Přejít na obsah

Nový PC na WoT


Mixalko

Recommended Posts

chcem sa spytat idem si kupovat novy pc chem sa poradit ci sa mi oplati kupit tento pc

AMD Athlon II X4 640 4core Box (3,0GHz)

Doska gigabyte AM3+ socket, USB 3.0, SATA III

Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 XMS3

1 TB WD HDD 64MB cache SATA III

GIGABYTE GTX660 2GB OC

DVDRW LG SATA

500W zdroj cooler master GX Lite

skrinka Thermaltake VJ40001W2Z

 

za 14000 kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest BobSlocum

chcem sa spytat idem si kupovat novy pc chem sa poradit ci sa mi oplati kupit tento pc

AMD Athlon II X4 640 4core Box (3,0GHz)

Doska gigabyte AM3+ socket, USB 3.0, SATA III

Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 XMS3

1 TB WD HDD 64MB cache SATA III

GIGABYTE GTX660 2GB OC

DVDRW LG SATA

500W zdroj cooler master GX Lite

skrinka Thermaltake VJ40001W2Z

 

 

za 14000 kc

 

 

Nevyplatí.

Tohle je lepší za míň peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Setsava dobrá...akorát bych se ještě zamyslel nad procesorem. 3Ghz by bylo dobré na Intel, kde značený herní výkon je někde ve srovnání u 3,4 AMD. Právě na WOT je potřeba pořádnej výkon na jedno jádro a to je někde 3,4-4,2 AMD( u Intel může být kolem 3). Pokud ale budeš hrát jiné hry, tak je to naprosto dostatečný... :Smile_Default:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně ta cena přijde přehnaná. Grafika OK, 4500 - 5000,-, ale zbytek seženeš za pár korun. Celková hodnota po zběžnym omrknutí komponentů mi přijde tak na 10-11.000,-. Záleží i na záruce. Fungl nový všechno dejme tomu..

musim s tebou souhlasit před rokem jsem řešil podobný problém a vyšlo mi to na cca 10.000 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, pokud nechceš taktovat, ber Intel Ivy Bridge G2020, páč je v MMOPG jako je WOT výkonnější než 4 jádro od AMD.

Zatím nemáš jistotu že WOT bude někdy podporovat více jader. Mám i5-2500K a 1. jádro jede na 90%, druhé na 40%, zbytek se fláká.

Navíc budeš mít výhodu v menším spotřebě a zahřívání CPU. Cokoliv na patici AM3 bych nebral, protože je to už dost archaické rozhraní. Kup si k Intelu nějakou levnou desku s chipsetem B75 na kterou v budoucnu můžeš hodit 4-core procesor. AMDčkové patice FM1 či 2 bych vynechal, jsou jen pro all-in-one řešení.

 

Snažím se psát nezaujatě, jsem velký fanda AMD, ale budoucnost v jejich procesorech kromě řešení CPU+GPU zatím nevidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Intel Core i3-3220

ASUS P8B75-M LX PLUS - Intel B75

Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9

MSI N650Ti-1GD5/OC

WD Caviar Blue EX - 1TB

CoolerMaster CMP-350 - Middletower 400W, černá

 

11500

tohle by melo vpohode stacit.. lip a za min to asi neslozis :Smile_honoring: muzes tam misto te skrine se zdrojem neakou eurocase ale to uz je risk :Smile_veryhappy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popřemýšlel bych nad jiným zdrojem... zdroje od CM neznám, nicméně zvolil bych ekonomicky nejlepší variantu (cena / poměr) od "velké trojky", tzn. Seasonic / Enermax / Corsair s wattáží cca 400 až 500W (dle "žravosti" sestavy) a slušnou účinností (alespoň 80 Plus Bronze)... Fortron nezmiňuji úmyslně (IMHO už nemá dřívější kvalitu, navíc Fortron = uskupení výrobců, tzn. nevíš, co vlastně přesně dostaneš), ostatní známé a zřejmě i kvalitní značky nejsou tolik prodávané...

 

Jinak je hloupost kupovat předimenzovaný zdroj, prostě musíš vybrat wattáž tak akorát s lehkou rezervou :-) IMHO sestavy už více "žravější" nebudou - elektřina je drahá

 

Tzn. něco jako je SS řada od Seasonicu (ale ty nejdražší modely), případně řada S12-II (M12-II - modulární kabeláž), CX řada od Corsairu nebo Enermax v podobné cenové relaci (tzn. do / kolem 1.500,- Kč).

 

IMHO hodně lidí při výběru PC komponent podceňuje zdroj, přitom ten ti většinou vydrží nejdéle (můžeš měnit vše ostatní v PC sestavě). Jsou ochotni dát třeba 5k za CPU, ale 1,5k za PSU se jim zdá moc... přitom kvalitní zdroj (= kvalitní součástky, vysoká účinnost, dobré ampéry na jednotlivých větvích, TICHÝ provoz) ti může uspořit nějakou korunu, nervy a případně i PC komponenty (pamatuji se, jak mi kdysi vyhořela "značkový" zdroj EuroCase a vzal s sebou i MB, CPU a RAMky) :-)

 

Něco podobného platí i u PC beden... zvolil bych třeba Fractal Design nebo Lian Li (použitý kousek), hodně dobré bývali skříně od Antecu...

 

Zbytek sestavy nehodnotím, to je na vkusu každého soudruha :-) nicméně fandím Intelu, tudíž bych ho zvolil za výchozí řešení (Core i3 / i5)... a 2GB u GPU mi přijde snad až zbytečně moc... jaké plánuješ rozlišení u monitoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest BobSlocum

Ode mě tam máš odkaz jak na sestavu AMD, tak Intel v dané cenové relaci. A nemyslím, že ti někdo jiný sestaví za ty prachy vyvazenejsi sestavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já osobně bych udělal pár změn.

 

Procesor určitě intel ( i5 )

Hardisk - koupil bych SSD ( záleží kolik her a programů máš ve zvyku mít na systémovém disku, někomu stačí do 128GB někdo potřebuje 160 - 360GB, kdo potřebuje víc je blázen :)

Kvalitnější zdroj, mám Seasonic M12-II 620W, bronze 80+modulární kabeláž a nemůžu si stěžovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někomu stačí do 128GB někdo potřebuje 160 - 360GB, kdo potřebuje víc je blázen :)

 

 

Sem asi blázen, mám disk 750 GB a mám ho furt zapráskanej filmama a seriálama :)

 

jsme si nerozuměli :) nepočítám věci na který nemá rychlost disku vliv :) Ale programy a hlavně hry máš mít na stejném disku jako je systém. Zbytek může být kde chce a na čem chce :) já mám taky 1T narvanej kravinama :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...