Přejít na obsah

S.T.A.L.K.E.R.


Zoltar

Recommended Posts

Jinak, když sem teď hrál a kochal se vycházejícím Měsícem a vrháním stínu od něj, tak mi to docvaklo... ten posun Slunce a Měsíce a jeho okamžitá obnova vrhání světla je ten kámen úrazu... přesně tohle bylo v Stalker - Clear Sky a Call of Pripyat někdy ráno - vycházení Slunce, asi mezi 6:00 a 8:00 se hra hodně drbala... pak je posuv slunce víc krokovanej a tím se to pak neseká... a to je právě to, co v Lost Alpha není, tam se jemně posouvá Slunce furt i Měsíc, takže tohle je ten hlavní žrout výkonu... Jen zjistit, kde se daj nastavit větší kroky a delší interval obnovení (zase aby se to nepřehnalo a nebyly stíny od Slunce/Měsíce moc skákající) a trochu to poladit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je v adresáři hry  \appdata. Soubor user.ltx obsahuje nastavení, jeho smazáním a spuštěním hry se vlastně nastaví výchozí nastavení (grafika, ovládání...).

Dík, mám to. Jak je to s tím default nastavením, může se to po vstupu do hry posunout na lepší nebo to bude furt padat ? Zatím je ... rozpačité pocity.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak, když sem teď hrál a kochal se vycházejícím Měsícem a vrháním stínu od něj, tak mi to docvaklo... ten posun Slunce a Měsíce a jeho okamžitá obnova vrhání světla je ten kámen úrazu... přesně tohle bylo v Stalker - Clear Sky a Call of Pripyat někdy ráno - vycházení Slunce, asi mezi 6:00 a 8:00 se hra hodně drbala... pak je posuv slunce víc krokovanej a tím se to pak neseká... a to je právě to, co v Lost Alpha není, tam se jemně posouvá Slunce furt i Měsíc, takže tohle je ten hlavní žrout výkonu... Jen zjistit, kde se daj nastavit větší kroky a delší interval obnovení (zase aby se to nepřehnalo a nebyly stíny od Slunce/Měsíce moc skákající) a trochu to poladit :-)

ve Skyrimu se slunce posouva jednou za hodinu, coz jsou skoky jak prase, ale pri normalnim hrani ty skoky vetsinou ani nezaregistrujes. protoze clovek sleduje co se deje kolem a na stiny se nesoustredi. tam se to posouvani da postelovat pomoci .ini souboru, treba neco takovyho bude i tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve Skyrimu se slunce posouva jednou za hodinu, coz jsou skoky jak prase, ale pri normalnim hrani ty skoky vetsinou ani nezaregistrujes. protoze clovek sleduje co se deje kolem a na stiny se nesoustredi. tam se to posouvani da postelovat pomoci .ini souboru, treba neco takovyho bude i tady

 

Hm, akorát nemam šajnu, kde to mam najít :-D . Možná se na to o vejkendu kouknu víc, nebo zkusim něco najít na netu... ono to bude asi ve scriptech a ty pro mě, jakožto neprogramátora, budou dost nečitelný :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, dal sem Lost Alpha v tomhle stavu jeste jednu sanci a odehral nekolik dalsich hodin, nutno dodat ze mi to nespadlo ani jednou a tak se muj dojem o dost zlepsil

myslim ze ted muzu udelat maly shrnuti, co se mi libi a co ne

 

+ animace ve treti osobe je dobra a dokonce se da z treti osoby i dobre strilet, narozdil od puvodni hry

+ novy lokace a predelani tech starych, z nich vetsina, nebo mozna uplne vsechny vypdaji hodne dobre

+ nova hudba

+ cutsceny delaji dobrej dojem

+ grafika, vegetace vypada hodne realisticky, vetsina svetel, kontrast, stiny

+ chovani zbrani a prestelky jsou OK, kdyz si clovek zvykne

+ prostej fakt, ze uz je to po letech venku a muzem to konecne hrat :)

 

- lehka obtiznost i na master, s Misery na master se to vubec neda srovnat, co se tyce celkovy obtiznosti preziti v Zone

- clovek se lehko a brzy dostane k hodne dobrym zbranim a vybaveni, coz dela obtiznost jeste lehci, asi po pul hodine jsem mel MP5 se kterou kosil bandity s Makarovem

- porad me trochu stve nemoznost zmenit nektery nastaveni s DX9

- zvuky zbrani, ale to neni moc velka chyba

- hazeni sroubu je moc pomaly, plus nektery anomalie neragujou na srouby a nektery nemaji vubec zadnej efekt

- nektery graficky efekty vypadaji nerealisticky, napriklad svetla v interierech

 

i presto ze jsem napsal dost minusu je to ale dobrej mod, na chybky se da po chvili zvyknout a pak uz cloveku ani neprijdou. az na tu obtiznost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jediný místo, kde mi to padá, je v Kordonu poblíž toho baráku s Bandity (zde se „zachraňoval“ Fox)... a potom, když sem si chtěl u Foxe opravit vybavení (totéž u Petrenka v Baru), ale na to sem si stáhl 'hotfix', takže je to vyřešeno... Další kámen úrazu bylo upravování zbraní, tlačítka nereagují na celý graf. zobrazení, je nutno klikat vlevo před ten vnitřní obdélníček tlačítka... jak se vybírá zbraň na úpravu/opravu jsem nepřišel, takže když chci nějakou zbraň upravit/opravit, zbylý zbraně si z inventáře dám pryč... 

 

Jinak mě to docela chytlo i přes to, že sem často na hranici 30 FPS (DX9 render + vynucený 4×AA)  :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kde shanis ty hotfixy prosimte? ja to nikde nevidim ani na moddb ani na dezovawe.com ...

 

Prásknu do Googlu bugreport z pádu hry a většinou to hned najde nějaký forum, kde se to řeší a je tam ten 'hotfix'... kdyby se tak náhodou nedalo najít, soubory, který sem nahrazoval, aby to nepadalo, sem si zazálohoval, takže je můžu díky tomu najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, jestli sem to nepomotal, tak zde jsou 'hotfixy' na padání při opravě/úpravě zbraní ( http://mafian2771989.own.cz/stalker_lost_alpha/hotfix_oprava-uprava_%20zbrani.rar ) a při otevírání sejfu ( http://mafian2771989.own.cz/stalker_lost_alpha/hotfix_sejf.rar )

 

(V archivech jsou opravený soubory + info o jejich umístění.)

 

Doporučuju pro jistotu původní soubory zazálohovat!

Upraveno uživatelem Mafian2771989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tak sem s Nivou dojezdil, došel benzín... v kufru mam harampádí, ale žádnej kanystr s benzinem :-D

 

EDIT: Tak sem našel dva kanystry s benzínem, dal sem doplnit ale autu se benzin nedoplnil :confused:  .

 

EDIT2: Tak sem si u Nivy vypnul spotřebu benzínu... počkam, jestli je to nějakej bug jen u tohoto auta, nebo to někdo zase fixne.

Upraveno uživatelem Mafian2771989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další lahoda- pokaždé, co to padne, zmizí mi pozadí monitoru. Paráda :(

 

A co máš za mašinu a system? Ono hrát to v 32bit OS, kterej alokuje asi 3.25 ~ 3.5 GB RAM, z toho má přes 1 GB system + aplikace, tak na hru kolikrát nezbude ani 2 GB (hra si bere kolikrát minimálně 1.8 GB), tak si pak systém snaží nějakou paměť swapovat na disk... celkově je system při a krátce po hraní Stalker - Lost Alpha dost doje..... :-D (sám to znám, taky mam 32bit OS)

 

Já mam Phenom II X4 955BE, HD7850 OC, 4GB RAM... a dá se říct, že plynule hratelný je to na DX9 s vypnutýma stínamá trávy a Slunce... akorát se mi to nelíbí, takže stín Slunce mam zaplej, jenže to kolikrát padne i pod 30 FPS, což je fakt lahoda :-D

 

Škoda, že pánové tam nenechali render z původního Stalkera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je někdo anglicky méně zdatnější jako já a přesto by rád zkusil obsáhlejší mód tak doporučuji modpack od Datastora.... http://datastor-modpack.blogspot.cz/p/modpacky.html

Má modpacky na všechny tři díly.... Modpacky zásadním způsobem ovlivňují hratelnost směrem k "survival" (nachází se méně nábojů, absence zaměřovače a další a další věci posouvající hru více k "realitě")... Součástí každého modpacku je i čeština....

 

Za sebe mohu jen doporučit... Je to pak úplně jiná hra... těžší, ponuřejší a pobyt v zóně se stává opravdovým bojem o přežití....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže sem zjistil, že se spát nejde ve "stínech" Jinak se mi hra páčí a to především atmosferou a chuť zkoumat a prozkoumávat. To se mi ještě nestalo že bych šel krajinou a nějaký objekt mě přitahoval k prozkoumání :-) Naštěstí každá budova je originální, takže to nenudí. Monstra nejsou nijak v hojném počtu, ale opravdu jenom někde... co se mi nelíbí tak to je mnogo zbraní, mnogo žrádla, mnogo munice, mnogo peněz, mnogo lékárniček a obvazů (toho všeho tuny) a člověk se někdy ptá sám sebe, jak se to do té uzavřené zony dostalo... spoustu nepoužitelných artefaktů, které se respawnují metr od sebe... naštěstí se ve hře nelekám... jak jsem si původně myslel, mám problém jít do podzemí a tak... bohužel nemám rád bafací hry... to se leknu ouplně všeho... moc to žeru :-) chybí mi tu blowouty, které jsou v Pripyati... (Pripyat sleduji jako videa na YT, takže možnost srovnání mám) vadí mi že po hitu enemy se přepne do animace a kdy je nesmrtelný, po animaci hned okamžitě střílí... vcelku vzato je to dobrá hra, hraji bez modu... dialogy jsou autenticky věrohodné... jistě by se našlo spoustu plus i mínus, ale vcelku vzato je to dobrá hra... kterou sem bohužel 8 let přehlížel :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...