Přejít na obsah

Co posloucháte?


Recommended Posts

Já něco mám. To něco je huba na zemi. Něco takovýho se hraje v Bělorusku, kde- jak si jistý chytrolín myslel- si tak malujou p....e na modro a brnkají nějaký ty častušky. Neuvěřitelné a skvělé. Ty basový linky... metro do pekel lidský duše. 

 

http://doorintoemptiness.bandcamp.com/album/wave 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Raná historie (1976–1980)[editovat | editovat zdroj]

Prvopočátky Depeche Mode mohou být vystopovány až do roku 1976 ve městě Basildon, kdy Vince Clarke a Andrew Fletcher založili skupinu pod názvem No Romance in China. Skupina se však neujala a v roce 1979 vytvořil Vince Clarke s Martinem Gorem novou skupinu nazvanou French Look. Poté se k ní přidal také Andrew Fletcher a skupina se přejmenovala na Composition of Sound. Clarke hrál na kytaru, zpíval a ovládal bicí automat, Fletcher hrál na baskytaru a Gore hrál na sólovou kytaru.

Přitom hledali nového zpěváka. Roku 1980 potkali v jednom basildonském klubu Davea Gahana, který tam zpíval píseň „Heroes“ od Davida Bowieho. Měl problémy se zákonem, byl třikrát ve vězení, ale všude se stával středem pozornosti, stýkal se a znal se s řadou lidí, kteří mohli v té době kapele pomoci dopředu.

Byl to právě on, kdo vymyslel název Depeche Mode. Jednou listoval francouzským magazínem Dépêche-mode, který mu dodal inspiraci, a který můžeme přeložit jako „módní aktuality“ nebo doslova jako „depeše módních zpráv“.

Toho roku, co byl Dave „objeven“, podepsala skupina smlouvu s labelem Mute Records.

 

Wiki

https://cs.wikipedia.org/wiki/Depeche_Mode#Ran.C3.A1_historie_.281976.E2.80.931980.29

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raná historie (1976–1980)[editovat | editovat zdroj]

Prvopočátky Depeche Mode mohou být vystopovány až do roku 1976 ve městě Basildon, kdy Vince Clarke a Andrew Fletcher založili skupinu pod názvem No Romance in China. Skupina se však neujala a v roce 1979 vytvořil Vince Clarke s Martinem Gorem novou skupinu nazvanou French Look. Poté se k ní přidal také Andrew Fletcher a skupina se přejmenovala na Composition of Sound. Clarke hrál na kytaru, zpíval a ovládal bicí automat, Fletcher hrál na baskytaru a Gore hrál na sólovou kytaru.

Přitom hledali nového zpěváka. Roku 1980 potkali v jednom basildonském klubu Davea Gahana, který tam zpíval píseň „Heroes“ od Davida Bowieho. Měl problémy se zákonem, byl třikrát ve vězení, ale všude se stával středem pozornosti, stýkal se a znal se s řadou lidí, kteří mohli v té době kapele pomoci dopředu.

Byl to právě on, kdo vymyslel název Depeche Mode. Jednou listoval francouzským magazínem Dépêche-mode, který mu dodal inspiraci, a který můžeme přeložit jako „módní aktuality“ nebo doslova jako „depeše módních zpráv“.

Toho roku, co byl Dave „objeven“, podepsala skupina smlouvu s labelem Mute Records.

 

Wiki

https://cs.wikipedia.org/wiki/Depeche_Mode#Ran.C3.A1_historie_.281976.E2.80.931980.29

 

 

 

Vida, nikdy mně nenapadlo to koumat. Danke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony jsou začátky kapel mnohdy zajímavé. Tady například Al Jourgensen (Ministry) jako novoromantik v roce 1984. :-D

 

https://www.youtube.com/watch?v=8TTGH4_-Ysw

 

P.S. Pro mě jako milovníka 80s je to výborná věc, stejně jako pro mě jako skalního fanouška Ministry je to věc naprosto otřesná. :-D  A teď babo raď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To znám, Ministry mám nakoumaný, to spadá do mé gesce " kravál jako prase " :) Každej holt nějak začíná. Kdy by mně bylo napadlo, že nad svou 15 letou modlou Metallicou dnes smutně pokývu hlavou, když tenkrát dovedli trhat svět na proužky a dnes.. hanba mluvit, z nový desky jsem poslechl dvě věci a tuto knihu krom prvních 4 kapitol navždy odkládám. No a Ministry ... s každou deskou lepší, holt ten heroin je prostě prima povzbuzovadlo :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...