Přejít na obsah

Kerbal Space Program


Gut

Recommended Posts

Je nejakej real mod s nasi slunecni soustavou? Nasel sem jen nejakej z roku 2013 ale ten uz neni zda se kompatibilni s nejnovejsi verzi.

 

Jestli ho nikdo neaktualizoval, tak nejspis funguje i dnes.....ale ja bych to nezkousel - se Slunecni soustavou to musi byt hrozne tezky!

Jinak ja hraju s uplne cistou hrou, s default nastavenim i ovladanim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 months later...

Ta velka vec je vyzkumna stanice na orbite co tam byla prvni:) S tou by to fakt asi neslo...... Dokoval jsem s tou raketkou co je vlevo, trvalo mi to 3 hodiny a asi 10x load! Snad me do techle akci nebude kariera nutit, je to hrozne tezky - plete se mi u toho ovladani, je to o nervy. Navic to kariera nijak moc neohodnocuje, asi je to pro kazdyho brnkacka, jen pro me ne.   No ale ta radost kdyz se to konecne povede :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Já si stále říkám, že to musím zase pustit, ale právě ta hromada času mě odradí, když mám jen hoďku/dvě  :-)

 

Dobre to rikas, ja si klidne hodku stavim novou raketu (vetsinou ale vychazim ze starych modelu..)   Pak stravim hodku dve na nekolika misich (nekdy to zabere i jedna, treba ten asteroid mi trval asi 3 hodiny a zapotil jsem se!). Docela dobry je vyuzivat ukladaci pozice, ja jak to zapnu hned ulozim na pozici START, a pak prubezne ukladam...... Ale jsou i celkem odpocinkovy mise ktery hraju rad - vetsinou turisti na mesic, to neni casove moc narocny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi v poradi bylo pristani na Eve i s roverem. Po 5 dnech konecne uspech. Nakonec ke vsemu stacila pouze jedna raketa:

Start :

 eve1.jpg

 

Na orbite u Eve:

 eve2.jpg

 

Prulet atmosferou:

eve3.jpg

 

Pak nasledovalo pomerne komplikovane odhozeni casti obsahujici rover a vypusteni padaku:

eve4.jpg

 

Rover se zatim pomalu snasel:

eve5.jpg

 

Foceni u lodi :

eve6.jpg

 

Vylet k oceanu:

eve7.jpg

 

Uspesny navrat na orbitu a spojeni s transportni lodi a hura domu.

eve8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parada!  Koukam ze musim fest trenovat dokovani, bez nej jsou dalkove lety moc neefektivni. Ale zatim sotva zadokuju na orbite Kerbinu:( Tahle vec mi proste nejde, i kdyz vim jak na to.

 

Mam jeden dotaz: Doted nevim k cemu je dobrej engineer v posadce. Vis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parada!  Koukam ze musim fest trenovat dokovani, bez nej jsou dalkove lety moc neefektivni. Ale zatim sotva zadokuju na orbite Kerbinu:( Tahle vec mi proste nejde, i kdyz vim jak na to.

 

Mam jeden dotaz: Doted nevim k cemu je dobrej engineer v posadce. Vis?

Engineer zvysuje efektivitu tezby surovin na planete nebo mesici. Pokud pouzivas nejake mody, tak treba v KIS+KAS engineer muze pridelavat nebo spojovat ruzne casti lodi ve vesmiru.

Jinak dokovani je strasna piplacka. Po nejakem case jsem zacal pouzivat mod  "docking port aligment indicator" a kdyz jsem linej, tak pouziju MECHJEB. To je vyborny mod. Nejen umi dokovat, ale umi vypocitat manevry pro zrovnobezneni orbit nebo Hoffmanuv transfer pro setkani dvou lodi na orbite nebo setkani s planetou. Delat to zkusmo je strasne neefektivni a clovek spotrebuje moc paliva... 

Ja pouzivam jeste tyto mody:

KSP Interstellar - prida stovky novych soucastek a novych motoru, reaktory....

SpaceY - prida palivove nadrze s prumerem 5m, 7.5m a 10m.

Planetary space system: budovy a casti pro stavbu stanic na planete:

 

Zde je treba moje tezebni zakladna na minmusu:

base.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak k tezbe jsem se jeste nedostal - dnes jsem zrovna vyzkoumal tezebni nastroje a precetl si ze engineer zvysuje efektivitu tezby.

 

Mody nepouzivam zadny. Jednak mi hra pada i bez modu, no a taky si to nechci moc usnadnovat. Rad si trasu k cili najdu sam - i kdyz vim ze je to neefektivni, no holt obcas nedoletim :) Akorat dokovani je opruz, ale ja to nacvicim. Dobrej trenink je uklid trosek z vesmiru (hraju karieru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidis sam. Samozrejme na letani okolo Zeme (Kerbinu) staci rucni nastaveni. Stejne tak k Dune a Eve to jde jeste delat taky rucne. Ale ke vzdalenejsim planetam to uz skoro nejde. Treba k Eeloo se dostat uz je problem. Totiz okno pro efektivni transfer (delta V kolem 3000m/s) k eeloo se objevi zhruba jednou za 5 let. Pokud by to clovek delal rucne, tak jde najit transfer k eeloo, ale pokud to nebude ve spravny cas, tak bude delta V kolem 12000m/s jen pro transfer. Pak jeste clovek musi hodne brzdit, plus cesta zpet ti da, ze budes potrebovat zhruba 40000 delta V. No a postavit takovou raketu a dostat ji na orbit uz neni realny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A safra, to jsou silne argumenty! Ja to zatim porad beru jako vyzvu a HRU - podari se mi to nebo ne? Az kariera pokroci do stadia, ze se bez pomocniku neobejdu, tak je bud nainstaluju nebo budu hrat sandbox. Zatim nejsem tak daleko a jsem rad...... Dnes jsem treba 3 hodiny stavel raketu a odhadoval jestli doleti do cile, usoudil jsem ze nedoleti (odhad nez jsem se dostal na orbit a revert start), proste si s tim rad vyhraju :)

 

Taky me dostala dnes jedna vec - letim odklidit/zachranit jednu trosku z nejakyho letadla (velkej podvozek), no a grab unit to proste nesecvakl at jsem delal co jsem delal. To me dnes docela nastvalo, netusim jak bych to mohl uzmout :( Ani yotube neporadil.

 

edit: Jeste poznamka k efektivnimu letu, ja taky obcas cekam 2 roky nez zazehnu smer Duna (ze Sol orbitu), proste vidim jak dlouho bude trvat zazeh i bez modu, podle toho se ridim. Neplytvam palivem uplne na slepo za kazde situace. Akorat predem nikdy nevim jestli mi to palivo vyjde....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste bych prosil o radu - po posledni aktualizaci nefunguji palivove trubky na precerpavani paliva? Mne to ted ubira palivo jako bych tam ty trubky vubec nemel....ne to neni presne - zacne se precerpavat az kdyz je nadrz nejblizsi k motoru prazdna, drive to bylo naopak - daly se prazdne nadrze odhazovat, no ted to nejde. (?)

 

 

edit: v novych konstrukcich uz to funguje (palivo), nevim co se mi to prihodilo za bug u oblibene konstrukce.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muj prvni pokus o minning, stanice muze popoletet pripadne se i presunout na kolech....mam tam ty dve maly tezebni zarizeni. je 12,7 procent ore dost abych neco vytezil? tezba probiha i kdyz delam neco uplne jinyho nebo ne? jsem z toho zmaten, takovou dobu to trvalo a nevim......

 

 

screenshot362.pngcapture

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 months later...

Hele jen na Dunu a Eve, dal ne. Hraju karieru a musim pocitat i penize....navic naprosto bez modifikaci a se ztizenou obtiznosti. Rozehral jsem opet karieru a bavi me to zrovna tak jak kdysi :)  Akorat jsem mnohem zkusenejsi takze to pekne odsejpa...    Mam v maliku vsechny orbitalni manevry vcetne dockingu, mam svou metodu jak dokovat na jinych telesech, umim stavet vyborny rovery, umim pristat na mesici 1 km od cile....   No tentokrat to dotahnu dal nez na Eve! Ty stovky stanic postavim znova, to je brnkacka.  

 

  Hlavne at mi to zas nezacne padat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 years later...

Ahoj,

 

objevil jsem náhodou tuhle skvělou hru - ještě že máme YT :))) ) a celkem mi to jde, ale přesto mám jeden problém.

 

Někde se mi ztratila část posádky :D a bohužel nevím, kde a jak ji nalézt :))) - ono to vypadá, že 2 Kerbalové jsou k dispozici a 1 je "přiřazen", ale bohužel není to tak.  

 

viz. https://imgway.cz/s/4Fwf

 

Díky za pomoc!

 

Hans

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau

Já to hooodně dlouho nehrál :)

 

Ale vypadá to, že nejsou ztracený jako ztracený, ale ztracený jako mrtví :)

 

Co jsem tak lehce pročetl, tak se dá respawn asi někde nastavit, jak rychle se má vrátit.

Popřípadě je možné zeditovat nějaký file a vrátit ho zpět přepsáním čísílek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Miruno,

 

tak rychlou odpověď jsem upřímně nečekal, opravdu ?.

 

Tak říkáš mrtví - aha.

 

Já právě myslel, že -

— 2 členové jsou k dispozici (přesto je nemůžu najít)

 

- 1 člen “přiřazen” ?

- 1 člen ztraceno (death)

 

ok mrknu co píšou na fóru a zkusím něco vymyslet. 
 

diky! ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...