Přejít na obsah

S.T.A.L.K.E.R.


Zoltar

Recommended Posts

zakládám vlákno pro hráče týhle herní série, určitě to tu spousta lidí zná

 

zatím vyšly tři díly

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl http://en.wikipedia.org/wiki/S.T.A.L.K.E.R.:_Shadow_of_Chernobyl

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky http://en.wikipedia.org/wiki/S.T.A.L.K.E.R.:_Clear_Sky

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat http://en.wikipedia.org/wiki/S.T.A.L.K.E.R.:_Call_of_Pripyat

 

a chystá se pokračování Survarium, což by měla být online FPS a vyjít by měla koncem letošního roku http://en.wikipedia.org/wiki/Survarium

 

 

----

zrovna jsem po dloouhý době nainstalovat Shadow of Chernobyl, kterej mám ze série nejradši, a hodil jsem na to mod L.U.R.K, kterej hru dost překopává, mimo jiný dost upravuje grafickou stránku hry, předělává zbraně, zvuky, opravuje bugy, bez toho aniž by měnil atmosféru původní hry (doufám že to poběží bez problému)

http://www.moddb.com/mods/lurk

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, Stalker je pro mě hra, která z těch novějších ( hraji hry už od roku 1989 na didaktiku : ), mě nejvíce vtáhla svojí atmosférou. Také je to jedna z mála her od kterých mám všechny originálky :) Ale bohužel hraju jenom jedničku s SWO modem, který si hlavně pohrává s počasím. Určitě zkusím LURK mod, vypadá zajímavě... Jinak, dvojka mě moc nebavila a trojka vypadá líp, ale není čas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se Stalker líbí, ale chodit po tmě s baterkou a lovit příšery to není pro mě, bojim bojim. Některý ty pasáže sem viděl na videjku, nemám rád lekavé hry. Jinak celou serii Stalker akceptuji jako velmi dobrou, zachovala si punc i po letech, což se o některých hrách nedá říct ani půl roku po vydání :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedničku jsem dohrál a veliká spokojenost teď mam nainstalovanout Call of Pripjať a ta mě zas až tolik nechytla :-/ a 2 není nic moc říkal kámoš takže tu jsem nehrál vůbec. Ale je to velice povedená série a jestly máte rádi hry na tento styl tak můžu jenom doporučit Metro 2033. Velice povedená hra a těším se na letošní pokračování :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z jednicky sem byl uplne odvarenej..

dvojka sem rozjel asi 3x a pokazdy se na ni vykaslal..

Trojku uz sem pak ani nezkousel... jak si na tom stoji zoltare ?

Jde mi hlavne o atmosferu, pribeh atp... zacinam bejt alergickej na dejovou linii ktera tak enjak porad tupe nekam posila, plnis pomerne debilni, na sebe bez smyslu nalepeny questy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z jednicky sem byl uplne odvarenej..

dvojka sem rozjel asi 3x a pokazdy se na ni vykaslal..

Trojku uz sem pak ani nezkousel... jak si na tom stoji zoltare ?

Jde mi hlavne o atmosferu, pribeh atp... zacinam bejt alergickej na dejovou linii ktera tak enjak porad tupe nekam posila, plnis pomerne debilni, na sebe bez smyslu nalepeny questy..

Tak to si myslím že toho se ve 3 nezbavíš já mam odehráno asi hodinu herního času ve 3 a zlatá jednička ta mě bavila mnohem víc :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny díly mě dostaly skvělou atmosférou a volností pohybu. Clear Sky jsem nehrál, ale postupně už jsem se 2x vrátil k dílu Call of Pripyat a ten mě opravdu baví. Napotřetí už jsem to se všema dokončenýma úkolama zvládnul za 2 a půl dne... :) (moc jsem toho teda nenaspal...)

 

Skvělá série. Jedna z mých nejoblíbenějších her kam patří Half-life, Mafia, far cry a nedávno dohrahný crysis 3.

 

Ten Lurk mod určitě vyzkouším. Tyhle hry jsou vždycky skvělý odreagování od WOT, protože tam většinou hraješ jenom sám za sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hral jsem uplne vsechny stalkery.. ale vzdycky byl problem ze ta hra v dobe vydani byla vzdycky strasne zabugovana.. ale clovek to vzdycky neak prezil a hratelnost byla luxusni.. akorad posledni dil jsem nedohral.. kvuli cemu jinymu nez kvuli bugu.. jak clovek prochazel tim tunelem do pripjati a nasel ten zebrik na povrch tak se hra vzdycky sekla a konec.. od te doby uz jsem to nehral..

 

tedka jsem si rekl ze si celou trilogii zopakuju ale s modama.. nevim jak vy ale divim se ze tady nikdo nepise o datastor modpacku .. u stinu cernobylu je tedka cerstva 8 verze.. a parada.. sice ten mod neni neak extra zamereny na grafiku ale o to tady az tak moc nejde..

 

http://datastor-modpack.blogspot.cz/2012/12/vanocni-vydani-dmp8.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm A kontroloval sis FPS Kanáre? xD

Jinak, jak to tak sleduju. Šlo by to zjadnodušeně (žánrově) pospsat jako Dead Space z první osoby nebo je to zase něco jinýho?

No, právěže ve FPS to není a ani být nemůže protože to se mnění. FPS není stejný podle toho, kde a co se kolem děje. Prostě si tam po chvilce připadám, jako na kolotoči a mám strach se rozhlížet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevim. A ani nechápu co se ti tam vlastně děje. FPS (snímky za sekundu) mezi 25 a 27 je takový divně snímkovatý (oko potřebuje aspoň 28)

jinak chlapci vy mě štvete, já už mam seznam, co si stáhnu až budu mít čas a on se tak leda rozrůstá, protože čas neni, ale hry přibývají. xD

Fallout 3? Ten sem se snažil hrát, ale vadil mi tam na začátku fatální nedostatek munice, tak sem se na to vykašlal. Ale mohlo by to bejt dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hral jsem uplne vsechny stalkery.. ale vzdycky byl problem ze ta hra v dobe vydani byla vzdycky strasne zabugovana.. ale clovek to vzdycky neak prezil a hratelnost byla luxusni.. akorad posledni dil jsem nedohral.. kvuli cemu jinymu nez kvuli bugu.. jak clovek prochazel tim tunelem do pripjati a nasel ten zebrik na povrch tak se hra vzdycky sekla a konec.. od te doby uz jsem to nehral..

 

tedka jsem si rekl ze si celou trilogii zopakuju ale s modama.. nevim jak vy ale divim se ze tady nikdo nepise o datastor modpacku .. u stinu cernobylu je tedka cerstva 8 verze.. a parada.. sice ten mod neni neak extra zamereny na grafiku ale o to tady az tak moc nejde..

 

http://datastor-modp...ydani-dmp8.html

Tak tenhle modpack mohu jen doporučit. Sám jsem ho s kamarádem a jeho autorem před lety v roce 2010 presentoval spolu s dalšími přímo v ČT v pořadu Game Page ( pokud by někdo hledal v archívu, tak je to vysílání ze 6.3.2010 jinak ke shlédnutí na youtube ). Krom toho, že opravuje tenhle modpack spousty bugů a chyb původní verze, tak si autor pohrál ještě s notnou dávkou přídavků a to včetně ohromného přídavku zbrojního arsenálu, kdy zbraně mají jak originální pojmenování, tak skvělý technický a historický popis. Stejně tak i další vylepšení typu možnost oprav vybavení, spánek nebo detaily jakožto předělání textur např. energenitckého drinku na Semtex apod. Těch změn a vylepšení je toliko, že po dohrání původního S.T.A.L.K.E.R.a si nainstalujte určitě tenhle modpack a vlastně si zahrajete úplně novou hru pomineme-li příběh. Datastor modpack je pak samo udělán i na další 2 pokračování a opět původní hry vylepšuje do takové podoby aby se hra zbavila co nejvíce bugů, chyb a nedodělků. Bohužel je pravda, že pokračování Clear Sky je hodně slabé a pokus s možností připojovat se k různým frakcím S.T.A.L.K.E.R.ů jest nedotažená a nepříliš povedená, stejně jako určité pasáže ( most, který nedojede úplně dolů a NPC postavy se vám zaseknou na jeho hraně je fakt k vzteku ). Oproti tomu Call of Pripyat jest výběrem toho nejpovedenějšího avšak díky své krátkosti hratelného času, jež tak trpí všechny modernější hry a bohužel i tenhle kousek je třetí pokračování dle většiny hráčů a fanoušků téhle série až na druhém místě. Přesto doporučuji zahrát si všechny tři pro ucelený příběh a pochopení o co vlastně šlo. Pokračování jest jen podle mě pokusem vydělat ještě nějaké peníze na této komunitě, kdy část původního týmu nejprve splodila Metro 2033 a pokračování převzala již jiná společnost a skoro se ani nedostal na pulty obchodů. Takže za mě určitě palec nahoru a ten kdo ještě nezkusil Datastor modpack je jako kdyby nehrál Doom nebo Wolfenstein 3D atd.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevim. A ani nechápu co se ti tam vlastně děje. FPS (snímky za sekundu) mezi 25 a 27 je takový divně snímkovatý (oko potřebuje aspoň 28)

jinak chlapci vy mě štvete, já už mam seznam, co si stáhnu až budu mít čas a on se tak leda rozrůstá, protože čas neni, ale hry přibývají. xD

Fallout 3? Ten sem se snažil hrát, ale vadil mi tam na začátku fatální nedostatek munice, tak sem se na to vykašlal. Ale mohlo by to bejt dobrý.

Tak další Fallout 3 a Las Vegas jsou další brutálně špičkovou produkcí herního průmyslu. Mám oba tituly a to ve verzi s datadiskama, kdy Vám herní doba naroste o dalších X hodin hraní, ale takové kvality, že někdy i hlavní příběhová linie Vám bude připadat trochu nudná. Jinak nedostatek munice je činitel, který právě přispívá k atmosféře postapokalyptického světa, kde nejenom munice, ale i čistá voda a všudypřítomná radiace notně působí úzkostné pocity při hraní a navozuje tak tu správnou atmosféru. O to víc je pak vynikající prvek možnost vylepšování samotné postavy a nepřeberné možnosti jak hrát jednotlivé questy a stejně tak i možnost dohrání celé hry ( na možnost volby je zde kladen velký důraz a připomíná to hry jako Star Wars Knights of the Old Republic apod. ). Prostě a jednoduše, tohle jest taktéž povinný sortiment do výbavy náruživých hráčů PC her a součást znalostí průměrného PC playera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevim. A ani nechápu co se ti tam vlastně děje. FPS (snímky za sekundu) mezi 25 a 27 je takový divně snímkovatý (oko potřebuje aspoň 28)

jinak chlapci vy mě štvete, já už mam seznam, co si stáhnu až budu mít čas a on se tak leda rozrůstá, protože čas neni, ale hry přibývají. xD

Fallout 3? Ten sem se snažil hrát, ale vadil mi tam na začátku fatální nedostatek munice, tak sem se na to vykašlal. Ale mohlo by to bejt dobrý.

a proto film má 25 snímků :) 28 není nejnižší hodnota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl jsem šanci to hrát. Ta grafika je nějaká divně snímkovaná nebo co, a po chvilce se mi uplně obrací kufr. Zkoušel jsem to nějak poštelovat ale nepovedlo se mi to nijak pořešit. Stavy nevolnosti při hraní mi to prostě nedovolí hrát.

Obcas sem mel ten samy problem. Ono se na to da zvyknout. Jen kdyz me bolela hlava tak to bylo nehratelny a blivno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...