Přejít na obsah

S.T.A.L.K.E.R.


Zoltar

Recommended Posts

to vypadá sakra dobře, solidní důvod oprášit tuhle hru a dojet jí zase do konce :)

jj, taky si rikam, ze to vypada libove. ja tam mam ted mod Autumn Aurora 2 a hraje se to fakt dobre, o dost lip nez puvodni hra. ten mod totiz nemeni jen grafiku, ale taky chovani zbrani a dalsi veci. jedna z veci ktery mi ale na tom modu trochu vadi je to, ze pocasi je tam porad takovy dost zatazeny a destivy, clovek skoro vubec neuvidi slunce. ze zacatku jsem si rikal ze pecka, dost to pridava na atmosfere, ale po case je to takovy jednotvarny. no a to by prave ENB melo zmenit, melo by pridat i promenlivy pocasi, bylo to tak i ve Skyrimu a napovidaji tomu i screeny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohuzel mi cestina s modem Autumn Aurora nefunguje

coz je zajimavy, protoze na Call of Prypiat mi nektery mody s cestinou sly, Misery jen castecne, neprelozeny zustaly jen nove pridany veci (zbrane ap.) a pro dalsi mody myslim ze i vznikaly fanouskovsky preklady.. Shadow of Chernobyl to ma ale asi reseny jinak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem trochu nasranej, protoze jsem to hral asi hodinu nebo dve a rikam si ze parada. nejdriv se to sekalo jak blazen, ale po tom co jsem vypnul ambient occlusion a stiny na trave tak to zaclo jit na 50-60 FPS. rikam si jeste vic ze je to parada. pak to ulozim, quitnu, pak zapnu a zkousim nacist. a spadne to... a pak znova. tak zkousim snizit nastaveni a stejne to spadne. a podle komentu na moddb to dela hodne lidem, ale reseni jsme tam nenasel. takze tenhle mod davam k ledu, dokud se nenajde nejaky reseni nebo nevyjde nejakej hotfix. uprimne, kdyz to srovnam s Autumn Aurora nebo Misery, ktery jsou graficky stejne kvalitni, mozna jeste lepsi a nespadli mi za desitky hodiny hrani ani jednou, tak tohle je pro me docela zklamani... no ale nemuzu zas bejt moc narocnej, je to hra zadarmo, kdyby to byla hra za dvacet Eur tak rvu :D muzu rict akorat ze me to mrzi, no

 

EDIT1: tak pady prej muze zpusobovat prenastaveni ovladani... mozna to nekomu pomuze, kdyz to budete hrat, ja to jdu zkusit nastavit na default

 

EDIT2: tak bylo to vazne tim ovladanim, priznam se ze to by me nenapadlo.. jinak to ma abnormalne dlouhy nacitaci casy, bez ohledu na nastaveni, se to nacita fakt ukrutne dlouho. tim jsou Stalkersky hry docela znamy, ale tady je to fakt extrem. clovek si staci uvarit a vypit kafe. nic, tenhle mod zatim hrat nebudu, nez to nejak opravi. musim rict ze celkovej dojem jsem mel mnohem lepsi z Autumn Aurora, bylo to lepsi jak graficky, tak hratelnostne a hlavne mnohem lip optimalizovany. Lost Alpha ma vic obsahu, vlastni objekty a tak, ale to si za soucasnyho stavu necham ujit a radsi budu parit neco co kazdejch pet minut nespadne. ale jinak ten projekt ma potencial jak krava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, komp s tím má teda problémy (ale uznávám, že už je to starší mašina), ale dá se to hrát v poho... teda problém s padáním sem měl u zachraňování Foxe, někde tam v tom baráku je nějaká chyba s přiřazením zvuku na chůzi (asi) a spadne to... ale tak sem to vzal rychle a v poho... ale moc daleko sem se s hraním ještě nedostal, akorát asi do Agropromu, kde sem zabíjel ty dva podzemní „trpaslíky“... Takže i za ty neduhy, co to občas doprovází, supr pařba, kdyby takhle (myslím tím systemově, např. měnění baterek do svítilny, uspořádání opasku, atd.) byl fakt Stalker původně, byl by to tehdy ještě větší boom :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mojom stroji davam vacsinou nove hry na high az ultra :D ale musim povedat ze tato pecka dava zabrat :D ostal som trocha zarazeny ked som bezal na 22 fps .. inak je to neskutocna bomba 

je tam nekolik nastaveni ktery jsou mnohem vetsi zabijak FPS nez ostatni. kdyz jsem vypnul ambient occlusion a stiny na trave tak jsem dostal vic nez 30 FPS navic. plus v tomhle modu je dynamicky osvetleni mnohem narocnejsi nez v puvodnich stalkrech, protoze je tam (kurevsky) vic objektu a tak vsechno dostava zabrat, ale neni to furt takovej killer jak to ambient occlusion

 

co me napriklad stve, ze bez DX10 tam nemuzu nastavit anti-aliasing. wtf? plus jeste par dalsich nastaveni nejde, bez tech bych se obesel, ale nez toho AA to vypada docela hnusne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co me napriklad stve, ze bez DX10 tam nemuzu nastavit anti-aliasing. wtf? plus jeste par dalsich nastaveni nejde, bez tech bych se obesel, ale nez toho AA to vypada docela hnusne

 

Já to hraju na DX9 a AA jde vynutit v ovládacím prvku grafiky (aspoň mně to kupodivu u AMD poslouchá)... funguje to teda i u starýho Stalkera SoCh.... akorát mě štve, že nejde nastavit grafika tak, jako byla v tom původním Stalkerovi, to mi bohatě stačí s vynuceným AA.

 

Musim dodat, že když sem měl starší grafiku a win. XP, tak se mi AA ve Stalker SoCh nepodařilo zprovoznit.

 

EDIT: BTW imho by stačilo, kdyby fungovaly ty „tahačky“ v nastavení ohledně distance vykreslování stínů objektů od slunce, popř. na velkou vzdálenost ty stíny vykreslovat v menší kvalitě, to bude asi ten hlavní faktor, co tolik žere graf. výkon, prostě nasvětlování a stíny sou ve hrách vždy ten největší problém, dokonce ani HD textury nejsou takovej problém...

Upraveno uživatelem Mafian2771989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to tedy rozchodil, vymazal ty 120. soubory, protože mám 32 bit OP, ale nedostal jsem se dál než za náklaďák smrti, zase to padlo.... Co je to user. ltx, což je další věc, která se má umazat?

user.ltx bys podle vseho mohl smazat bez obav a po dalsim spusteni by hra mela vygenerovat novej podle tvyho systemu.. aspon to tak pisou na strankach modu

rad bych ti poradil vic, ale vypada to ze v pripade tohodle modu to bude vsechno vice mene improvizace. zkouset co jde a co nejde, pripadne jak to slape a neslape. coz je v pripade nestabilni hry a ultra dlouhejch nacitacich casu docela problem :D proto davam tuhle hru (modifikaci) k ledu a zacnu to hrat nekdy, az to bude v lepsi verzi, coz asi nebude brzo, kdyz do tyhle podoby jim to trvalo dostat nekolik let

 

jinak dneska jsem po delsi dobe zapnul Misery a obtiznost zmenil na nejtesi. hehe, brutalita. prestrelky s lidma jsou jeste v poho, ale nektery monstra jsou tuhy jak prase. nasel jsem docela dobrou broksnu a tak jsem vyrazil, v bazine uplne necekane skupina bloodsuckeru (z toho se vzdycky zeseru) a to byla konecna... myslim ze ani Saiga 12 by moc nepomohla. mozna exoskeleton :Smile_trollface-3:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn- ale co to je ? Vampejři... Tak na tohle jsem brával útočnou pušku s granátometem, granátem upíra pootevřít, puškou s průrazným střelivem dodělat. Poté odchod na WC a koupelna, uvést se do kulturně vyváženého stavu ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne hra zcala crashovat v kordone za mostom jak su tie potkany... najprv crashla po chvilke jak som tam prisiel ale teraz okamzity crash po nacitani savu.

Na moddb je napisane ze to sposobuju actor legs ale ja ich mam vypnute cely cas . 

 

EDIT: No ja to vzdavam .. crashuje to jedna radost 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...