Přejít na obsah

diskuze k roku 1939


Recommended Posts

Ijonku Ijonku ... nebuď tak horlivý. Ono to prostě nebylo černobílé! Skutečně si trochu nastuduj a pak teprve plamenně diskutuj. Nikdo z nás, a to myslím vážně, nemá právo zrovny tyhle lidi soudit. To nám skutečně nepřísluší. Chápu, že nesouhlasíš s jejich rozhodnutím, ale trochu to přeháníš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ukaz me doslovne,kde furt beres tu zradu.tak uminenyho chlapa sem sned jeste nevidel

Reportér: Ještě v květnu 1945 jste byl zatčen a odsouzen. Oč se opírala obžaloba?

SYROVÝ: Rozsudek mi nikdy nebyl předán ani přečten. Pokud lze vzpomenout, žaloba se opírala o tři obvinění: Nechal jsem se vyfotografovat s Hitlerem na Pražském hradě, pak měl soud k dispozici fotografii, kde sedím na vládní recepci vedle Henleina. A nakonec, že jsem podepsal souhlas s prodejem zbraní Německu.

Reportér: Pane generále, kolik let jste byl ve vězení?

SYROVÝ: Soudce nejdříve řekl manželce, že budu propuštěn. Pak však změnili rozsudek na dvacet let nepodmíněně. Byl jsem propuštěn na amnestii v roce 1960, čili byl jsem ve vězení patnáct let. Pankrác, Kartouzy, Mírov, Leopoldov a tábor poblíž Janských Lázní. Mimochodem ... na Pankráci jsem se setkal s tím bývalým domovníkem, co ho ke mně nasadilo gestapo. Manželku nechtěli celých dvanáct let nikde zaměstnat. Často měla návštěvy, které ji přemlouvaly k útěku do ciziny, ale odmítla. Byly to provokace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko můžeš chtít po někom,kdo se aktivně podílel na rozhodování,aby přiznal,že zradil...

Pěkná věta...čéče...pěkný , pěkný. ale myšlemo hlouběji ,nic konkrétně na Syrového....spíše k zamyšlení. každopádně, ikdyž jsem zastáncem obrany, tak si ani v nejmenším netroufnu soudit ty co měli rozhodovat .....tu dobu známe jen z knížek nebo ze svědectví od lidí zté doby ....nikoliv z té situace.

Ale, ikdyž jsem právě dovařil ve sklepě s tchánem guláš a mám z rumu 3 pod kůží...tak můžu něco pyšně prohlásit. Možná se všichni neshodneme, ale vzhledem k faktu, že toto téma je živé pár hodin..max pár dní..je počet reakcí dosti pozitivně překvapující. A to ukazuje jediné...je tu dost chlapů , kterým není jedno co se tu dělo a děje. A za to jím dík! Jen tak dál!!! Osobnosti jako genrál Šnajdárek a podobní by byli spokojeni!

 

PS: a kucíí kurňa nehádejte se..jak by řekl Švejk... nebo Vám dám přes držku! :Smile_veryhappy: :Smile_veryhappy: :Smile_veryhappy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli toho nenecháte, tak se dohodnu s WG...ti Vám seberou všechny tanky a pojedete zas od MS1. A pozor, zařídím, že pojedete rovnou s třídama 8. A rovnou proti proti Mému Ferdovi... :Smile_veryhappy: :Smile_veryhappy: :Smile_veryhappy: :Smile_veryhappy: . Nechám Vás 14 minut domě bušit a pak vás jednou ranou sfouknu oba...a pak zjistím, že mi TheBirgholf prchnul..utekl mi za záda a za posledni 15 minutu mne ukloval ze svého 45mm kanonu...To bych nervově nezvládnul a jako první Jihočech spáchal v roce 2011 rituální Sepuku :Smile_veryhappy: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kde vidis osobni utoky a urazky ?

já ti to skusím vysvětlit. Reagoval jsem na to,že gen.Syrový v rozhovoru řekl ,že jsme se bránit neměli.Protože byl aktivním účastníkem Mnichova,tak není NEZAUJATÝ..Jako každý bude obhajovat to svoje.Proto z mého pohledu bych se spíše zeptal jiných. Když mi napíšeš,že jsem děd vševěd,je to osobní.Není to argument.Musíš ze mě udělat blbce položením vhodných otázek,na které bud neodpovím,nebo řeknu blbosti.Já proti tobě nic nemám.Chápu,že je pro tebe gen.Syrový hrdina.Pro mne je hrdina,který udělal chybu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych te sfoukl na kamikaze :Smile_teethhappy:

ja su rozumnej-teda rodičove si to nemysli-tak uz toho flejmu necham.

Teoreticky ano...by jsi mi MS1 prudkým narazem zacpal výfuk...tím by jsi znehodnotil Ferdův pohoný systém....ano uznávám..nenápadná neb geniální myšlenka :Smile_veryhappy: :Smile_veryhappy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

×
×
  • Vytvořit...