Přejít na obsah

Filmy s válečnou tématikou


paramel

Recommended Posts

ty jsi nikdy nebyl v Imaxu na 70mm projekci že ?

70 mm filmy promítalo už od roku 1967 pražské kino Alfa... Plátno mělo rozměr 14,5 x 7,25 m...

 

V roce 1989 bylo do tohoto kina jako první nainstalována technologie Dolby Stereo... V roce 1994 se provoz kina přerušil kvůli rekonstrukci paláce Alfa (nyní "U Stýblů" )a už se nikdy neobnovil...  

 

Pamatuji si, že při filmu "Kozoroh jedna" se mi u scény s helikopotvorama normálně začala točit hlava... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke bych na to vzal? Tak daleko někam jet a pak ještě to vstupné? To se mi vážně nechce. :no:

to vstupný není šílený, pokud to porovnáš s obyč. kinem. A některý filmy jsou tam opravdu zážitek a pokud rozpočítáš koupě lístku vs pořízený BR filmu a aparatury, tak to drahé není... ( kolikrát si ten film pustíš... )

 

Např Interstellar byl masakr. Ale jsou i lokální kina se stejnou kvalitou, ale né všude, to je pravda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vstupný není šílený, pokud to porovnáš s obyč. kinem. A některý filmy jsou tam opravdu zážitek a pokud rozpočítáš koupě lístku vs pořízený BR filmu a aparatury, tak to drahé není... ( kolikrát si ten film pustíš... )

 

Např Interstellar byl masakr. Ale jsou i lokální kina se stejnou kvalitou, ale né všude, to je pravda...

Věřím, ale doma je doma a jsem líný jak prase :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera viděl film Red Tails a musím říct, že jako oddychová pohádka dobré :-D Občas to působilo jako Star Wars... démonizace Němců zaručena :-D Jediný přínos vidím v těhle filmech ten, že možná někoho donutí se třeba více věnovat historii a nebo o ty stroje-techniku apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tomhle filmu uz tu rec byla...jako film(!) se mi to velmi libilo, vyborna vyprava...jen se moc nedrzi historie....

 

Dneska jsem se konecne podival na Fury.....je to presne totez...nekteri "odborni kritici" to strhali, jen pri tom zapominaji na ucel takovehoto filmu....proste je to oddechovka a jejim cilem je vydelat penize...

za mne: vyprava vyborna, pribeh uchazejici (prehanky u takovychto filmu neresim) a mam rad, kdyz se ve filmu objevi originalni technika, i kdyz nekdy delana SW animaci (viz Red Tails), to mne ale neurazi.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

trochu jsem se tu prohraboval tou zaprášenou haldou trafiko-DVD a vyhrabal jsem tohle -  http://www.csfd.cz/film/83301-vzestup/- pecka.

pak taky tohle http://www.csfd.cz/film/99087-jdi-a-divej-se/to už na mě bylo dost silný kafe, přiznám se že jsem to nedokoukal

 

a pak http://www.csfd.cz/film/302595-valka-generaci/ jako dost dobrý, ale trochu patos, hlavně kvůli tý hudbě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Tak jsem shlédl druhý díl "třístovky" a je to eposální... takhle bych nějak točil filmy já osobně...

300 Bitva u Thermopyl se mi moc líbila. Bylo to takové nové, neotřelé, zajímavé a velmi koukatelné ale ten druhý díl mi přišel zbytečný a navíc to, co jsem obdivoval v tom prvním, tak tady bylo už přehnané až mi to vadilo. Možná je to tím, že prostě nelze točit další filmy stejným způsobem.

 

Nezlomného jsem viděl a přijde mi to takové komorní. Moc je na tom vidět, že to točila ženská a obzvláště Angelína...... :-D  Chytilová, ta by tomu dala jinačí grády :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...