Přejít na obsah

Háááleluja zavírá se brána aneb.....je tu nějaký kamarád?


Recommended Posts

Pokud ano, nikdo by mu nepsal, takže by ani nestačil mít pocit, že na někoho musí reagovat!! Já psal trampům a přívržencům tohoto již téměř vyhynulého živočišného druhu a zas si to vzal na sebe patrně sám zakladatel tohoto vlákna. Nebo jsem už snad zblbnul ze svých zásluh úplně? Radši se snad rozdělím u ohýnku o poslední pivo než se dělit o tento způsob sdělování pocitů. :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže pak si vzpomenu na Boletice ...zima a podzim....a už mě propojení s přírodou přechází :biggrin: . brrr....

Srabe :smile: zažil jsem -25 na Doupově, na stropě mimo malá kamínka byly všude rampouchy a neodradilo mě to. Hřál jen pocit, že o kus dál jsou Rusové pod širákem. Jenže druhej den jsme zjistili, že oni na rozdíl od nás fasovali vodku a ještě se pak díky tomu ochladilo :confused: Jinak, na sněhu jsem byl jen párkrát a když je počasí akorát tak to má taky svojí romantiku...i s těmi grogy v hospodě :smile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u těch teplot, tak já jsem zažil komickou situaci, kdy počasí jaksi neposlechlo předpověď a z krásných cca +15 spadla teplota na -5. A to je potom sranda, když člověk na to nemá hadry  :biggrin:. Ráno podle usedlíků v blízké vesnici bylo -10. Jsme si připadali jak tři zmrzlíci  :biggrin:. Ve spacáku jsme leželi skoro do desíti, protože být jen ve svetru a lehké blůze se prostě nedalo fungovat. Ale i to k tomu patří. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi pripomina 26. duben 1986. Cely tyden prima jarni pocasi, v patek se malicko kabonilo, jeli jsme s jarnim vybavenim. Zasli jsme ve Lhotce (pod Plesivcem) do hospody a pri druhem pivu vlezl dovnitr snehulak..venku nepruhledna bila clona...asi pulhodinova snehova prehanka. Kdyz jsme vylezli nahoru na Hadarnu, bylo mistama docela dost snehu, ale nejvetsi sranda byla v sobotu, kdy skoro cely den snezilo a ze soboty na nedeli bylo asi -7℃....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže zde nějak nepočítáš s tím, na kolik případů se toto stane. Zkus to. :cool: Navíc, já nikde netvrdil, že se tohle nestalo třeba u filatelistů.

 

Ty taky ne, uvedl jsi tu jako příklady Kanára a kamaráda Máru. Já toho kolegu a pak další tři případy podobného ražení z mého okolí, kterých jsem se sice osobně neúčastnil, ale vím, že to tam probíhalo dost podobně. Prostě - podobně si dokáže pomoct i parta jiných lidí podobných zájmů, neomezuje se to prostě jen na tramping a tak tramping není v tomto ohledu podle mě zas až tak extra výjimečný.

 

Filatelisty jsem zmínil jen proto, že to bylo v postu, kde jsi mě v úvodu oslovil. Ale byl to další odstavec a jeslti se to už nevztahovalo bytostně k mému příspěvku, dál je neřešme.

 

Za mě prostě Tebou popsaný stav může vzniknout víceméně u lecjaké jiné skupiny lidí, která je semknutá a pojí je nějaký společný zájem. Tím bych to asi za sebe uzavřel ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty taky ne, uvedl jsi tu jako příklady Kanára a kamaráda Máru. Já toho kolegu a pak další tři případy podobného ražení z mého okolí, kterých jsem se sice osobně neúčastnil, ale vím, že to tam probíhalo dost podobně. Prostě - podobně si dokáže pomoct i parta jiných lidí podobných zájmů, neomezuje se to prostě jen na tramping a tak tramping není v tomto ohledu podle mě zas až tak extra výjimečný.

 

Filatelisty jsem zmínil jen proto, že to bylo v postu, kde jsi mě v úvodu oslovil. Ale byl to další odstavec a jeslti se to už nevztahovalo bytostně k mému příspěvku, dál je neřešme.

 

Za mě prostě Tebou popsaný stav může vzniknout víceméně u lecjaké jiné skupiny lidí, která je semknutá a pojí je nějaký společný zájem. Tím bych to asi za sebe uzavřel ;-)

S tím nesouhlasím protože ten stav u jiné skupiny lidí nevznikne tak často a ani tak automaticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím nesouhlasím protože ten stav u jiné skupiny lidí nevznikne tak často a ani tak automaticky.

Může se ti to nelíbit, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím uděláš :-D Oba máme na věc svůj názor a nějakou "průkaznější statistiku" nemá v ruce ani jeden z nás, takže kolem toho můžeme chytře plácat ještě v deseti příspěvích, ale ničeho dalšího už se asi nedobereme :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může se ti to nelíbit, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím uděláš :-D Oba máme na věc svůj názor a nějakou "průkaznější statistiku" nemá v ruce ani jeden z nás, takže kolem toho můžeme chytře plácat ještě v deseti příspěvích, ale ničeho dalšího už se asi nedobereme :-)

Vzhledem k tomu, že tys v tom nikdy nežil, tak oprvadu nemáš s čím porovnávat ale já žiju jako ty ale také jako tramp, takže mám podle čeho srovnávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u těch teplot, tak já jsem zažil komickou situaci, kdy počasí jaksi neposlechlo předpověď a z krásných cca +15 spadla teplota na -5. A to je potom sranda, když člověk na to nemá hadry  :biggrin:. Ráno podle usedlíků v blízké vesnici bylo -10. Jsme si připadali jak tři zmrzlíci  :biggrin:. Ve spacáku jsme leželi skoro do desíti, protože být jen ve svetru a lehké blůze se prostě nedalo fungovat. Ale i to k tomu patří. 

Jeli jsme v létě do Beskyd na tejden. Nádherný počasí, vedro, ve vlaku pivo na hraně. Natěšenej, že to vydrží jsem si nevzal žádnou těžkou bagáž a smál jsem se kámošovi, že si bere vaťák. Dojeli jsme do Rožnova kde jsme měli ještě sraz s dvěma dalšími, zkoukli skanzen a hospodu :biggrin: a vydrápali se mezi kravskýma svodidlama na kopec nad městem. Večer jsme bez ohně koukali na město a na nebe a kámoš říká, že se to od SZ nějak kaboní. Tak jsem se zase bavil. Ale jen do tří ráno. Pak přišla buřina a livajec, kterej nám nejen promočil odspoda spacáky, takže jsme je u ohně půl dne sušili, ale ještě to zchladil na 15 a mě začla být zima. Peněz nic moc a tak jsem dorazil dolů něco levného koupit. Jenže oni tam měli pro mě tehdy cenově dostupný jen řeznický kostičkovaný sako. Když jsem vylezl z toho čundršopu tak celá výprava lehla smíchy, ale nakonec ségra zjistila, že hřeje a do konce vandru jsem ho neviděl. Do konce vandru se jako naschvál už moc neoteplilo ale ono se ve vedru stejně blbě chodí po horách. No a zakončil jsem to otravou z konzervy, takže jsem byl poslední noc strávit v kempu, ptz jsem měl zimnici jakoprase a všechno mě bolelo. Ale tyhle věci k tomu občas taky patřily a právě pak se jeden rád vracel do té proklínané civilizace a zase si jí aspoň trochu považoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že tys v tom nikdy nežil, tak oprvadu nemáš s čím porovnávat ale já žiju jako ty ale také jako tramp, takže mám podle čeho srovnávat.

 

Stejně tak se může velmi pravděpodobně stát, že tys zase nežil či nejsi součástí jiné komunity postavené kolem něčeho jiného, jejíž součástí jsem zase já, takže to srovnání nemusíš mít zase ty z mého pohledu. Jak jsem psal výše - nemyslím, že bychom se k něčemu dalšímu dobrali a tohle je má poslední reakce na Tebe v tomto threadu v debatě o jedinečné ochotě trampů pomáhat si se stavbou :-D Téma je z mé strany vyčerpáno a uzavřeno. Pokud máš potřebu ještě reagovat, prosím. Já už tak ale činit nebudu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já můžu vyrazit třeba hned, a nemusím moc daleko. Stačí do Bílku tam to jsou jen 3 km a zpět přes Údolí Doubravky nádhera. Kdo nebyl doporučuji.

 

http://destella.blog.cz/0702/doubravka

http://www.cestopisy.net/187-udoli-reky-doubravy-uchvatny-skalnaty-kanon-v-zeleznych-horach.php

http://www.treking.cz/regiony/udoli-doubravy.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, jenže ty vandry, aspoň pro mě reprezentovaly nějakou romantiku a ta by asi bez ohně nefungovala! A aspoň naše potrhlá parta jezdila od konce léta až někdy do dubna. Člověk si chtěl večer uvařit aspoň grog a plyňák je taky otevřený oheň. Takže jedině do míst, kam nikdo nechodí a už vůbec ne do rezervace :smile: Ten bivak je vlastně nouzové přenocování a pro mě je spíš spojený s turistikou v horách, kde sebou člověk za šera rád plácne na zem a během chvíle spí. A pokud na mě na soukromém pozemku přijde někdo s brokovnicí místo keců, tak se stejně radši spakuju :biggrin:​ Taková je bohužel doba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na vandry jezdil, ale nikdy jsem nepatřil mezi skalní trempy, spíše to patřilo k věku. K mládí přeci jen  patří romantika a to ježdění do přírody splňovalo vrchovatě. A samozřejmě to mám spojeno i s folkem, takže samozřejmě Porta, Svojšický slunovrat & letorost, to byly fajn akce, ale ke konci už dost komerčně využívány.

 

Před časem jsem chtěl vzít dítě pod širák na místa, kam jsme jezdili. Ale dnes je to Národní park, první zóna a tak to nejde. Ale rád na to vzpomínám, kdysi jsem vídával trampy na nádražích každý pátek a potom při návratu v neděli, dnes výjmečně. 

Asi to patřilo k době, která ač nedobrá, resp. protože nedobrá, tak stmelovala. Dnes jezdí jen pár skalních a ti potichu mizí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...