Přejít na obsah

Kerbal Space Program


Gut

Recommended Posts

Slibene dokonceni pribehu o zachrane Jebediaha: (snad uz prestal slavit a dnes zas poleti)

 

Zacneme konstrukci zachranne rakety: Musi doletet k Munu, pristat, doletet zpatky. To je mnohem tezsi nez jen obletet Mun, na to staci jednoducha dvoustupnova raketka! Na naslednem obr uvidite shora: Zachranny modul (pristat, odletet), pak stupen na cestu k Munu, stupen kterym se dostanete do vesmiru - nejlepe na orbitalni drahu.

Cim vetsi vahu potrebujete dostat nekam z Kerbalu, tim vic se veci komplikuji. Obecne je lepsi stavet rakety vic do sirky nez do vysky - jsou stabilnejsi. Pouzivejte INLINE STABILIZER v konstrukci rakety, na teto rakete jsou dva. Pred startem zapnete S.A.S. system (klavesa T), to je jakasi stabilizace rakety v danem kursu, bez toho to nejde! Trosku pomuzou i stabilizacni kridelka.....jo a dejte si prvni dve kapitoly tutorialu - to je fakt uzitecny.

 

zachrana raketa zde:

screenshot40ata.png

 

Priblizeni k Munu se zda byt chaoticke, ale neni - akorat ze jsem pristaval z druhe strany:) - proti rotaci Munu, asi je to lepsi....

screenshot42lsl.png

 

Posledni manevr predpocitan - jde se na pristani:

screenshot43jpj.png

 

Ted uz jen rucne, opatrne brzdit a drzet smer nosem proti smeru pohybu!

screenshot45uku.png

 

Pristani bylo necekane snadne (asi se ucim), trefil jsem se 2km od posledniho pristani a mista pobytu Jebediaha:

screenshot48cjc.png

 

Tady je Jebediah uz po presunu k zachranne bezpilotni rakete (s modulem pro nej), presun mi VELMI ulehcilo to, ze se mu na Munu nejak "dobil" raketovy batuzek.

screenshot50kqk.png

 

Pak uz jen odlet - to jsem daval asi na trikrat, protoze mi z neznameho duvodu prestalo fungovat predpocitavani drahy na Kerbal, takze jsem to zvladl jen pomoci zkusenosti a stesti:)

 

VE HRE FUNGUJE QUICKSAVE, NENI VSESPASITELNY, OPATRNE S NIM. TAKE JE TU MOZNOST "REVERT FLIGHT" - KDYZ VIDITE ZE SE VAM RAKETA ROZPADA TAK SE MUZETE VRATIT ZAS DO HANGARU - ALE NE Z MUNU!

 

No jak jsem rikal, Jebediah uz snad vystrizlivel, brzy zas poleti!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bill Kerman je dalsi Kerbonaut ktery zapichl vlajku na Mun. Zaroven byl asi poslednim, ktery pristaval jen se tremi pristavacimi nozickami.

Modul zustal viset na dvou....(na hodne sikme plose, tvrde pristani) uz mam navrzen modul "4x4". (jeden jsem uz zkusil, ale byl na draka)

 

screenshot31lll.png

 

Na modulu jsou i svetla pro krizova pristani na nocni strane....

 

Jeste pridam raketu se kterou tam doletel, ale neni dobra - ma moc maly tah po startu, vymyslim lepsi.

screenshot34sms.png

 

Uz jsem do hry celkem pronikl (trvalo to fakt docela dlouho), tak rad poradim. Ja se treba teprve nedavno naucil jak fungujou RCS trysky.

 

Mno pristavani uz mam celkem zmakly (ale stejne jsou to nervy!), priste bych rad zkusil nejake mimozemske vozitko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mazec Gute  :thumbsup:

 

Já jsem se vydrápal na orbit a vyděsil jsem při tom pár kosmonautů  :laugh:

Skládal jsem si rakety jen v tý stavebnici, abych si ošahal ovládání a dost jsem se při tom zapotil  :yes:

 

Pustil jsem i career  mod, ale budu muset nějak proniknout do ekonomiky, nějak se rychle blížím nule  :teehee: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mazec Gute  :thumbsup:

 

Já jsem se vydrápal na orbit a vyděsil jsem při tom pár kosmonautů  :laugh:

Skládal jsem si rakety jen v tý stavebnici, abych si ošahal ovládání a dost jsem se při tom zapotil  :yes:

 

Pustil jsem i career  mod, ale budu muset nějak proniknout do ekonomiky, nějak se rychle blížím nule  :teehee: 

Jestli muzu radit - zacni prave s Career mode. Mas na zacatku k dispozici jen par modulu a rachejtli, je to lepsi na nauceni se zakladum - a ty jsou nejtezsi. K nule nikdy nedojdes kdyz budes pouzivat REVERT FLIGHT! (Esc kdyz to nejde a pak REVERT).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 gut ja bych na tu raketu narval hodne tech s pevnym palivem a prubezne je odhazoval daji ti slusnou rychlost :)

Jojo, furt s tim experimentuju, zatim se mi jevi jako nejlepsi tekute palivo + pridat nejakou solid booster raketu kdyz to nestaci. Stve me ze hra nejak nelogicky radi stupne po sobe, porad to musim prehazovat aby poradi bylo spravne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, furt s tim experimentuju, zatim se mi jevi jako nejlepsi tekute palivo + pridat nejakou solid booster raketu kdyz to nestaci. Stve me ze hra nejak nelogicky radi stupne po sobe, porad to musim prehazovat aby poradi bylo spravne...

jj ty stupne jsou nekdy na bzum. Ja pouzivam jednu velkou tekutou a treba 6 solid ktery pak odpalim. Taky experimentuju :) zitra hodim fotky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle by byla supr raketa, jenze - tlak osmi bocnich separatoru rozdrti pri oddeleni palivovou nadrz uprostred! Jak rikam - cim tezssi naklad, tim vic problemu.

Pristavaci modul mam celkem vychytanej, ale s tim vzletem furt zapasim. Ty palivovy spojky jsem nepochopil vubec.

 

screenshot41fzf.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s necim podobnym litam, na ty bocni oddelovace se da dat jeste lehka konstrukce takze odpadnou dal od lodi, palivovy spojky jsou fajn ale pouzil sem je jen u velkyho kolosu s hodne motory.

podle me to nerozdrti tlak oddelovacu, ale nejaka raketa te tukne.

Je to presne jak rikas - tukne se to. Zjistil jsem zajimavou vec, pravdepodobne ma vliv na smer a uhel oddeleni tech dlouhych raket umisteni spojovacich tyci! Kdyz jsem je dal jen dolu, uz se to netuklo o hlavni raketu. To tvoje reseni je ale jistota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsi udelal odelitelny pristavaci modul? Porad nevim jak na nej.

Nevim jestli ti spravne rozumim, tady je muj posledni vyzkouseny model: (momentalne pristal v mori)

 

screenshot53fhf.png

 

Pod nim je decoupler a nosna raketa......Modul ma nevyhodu - je dost tezky (vic jak 12tun), ale jinak je supr, je osazen veskerymi mericimi pristroji a radioizotopnim generatorem el. energie. Nozicky ma dvoje - ty velky dole jsou na pristani na Munu (nebo jinde), ty maly nahore jsou pro pristani na zemi (Kerbalu). Jeste nejakou fotku nahodim....

 

Tady je muj posledni pristavaci modul na Munu. Svetla sviti, zebrik vysunut, vsechny lander strut rozevreny. Doporucuju pro pristani LT2, LT1 nozicky totiz klouzou. Na navrat staci tech 6 malych motorku uprostred, vetsinou zbyde palivo v pristavacich motorech a to mi pomuze se od Munu odlepit.

screenshot54aua.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele chlapáci, mám takové trauma...

 

Jsem ve fázi, kdy si troufnu tvrdit, že se v klidu dostanu na orbitu. Nelíbí se mě však "kvalita" orbity  :smile:

Někde jsem četl, že rozdíl Ap a Pe do jednoho kilometru je fajnovej. Abych se na tohle dostal, tak pokud první fázi úplně nezmrvím, tak typuju, že na korekci budu potřebovat tak 2-3 zážehy.

 

Pokud budu chtít na orbitu nějakou stanici, tak to pochopím a asi jsem ochoten si s orbitou pohrát.

 

Chci se ale zeptat jak tohle řešíte/neřešíte a jestli to má nějaký větší význam. Co pak lety na MUN a pod.

 

Nebo jestli je problém jen mezi židlí a klávesnicí  :biggrin: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

priznam se ze orbitu neresim, proste nejaka dycky je :D jak vyjde tak vyjde.

Na mun litam z planety. S orbitalni stanici nevim, skousel sem ve vesmiru lod s dokovacimi porty a je silene slozity se pak pripojit staci blby manevr a jsi 300m daleko a pak uz mas rychlost a jsi v troubkach :D

Na vesmirnou stanici bych si myslel asi spise s nekterymi mody co pridavaji hafo novych doplnku, + trebas moznost ziskavat ve vesmiru palivo. Ale to je jen itazka vkusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mit kruhovou orbitu neni zadny problem, staci v Pe zazeh proti smeru pohybu dokud se to nesrovna do kruhu. Jenze mit priblizne kruhovou orbitu je dobry akorat tak kolem Munu a ani tam to neni nutny.....letel jsem tam i primo z Kerbalu bez orbity a pristal taky bez orbity.

 

Dokovani jsem vubec nezkousel, hraju career mode a plnim mise, zacinaj mi jit penize dolu! Asi litam moc draho:(

Dal jsem si vcera orbitu kolem Minimusu, na pristani se mi zdalo malo paliva, priste.

 

Jo Miruno: Na orbitalni manevry je skvelej tutorial primo ve hre, ja to z nej hned pochopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za informace, nechám tomu tedy volný průběh.

 

Career mode jsem už taky rozjel, základní úkoly byly jednoduché. Pokusy ale dělám jinde.

 

To dokování mě právě láká, protože nejsem spokojený s tím jak mě ty manévry jdou a tohle beru jako další level. Pokud se mě to podaří, budu spokojený a nebudu to dál řešit  :yes:

Včera jsem už byl 90km od cíle a pak se to poto...  :biggrin: Ještě jsem měl udělat jedno urychlení... :dry:

 

Potrénuju a uvidím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...