Přejít na obsah

Zmizelá Praha


Recommended Posts

před 16 hodinami, Miruno napsal:

"renaisační dům" je asi myšleno renesanční, že?

Buď rád, že to není napsáno švabachem nebo fraktůrou. Tisk v tomhle druhu písma zrušil až Hitler 3. 1. 1941. :Smile_veryhappy:

Mimochodem, na tom starém písmu je vidět, jak se jedno slovo, nebo i písmeno nechá napsat několika způsoby. Spřežkový pravopis, pravopis s částečnou diakritikou, bratrský pravopis, atd. :Smile_veryhappy:

Podívej se sem do diskuze: https://www.odkudjsme.cz/blog/kurz-kurentu-dil-4-anatomie/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Iosifek napsal:

Buď rád, že to není napsáno švabachem nebo fraktůrou. Tisk v tomhle druhu písma zrušil až Hitler 3. 1. 1941. :Smile_veryhappy:

 

 

jj :-)

Samotný kurent není zas takový problém. Trochu jsem k němu čuchnul, když jsem se začal vrtat v rodokmenu. Nejhorší je ale pro mě kombinace s němčinou nebo s farářem, který má doktorský rukopis :Smile_veryhappy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Miruno napsal:

 

jj :-)

Samotný kurent není zas takový problém. Trochu jsem k němu čuchnul, když jsem se začal vrtat v rodokmenu. Nejhorší je ale pro mě kombinace s němčinou nebo s farářem, který má doktorský rukopis :Smile_veryhappy:

:Smile_teethhappy:

Tak mé první setkání s kurentem bylo perfekní. Já netušil, že vůbec něco takového existuje. Na oddací list v němčině jsem koukal jak to tele. Copak, jméno jsem vykoukal za chvilku, Johan. Ale příjmení jsem nepřečetl. Teprve skoro po týdnu jsem zjistil, že to příjmení nosím i já. :Smile_teethhappy: Během toho týdne brýlení na kus papíru, jsem nejdřív začal podezřívat toho matrikáře, že měl vlastní abecedu (srovnáváním s ostatnmi částni dokumentu), tepve ke konci mě došlo, že je to asi psáno, lidově řečeno " švabachem", odborně, kurentem. :Smile_teethhappy: Takhle ale dnes dopadne většina populace. Když jim napíšeš jejich jméno kurentem, tak to nepřečtou. 

Taky jsem se kdysi zabýval rodokmenem. Kurent se musí vykoukat, jinak to nejde. Už bych měl problém, se do toho zase dostat.

 

Sry za of-topic, ale staré fotky, obrázky, staré písmo a knihy, to nějak souvisí jedno s druhym.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...