Přejít na obsah

S.T.A.L.K.E.R.


Zoltar

Recommended Posts

Jenže v kině se střídají celé snímky (obrazovky), kdežto u televize se přepočítává obrazovka postupně a v PC hrách asi také.

ano, u TV jsou to takzvané půlsnímky, u PALu to je 50, což je 25 snímků ( 25lichých a 25 sudých )... Ale zhruba od 22 celých snímků, přestává oko vnímat obraz jako trhaný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proto film má 25 snímků :) 28 není nejnižší hodnota

25fps je nastesti davno prezita hodnota.. ze to netrha ? tak se nekdy podivjte na BD film s 60fps a pak si to samy pustte na 25fps... trha to doslova nechutne. Takovej treba Matrix ve verzi s 25fps je skoro nedivatelny. Samozrejme na to musite mi HW.. Btw: proc se asi delaji az 400hz televize...a pro 3D je nejmin 120Hz ? Mit 3D televize s 2x25Hz tak vam garantuju ze se poblijete do 60sec.

Ostrileni hraci FPS games pozaduji minimalne 60fps a doporucuje se 100..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrál a dohrál jsem všechny tři díly a sám za sebe říkám, že je to jedna z nejlepších her, který jsem kdy hrál (a že jich bylo dost). Pro mě osobně byla nejlepší jednička, ale to bude asi tím, že to bylo poprvé a to je vždycky nejlepší. Každá další série na mě vždycky působí horším dojmem, protože už vím do čeho jdu a co čekat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

25fps je nastesti davno prezita hodnota.. ze to netrha ? tak se nekdy podivjte na BD film s 60fps a pak si to samy pustte na 25fps... trha to doslova nechutne. Takovej treba Matrix ve verzi s 25fps je skoro nedivatelny. Samozrejme na to musite mi HW.. Btw: proc se asi delaji az 400hz televize...a pro 3D je nejmin 120Hz ? Mit 3D televize s 2x25Hz tak vam garantuju ze se poblijete do 60sec.

Ostrileni hraci FPS games pozaduji minimalne 60fps a doporucuje se 100..

Kromě FPS jsou někteří lidé citliví na špatný zorný úhel - field of view (tuším poprvé s tím byl problém u Half Life 2).

U černobylu byl problém s širokoúhlými monitory a tak na to vyšel opravný patch nebo co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak další Fallout 3 a Las Vegas jsou další brutálně špičkovou produkcí herního průmyslu. Mám oba tituly a to ve verzi s datadiskama, kdy Vám herní doba naroste o dalších X hodin hraní, ale takové kvality, že někdy i hlavní příběhová linie Vám bude připadat trochu nudná. Jinak nedostatek munice je činitel, který právě přispívá k atmosféře postapokalyptického světa, kde nejenom munice, ale i čistá voda a všudypřítomná radiace notně působí úzkostné pocity při hraní a navozuje tak tu správnou atmosféru. O to víc je pak vynikající prvek možnost vylepšování samotné postavy a nepřeberné možnosti jak hrát jednotlivé questy a stejně tak i možnost dohrání celé hry ( na možnost volby je zde kladen velký důraz a připomíná to hry jako Star Wars Knights of the Old Republic apod. ). Prostě a jednoduše, tohle jest taktéž povinný sortiment do výbavy náruživých hráčů PC her a součást znalostí průměrného PC playera.

 

No jo. Jenže právě to, jak si můžeš tvořit co tvoje postava bude umět (naťukávání skilů u medika, těžkejch zbraní atd) je občas cesta do pekel. Ček si musí vybrat pár skilů a zaměřeně vylepšovat jen ty. Jinak skončí s postavou na dvě věci. Mě osobně taky krká to jak se mi postupně sám nedobíjel život (koho má sakra bavit po každym souboji utíkat do postele) nehledě na opotřebovávíní zbraní. I když s tim asi zase začnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z jednicky sem byl uplne odvarenej..

dvojka sem rozjel asi 3x a pokazdy se na ni vykaslal..

Trojku uz sem pak ani nezkousel... jak si na tom stoji zoltare ?

přiznám se, že Clear Sky a Call of Pripyat jsem skoro vůbec nehrál, protože když jsem to zkoušel hrát jen pár chvil, tak se pro mě vytratila ta boží atmosféra prvního Stalkera. tak ani nevím jestli to jsou hratelnostně dobrý hry nebo ne :-( jen jsem se teď vrátil po letech k prvnímu dílu (dneska mi to příjde jak věčnost) a i s tím LURK modem je to nostalgie že mi běhá kosa po zádech. ve svý době to pro mě byla hra všech her, Half-Life 2 pro mě byl tenkrát hratelnostně špička a Stalker zase svým vizuálním provedením.

 

hlavně teda jsem zvědavej na toho Stalkera "dvojku", Survarium, moc se o tom nemluví a hlavně si to meumím moc dobře představit, online pařba dohromady se Stalkerem? nějak mi to nejde dohromady. páč na Stalkrovi mě bavil ten pocit jakože tam člověk běhá a přežívá na vlastní pěst, NPC byly jen taková okrajová zálěžitost od kterejch člověk vlastně jen přijímal questy a koupil třea zbraň, nevím jestli online stalker je dobrej nápad, co myslíte vy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak tohle je kult ! Těch hodin v zóně, miliony pupínků husí kůže a kilometry pohybů svěrače při každým divným zvuku a že jich ve hře je... 1. díl nejlepší hra, co jsem kdy hrál, 2. díl- oproti jedničče nic moc, takovej nepříliš povedenej pokus o pokračování, ale odehrál jsem ho snad 5 x a 3. díl výbornej. Datastor mod pack tomu všemu dává grády. A na Survarium se klepu jak ratlík, ovšem současně mám velké obavy, aby z toho nebyl nějakej galimatyáš. A tohle http://stalker.scorpions.cz/forum3/viewtopic.php?f=10&t=4792 by mělo být dost dobrý, chystám se na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podařilo se mi rozběhnout Lurk, předtím mi to nešlo protože jsem se to pokoušel hodit na českou verzi hry. mod je to dobrej, hodně kvalitní, ale odinstaloval jsem ho a nahodil STALKER Complete 2009 (2012),

ten je graficky lepší, zbraně jsou v něm provedený taky dobře a má několik vychytávek navíc, jako fast travel nebo spacák. a tma je v něm fakt TMA, nebudu kecat, docela mám ******** prolejzat v noci v Zónu :-D

 

079607585938787aaac8a2cda3909763.jpg

 

92c20fed278c51631ddf018312cba511.jpg

Upraveno uživatelem Lynx_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Call of Pripyat - MISERY

- rozehrál jsem CoP společně s modem Misery http://www.moddb.com/mods/stalker-misery/downloads když jsem CoP zkoušel kdysi, moc mě to nenadchlo, protože prostředí vypadá dost odlišně od původního Stalkera a nějak mi to nesedlo. ale podle všeho to bude asi dost dobrá hra.

- první věc která mě nadchla je přítomnost emisí, který zaprvý dost ztěžujou celkovou obtížnost hry (když vás potkají venku a včas se neschováte, znamená to smrt) a zadruhý jsou graficky parádní

- hratelnost je dobrá a zároveň dost těžká, to můžu říct po pár hodinách hraní, nepřátelé se spawnujou často a ve velkým počtu, zbraně jsou dobře provedený a dají se různě vylepšovat, opotřebovávat a zase opravovat, na postavu působí řada vlivů, jako je ozáření, nebezpečná chemie, hlad nebo únava. na druhou nejvyšší obtížnost už jsem v Zóně umřel nepočítaně krát.. ale nikdy mě to nijak nefrustrovalo, protože za svou smrt jsem si vždycky mohl sám a dalo se to udělat jinak a líp. ještě bych dodal, že munice je tu velice nedostatkový zboží

- graficky je to paráda, už základní hra byla provedená dobře, se svým dynamickým osvětlením, hloubkou pole a dalšíma efektama, mod Misery navíc přidává nový ostrý textury

 

 

MISERY_Survivalist.jpg

 

 

- Misery umožňuje hráči vybrat si ze tří přednastavenejch specializací (boj na krátkou, střední a dlouhou vzdálenost), liší se startovní výbavou a vlastnostmi (hraju za snipera, protože má Mosin nagant, skvělá hračka do začátku)

 

 

MISERY_character_select_111217.jpg

 

 

- dál Misery mód přidává víc jak 40 zbraní

 

 

MISERY_Arms_111110.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se mi v Call Of Pripyat "Misery" povedlo najít parádní hračku.

 

M24 "The Green Dragon", odstřelovačka, určitě znáte i z jiných her, ne-li přímo z reálu. já s ní hrál určitě v nějakým Battlefieldu, teď už nevím v kterým přesně, myslím že v Bad Company 2. každopádně tady v Misery modu hodně efektivní věcička, dokonce i takhle v základu bez vylepšení je hodně přesná a hodně účinná, ale určitě budu potřebovat aspoň termální detektor do zaměřovače, pro noční lovení :ph34r:

 

a943bdd869709a19cfe9f75a05023d12.jpg

 

4c03e9d83282a28c737117502acf1f1b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...