Přejít na obsah

nerfCZ


nerfCZ

Recommended Posts

I do matných barev přidávám někdy pudr protože takový mat, jako třeba černá pneumatika mezi barvami ani nenajdeš. Možná nějakou speciální ale kdo by za to vyhazoval toliko peněz? Koupil jsem před 30-ti léty obyč. AVIRIL BABY dětský pudr a pak už jen stačí přisypávat do barvy a zkoušet co to udělá. Dokáže to zázraky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I do matných barev přidávám někdy pudr protože takový mat, jako třeba černá pneumatika mezi barvami ani nenajdeš. Možná nějakou speciální ale kdo by za to vyhazoval toliko peněz? Koupil jsem před 30-ti léty obyč. AVIRIL BABY dětský pudr a pak už jen stačí přisypávat do barvy a zkoušet co to udělá. Dokáže to zázraky!!!

díky :)zkusim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejdřív jsem přihodil vedle svůj model ať tu nejsem jen za pomlouvače a nic sem nedám :) , 109 je pěkná o tom žádná, ale pokud mohu alespoň trochu poradit pro další tvorbu tak bacha na detaily : chybí kulomety na horním krytu motoru, alespoň trošku "olétat" .) takhle vypadá jak by ho vytáhli z fabriky, celkově ale povedené jen tak dál :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No díky za komenty, nemám co bych dodal, vezmu si ze všecho, jak se říka trochu do příště :Smile_blinky: Jinak je to v měřítku 1:75. Ty figurky nejsou ve skutečnosti až tak úpně lesk hodně tomu dodalo to focení na slunci, ale na příště to poladím, chystám totiž PZII afrika korps 1:35 a tuning tigra RS 1:16 :Smile-izmena:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:Smile_teethhappy: máš recht, to dělám taky a ještě se dá i pokřivit plechy a tak.......Teď právě toho Tigera jsem chtěl udělat jen jako takovou školní pomůcku, bez bláta a poškození, prostě jako když vyjede z továrny ale jen co jsem začal lepit ten Zimmerit, tak už to ve mě hlodá, že to nepůjde. Oni myslím beztak tu patlaninu na sobě hned z továren tuším neměli.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to 1:35 a tak je šroubovák a tmel mnohem realističřtější. Oni to taky patlali ručně a tím pádem tam nebyl jeden patlanec stejný a ani jejich vodorovnost či nějaká systematičnost nebyla.

Aha, mně spletlo to Tvoje "lepím", pochopil jsem to špatně. Asi je to nejrealističtější ztvárnění Zimmeritu, dělat to hand-made.

Viděl jsem ale Zimmerit (tuším na Tigrovi II) z leptů 1/35 od Edy a natupované Mr Surfacerem 500, takže to dělalo takový hrubý povrch a rozbilo to současně tu určitou stejnorodost. Vypadalo to sakra dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdeňku v tomto bodu s tebou opravdu budu zásadně nesouhlasit. lepty od edy ať natupuješ čímkoliv maj k realitě a k tomu aby vypadaly sakra dobře opravdu hodně daleko otřesně ploché nevěrohodné a čas který bys tomu musel věnovat aby to opravdu vypadalo dobře je naprosto neúměrný a už to zvládněš rychleji i s tím miliputem. Je to naprosto stejnorodý kus na tom se nic rozbít nedá! mluvím z vlastní zkušenosti.

http://www.eduard.com/store/cs/tag/Zimmerit/Zimmerit-JgdPz-IV-A-0-1-35.html?force_sid=08ca76286e385d56dbe31d416187f309

z tohohle prostě slušnej zimm neuděláš na 1:72 možná ale na čemkoliv větším ani omylem. Modelářů znám opravdu dost a dost a u některých se nebojím říct že jsou hodně dobří, ale v tomhle maj názor všichni stejný. Takže za mne eduard plechy na zimm ne děkuji ani omylem, a to mám jejich plechy jinak celkem rád :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to jde kupodivu velice dobře a rychle. Není to žádná piplačka narozdíl od jiných činností. Prostě vytlačíš z tuby tmel, špachtličkou a nebo čímkoliv ( já používám starý nožík ) to roztáhneš po ploše a pak jen ťupkáš šroubováčkem. není co pokazit protože ten německý opravář někde v polní dílně určitě na nějakou parádu nekoukal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...