Přejít na obsah

diskuze k roku 1939


Recommended Posts

Já jsem nedávno dočetl Smrt na všech mořích od Paula Herberta Freyera ohledně nemeckého ponorkového loďstva a tu jsem louskal taky hůř. na jedné straně byly super autentické popisky z bitev a pak jsem se utápěl a ztrácel ve statistikách, co kolim a čeho se tam a tam potopilo a nepotopilo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nedávno dočetl Smrt na všech mořích od Paula Herberta Freyera ohledně nemeckého ponorkového loďstva a tu jsem louskal taky hůř. na jedné straně byly super autentické popisky z bitev a pak jsem se utápěl a ztrácel ve statistikách, co kolim a čeho se tam a tam potopilo a nepotopilo....

 

To jsi mě připomenul , že kdys jsem četl podobnou knihu o statistikách masakrů židu za východní frontou,název si již nepamatuji. Doporučil mi ji jeden známej , to si musíš přečíst řekl, parádní kniha. No ve 1/3 jsem to zabalil, horší knihu jsem snad nikdy nečetl,podrobné statistiky den co den o masakrech na 600 stránkách, doteď nechápu co se mu na tom líbilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To jsi mě připomenul , že kdys jsem četl podobnou knihu o statistikách masakrů židu za východní frontou,název si již nepamatuji. Doporučil mi ji jeden známej , to si musíš přečíst řekl, parádní kniha. No ve 1/3 jsem to zabalil, horší knihu jsem snad nikdy nečetl,podrobné statistiky den co den o masakrech na 600 stránkách, doteď nechápu co se mu na tom líbilo.

No já si po takhle statisticky zaměřenejch knížkách musím dát vždycky relax. takže třeba te´d ten Göeringův životopis se čte vlastně sám. Jo a nevím jak ty ale Mein Kampf jsem četl a je to dobrá slátanina :)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj boj jsem jěště nečetl ,ale chystám se na to i když od této knihy nic neočekávám, přečtu a uvidím.

Nalejme si čistého vína. Áda byl super manipulátor ale některé jeho směry uvažování byly fakt hodně slepé uličky a i tam se dokázal ztratit. Jo teda ale očekávej, že když ji budeš schánět, označej tě lidi za fašouna a nácka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nalejme si čistého vína. Áda byl super manipulátor ale některé jeho směry uvažování byly fakt hodně slepé uličky a i tam se dokázal ztratit. Jo teda ale očekávej, že když ji budeš schánět, označej tě lidi za fašouna a nácka :)

Ti jistě byl,uměl lidi strhnout na svou stranu ,alespoň z počátku svého politického působení a úspěchu, které dosáhl .Mělo to ale jeden háček, byl kapánek demagogický a neoblomný ve svých názorech o kterých byl přesvědčen, že jsou geniální. Také musel trpět nějakovou poruchou, když tak rád likvidoval všechny své odpůrce.

 

To neřeším, na netu se dá sehnat cokoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude autor dělat celou chronologii války, nebo se na to, po lidově, vymastí?

ano budu delat pokud mozno celou chronologii valky az do roku 1945,bohuzel chodim do zamestnani takze to pisu ve svem volnem case ,neboj se vseho docasu neda se pet let napsat pomalu po dni za jednu hodinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano budu delat pokud mozno celou chronologii valky az do roku 1945,bohuzel chodim do zamestnani takze to pisu ve svem volnem case ,neboj se vseho docasu neda se pet let napsat pomalu po dni za jednu hodinu.

Zajímalo by mě jakové podněty si představuješ. Do jakové hloubky se zde budeš rozepisovat co konkrétně bys přivítal, jelikož zatím jsem zde formuloval spíše jen spam, ale klidně bych rád něco přidal do topiku, jenže netuším přesně co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze panove odpovedi na vase dotazy

pisu chronologicky coz znamena po dni a roce je to jen strucny obsah o nekterych vecech se rozepisu podrobneji,cronologicky obsah tak jak je psany vlastne v roce 1939 je jen neco jako maly obsah pro zajimavost,po nem budou nasledovat rozepsane nektere udalosti prave z toho chronologickeho obsahu nebudou tam vsechny jen ty nejzajimavejsi, pokud najdete nebo budete chtit necim prispet tak k tomu slouzi prave diskuzni topik k danemu roku ja pak vezmu vas prispevek zkopiruju ho k danemu dni a pridam vam k nemu male podekovani.

takze toto tema bude vypadat s topiky asi takto

1, rok 1939

2. diskuze k roku 1939

3. rok 1940

4. diskuze k roku 1940

5.rok 1941

6 . diskuze k roku 1941

7. rok 1942

8 diskuze k roku 1942

9. rok 1943

10. diskuze k roku 1943

11 rok 1944

12 diskuze k roku 1944

13 rok 1945

14 diskuze k roku 1945

15 zajimavosti 1939 - 1945

16 diskuze k zajimavostem

17 fotogalerie a odkazy

samozrejmne pokud najdu nejaky odkaz kde se zminuje o nektere udalosti sirsim pohledem jako je treba na www.valka.cz ci na www.palba.cz tak u toho budete mit primi odkaz na danou stranku. Tato sekce vznikla jako oziveni fora pro vas a protoze nejsem stroj je to bohuzel naplanovano na roky nebot rozdelovat to na ruzne fronty by zabralo 5x tolik casu nez chronologie brana podle knihy. to je moje predstava.

a abych nezapomnel doporucuju knihu Kronika druhe svetove valky podle ktere to pisu. a ta je psana z nemeckeho originalu Chronik des Zweiten Weltkriegs :)

pro samuelG

ano bude to v zajimavostech a pokud si dobre vzpominam je to psane od oficialniho zacatku druhe svetove valky ktery byl stanoven podle historiku na 1.září 1939 :Smile_glasses: a apropo pouzivej tlacitko upravit mas ho vedle multicitace abys zbytecne nespamoval :Smile-izmena:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě by neškodilo první udělat souhrn co vlastně předcházelo 2 světové válce, jako např. kořeny byly položeny při podpisu versailleské smlouvy,obrovské reparace Německa za prohranou 1 světovou a následná chudoba, nepokoje ve světě, krach na Newyorské burze 1929, vznik fašismu, nástup nacionalismu , komunismus v Rusku a ve světě. Stalin a jeho záměry, Rusko - Finská válka.

 

Co umožnilo či urychlilo nástup Hitlera k moci. Jeho politické ambice, včetně připojení Sárska, Porýní k Německu, Anexe Rakouska, Mnichov okupace Sudet a další. A také postoj velmoci na soudobé dění Británie, Francie, Nečinnost USA a jeho politika o nevměšování. Je toho opravdu spousta.Japonsko a jeho rozpínačná politika, Japonsko-Čínská válka, anexe Mandžuska,Itálie před druhou světovou válkou atd atd.

 

Je toho opravdu hodně a posléze bych se asi specializoval na samotné válečné léta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano vim,a docela s tebou souhlasim,tento clanek vyjde taky a bude to vlastne dlouhe psani :Smile_amazed: neboj nejdrive dopisu chronoligii pro vsechny valecna leta a pak se na to vrhnu,jsem zatim na zacatku a rad si necham poradit. nemam totiz zkusenosti s psanim takovych historickych romanu ci clanku jsam spisovatelsky laik ktery se vam snazi ozivit toto forum proto je to vlastne psane takto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusí to být zrovna odborná publikace na 1000 stranách ,ale tak nějak krátce a vystížně popsat dění ,aby byl laik v obraze a odborník se neurazil, no snad ti nějak pomůžeme dát do kupy i když také nejsme žádní diplomovaní spisovatelé, teda alespoň já ne, no možná že Samuel je :Smile_teethhappy: :Smile_teethhappy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v pohode zacatek uz mám tted jdu pokracovat na chronologii roku 1939 jdu na nočni tak ji chci mit dopsanou abych mohl dodelat dalsi 4 roky chronologie :) zitra po nocni se na to vrhnu takze pribude docela dost materialu :) jeste ze mam tu chytrou knihu :) o 500 stranach :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

USA do SSSR dodaly obrovské kvantum techniky a dalšího, jako suroviny, potraviny a jiné. Ono se o tom u nás moc nemluvilo protože to komunistům nešlo pod nos..... :Smile_teethhappy: jenom oceli tam dovezli tolik, že by se z toho postavilo asi 70 000 tanků !!! Takže to nebyla žádná bezvýznamná výpomoc ale slušně rozhodující síla. http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kon_o_p%C5%AFj%C4%8Dce_a_pron%C3%A1jmu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusí to být zrovna odborná publikace na 1000 stranách ,ale tak nějak krátce a vystížně popsat dění ,aby byl laik v obraze a odborník se neurazil, no snad ti nějak pomůžeme dát do kupy i když také nejsme žádní diplomovaní spisovatelé, teda alespoň já ne, no možná že Samuel je :Smile_teethhappy: :Smile_teethhappy:

No dejme tomu že nějaké to sepisovatelské střevo možná mám, jen nevim jak jsem na tom s časem. :Smile_teethhappy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak koukam že se diskuze docela rozjela což je jenom dobře akorat vás chci upozornit že budu trestat urážky,zbytečný spam varováním a pokud se tu najde nějaký štoura s rasovým či jiným podobným smýšlením dostane automaticky doživotního banána :)

pravidla k diskuzi k tomuto tematu napíšu zítra dneska se s vámi loučím za chvíli mažu do práce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tady se to rozjelo. Aspoň někdo hledá v minulosti lék na vyšetření všech dnešních problému světa.

Jinak pokud mám doporučit něco já, tak zásadně nesmím opomenout druhý muž třetí říše. Je to životopis Heinricha Himmlera, jeho vzestup a nástup k moci a jeho poslední dny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Veliká chyba Hitlera byla přerušení bombardování a náletů na Británii,to zdecimované Brity postavilo těch pár dní na nohy a úder odvrátili a další chyba otevření druhé fronty.Hitler měl se Stalinem pakt o neútočení,ale přesto na Rusko zaútočil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že jednu chvíli už RAF mlelo z posledního a ještě pár týdnů intenzivních náletů na letiště a další jejich zařízení by jí asi zlomilo. Ale Luftwaffe přesunula těžiště náletů na průmysl, páč si myslela, že to RAF stačí, ta dostala čas na oddych, vystřídala letky a dopadlo to jak to dopadlo - decimací německejch bombardovacích svazů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

×
×
  • Vytvořit...