Přejít na obsah

Háááleluja zavírá se brána aneb.....je tu nějaký kamarád?


Recommended Posts

Ono toho už dnes moc není. Spíš ty srandy mladýho kluka. První pivo, spaní pod širákem, naše osada :-D ten mazec když přišlo zvadlo na potlach od "chlapů"

Já měl od tatíka nádražáckej kožich, beránka. Dlouhýho a byl lepší než spacák co mám dnes. Krásně se v něm spalo, akorát ty nohy...no kosa na ně byla, páč až tak dlouhej nebyl :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za trampa jsem se nikdy nepovazoval, ackoli jsme s kamosema jezdili na cundry kazdej rok s kotlikama a bez stanu. Ten jsem si koupil paradoxne az kdyz jsem cundrovat prestal.

Nejlepsi je to na jizni morave, noci jsou tam teple.....:) Taky ty sklepy a prima lidi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělat slezinu s hráči WoT se mi moc nepozdává. Občas někde na ohni potkám někoho, kdo to hraje a je to pak od kamarádů velmi nelibě trpěno protože se tito jedinci neumí bavit o ničem jiném :biggrin: . Jsme prostě totálně v pérdeli pane hrábě :biggrin: .

 

Kanáre, tebe jako starého trampa uznávám, viděl jsem tvoje stránky ale jestli někdo vyleze na ten kopec , tak stojí za to se s ním bavit, nemyslíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skupiny osob snažící se vzbudit zdání výjimečnosti a argumentující tím, že to ostatní nemůžou pochopit, mi byly vždy podezřelé...

 

A je jedno jestli jsou to pionýři, trampové, filatelisti a nebo sdružení anonymních alkoholiků... 

To máš pravdu. Trampové jsou už asi 100 let krajně podezřelí...... :biggrin: . Výjímečnost tam totiž není pouhé zdání ale fakt a argumentovat tím nikdo nemusí protože trampové tak prostě žijí a není to žádný uzavřený a ani organizovaný spolek, takže každý, kdo má zájem a snahu, tak se může klidně přidat. Ovšem zda bude přijat a nebo ne, to už záleží jen na tom dotyčném, jak dalece dokáže pochopit a přijmout to všechno podezřelé, které si sebou každý tramp nese většinou celý život. Trampem totiž nelze nebýt, když už jsi jím jednou byl. A je pravdou, že pouhým povrchním pozorováním se málo komu podaří pochopit o co tu jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu. Trampové jsou už asi 100 let krajně podezřelí...... :biggrin: . Výjímečnost tam totiž není pouhé zdání ale fakt a argumentovat tím nikdo nemusí protože trampové tak prostě žijí a není to žádný uzavřený a ani organizovaný spolek, takže každý, kdo má zájem a snahu, tak se může klidně přidat. Ovšem zda bude přijat a nebo ne, to už záleží jen na tom dotyčném, jak dalece dokáže pochopit a přijmout to všechno podezřelé, které si sebou každý tramp nese většinou celý život. Trampem totiž nelze nebýt, když už jsi jím jednou byl. A je pravdou, že pouhým povrchním pozorováním se málo komu podaří pochopit o co tu jde.

I když mám z trempířů kvůli některým věcem srandu, tohle sedí. Respekt, pánové.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dám jenom malý příklad. Koupil jsem zříceninu skoro 100 let starého domku a začal z toho budovat lidské obydlí. Každý měsíc jsem rozesílal zvadla všem kamarádům na které jsem měl kontakt. Jenže to nebyla zvadla na víkendový výšlap a nebo výroční oheň ale bylo tam napsané, že kamarády zveme na "Rekonstrukci sídla Kanárova". Pokaždé jsem tu měl minimálně 5 chlapů a jednou nás tu bylo dokonce 15 !!! Jistě si dovedete představit, jak potom ty práce na baráčku odsýpaly a kolik jsem ušetřil peněz. Zkuste si to někdo, kdo není trampem sehnat si takové pomocníky každý měsíc na celý víkend. Kamarád Mára potřeboval vykopat k chajdě elektriku. Dobrých 100m to bylo. Plánoval si to, že to tak po sobotách za měsíc nebo dva vykope. Sjela se nás tam taková banda, že každý držel krumpáč v ruce asi hodinu a bylo to hotové, položené a zahrabané..... :biggrin: . O tom je tramping a o ničem jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ničem rozdíl není... I když by si příslušníci každé té skupiny přáli aby tomu tak bylo... 

Rozdíl je v tom, že do pionýru mě nevzali (v jiskřičkách jsem byl 14 dní a když jsem nepřišel na druhou schůzku, tak mě vyhodily...) Kdežto když si vezmu batoh tak mě z tůry ještě nikdo nevyhodil... :tongue:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se za trampa nepovažuji, nicméně na pár dní dlouhé vycházky chodím. Tedy chodil jsem, než se narodili děti. Nejstarší na mne prdí, ale zbytek chodí rád. Na to, že jim je osm a čtyři, tak dvou-třídenní táboření mají rádi. Samozřejmně bez maminky. V tu dobu jsou doopravdy jak dříví v lese. A když se přidají ostatní kamarádi, pak je to jak pionýrskej tábor. Dobrý je, že se všichni znají a starší děti bez rozkazu dohlíží na mladší. No a tatínkové mají volno, které se kvalitně využije :devil: :devil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je hezké vidět, že závisláci na počítačových hrách jsou i trampové. A je mi líto, že se nebudu moct zúčastnit akce, protože já tramp nejsem a nikdy jím nebudu. A důvod? No jelikož se za trampa nepovažuji sám. Jak jednou řekl můj kamarád, podívej se na sebe. Myslíš že takto někdy tramp vypadal? No musel jsem uznat že né. Takže já patřím do kategorie vandráků/tuláků  :biggrin:. Ale stejně jako spousta jiných jsem po narození prvního potomka s tímto koníčkem trošku přestal. Nicméně před narozením druhého (již brzy), jsem se rozhodl, že se opět ponořím do tohoto světa. Není hezčího rána, když vás probudí první sluneční paprsek. Zážitků na celý život mám hromady a rád bych jich ještě hromadu přidal. Jedna bratrská dvojice zpívá, že Toulání je názor. A já s tím musím souhlasit. 

Takže kdyby zde byl někdo z okolí Opavy a rád vyrazil na nějaký ten vandr, tak jsem k dispozici  :biggrin:. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...