Přejít na obsah

Kerbal Space Program


Gut

Recommended Posts

Mit kruhovou orbitu neni zadny problem, staci v Pe zazeh proti smeru pohybu dokud se to nesrovna do kruhu. Jenze mit priblizne kruhovou orbitu je dobry akorat tak kolem Munu a ani tam to neni nutny.....letel jsem tam i primo z Kerbalu bez orbity a pristal taky bez orbity.

 

Dokovani jsem vubec nezkousel, hraju career mode a plnim mise, zacinaj mi jit penize dolu! Asi litam moc draho:(

Dal jsem si vcera orbitu kolem Minimusu, na pristani se mi zdalo malo paliva, priste.

 

Jo Miruno: Na orbitalni manevry je skvelej tutorial primo ve hre, ja to z nej hned pochopil.

Prave ze karieru hraji taky, dokovani asi bude moje nocni mura. S penezma nemam zatim problem na ucte sice jen slaby 2m ale asi je ani neutratim. Ja na to par dni ani nesahl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvlastni vec: Pokud spustim KSP pres Steam, spusti se 32bit verze .exe. Pritom muzu z disku spustit 64bit .exe soubor a funguje (lepe), dokonce nevyzaduje ani spusteny Steam! Ulozeny postup lze hrat na obou verzich....

 

Otazka: Proc mi Steam spousti tu 32bit verzi KSP? Nema nekdo vysvetleni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steam je 32b, tada alespoň verze, kterou mám nainstalovanou já. Možná proto neumí 64b spustit. Obecně si ale 32b aplikace s 64b netykaj.

Všiml jsem si toho také a většinou jedu na 64b, rozdíl nijak nevidím, ale to může být mou bídnou grafárnou. Čistě teoreticky by měla být 64b verze efektivnější pro výpočty, které ta hra dělá, tak jí prostě spouštím  :smile:

Ještě musím najít uložené hry a zkusit je přesunout z noťasu na domácí comp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu te ujistit ze 64bit KSP chodi znatelne lip nez 32bit. Ulozeny hry vzajemne nekolidujou! Presneji receno - jeden den muzes hrat 32bitKSP a druhej pokracovat v 64bitKSP. Vyzkouseno nekolikrat. (verze 0.25)

 

Steam - koukam do spravce uloh a je skutecne 32bit, existuje vubec 64bit Steam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:woot:

 

KSP_Orbit_Docking_5.png

 

 

 

 

Vše jsem dělal podle návod na Steamu od Khalashnikovfa, který tu někdo postnul. Četl jsem ho asi tisíckrát  :biggrin:

 

Udělat fešnou orbitu už je brnkačka...je ale dobré lépe vystihnout start tak, aby jste pak den a půl nemuseli honit cíl po orbitě jako já  :laugh:

KSP_Orbit_Docking_1.png

 

Víc trpělivosti je však třeba na manévr pro dosažení orbity cíle. Hodně záleží v jaké vzdálenosti jsou aktuálně lodě od sebe. Podařilo se mě to srovnat na 200m, což považuji za veliký úspěch při mé počáteční netrpělivosti  :tongue:

Zároveň se mě povedl i zážeh, takže i skutečnost odpovídala plánu.

KSP_Orbit_Docking_2.png

 

V dalším kroku jsem měl však veliké štěstí, protože rychlost přiblížení k cíli byla zhruba 50-60 metrů za sekundu. To se dá v klidu dobrzdit RCS tryskama. Brzděním hlavním motorem jsem včera strávil moc moc moc času a stále to považuji za nejrizikovější část přiblížení.

 

Další obrázek je krátce po kontaktu  :laugh: nějak jsem nedobrzdil a trochu jsem do cíle drcnul. Než jsem se vzpamatoval, byl jsem zase o kus dál.

KSP_Orbit_Docking_3.png

 

 

Samotné spojení už byla v celku pohoda. Pomocí RCS trysek se stačí doplížit k dokovacímu bodu a když jste téměř u cíle, tak zafunguje magnet a čumáky se spojí bez další námahy.

KSP_Orbit_Docking_4.png

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a docking jsem si konecne zkusil na zemi, na orbite to musi byt TEZKY!

 

Bude to o cviku a zkušenostech, jako spousta věcí v této hře. Na orbitu jsem se taky nemohl dostat, teď jsem tam hned. Nejtěžší je to brzdění, je tam na to taková finta a nedařilo se mě to dodržovat. Lítal jsem kolem tý rakety jak blbec, vždycky jsem jí minul, pak jsem se zase vrace a furt dokola  :teehee: 

Jednou jsem to už nevydržel a vydal jsem se k ní čumákem napřed, zažehl jsem motor a jak na závodech :laugh: To nezkoušejte, je to asi ta nejhorší metoda, to už jsem z toho byly vytočenej  :laugh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostat vozitko na Mun neni tak tezky, tezky je ho postavit. Doporucuju furt ukladat rozestavenou cast. Jo - musite stavet v hangaru pro rakety - pokud tam s nim poletite raketou!!! Smer jizdy je smer ke dverim hangaru.

 

Vcera jsem zbastlil prvni vehikl: (to je pristavaci modul + podveseny vozitko, pod tim je pak nosna raketa)

screenshot69yjy.png

 

Dulezity je, aby vozidlo melo siroky rozvor! Ne jak to moje, rado se to prevraci. Tak jsem s tim trandil az jsem to skoro rozbil a nakonec zajel do krateru ze kteryho nedokazu vyjet - asi to bude chtit jina kola.

par obrazku:

 

screenshot73hnh.png

screenshot74wsw.png

screenshot78ccc.png

 

Ta pristavaci noha na poslednim obrazku je soucasti vozitka - slouzi k prevraceni na kola pokud skoncite na strese. kupodivu to funguje (nekde jsem to odkoukal).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim se pochlubit se svym druhym mesicnim vozitkem, nazval jsem ho V3S - opravdu se mi tak povedl!

 

Bezna bezpecna cestovni rychlost je 16m/s, coz je hodne na Munu....

Skoda ze v kariere asi nejsou ukoly typu: Vysad rover a zapichni vlajku na severnim polu Munu. (o to se prave snazim).

Treba me ale tvurci hry jeste prekvapi invenci, stejne jako Oove se SpinTires.

 

no tak par obrazku velmi povedeneho vozitka:

screenshot81vmv.png

pristani:

screenshot88ddd.png

rychlost pres 20m/s je uz o hubu:

screenshot92uhu.png

 

Jeste dodam, ze jsem tem dvema zadnim parum kol zakazal zatacet - je to lepsi pro stabilitu vozidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvlastni vec: Pokud spustim KSP pres Steam, spusti se 32bit verze .exe. Pritom muzu z disku spustit 64bit .exe soubor a funguje (lepe), dokonce nevyzaduje ani spusteny Steam! Ulozeny postup lze hrat na obou verzich....

 

Otazka: Proc mi Steam spousti tu 32bit verzi KSP? Nema nekdo vysvetleni?

Tohle funguje!:

 

STEAM:

KSP:

1. Properties -> General -> Set Launch Options...

2. type in the following:"the path of KSP_x64.exe" %command%

ex: "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Kerbal Space Program\KSP_x64.exe" %command%

3. run KSP as usuall

4. enjoy your 64 bit KSP!

 

(ulozene pozice funguji)

 

....jinak probehl update a v kariere budou asi konecne zajimave mise, konecne.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem také novopečeným čerstvým kerbonautem... Pořízeno za 400,-... Právě to instaluju... Doufám že tomu budu s mou "bloody bad english" rozumět... :-D

Rozjed karieru, jinak jses ztracen mezi mnoha soucastkami....anglicky taky nemluvim, da se to s obcasnou pomoci  slovniku v pohode.

 

Update prinesl prehlednejsi menu pro staveni, specializace kerbonautu, nejaky drobnosti, vice biomu, ale predevsim napaditejsi mise v kariere. Pry je tam i mise - vychylit asteroid ze sve drahy. Tak na ty mise se tesim.

 

Jeste ze funguji stare savy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...