Přejít na obsah

Elite: Dangerous


Lynx_cz

Recommended Posts

Asi tak... víceméně jediný, čeho jsem se obával (teď už vím, že zbytečně), jestli moje PC tuhle hru utáhne. Jinak jsem věřil, že pokud je za tím autor původního Elite, tak se žádná nedodělaná rychlokvaška konat nebude.

 

Jinak momentálně mám už svou loď (zatím jen Adder) a asi 120k kreditů. Ještě asi pošetřím a pak začnu vymýšlet, co zkoušet dál - jestli spíš lovit lidi za odměnu, nebo se třeba věnovat těžbě z asteroidů, nebo se flákat po galaxii a dělat pro kartografy... :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tohle "nádobí" bude to dostačující na ty grafické orgie co vidím na youtubu? :D Našel jsem cz stránku tak to studuju je tam i nějaký návod :-)

 

CPU

Intel Core i3 @ 3.70GHz

Haswell 22nm Technology

RAM

8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz (9-9-9-24)

Motherboard

Gigabyte Technology Co., Ltd. H81M-HD3 (SOCKET 0)

Graphics

S24D300 (1920x1080@60Hz)

2047MB NVIDIA GeForce GTX 750 (Gigabyte)

Storage

931GB Seagate ST1000DX 001-1CM162 SCSI Disk Device (SATA)

Optical Drives

TSSTcorp CDDVDW SH-224DB SCSI CdRom Device

Audio

Realtek High Definition Audio

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zoltar: Ano, ale máš možnost si ji za nějakej "Rebuy cost" koupit zpátky - tuším, že lodě jsou nějak "pojištěný" a ty platíš jen určitý % nákladů na novou loď. Kolikrát víc zabolí ten náklad - já předvčíem kvůli machrovinkám v doku rozjebal základní Sidewinder o stěnu, přičemž minutu před tím jsem naložil náklad za 20 tisíc kreditů :-D Uvidím až se mi podaří rozdrbat Adder, což už je opravdu "moje loď", tak kolik mě to bude stát, zatím se nepoštěstilo :-D

 

HeadTracker určitě nutnej není, hraju to bez něj na myši a klávesnici a celkem pohoda...

 

MegaVydra: Grafika bych řekl jo, CPU nevím, ale snad taky jo. To k "nádobí".

 

Pokud jde o příběh, zatím je pro mě moc brzo na to něco soudit. Mě to zatím baví jen jako lítání vesmírem. Ale určitě je možný třeba "dělat pro federály", takže tam si asi nějaký příběh nebo něco na ten způsob můžeš dopřát. Ale to vážně není otázka na mě, já se zatím furt teprve rozkoukávám.

 

Jinak se to dá hrát solo i online. Přičemž to první se od toho druhého liší jen tím, že tam nejsou jiní lidští hráči. Jinak řečeno, můžeš víceméně volně přepínat mezi oběma módy, máš furt tu samou "postavu", prachy, loď atd. Nemáš prostě samostatný "solo" a "on-line" účet. Já to zatím mastím spíš offline :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest jaromirpeha

A jak je to s příběhem třeba? To jsem se nikde nedočetl. Není to jen lítání sem tam a vydělávání peněz tzn honěnění se za lepší lodí atd...? A je to jen on-line nebo můžu litat i off-line

 

 

Příběh teprve vzniká - Co se děje týče, ten je do hry teprve implementován. Chybí hodně detailů, ale jeho prvky již v titulu objevíte. Příběh začal dnem vydání hry jako zvěsti a nepříliš důvěryhodné zprávy ohledně starého císaře Heingsta Duvala.....

 

... Případně můžete přepnout do sólo módu. Plně off-line mód ve hře nakonec nebude, především z důvodu herní ekonomiky a aktualizací....

 

Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/recenze-elite-dangerous-0wg-/Recenze.aspx?c=A141219_144601_bw-pc-recenze_anb#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=bonusweb&utm_content=main

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo pardon, asi jsem se špatně vyjádřil, takže herní módy jsou dva:

 

"Open" a "Solo" - ani jeden z nich není offline, abychom byli přesní. Tak či tak se to odehrává s připojením k hernímu serveru. Jen u Solo tam nečumákujou ostatní "lidští" piloti a potkáváte tam jen lodě řízené AI.

 

Krabici AFAIK neposílají, je to myslím jen digital download, já to platil normálně kartou :-) Teď si už nevybavuju jaké jsou další možnosti platby, ale když si dáš produkt "do košíku" a přejdeš až na krok platby, tak se určitě dozvíš, jak se to dá platit :-)

 

jaromirpeha: Dík za nakopnutí co se příběhu týče :-) Podívám se na to, byť já jsem i Fronitera a FFE celkem spokojeně hrál bez vazby na příběh, ale tohle by mohlo být ještě zajímavější :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě nějakej příběh by byl potřeba ať to časem nepřestane bavit jen jako lítání sem tam ... Až opadne to krásné pozlátko kdy se jeden bude jen kochat a poslouchat...

Jinak do toho po svátkách asi jdu :-P Jo a k ovládání mi bude stačit myš nebo je potřeba joy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prostě těžba :-)

 

 

Nasetril som na Haulera, vyhodil stity a nahodil 2x 8 tonove sloty ... mining laser a refinery ... a bol som tazit ...   nie je to uplne nuda... ten vytazeny material dostat do toho zberaca ma milionkrat nastvalo .... ale  rada ..

1) ak  tazit, zoberte si refiner minimalne s dvomi slotmi na rafinalizaciu .. totiz z meteoritov padaju prevazne 2 materialy a zakazdym potvrdzovat vyhodenie toho druheho je o nervy ......

2) oplati sa skusit viacere meteority a najst striebro (u mna zatial najziskovejsi material)

3) skuste si najst neaky system, kde sa da v klude tazit, kde je menej lodi ....  aj v solo hre po mne vyletel jeden pirat a sundal ma aj s skoro plnym nakladom ....

4) na mape sa daju pozriet aky je pas asteroidov ... a treba si vybrat ktore su Mineral rich ....  u mna tie kamenne skaly co mal chlapek v tom videu davali len tie najlacnejsie materialy ....  u mna fungovali najlepsie take hnedsie a mali taky kovovy lesk ....

 

http://www.incgamers.com/wp-content/uploads/2014/10/elite-dangerous-beta-3-02-1024x576.jpg

 

můžu se tě prosím zeptat na dvě věci? když tě někdo killne, tak ztratíš svojí loď? je head tracker must have aby to člověk vůbec začal hrát?

 

1)  zabili ma v Hauleri co stoji asi 50 000 kreditov, na kupenie stratenej lode som zaplatil aj s vybavenim asi 4000 (cena jednej tony striebra) ... takze ziadna katastrofa ...

2) head tracker neviem co je a tak to nemam, a hram to ...   da sa to hrat klavesnica + myska, ja mam sice G13+myska .. ale je to len kusok lepsie ....

 

 

Inak je tam este mod Friends .... cize sa mozes nalogovat s kamaratmi a zabijat NPC (napriklad)....

 

Inak uvitam ak mi niekto poslete priatelstvo v hre ....  nick: Throll

 

Pre hardcore hracov odporucam neklikat, ale lenivcom ako ja pomaha :

http://test.elitetradingtool.co.uk/

alebo:

http://roguey.co.uk/elite-dangerous/trade-helper/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

1)  zabili ma v Hauleri co stoji asi 50 000 kreditov, na kupenie stratenej lode som zaplatil aj s vybavenim asi 4000 (cena jednej tony striebra) ... takze ziadna katastrofa ...

2) head tracker neviem co je a tak to nemam, a hram to ...   da sa to hrat klavesnica + myska, ja mam sice G13+myska .. ale je to len kusok lepsie ....

 

head tracker je rozšířená perifierie v leteckých simech, usnadňuje to rozhlížení. v A:D předpokládám že s tím člověk bude mít taky lepší přehled. ale ještě jsem to nehrál, tak nechci dělat nějaký předčasný závěry, každopádně jestli to je dobře optimalizovaný na myš a klávesnici, tím líp :) díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

head tracker je rozšířená perifierie v leteckých simech, usnadňuje to rozhlížení. v A:D předpokládám že s tím člověk bude mít taky lepší přehled. ale ještě jsem to nehrál, tak nechci dělat nějaký předčasný závěry, každopádně jestli to je dobře optimalizovaný na myš a klávesnici, tím líp :) díky za info

 

Myslel som, ze to bude takato ficura.... mno ono sa to da hrat aj s Oculus rift... takze by to malo podporovat aj head trackery ... ale uplne v pohode to da zvladat aj klavesnica a myska .... v mojom pripade trosku ulahcenie gamepad G13 a myska ......

 

mno oni su aj iny fanatici:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta hra vypada nadherne, ale mam obavy jestli to nebude trochu nuda az se clovek tou grafikou nabazi. Kamos to hraje tak uvidim co bude casem rikat....zatim je samy superlativ a chtel doporucit joystick, prekvapilo me jak malo se dnes dela joysticku!

prej tam jsou mise na lovce odměn, to může bejt zábava:) něco podobnýho jsem si říkal u SG2, že mě nemůže věčně bavit jen lítat z bodu A do bodu B, tak jsem zkoušel rubat asteroidy - nuda, pašovat nelegální zboží - nuda, obsazovat lodě - docela sranda, ale největší sranda je hledat záporáky a dostávat za ně nehorázně velký odměny. dokud tohle bude i v ED, tak si myslím že to bude OK :) navíc vývojáři nevypadají, že by hru nechali prázdnou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta hra vypada nadherne, ale mam obavy jestli to nebude trochu nuda az se clovek tou grafikou nabazi. Kamos to hraje tak uvidim co bude casem rikat....zatim je samy superlativ a chtel doporucit joystick, prekvapilo me jak malo se dnes dela joysticku!

 

Pro lidi, které hry ze série Elite bavily, to myslím nuda rozhodně nebude. Ovšem zase se určitě nedá tvrdit, že by to byla hra úplně pro každého. Každopádně pokud jsi nehrál předchůce této hry a nehrál ani nějakou podobnou (asi to X2, případně starší Freelancer by se tomu hodně, ale _hodně_ vzdáleně mohl blížit), tak jen kvůli grafice bych to nebral a nejdřív si to zkusil - třeba u toho kámoš. Ale řekl bych, že jen kvůli grafice to kupuje naprostý minimum lidí...

 

Ad joystick - no jo, dneska je to samej gamepad a nebo pak už takový ty hodně vychytaný za x tisíc :-) Já zatím asi zůstanu u myšáka a klávesnice :-) Co se týče head trackeru - asi by to mohlo trošku pomoct, ale není to myslím úplně nezbytný.. čímž netvrdím ani na houno, to ne, ale nemyslím, že by v souboji dvou jinak vyrovnaných hráčů měl ten s head trackerem nějakou extra velkou výhodu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro lidi, které hry ze série Elite bavily, to myslím nuda rozhodně nebude. Ovšem zase se určitě nedá tvrdit, že by to byla hra úplně pro každého. Každopádně pokud jsi nehrál předchůce této hry a nehrál ani nějakou podobnou (asi to X2, případně starší Freelancer by se tomu hodně, ale _hodně_ vzdáleně mohl blížit), tak jen kvůli grafice bych to nebral a nejdřív si to zkusil - třeba u toho kámoš. Ale řekl bych, že jen kvůli grafice to kupuje naprostý minimum lidí...

 

Ad joystick - no jo, dneska je to samej gamepad a nebo pak už takový ty hodně vychytaný za x tisíc :-) Já zatím asi zůstanu u myšáka a klávesnice :-) Co se týče head trackeru - asi by to mohlo trošku pomoct, ale není to myslím úplně nezbytný.. čímž netvrdím ani na houno, to ne, ale nemyslím, že by v souboji dvou jinak vyrovnaných hráčů měl ten s head trackerem nějakou extra velkou výhodu...

je fakt že X2/3 se daj dneska sehnat skoro zadarmo a navíc jsou to furt docela dobrý hry.. hlavně ne X rebirth, nebo na celej žánr zanevře

 

jde o to, jak v týhle hře funguje rozhlížení bez head trackeru.. na kniplech je to tak, že máš klobouček, kterej je většinou na nic, protože s ním jde pohnout jen do pár pozic a u myši předpokládám že musíš podžet další tlačítko pro rozhlížení a to je trochu omezující, proti člověku s head trackerem kterem může dvě věci naráz, ovládat stíhačku a rozhlížet se zároveň. ale musel bych to zkusit, jak si tady s ovládáním poradili, nechci nikomu nic vnucovat nebo tak, jen jsem to nadhodil protože jsem viděl lidi na youtube co s tím hrajou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O X: Rebirth jsem četl no... nevím jak je to dnes ale po vydání to byla kakastrofa :D Každopádně poslední serie X vyšla tuším v 2008 X3 a od té doby nic pokud se nepletu?.

A teď tu máme tohle a Star Citizen dvě pecky který asi vyjdou v jednom roce. A pro co se rozhodnout....

Obě hrát asi nelze, časově budou náročné obě dvě. O datumu vyjití Ctar Citizen asi nikdo nic neví že? Jak někdo psal Elite je a asi bude jen o loďích, Star by měl kombinovat i kalsickou 3D "střílečku" obsazování lodí atd...

Mimochodem na ofiko stránkách je k dispozici download, chápu to že se dá už do hry dostat? Nikde nevidím nic o placení...? :D

https://robertsspaceindustries.com/download

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O X: Rebirth jsem četl no... nevím jak je to dnes ale po vydání to byla kakastrofa :D Každopádně poslední serie X vyšla tuším v 2008 X3 a od té doby nic pokud se nepletu?.

A teď tu máme tohle a Star Citizen dvě pecky který asi vyjdou v jednom roce. A pro co se rozhodnout....

Obě hrát asi nelze, časově budou náročné obě dvě. O datumu vyjití Ctar Citizen asi nikdo nic neví že? Jak někdo psal Elite je a asi bude jen o loďích, Star by měl kombinovat i kalsickou 3D "střílečku" obsazování lodí atd...

Mimochodem na ofiko stránkách je k dispozici download, chápu to že se dá už do hry dostat? Nikde nevidím nic o placení...? :D

https://robertsspaceindustries.com/download

 

Ako fanda Freelancera som sa tesil na Star citizen... a dost neskoro som sa dozvedel o Elite ...   Mno Star Citizen je megaprojekt ktory asi v roku 2015 nevyjde ... momentalne ak si si zakupil neaku lod a s nou pristupovy kod do bety, ci co tam teraz je tak mas moznost sa prechadzat po svojom hangary a sadnut si do svojej zakupenej lodky ...  potom maju Command Arenu, co je jeden sektor v ktorom sa da lietat (iba s niektorymi lodkami) nerusene , alebo strielat dake NPC ...  tot vsetko

 

Pre mna urcite kym nebude Star Citizen kusok dalej, tak Elite je super ... skoro by som povedal , ze je to Freelancer v novom kabate... akurat frakcie obmedzili....  skomplikovali pristavanie (velke plus pre mna)... a miesto jump gates mas hyper drive , kde skaces medzi systemami z lubovolneho miesta ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je fakt že X2/3 se daj dneska sehnat skoro zadarmo a navíc jsou to furt docela dobrý hry.. hlavně ne X rebirth, nebo na celej žánr zanevře

 

jde o to, jak v týhle hře funguje rozhlížení bez head trackeru.. na kniplech je to tak, že máš klobouček, kterej je většinou na nic, protože s ním jde pohnout jen do pár pozic a u myši předpokládám že musíš podžet další tlačítko pro rozhlížení a to je trochu omezující, proti člověku s head trackerem kterem může dvě věci naráz, ovládat stíhačku a rozhlížet se zároveň. ale musel bych to zkusit, jak si tady s ovládáním poradili, nechci nikomu nic vnucovat nebo tak, jen jsem to nadhodil protože jsem viděl lidi na youtube co s tím hrajou. 

 

Jo je to tak jak píšeš... Musíš zmáčknout myšítko a tím se ti přepne "rozlížecí" režim. Ano, možná člověk s head trackerem bude v menší výhodě, stejně jako člověk s vychytanou "herní myší" může být ve výhodě oproti někomu, kdo má myš z Tesca za sto pade. Ale nemyslím, že by vliv HT byl tak zásadní. Mj. i proto, že mně ty souboje přijdou takové... nevím jak to říct... klidnější? Lodě nedělají moc trhané manévry a zatím jsem v pohodě stíhal soupeře sledovat podle stop trysek a podle radaru. Jo, s HT by to asi bylo drobátko pohodlnější, ale rozhodně si nemyslím, že by to bez toho "nešlo hrát", nebo že by to byl jen poloviční zážitek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info no jsem dost nahlodanej tohle koupit :-) Tyhle hry můžu a jak říkáš dlouho nic pořádného nebylo. Star Citizen nevím kdy vyjde a vůbec netuším jaký to bude, tohle je osvětčená kvalita :-)

a po shlédnutí Interstaleru mám po sci-fi absťák :D

já měl trochu strach že Star Citizen bude jedno velký pay to win, ale pak jsem pochopil že po vydání hry budou všechny lodě k dostání normálně ve hře a ne za prachy.. takže super

 

mě se SC hodně líbí, nebo to aspoň vypadá slibně, hlavně ta rozmanitost různejch lodí, taky možnost chodit přímo po lodi nebo po hangáru a prohlížet si stroje z venku :) čekám že to bude pecka, trochu nechápu ty negativní komenty všude po netu, když to má ještě hodně daleko do vydání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...