleny set uzivatelskych bindu pro Joy, Gamepad a Klavku s mysi ... https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=71532&p=1185166#post1185166.
 
Ovladani jsem ladil jiz od bety a pro dobry pozitek ze hry je to opravdu velmi dulezite. Na gamepadu lze hru hrat pomerne dobre, ale samozrejme jsou tam mala omezeni (malo tlacitek). Presto lze i s gamepadem uspesne bojovat ;).
 
Jinak ja osobne litam v uzavrene PvE skupine Mobius, ktera ma v soucasne dobe cca 2000 clenu a rozhodne doporucuju hlavne pro novacky se pridat, protoze v bezne Open hre bude vas zivot opravdu hodne tezky. Hrat ovsem jen Solo je zase takove ... neni to ono.
 
Jinak, jeste par zajimavych CZ textu (prekladu), ktere vas informuji o pribehu ...
Frakce - Cesky preklad historie frakci aneb, kdo je kdo.
Zde najdete preklady nekterych informaci z oficialniho Galnetu. Autor asi ma tedka vanoce, takze mu tam od 18.12.2014 zadny preklad nepribyl, ale co uz, lepsi nez nic ;).

Ve hre mam nick Crab (necekane :D), tak si mne klidne muzete pridat, ale zaroven vyuzivam i Steam Overlay, takze hru mam pridanou i do Steamu. Prepinani do Windows je velmi unavujici a ne vse lze zatim ve hre planovat jak by clovek potreboval (hlavne k obchodovani je dobre vyuzivat nejake aplikace na webech). Proto si mne muzete klidne pridat i na Steamu, ale jen poprosim, abyste mi pak napsali, ze se jedna o ED a forum WoWs ;).

 

Fly safe & and Have fun ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mapa je obrovská musím se naučit v tom orientovat a pohybovat vůbec v těch menu :D

Přistání nějak dám ale vzlet mi nejde, pokaždý to omlátím jak cigán hračky :D Nevím proč ale vždycky mi to letí dozadu ... Při přistání mně sestřelí ta base je to možný nebo dělám něco špatně?

 

Zezačátku doporučuju spíš se pohybovat v rámci pár planet a vydělat nějakej startovní cash. Pokud tedy nejsi vyloženě tulák již od první minuty :-)

 

Co se týče sestřelení bází, tak to podle mě může nastat v těchto případech:

 

- omylem vystřelíš na tu bázi (jak tu někdo postoval toho týpka a říkal že je to virtuální Han Solo, tak ten se v závěru snažil o to samé, honil se se soupeřem kolem báze a snažil se, aby soupeř omylem zasáhl bázi a oni ho zničiliú

- potloukáš se moc dlouho v prostoru vletu do vesmírné stanice/přistaneš nebo zacláníš u jiného "landing padu", než ti vyhradili. Ale za tohle je pokud vím jen pokuta za "loitering", že by rovnou stříleli?

 

Nebo možná (to jsem ale ještě nezkoušel) - vyřídil sis "docking request"? Nerval ses tam bez povolení? :-)

 

Pokud jde o vzlet, tak stačí jen zmáčknout "W" (přidat knedlik) a zvednout to trošku nahoru... jestli to neomlátíš jak cigán hračky při přistání, tak vzlet by pro tebe měl být easy :-)

 

EDIT:

 

@Crabtr33: Mohl bys prosím být konkrétnější s těmi web appkami pro obchod? Ne že by se mi nevedlo celkem dobře i bez nich, ale rád se podívám, co je k dispozici? Díky! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nastavení ovládání je skvělý, skoro bych řek ideální hra pro kanára :-D 

teda potřeboval bych knipl s víc tlačítkama, všechny důležitý funkce se mi sem nevejdou..

 

Já to právě z toho důvodu mastím zatím furt na myši... Protože na můj joy by se mi to asi taky úplně nevešlo a pro kombinaci s klávesnicí je aspoň pro mě myš daleko pohodlnější, než joystick...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to právě z toho důvodu mastím zatím furt na myši... Protože na můj joy by se mi to asi taky úplně nevešlo a pro kombinaci s klávesnicí je aspoň pro mě myš daleko pohodlnější, než joystick...

hm, máš pravdu, ale ten pocit když stiskneš střelbu na kniplu a začnou se otáčet railguny je skvělej :D musel jsem teda některý věci nechat na klávesnici.. hlavně rozdělování energie, což jsou dohromady 4 tlačítka a na směrový šipky se to prostě víc hodí.. ale jinak všechno důležitý jsem na knipl nacpal, supercruise/hyperspace se dá používat jedním tlačítkem, označování targetů jedním nebo dvěma

 

viděl jsem lidi co si ke kniplu dokupovali takový ty miniklávesnice (10 nebo kolik kláves), asi dost dobrá věc, ale to už bych měl na stole moc věcí, takže o tom ani nepřemýšlím. když se dívám na svůj stůl: klávesnice, myš, repráky, všude kábly, za chvilku i stojací mikrák, kam má potom člověk postavit půllitr :D

 

ale jde mi hlavně o to, že ta hra má nastavení fakt vychytaný. člověk si to může hodně přizpůsobit, reaguje to hned tak jak má, nemusel jsem se **** s citlivostí nebo tak, je to prostě funkční

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jako jsem v pasti :D Obchodovat se mi moc nechce a kšeftu je i tak málo nevěří mi. Nebo jsem na špatných základnách? Je něco jako hlavní base někde v sektoru kde je všechno?

Rád bych dělal bounty huntera ale odměny jsou vypsané na uber borce na který nemám loď ... Obecně potkávám minimum lidí. A když někoho najdu je v hyperprostoru tzn nevím jak na něho zaútočit ... :D

Dík za rady :d

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ve kterejch systémech lítáš? Já jsem začal na LHS 3447 a lítám tam kolem a nějaký rozumný peníze z misí jdou. Co se týče lidí v hyperprostoru, potřebujeě na to Frameshift Interdictor, to je modul do lodi, tím si "vytáhneš" nepřítele z hyperprostoru a můžeš ho napadnout.

 

Ještě tři dny budu blbnou ve Warcraftu a pak se do Elite zase pustím :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je něco jako hlavní base někde v sektoru kde je všechno?

Vsetko je vsade..  ale nemyslim, ze ak bude niekde vsetko v jednom pristavisti... okolo budu mizerne ceny a tym aj zisky ... treba hladat nieco, kde je niecoho nedostatok a tam to dodat ... 

Osobne si myslim, ze cely vesmir celych 400 milionov je hlavna base ...

 

Ja som zacinal plnenim misii v Buletinu, kde bolo treba niekde nieco dodat alebo odniest, kde bola cena po odpocitani nakladov za nakup okolo 15 - 20 tisic...  potom som kupil Haulera a pokracoval ... 

 

ak potrebujete pomoct s obchodom tak sa daju pouzit tieto weby:

Pre hardcore hracov odporucam neklikat, ale lenivcom ako ja pomaha :

http://test.elitetradingtool.co.uk/

alebo:

http://roguey.co.uk/...s/trade-helper/

zo zaciatku som to pouzival, ked neaka zakladna potrebovala neaky material. tak na vyhladanie, ked sa najblizsie predava .....

 

Momentalne mam Cobru MkII s A 4 frame shiftom a A 4 zdrojom ... skace to tak do 20 svetelnych rokov....   super

 

obchodujem s Rare (vzacnymi) komoditami ktore sa predavaju na vzdialenosti 150 LY so ziskom cca 15 000 kreditov za tonu ...

vzacne komodity sa predavaju tu :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1haUVaFIxFq5IPqZugJ8cfCEqBrZvFFzcA-uXB4pTfW4/htmlview?pli=1&sle=true#gid=0

 

Momentalne mam v plane zarobit vela love na kupu dakeho fightera (neviem ci na Cobru prerobenu na fightera alebo Vipera) a trosku sa naucit dog fight a zabavat sa ako bounty hunter ....

 

inak pre tych co nevedia sa pytat uja gugla este celkom slusny zdroj infosiek, hlavne kde kupit aku zbran a aku vybavu:

 

http://elite-dangerous.wikia.com/wiki/Elite_Dangerous_Wiki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jako jsem v pasti :D Obchodovat se mi moc nechce a kšeftu je i tak málo nevěří mi. Nebo jsem na špatných základnách? Je něco jako hlavní base někde v sektoru kde je všechno?

Rád bych dělal bounty huntera ale odměny jsou vypsané na uber borce na který nemám loď ... Obecně potkávám minimum lidí. A když někoho najdu je v hyperprostoru tzn nevím jak na něho zaútočit ... :D

Dík za rady :d

 

 

Tady musis rozlisovat odmenu za zniceni hledaneho z BB a bounty huntera na volne noze. Brat misi z BB na uloveni velke lode neni moc rozumne, protoze ho s nejvetsi pravdepodobnosti ani nenajdete, nebo najdete a on vas sunda, protoze Elite Anaconda plati i v rukou AI.

 

Pokud chces lovit lode, pak hledej "Wanted" lode (anarchy systemy, pripadne ten prvni vstupni bod u slunce). Jenze, nekdo muze byt hledany jen v urcitem systemu, takze budes potrebovat Warranty scanner. Tim jednoduse oskenujes oznacenou lod (do 1000m od lode, cim lepsi trida, tim kratsi cas skenovani) a pak hned uvidis kde je hledany a kolik za jeho hlavu plati. Pak si jen zaletis do systemu s vlivem dane frakce zaletis a inkasujes odmenu. toto lze praktikovat i se sidewinderem, jen bude nutny vyhoditasi cargo a Discovery scanner. Bojovy SW je docela dobra lod, velmi dobre manevruje. Koneckoncu, proc nemit koupenych vic SW a specializovat si ho na danou cinnost, at nemusis porad menit setup.

 

Jinak aplikaci na obchod je hodne, ja pouzivam hlavne webovou appku E: D Comapnion Tool, ktery je ovsem neverejny a urceny primarne pro Mobius skupinu. Rozhodne ale doporucuju si zkusit udelat registraci http://elite.clone.cz/(autorem je cech), ktery byly nejakou dobu ptevrene (drive jsi musel zadat autora appky o pristup individualne). Hlavni vyhoda tehle aplikace je moznost aktualizace a sdileni informaci, vytvareni poznamek, navrhy na vynosny Export/Import ... pripadne navrhy na 2 cestne Trade routes ... je toho ale asi jeste mnohem vic. Ostatni weby pouzivam spis jako doplnek a toto mam oteverene neustale pod Steam overlayem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...