Přejít na obsah

Filmy s válečnou tématikou


paramel

Recommended Posts

Ne, není, je to blábol ve stylu ruských hrdinských eposů. Obzvláště ten konec, to je tedy síla. Prapor SS vyzbrojený panzefausty se nechá postřílet několika Ramby s kulomety, nášup. Podle tohohle filmu museli být Němci parta dementů, je s podivem, že tak dlouho vydrželi. Podle scénáristy tohohle paskvilu mohlo být po válce už v roce 1940, kdyby na ně pustili Brada Pitta.

naprostej souhlas....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Saints and Soldiers: The Void

hele za mě dobrý. Tedy, že by to byl emeritní zázrak, to tedy ne. Ale na dnešní odpoledne to šlo. Možná v tom má svoje i to, že na film nebyla všedemožnávtěrnáotravná reklama.

Pokoukání na Hellcata potěšilo a dobře udělané Pz III taky. Hele a ono nakonec jde zničit jeden tank bez PT prostředků :-D
Ale ten joke s pancéřovkou...jsem čekal jak to vyřeší a ono nesmrtelností :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, není, je to blábol ve stylu ruských hrdinských eposů. Obzvláště ten konec, to je tedy síla. Prapor SS vyzbrojený panzefausty se nechá postřílet několika Ramby s kulomety, nášup. Podle tohohle filmu museli být Němci parta dementů, je s podivem, že tak dlouho vydrželi. Podle scénáristy tohohle paskvilu mohlo být po válce už v roce 1940, kdyby na ně pustili Brada Pitta.

Začínám o tobě pochybovat, jestli umíš číst. Tak si prosím přečti ještě jednou co jsem napsal...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Fury - je to super podívaná, asi tak ve stylu Ryana.

 

Bonusy - perfektní výprava, efekty, atmosféra. Všechno vypadá reálně (narozdíl od těch Hellcatů), vojáci sou špinaví, utahaní, cyničtí, tanky sou otřískaný, každej jinej... a hlavně TIGER - po tý obludě z Ryana na T-34 konečně něco co vypadá jak má. Že jeho velitel udělal kravinu na entou? No, mohl to bejt nováček z výcviku, protože co sem tak četl různý paměti, tak třebas v bitvě v Ardenách měli tolik novejch posádek, že to až byl problém, protože ti nováčci nerozuměli technice a dost často jim pak hlavně Panthery končily na závady převodovky... Měl vyjet jen před ten kouř a rozsekat je na cimpr campr.

 

Stejná situace s PaK-40 - to bych snad trefil i já, zejména když měli perfektní palebnou pozici, sříleli z klidu a ty tanky jely přímo na ně. Nejblbější scéna, měli prostě přidat dva tanky a nechat je zničit, jako v Příliš vzdáleným mostu. Ale co, to se zkousne, protože jinak to bylo perfekní (pěšáci se pěkně kryli za tanky, velitelé koukali z poklopů a naváděli střelce).

 

Závěrečná bitva - ti Němci buď hrozně spěchali, nebo byli uplně blbí, nebo... já nevím, ale už v Normandii měli obrovský ztráty, i při obraně proti spojeneckaejm útokům, kde britská pěchota útočila na kótu, měli Němci zhruba stejný ztráty jako Spojenci, a bylo to čím dál horší. Nejspíš to byl důsledek čím dál většího opotřebení starejch vojáků a chabýho výcviku nováčků. Jediný, kde drželi kladný skóre, byl východ. Mimochodem jednotky Waffen SS byly často kritizovány kvůli vysokým ztrátám z řad Wehrmachtu a v útoku celkově nebyli nijak excelentní, nejlíp si vedly v obraně.

 

Jenže tohle neřeším, protože po dlouhý době to byl pěknej válečnej film, s větší dávkou realismu jak Pancharti, ale pořád hlavně show. Největší problém toho filmu byl, že veškerý reálný vzdálenosti byly dělený deseti - ze 100m jhe deset, z kilometru 100.

 

A scénka s palebným přepadem v podání MG-40 ve sklepním okýnku, kdy dávka vojákovi uřízne obě nohy, to byla taková libůstka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, na to abych ve filmu viděl reálnou techniku nepotřebuji film Fury. Tenhle film nezachrání ani skvěle udělané počítačové efekty. Když je špatný příběh, tak to nezachrání ani dobře odvedená řemeslná práce. Pokud chcete vidět reálnou techniku a hrdinský epos pusťte si Osvobození (viz odkaz). To má, i když je dost tendenční, alespoň nějakou historickou hodnotu. Fury není válečný film, je to akční film v reáliích druhé světové války.

 

http://www.csfd.cz/film/33584-osvobozeni/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osvobození- tam jezdí hodně T-44 jakože Tiger, dokonce tam jsou vidět jako křoví i T-55.

Nevím, jestli jsem se tu zmínil, ale výtečný film je Já, spravedlnost. Děj se odehrává krátce po 2. sv.válce.

Saints and Soldiers: The Void na čem byl postavenej ten Pz III? Měl nějak podivnej podvozek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osvobození- tam jezdí hodně T-44 jakože Tiger, dokonce tam jsou vidět jako křoví i T-55.

 

Nevím, jestli jsem se tu zmínil, ale výtečný film je Já, spravedlnost. Děj se odehrává krátce po 2. sv.válce.

 

Saints and Soldiers: The Void na čem byl postavenej ten Pz III? Měl nějak podivnej podvozek. 

Nespomínam si presne ale niekde o tom bolo video...Ten pán čo vlastni tu PzIII ma ešte 2 take,teraz myslím že stavia Pz IV.Je to na podvozku niejakeho MURICA tanku :wink: Tak som to našiel transporter M113 tu je video

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ten příběh Fury není nijak špatnej - v stučnosti je to "obrněná četa je vyslána hájit křižovatku, cestou utrpí ztráty, ale úkol úspěšně splní".

 

Mimochodem zrovna teď sem četl knížku o Arabsko-izraelských válkách a narazil tam na jednu hodně podobnou situaci - Egyptská mechanizovaná rota, průběžně posilovaná, několik hodin útočila na osamělý izraelský tank, který hájil důležitou křižovatku. Když ho nakonec vyřadili, zjistili, že je až na jednoho posádka mrtvá, tenhle jeden zraněný voják je celou tu dobu zaměstnával. Odnášeli ho a ještě stihl egyptskému generálovi, který tu historku pak sepsal, zasalutovat.

 

Přijde mi to celkem podobný, vám ne? A to ti egypťani měli RPF, Saggery, ne jen pár Panzerfaustů (kterejch ve filmu nemaj stovky, ale jen dvě bedny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nespomínam si presne ale niekde o tom bolo video...Ten pán čo vlastni tu PzIII ma ešte 2 take,teraz myslím že stavia Pz IV.Je to na podvozku niejakeho MURICA tanku :wink: Tak som to našiel transporter M113 tu je video


 

dost často se na PZ III používá švýcarský Panzer 61

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, na to abych ve filmu viděl reálnou techniku nepotřebuji film Fury. Tenhle film nezachrání ani skvěle udělané počítačové efekty. Když je špatný příběh, tak to nezachrání ani dobře odvedená řemeslná práce. Pokud chcete vidět reálnou techniku a hrdinský epos pusťte si Osvobození (viz odkaz). To má, i když je dost tendenční, alespoň nějakou historickou hodnotu. Fury není válečný film, je to akční film v reáliích druhé světové války.

 

http://www.csfd.cz/film/33584-osvobozeni/

ale vždyť tě nikdo nenutí na ten film jít, ani nikdo ( tvůrci ) netvrdí že to je nějaké věrné ztvárnění nějaké události z WWII. Čekat od blockbusteru historickou věrnost apod. je nesmysl. Problém není v tom filmu ale v tobě. Neexistuje jenom jeden typ ztvárnění filmů. Tohle je čistokrevný popkornový blockbuster který slouží jako oddychovka a je udělán za tímto účelem skvěle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je průšvih celé kinematografie. Musíš na to jít a udělat si svůj názor. Bohužel při tom riskuješ svoje prachy. 
Já vím, máme tu recenze atd, ale ruku na srdce- kdo vidí film tak jako já?

Tady spatřuji výhodu maloměsta- než se to docourá do našeho kina, je na webu BR rip :-D a může si člověk udělat názor za paušální připojení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je průšvih celé kinematografie. Musíš na to jít a udělat si svůj názor. Bohužel při tom riskuješ svoje prachy. 

Já vím, máme tu recenze atd, ale ruku na srdce- kdo vidí film tak jako já?

 

Tady spatřuji výhodu maloměsta- než se to docourá do našeho kina, je na webu BR rip :-D a může si člověk udělat názor za paušální připojení

mas asi pravdu . Ale v kine je preci jenom jiny zazitek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nepopírám, velký plátno a dobrý zvuk, to musí být paráda

Tak, to bych oponoval. Myslím, že doma mám zvuk lepší ( 6x 100W +1 YAMAHA ) a jestli koukám na plátno ze 30-ti metrů a nebo doma na 110cm plazmu, to bych také zpochybnil. Nějak mi přijde kino málo ostré. Ale třeba jen blbě vidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, to bych oponoval. Myslím, že doma mám zvuk lepší ( 6x 100W +1 YAMAHA ) a jestli koukám na plátno ze 30-ti metrů a nebo doma na 110cm plazmu, to bych také zpochybnil. Nějak mi přijde kino málo ostré. Ale třeba jen blbě vidím.

ty jsi nikdy nebyl v Imaxu na 70mm projekci že ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...